Autor Wątek: Digidesign Eleven Rack Guitar Multi Effects Processor  (Przeczytany 123228 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
dlatego dziwi mnie gdy ktoś pisze, że coś otrzymał za darmo

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Napisałem "za darmo", bo według mnie sam 11R jest wart tyle, ile za niego zapłaciłem, więc jakiekolwiek dodatki uznaję za "darmowe". Proszę, przestań się czepiać i udawać, że nie wiesz, o co chodzi.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
niech ci będzie  8)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Na HD500 nie uruchomisz Pro Tools.

Do Eleven Racka dają LE, ale Pro Tools 9 działa z każdym interfejsem. Jeżeli ktoś chce mieć interfejs i pro toolsa 9, to może kupić elevena (ok. 3400) i upgrade do PT9 z LE (około 900) lub Poda HD500 (około 1900) i pełnego PT9 (2000 zł). W jednym przypadku zapłaci 4500 za interfejs i procesor, w drugim 3900. W drugim ma przy okazji sterownik nożny, który do Elevena musiałby dokupić do grania live. Pomijam tutaj kwestie jakości tych procesorów, bo powszechnie wiadomo, że oba ssą i liczy się tylko Digitech ;).

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Pomijam tutaj kwestie jakości tych procesorów, bo powszechnie wiadomo, że oba ssą i liczy się tylko Digitech ;).
Mozna spotkac takich, ktorzy tak uwazaja na powaznie :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2011, 08:08:14 wysłana przez waleczny_gladiator »

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Tak zupełnie na marginesie rozważań nad wyższością jednego wynalazku nad drugim, zastanawiam się - o ile mniej byśmy mieli dylematów, gdyby kasa nie była takim problemem, Ot, na ten przykład rozwiązanie tego pana bardzo mi się podoba:

link ze strony JemSite
Moje muzowanie.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
przerost formy nad treścią   ::)
NIGDY powtarzam , NIGDY w życiu no nie wykorzysta w pełni obu sprzętów z bardzo prostego powodu.
Ultra daje nieskończone  możliwości , 11R w pewnym stopniu tak samo.
Nie rozgraniczam jakości symulacji. Chodzi o prostą kwestie. Ile teraz trzeba "kręcić brzmienia"??. Bez przerwy (biorąc pod uwag ilość kombinacji). Lub , nie trzeba kręcić , wystarczy "trochę z tego trochę z tego" to wtedy PO CO jeśli jeden lub drugi (a w moim mniemaniu Ultra) zapewnia to WSZYSTKO RAZEM?
Dla mnie to pałowanie się nad rakiem i przedłużanie penisa.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Trochę bez sensu facet zrobił, bo AXE FX ULTRA ma możliwości, których nawet na siłę nie da się wykorzystać, zawsze zostanie jakiś zapas, a widać, że gość musiał sprzedać gryf, mostek i przetworniki z wiosła, aby mieć kasę na 11R  :lol:

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Jakie to "nasze": Po co to kupił? Przecież nigdy nie wykorzysta wszystkich możliwości!

Ale, że tak zapytam: po co ma wykorzystywać wszystkie możliwości? Jakiś obowiązek jest? Ja korzystam z powiedzmy 15% możliwości Photoshopa z pakietu Adobe Web Premium. Z całego pakietu to pewnie korzystam w 5% (w Illustratorze na kopertach drukuję adresy do klientów jak faktury wysyłam) - ale kupiłem cały pakiet. Niemądrze? Mieszkam w Polsce, więc - pewnie, też żal mi było kasy - skoro jednak potrzebuję tych 15%, to kupiłem. I nie stresuję się tym wcale, że "reszta pakietu" leży odłogiem.

A co do gitary ze zdjęcia, widzieliście resztę fotek, na kolejnych podstronach wątku? Warto zobaczyć, co kolega sobie wystrugał.
Moje muzowanie.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Jakie to "nasze": Po co to kupił? Przecież nigdy nie wykorzysta wszystkich możliwości!

