Autor Wątek: MG Vulture Preamp + Eleven rack effects & CAB SIM?  (Przeczytany 5035 razy)

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Cześć,

szukam woptymalnego rozwiązania rigu dla moich potrzeb i jako, że jak na razie POD HD, którego preferowałbym chociażby za świetny, dedykowany sterownik, (jakość efektów też mi odpowiada, intuicyjność itd, ale to nie o tym) nie ma możliwości zapięcia symulacji kolumny, bez symulacji preampu, to rozlgądam się za czymś innym i natknąłem się na 11R.

Czy ktoś z Was używał go z lampowym preampem?

Głównie byłby tylko do efektów, a sygnał na konsoletę byłby brany z mikrofonów na paczce, ale czasami gram w sytuacjach gdzie nie mogę rozkręcić dobrze wzmaka i wtedy zdałaby się możliwość użycia symulacji kolumny z zachowaniem lampowego preampu żeby wypuścić sygnał na stół.
Co o tym sądzicie?

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, ale ja próbowałem takiego toru: VHT Special 6 (preamp) -> 11R -> lampowa końcówka mocy -> kolumna.
11R podłączałem na różne sposoby (4CM, w pętli VHT, liniowo pomiędzy VHT i końcówkę) i w żadnej konfiguracji moim zdaniem nie brzmiało. Tzn tragedii nie było, ale każda konfiguracja brzmiała gorzej od opcji VHT -> końcówka -> kolumna czy 11R z symulacją wzmaka -> końcówka -> paczka.
Poza tym z tego co kojarzę, przy konfiguracji "czasami gram w sytuacjach gdzie nie mogę rozkręcić dobrze wzmaka i wtedy zdałaby się możliwość użycia symulacji kolumny z zachowaniem lampowego preampu żeby wypuścić sygnał na stół." na stół nie wypuścisz efektów, które w torze 11R są ustawione po symulacji wzmaka/kolumny. Ale tu mogę się mylić :)
- mix your style -

Offline Pucek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
lolo3d

Czy próbowałeś  takiego układu: Gitara>11R>FX przed symulacją wzmaka>wysyłka Send na Return preamp'a.Wyjścia liniowe preampa na return 11R i ustawienie powrotu w rig za symulacją.Wyjścia Output to Amp L i R na końcówkę.Temat mnie interesuje bo dział Porad o 11R jakoś umarł. :)
Pozdrawiam.

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Podłączałem zdaje się tak:
Guitar > 11R input
11R FX send > amp input
Amp FX send > 11R FX return
11R "Output to Amp" > amp FX return
Pętla w 11R (w sensie: w wewnętrznym łańcuchu 11była ustawiona po zbajpasowanej symulacji wzmaka i paczki (+ Rig Out No Cab w ustawieniach 11R). W 11R nie ma możliwości ustawienia różnych punktów powrotu pętli. Tzn. albo ustawiasz pętle przed symulacją, albo po niej. Poczytaj w instrukcji i na forum http://www.elevenrackpresets.com tam jest tego trochę więcej.
Generalnie tak jak pisałem - jakbym tego nie łączył to efekt nie był dla mnie zadowalający :) Może dlatego, że 11R nie jest true bypass i zawsze była jakaś różnica z wpiętą 11 i bez niej (nie wykluczam, że tylko ja ją słyszałem:) )
Po prostu lepiej grał zestaw 11R (ustawienie Rig Out No Cab) z zapiętymi efektami i symulacją wzmaka -> lampowa końcówka -> kolumna - czyli "zwyczajnie" :)

 
- mix your style -

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
a znacie jakiś dobry symulator paczki, który można by wpiąć po procesorze efektów(G-System) albo po z load-boxem po końcówce ?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
two notes torpedo live
i always go full retard

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
tak, ale to mono... a mi zalezy na stereo bo go używam i potrzebuję.
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2013, 15:14:39 wysłana przez mariaczi »

Offline Pucek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Nie spotkałem takiego load box'a z symulacją.Natomiast jest możliwość  2szt. Palmer Palmer PGA04 lub któryś z   stajni Kocha.Jednak to mniej niż za Torpedo.W sumie czy gra jest warta świeczki.

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
co masz na myśli czy gra jest warta świeczki? Masz jakąś inną propozycję?

Offline Pucek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Myślę że,chcesz nagrywać gitary z sygnałem z końca
mocy-lampowego końca mocy.A dodatkowy atut tego MG to
stereofoniczna końcówka lub jak kto woli 2x mono.Nie mając
głośników nie masz czym tego obciążyć.Nie lepiej poszukać
końcówki z wyjściami liniowymi z symulacją.Jest to jakieś
rozwiązanie.Biorąc pod uwagę że,profesionalne load box'y z
obciążeniem najbardziej zbliżonym do głośnika kosztują duże
pieniądze.Jest jeszcze jedna możliwość zamówić koniec mocy z
zamontowanym sztucznym obciążeniem z możliwością jego
pominięcia.Nie będą to duże pieniądze.A resztę zaoszczędzonej
kasy zawsze się przyda.Sąsiedzi będą zadowoleni... :)

Offline mariaczi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
nie chcę tak nagrywać,
nagrywać będę normalnie z MIC.

chcę mieć jak ćwiczyć na koncertowym zestawie i CZASAMI móc podłączyć pod PA bez MIC.

Kolumna jako obciążenie może/bedzie mogła być zawsze
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2013, 18:51:18 wysłana przez mariaczi »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
247 Odpowiedzi
121511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2014, 18:28:09
wysłana przez aciek_l
2 Odpowiedzi
3084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2010, 23:47:59
wysłana przez Pneumonia2
25 Odpowiedzi
26665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
NGD: Eleven Rack

Zaczęty przez pivo Efekty

6 Odpowiedzi
3778 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2011, 15:43:07
wysłana przez nonPresident
Line 6 HX Effects

Zaczęty przez Mat Efekty

8 Odpowiedzi
3260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2018, 14:44:20
wysłana przez g-zs