Autor Wątek: Digidesign Eleven Rack Guitar Multi Effects Processor  (Przeczytany 121393 razy)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386


 Revolutionary guitar recording and effects processing in a tight and powerful package.

Digidesign's Eleven Rack is a revolutionary guitar recording system designed to solve the challenges guitarists face in the studio. Eleven Rack uses a unique tone cloning design and one-of-a-kind, custom-designed True-Z input to re-create the experience of playing through a mic'd amp. By combining studio-standard Pro Tools software with a DSP-accelerated high-resolution interface, Eleven Rack puts professional recording into the hands of every guitar player. Whether you're tracking in the studio or playing on stage, this rackmountable multi-effects processor delivers fresh, mind-blowing, hyper-realistic guitar amp and effects tones that will inspire your best performances.

Digidesign Eleven Rack in the Studio
Eleven Rack combines studio-standard Pro Tools software with a high-resolution, dual DSP-powered audio interface, so you'll never have to worry about latency when recording, thanks to its built-in amp/effects tones, nor will your computer have to carry the processing burden. Additionally, Eleven Rack takes re-amping to the next level by recording both dry and processed guitar signals simultaneously, allowing you to re-amplify later without patching a single cable. Digidesign even found a way to embed the Eleven Rack amp and effects settings into the audio tracks you record, enabling you to automatically recall those settings from your audio files on any Pro Tools system with the Eleven Rack.

Digidesign Eleven Rack On Stage
Eleven Rack also rocks onstage as a standalone amp tone and effects signal processor. Digidesign pulled out all the stops to make sure it sounds and feels just like playing through the real deal. The guitar effects processor comes with a classic collection of guitar effects, from must-have stompboxes to world-class rackmount studio processors. Eleven Rack has all the I/O flexibility you need to integrate it into your existing rig, and easily incorporate the tones you've recorded with into your live setup—closing the gap between studio and stage. Eleven Rack rackmount processor also offers incredibly powerful control options using affordable MIDI controllers and expression pedals, giving you full foot control over everything from vintage wah effects to tempo-driven delays and more.

Digidesign Eleven Rack Guitar Multi Effects Processor Features:

    * Unique True-Z auto-impedance matching guitar input
    * Incredible emulations of classic guitar amp tones inspired by Fender, Vox, Marshall, Soldano, and Mesa Boogie amps*
    * Refined collection of sought-after classic stompbox tones inspired by effects from Fender, Electro-Harmonix, Ibanez, ProCo, Univox, and more*
    * Powerful collection of studio-quality rackmount effects processors
    * Convolution-based cabinet emulations deliver unprecedented realism in cabinet tones
    * Convolution-based microphone emulations inspired by classic dynamic, condenser, and ribbon mic designs
    * Integrated FX loop switchable to incorporate existing mono or stereo rack and stompbox effects
    * Two dedicated 1/4" outputs designed to connect with amplifiers
    * Powerful foot control options using affordable MIDI controllers and expression pedals
    * Flexible I/O routing and functionality enables unit to be used in conjunction with nearly any existing rig setup
    * Easily incorporate the exact same tones you develop in your studio recordings in a live setting
    * Built-in tuner
    * Tap-tempo control of time-based effects

      * Eleven Rack is not connected with, or approved or endorsed by, the owners of Electro-Harmonix, Fender, Ibanez, Marshall, Mesa/Boogie, ProCo, Soldano, Univox, and Vox names. These names are used solely to identify the guitar amplifiers and effects emulated by Eleven Rack.

      Pro Tools LE Music Software
    * Award-winning Pro Tools LE 8 recording, editing, and mixing software, now optimized for guitar players
    * Powerful Eleven Rack control window for creating/editing Eleven Rack rig settings right from Pro Tools software
    * Records both dry and processed signals simultaneously, with recallable rig settings embedded into audio files
    * Includes over 70 professional effects, including reverb, delay, chorus, distortion, flanger, phaser, reverse, EQ, and compression
    * Powerful virtual instruments for creating backing tracks, including a drum machine, tone wheel organ, piano, synthesizer, and synth/sample workstation
    * Eleven Rack Hardware
    * High-speed USB 2.0 connection
    * DSP-accelerated audio interface so you won't have to worry about latency when recording
    * Supports up to 8 simultaneous channels of high-resolution recording up to 24-bit/96 kHz
    * Stereo balanced XLR outputs and dedicated 1/4" outputs designed to connect with amplifiers
    * XLR mic input with 48V phantom power
    * Two 1/4" line-level inputs for keyboards, drum machines, etc.
    * AES/EBU and S/PDIF stereo digital I/O
    * Stereo 1/4" headphone jack
    * 1 x 1 MIDI I/O

With Amazing guitar amp tone and flexibility, you can say goodbye to the lackluster guitar amp "models" of yesteryear.



strona producenta: http://www.digidesign.com/index.cfm?navid=594&langid=100&itemid=6862

cena: $899,99

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Czyżby konkurencja dla AxeFx wyrosła :) Nic tylko się cieszyć i czekać kiedy potanieje ;)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Widziałem komentarz na yt, że brzmieniowo to prawie to samo co POD X3. Może, może... Jeśli faktycznie, to ja bym tyle kasy nie dał ;)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Widziałem komentarz na yt, że brzmieniowo to prawie to samo co POD X3.

nawet z wyglądu, układu wyświetlacza i przycisków jest podobny :P

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Widać kto wchodzi na gówną :) Nawet o tym niusa pisałem w okolicach października bo Digidesign to marka Music Toolz :]
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
kurdesz, ładne to to jest. Już za sam wygląd daje mu + :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Widać kto wchodzi na gówną :) Nawet o tym niusa pisałem w okolicach października bo Digidesign to marka Music Toolz :]
rzeczywiście
musiałem przeoczyć
http://www.sevenstring.pl/newsy/digidesign-eleven-rack