Ale, że tak zapytam: po co ma wykorzystywać wszystkie możliwości? Jakiś obowiązek jest? Ja korzystam z powiedzmy 15% możliwości Photoshopa z pakietu Adobe Web Premium. Z całego pakietu to pewnie korzystam w 5% (w Illustratorze na kopertach drukuję adresy do klientów jak faktury wysyłam) - ale kupiłem cały pakiet. Niemądrze? Mieszkam w Polsce, więc - pewnie, też żal mi było kasy - skoro jednak potrzebuję tych 15%, to kupiłem. I nie stresuję się tym wcale, że "reszta pakietu" leży odłogiem.

.......

co nie zmienia faktu że to bez sensu , naprawdę uważasz że warto kupować sprzęt z którego się korzysta w (dajmy na to) 15%? I nie porównuj tej sprawy do oprogramowania  które pewnie można zastąpić innym, tańszym, które wykorzystasz w 100%. Tu nie chodzi o "polskość" , zazdrość. Skoro budujesz fortece to choojowo bronić się w niej przed papierowymi kulkami. Chyba ,że jak napisałem, przedłużasz w ten sposób penisa :). Utylitaryzm , dla mnie to wygoda stąd Ultra , dla tego gościa widać kaprys, bo po prostu nie wieże że tyle potrzebuje. Chyba że to cichy zastępca BONO :)

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No co za brednie tu piszecie to się załamać można, kupiłbym Axe dla delaya, reverbu i chorusa. Nic więcej z niego nie potrzebuje a te 3 efekty chcę mieć najwyższej jakości w kompaktowej obudowie z dużymi możliwościami kreacji i szybkiej zmiany na scenie. No i co pojedziecie mnie, że jestem debilem i lepiej żebym sobie 3 kostki kupił bo go nie wykorzystuje w 100%. Ja nie chcę 3 kostek bo nie mam takich możliwości edycyjnych i zapisywania presetów. No i co teraz mam zrobić? nie kupować bo jakiś pan ... będzie mi pierdolił, że to bez sensu i nie warto kupować sprzętu z którego się korzysta tylko w kilku %? Błagam kurwa błagam litości.

ps. kupiłem Eventide dsp 4000 przede wszystkim dla genialnego presetu gdzie mam reverb z dodatkiem chorusa i pitch shiftera, brzmi to tak, że jeszcze w żadnym urządzeniu u nikogo czegoś takiego nie słyszałem. Nie warto dla tego jednego idealnego brzmienia kupować kombajnu? Dla brzmienia które mnie inspiruje?  

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
po prostu nie wieże że tyle potrzebuje
Ale z tego co czytałem (bo na posiadanie mam chęci ale nie mam pieniędzy) to Axe nie ma możliwości podpięcia pod komputer? A 11R takie możliwości ma - i wygląda na to, że całkiem niegłupie. I w tym momencie tworzą niezły duet. Drogo? Ale fajnie - luksusowe panny luksusowo kosztują ;-)

kupiłbym Axe dla delaya, reverbu i chorusa. Nic więcej z niego nie potrzebuje a te 3 efekty chcę mieć najwyższej jakości w kompaktowej obudowie z dużymi możliwościami kreacji i szybkiej zmiany na scenie. [...] Nie warto dla tego jednego idealnego brzmienia kupować kombajnu? Dla brzmienia które mnie inspiruje? 

+1 właśnie w tym rzecz!

A o możliwości zamiany zawodowego softu z którego wykorzystuję 15% na tańsze lub wręcz darmowe odpowiedniki które wykorzystam w 100% mogą pisać tylko i wyłącznie ci, którzy nie muszą tymi 15% zarabiać na chleb.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2011, 21:15:20 wysłana przez Bielack »
Moje muzowanie.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Axe nie ma możliwości podpięcia pod komputer
Oczywiście, że ma. Do nagrywania używa się wyjścia cyfrowego, a do Software Editor http://www.fractalaudio.com/products-axe-edit.html używa się midi, ale jeśli czyjaś karta nie posiada midi, to za niecałe 26 zł można nabyć kabel/przejściówkę midi-usb http://www.hitelektro.pl/adapter-usb-do-midi-din5-din5.html i po problemie  :)

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
I za pomocą tego maleńkiego wynalazku Fractal przekształca się w interfejs audio?
Moje muzowanie.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
No co za brednie tu piszecie to się załamać można, kupiłbym Axe dla delaya, reverbu i chorusa. Nic więcej z niego nie potrzebuje a te 3 efekty chcę mieć najwyższej jakości w kompaktowej obudowie z dużymi możliwościami kreacji i szybkiej zmiany na scenie. No i co pojedziecie mnie, że jestem debilem i lepiej żebym sobie 3 kostki kupił bo go nie wykorzystuje w 100%. Ja nie chcę 3 kostek bo nie mam takich możliwości edycyjnych i zapisywania presetów. No i co teraz mam zrobić? nie kupować bo jakiś pan ... będzie mi pierdolił, że to bez sensu i nie warto kupować sprzętu z którego się korzysta tylko w kilku %? Błagam kurwa błagam litości.

boli Cie moja opinia?:) zrozum miszczuniu jedną podstawową sprawę, wyrażam opinie bo wiem co potrafią te urządzenia i wiem że (jak powtarzam w WIELU postach o AXE/11R) to co ma ten Pan w racku jest przerostem. Natomiast jeśli kogoś stać nie stawia raki 20U po 5 11R i Axe. Uważam ( i to moja opinia) że naprawdę wystarczy jedno.

Cytuj
ps. kupiłem Eventide dsp 4000 przede wszystkim dla genialnego presetu gdzie mam reverb z dodatkiem chorusa i pitch shiftera, brzmi to tak, że jeszcze w żadnym urządzeniu u nikogo czegoś takiego nie słyszałem. Nie warto dla tego jednego idealnego brzmienia kupować kombajnu? Dla brzmienia które mnie inspiruje?  

a propos ps. próbowałeś ustawić coś takiego w 11R lub AXE ? A czytałeś dlaczego kupiłem właśnie kombajn i do tego Axe?
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2011, 22:18:13 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
I za pomocą tego maleńkiego wynalazku Fractal przekształca się w interfejs audio?

Ktoś kto kupuje sprzęt za 8-9 kawałków z myślą między innymi o nagrywaniu, to chyba nie używa karty zintegrowanej, ale ma jakiś interfejs audio? Nawet M-Audio za 400-500 zł posiada już złącza cyfrowe i nawet midi.
Fractal AXE FX to nie zabawka, ale poważny sprzęt. To element do studia, a nie całe studio.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2011, 22:24:53 wysłana przez Aerosmith »

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
boli Cie moja opinia?:)
Nie, nie boli a swojego posta pisałem w odniesieniu między innymi do tego

co nie zmienia faktu że to bez sensu , naprawdę uważasz że warto kupować sprzęt z którego się korzysta w (dajmy na to) 15%?

Uważam, że tak uzasadnienie podałem wyżej.