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Od kilku dni mam na chacie toto. Jak dłużej pogram, to podzielę się wnioskami. Ale już dzisiaj powiem, że jakikolwiek POD mógłby mu obciągnąć pytonga, gdyby ER takowego miał :D

Pisz pan, bo to baaardzo ciekawie się prezentuje, a weryfikacja w realu może strącić z marketingowego piedestału każdego. Podejrzewam, patrząc po necie, że to taki czarny konik może być.
Paczki z głów!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Pisz pan, bo to baaardzo ciekawie się prezentuje, a weryfikacja w realu może strącić z marketingowego piedestału każdego. Podejrzewam, patrząc po necie, że to taki czarny pomarańczowy konik może być.

fixed
Łe tej.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Czy żeby w pełni wykorzystać potencjał tego urządzenia potrzeba do niego Pro Toolsa czy można jechać "na goło" ?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Pewnie trzeba lapsa przykręcić na górze racka, coś jak tu:
Paczki z głów!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Fuuuuck.... nie kupuję tego nawet jak będę miał kasę :-(

Zapomniałem że mi się komp spalił :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Czekamy na próbki :)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Paczki z głów!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
A tutaj jadą (jedzie) po Eleven: http://forum.sevenstring.pl/efekty/fractal-audio-axe-fx/msg83653/#msg83653

Warto zwrócić uwagę na to, że Eleven jest 2 razy tańszy niż Axe. Jeszcze jedno - wbrew pozorom i powtarzanej w tym wątku opinii, interfejs użytkownika Axe jest bardzo prosty w obsłudze i logiczny - łatwiej się ustawia presety niż w Podzie X3.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Sprawdzał kto jak to współgra z BBE sonic maximizer?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline MUSICTOOLZ

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Pewnie trzeba lapsa przykręcić na górze racka, coś jak tu:

Można go używać samego gołego. Wtedy jest preampem i procesorem efektów.
Z kompem działa jednocześnie jako karta dźwiękowa, można do niej podpiąć sygnał liniowy, albo mikrofonowy. Ma również +48V, więc jest też preampem mikrofonowym.
W całości urządzenie najlepiej jest wykorzystywane razem z kompem i (stety/niestety :) ) z protulakiem.
Protools wykorzystuje go jako zewnętrzny procesor efektów, które można zapinać na trakach protoolsowych. Niestety z innymi programami tak nie działa :(

Jeśli ktoś ma ochotę potestować zapraszam do MUSICTOOLZ, albo proszę o kontakt +48694455335
Mamy go teraz przez jakiś tydzień dostępnego do testów.
Albo tak jak to zwykle bywało, skan dowodu do mnie, a my wysyłamy do testu kurierem ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Taadaaaa!

Mam takie pytanie, które ktoś powinien w końcu zadać:

- jak już będę duży i bogaty, to co powinienem kupić, żeby mieć wszystkie FX z/na poziomie Elevena, ale mam w dupie te wszystkie symulowane paki i wzmaki?

Spoiler
Paczki z głów!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Kupić eventide h7600, do tego jakiegoś lexicona pcm 96 oraz looper i trochę kostek, gwarantuje Ci, że 11 wypadnie blado przy takim zestawie :) Jak chcesz taniej to eventide eclipse 4.0 powinien dać radę ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Dziękuję, ale chyba totalnie nie te półki cenowe ;) Eleven to 900$, a Twoje propozycje to razem coś koło 10x więcej.

Kostek nie kcem.
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Gie systema tisi se kup.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No tylko, że on ma średnie te efekty, nie wiem jak 11 brzmi ale porównując cokolwiek z g-systemu do takiego Eclipse 4.0 no to sorry ale nawet nie ma co porównywać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
To jeszcze raz: Eleven kostet 900 doljar, right?

Nie chcem symulacji, więc je wyjebuję i teoretycznie mam o połowę opcji uboższy klocek, czyli (znów) teoretycznie powinien być tańszy. Nie mówię, że o połowę, ale z 20-30%.

Tymczasem nadal najtaniej wychodzi kupić Elevena i się wkurwiać, że połowa siedzi w nim odłogiem ;)
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Oczywiście, miałeś oba, jeden obok drugiego i sprawdzałeś presety? :)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
To jeszcze raz: Eleven kostet 900 doljar, right?

Nie chcem symulacji, więc je wyjebuję i teoretycznie mam o połowę opcji uboższy klocek, czyli (znów) teoretycznie powinien być tańszy. Nie mówię, że o połowę, ale z 20-30%.

Tymczasem nadal najtaniej wychodzi kupić Elevena i się wkurwiać, że połowa siedzi w nim odłogiem ;)
No to po cholerę pisałeś, że jak będziesz bogaty? :P sprawdź sobie lexicona mpx g2 jak chcesz mieć tanio a naprawdę przyzwoicie (wszystkie majory i.t.p. wysiadają) Oczwiście mam eventide dsp4000 i miałem g-system (co prawda tylko jeden dzień ale miałem). Eclipse ma efekty na bardzo podobnym poziomie co dsp4000 więc wiem co piszę. Gdyby różnica była nie wielka mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że można g-system lepiej ukręcić ale różnica jest ogromna.
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2010, 14:23:33 wysłana przez Pneumonia2 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3079 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2010, 23:47:59
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
6258 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26483 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
5591 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2011, 10:24:03
wysłana przez dan777
10 Odpowiedzi
5026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 18:44:52
wysłana przez mariaczi