a propos ps. próbowałeś ustawić coś takiego w 11R lub AXE ? A czytałeś dlaczego kupiłem właśnie kombajn i do tego Axe?
Jak kupowałem dsp 4000 to AXE nie był tak popularny a szkoda bo sądzę, że mogłoby się to udać acz czy na pewno nie wiem. Przyznam, że z chęcią bym wymienił dsp na coś innego bo ma on pewne bardzo denerwujące podczas gry live ograniczenia. W 11r czytając wasze i nie tylko opinie o jego efektach sądzę, że czegoś takiego nie osiągnę ale nie sprawdzałem. Jednak żeby nie zostać źle zrozumianym to ja nie napisałem, że nie da się takiego soundu osiągnąć na innym urządzeniu tylko, że jeszcze nigdy u nikogo czegoś takiego nie słyszałem. Z chęcią posłucham jakiejś Holdsworthowskiej progresji akordów nagranej na Axe z mega długim i przestrzennym reverbem, chorusem i lekkim pitch shifterem. Ewentualnie jakiś kompressor jeszcze. Aha dodam, że ja ten reverb osiągam ustawiając jednocześnie 8 delayów szeregowo.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2011, 22:42:44 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Jak kupowałem dsp 4000 to AXE nie był tak popularny a szkoda bo sądzę, że mogłoby się to udać acz czy na pewno nie wiem. Przyznam, że z chęcią bym wymienił dsp na coś innego bo ma on pewne bardzo denerwujące podczas gry live ograniczenia. W 11r czytając wasze i nie tylko opinie o jego efektach sądzę, że czegoś takiego nie osiągnę ale nie sprawdzałem. Jednak żeby nie zostać źle zrozumianym to ja nie napisałem, że nie da się takiego soundu osiągnąć na innym urządzeniu tylko, że jeszcze nigdy u nikogo czegoś takiego nie słyszałem. Z chęcią posłucham jakiejś Holdsworthowskiej progresji akordów nagranej nagranej na Axe z mega długim i przestrzennym reverbem chorusem i lekkim pitch shifterem. Ewentualnie jakiś kompressor jeszcze. Aha dodam, że ja ten reverb osiągam ustawiając jednocześnie 8 delayów szeregowo.
No i teraz piszesz fajnie :)
A nie usłyszałeś bo nikt (być może nikt)  nie kręci tego czego czego potrzebujesz tylko inne sound`y.
Jesteś z prawie Częstochowy od której strony? Jeśli od Katowic to zapraszam na kręcenie z wiosłem do mnie. Sądzę ze odrobina pracy nad Axe i wykręcimy coś takiego ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Ktoś kto kupuje sprzęt za 8-9 kawałków z myślą między innymi o nagrywaniu, to chyba nie używa karty zintegrowanej, ale ma jakiś interfejs audio?
I w tym momencie wkracza 11R jako wysokiej klasy interfejs z dedykowanym softem. Z softem będącym przecież standardem. Ale znów dochodzimy do bariery ceny - że za drogo jak na dedykowany do Pro Toolsa interfejs dla gitarzysty. Ale PT znany jest przecież z tego, że jego hardware kosztuje krocie :-)

Ja nie mam żadnego z wynalazków o jakich rozmawiamy, ale gdyby nie bariera pieniędzy, to zamiast PT HD do domowego studia wybrałbym właśnie 11R, a jako procesor efektowy i "symulant" wzmacniaczy wziąłbym Axe. Dokładnie tak, jak gość na zdjęciu.
Moje muzowanie.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No i teraz piszesz fajnie :)
A nie usłyszałeś bo nikt (być może nikt)  nie kręci tego czego czego potrzebujesz tylko inne sound`y.
Jesteś z prawie Częstochowy od której strony? Jeśli od Katowic to zapraszam na kręcenie z wiosłem do mnie. Sądzę ze odrobina pracy nad Axe i wykręcimy coś takiego ;)
W sumie bardziej na zachód (Panki) do Wojkowic mam jakieś 100km patrząc na mapę czyli w sumie spoko. Chętnie skorzystam z zaproszenia ale bardziej latem jakoś jeżeli będzie nadal aktualne :)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
naprawdę uważasz że warto kupować sprzęt z którego się korzysta w (dajmy na to) 15%?
Ja używam może 5% możliwości Fractala. Jeśli ktoś zaproponuje mi urządzenie, które posiada taką samą jakość co AXE FX i te brzmienia, które używam, a zaproponuje dużo niższą cenę, to chętnie wymienię AXE na coś takiego. Jak na razie niczego takiego nie spotkałem, ale z niecierpliwością czekam na nowego Fractala, który ma być dużo tańszy, jeśli będą tam brzmienia, których używam, to ULTRA pójdzie na sprzedaż.

Ja nie mam żadnego z wynalazków o jakich rozmawiamy, ale gdyby nie bariera pieniędzy, to zamiast PT HD do domowego studia wybrałbym właśnie 11R, a jako procesor efektowy i "symulant" wzmacniaczy wziąłbym Axe. Dokładnie tak, jak gość na zdjęciu.
Za cenę 11R kupisz RME Fireface 400 za połowę tej ceny MOTU Audio Express a to inna klasa interfejsów, o możliwościach nawet nie wspomnę. Więc poronionym pomysłem jest kupowanie 11R jako tylko interfejs audio  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2011, 22:55:09 wysłana przez Aerosmith »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
naprawdę uważasz że warto kupować sprzęt z którego się korzysta w (dajmy na to) 15%?
Ja używam może 5% możliwości Fractala. Jeśli ktoś zaproponuje mi urządzenie, które posiada taką samą jakość co AXE FX i te brzmienia, które używam, a zaproponuje dużo niższą cenę, to chętnie wymienię AXE na coś takiego. Jak na razie niczego takiego nie spotkałem, ale z niecierpliwością czekam na nowego Fractala, który ma być dużo tańszy, jeśli będą tam brzmienia, których używam, to ULTRA pójdzie na sprzedaż.


Aerosmith źle mnie zrozumiałeś ale już mniejsza o to :) Też w tej chwili mam jakieś 2-4% możliwości choć zajęcie procka mam w ok 90% ;) Z tym że ilość brzmień na razie mam znikomą ale nad tym pracuje. Nie w tym rzecz. Zastanawia mnie tylko dokąd zmierza ta rozmowa i obawiam się że donikąd. Mamy dwa wątki , jeden o 11R drugi o Axe i w obu wypowiadają się zwolennicy , przeciwnicy , Ci którzy testowali , słyszeli, nie słyszeli i też wydają opinie.  W pewnej półce cenowej sprzętu jest to wybór jak miedzy AMG Merca i M-5 be emki. Są już tylko preferencje, przekonania i sympatia. I jeden nie przekona drugiego  :) Co z tego. Dlatego pisałem o utylitaryzmie bo kupiłem sprzęt z wyrachowania , wygody , może lenistwa ale i zimnej kalkulacji. Inni dla posiadania interfejsu audio i pro tools`a za "free". I też  bardzo fajnie :) Musi być rożnie bo inaczej byłoby nudno. Ja czekam na wspólny koncert na którym na jednej scenie zagram z kapelami z innymi Axe, 11R i pełnymi rackami żeby sposłuchać , NIE WYTYKAĆ NIEDOCIAGNIĘCIA innego sprzętu , dość telenoweli, komisji na koncertach i innych pierdów. Grajmy te sztuki i cieszmy się wymarzonym sprzętem.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
W pewnej półce cenowej sprzętu jest to wybór jak miedzy AMG Merca i M-5 be emki. Są już tylko preferencje, przekonania i sympatia. I jeden nie przekona drugiego  :)
Masz całkowitą rację, ale ten przykład jest dobry gdy porównujemy 11R z L6, bo AXE to jednak zupełnie inna półka cenowa  8)

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Aerosmith nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie ale z Twoich wszystkich wypowiedzi na temat Axe'a, 11R i Pod'a bucha mi takim usprawiedliwianiem przed samym sobą (i chyba całym forum), że zakup Fractal'a był wart tych pieniędzy :p ważne, że Ty w to wierzysz, nie musisz wszystkich innych na siłę przekonać, że tak jest ;) zresztą każdy ma inne potrzeby jak już parę osób napisało :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Już jest dobrze, jak się wykorzystuje w 15% gitarę elektryczną. Cała reszta, to pieśń wesołych masturbantów.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3140 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2010, 23:47:59
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
6825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
28041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
5741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2011, 10:24:03
wysłana przez dan777
10 Odpowiedzi
5181 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 18:44:52
wysłana przez mariaczi