Autor Wątek: Digidesign Eleven Rack Guitar Multi Effects Processor  (Przeczytany 121426 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
No to po cholerę pisałeś, że jak będziesz bogaty?

Yooo, kwestia skali - jednemu wystarczy bułka, drugiego rozpierdala psycha jak zabraknie kawioru ;)

Reszta info - dziękuję, ło to mię +/- chodzi.

PS. AAAAleeee: pacz na ankietę!:

http://www.sevenstring.org/forum/gear-and-equipment/13951-lexicon-mpx-g2-or-t-c-g-major.html
Paczki z głów!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No jak g-majora ma co drugi gitarnik a lexicona nawet na oczy nie widział to co mają pisać. Miałem lexicona przez pół roku, majora przez 2 lata bo byłem nie świadomy, że może być taka różnica :) jak usłyszałem lexicona to zachciało mi się jeszcze lepszych brzmień i kupiłem eventide. Tylko, że lexicon jest kurewsko trudny w obsłudze ale możliwości ma niesamowite.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
różnica jest ogromna

Bat - z lexicona proponuję jedynie pogłos, z eventide'a weź sobie chorus, a reverb - no nie ma jak EMT 140 :D

http://forum.sevenstring.pl/ogolnie/analogowe-studio/msg86258/#msg86258

Man, mówimy o trwałym, z dobrej jakości efektami, w miarę przystępnym, wygodnym w obsłudze, nie nonsensownym procesorze scenicznym, a Ty wyjeżdżasz z lexiconami po 15K sztuka + sterownik, switch i chuj wie co jeszcze. Ze średniej półki dla g-system nie widzę chwilowo konkurencji.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Napisał "jak już będę duży i bogaty" poza tym kurde co kto czego potrzebuje, ja teraz nie wyobrażam sobie mojego rigu bez dsp4000 lub ewentualnie eclipse (bo i tak dsp4000 nie wykorzystuje nawet w 10% ale ten reverb ahhhh i te harmonizery). Wystarcza Ci g-system proszę bardzo za fajną kasę masz efekty, looper sterownik w jednym. Ale takiego soundu nie daje http://www.eventide.com/Home/Eventide/AudioDivision/Products/Harmonizers/EclipseAudio.aspx 
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2010, 14:42:23 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Napisał "jak już będę duży i bogaty"

Ale jako odnośnik wystawiłem Elevena, nie szafy Gilmoura w pętli z rackiem Edge'a, który wwozi wózek widłowy ;)
Paczki z głów!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
A ja bym po prostu kupił tego nowego Poda HD 500 albo ewentualnie M13.

No i Fractal pracuje ponoć nad czymś tańszym.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
OK, dziękuję za rozjaśnienie ;)
Paczki z głów!

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Ja od siebie polecam M13, tanie, fajne, brzmi nieźle. Nie porównywałem z żadnym z wyżej wymienionych, ale czytając manuala różnych cudów wybrałem M13 ze względu na prostotę obsługi ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Może jeszcze napiszę dlaczego IMO HD500:
1 - brzmienia za M13, czyli z Echo Pro, Mod Pro, Filter Pro itd - bardzo fajne gitarowo brzmiące efekty. Nie porównałem bezpośrednio, ale podejrzewam, że nie gorsze niż te w Elevenie.
2 - Eleven ma mało efektów
3 - HD (w odróżnieniu od X3) ma dobrą, programowalną implementację MIDI, więc można go użyć jako sterownika
4 - Wbudowany gej ekspresji
5 - Symulację wzmacniaczy można wyłączyć, Poda używać tylko do fx, a w razie czego masz do dyspozycji też symulator wzmacniaczy i interfejs audio, który się może jednak przydać podczas kreślenia dem w domu.
6 - HD kosztuje połowę Eleven Racka. Nie ma za to na rynku znacznie tańszego multi, który oferowałby te same możliwości co HD minus wzmacniacze.
7 - Można układać efekty w dowolnej kolejności (tylko w 500) - nie wiem czy w Elevenie też się tak da, ale nie wydaje mi się.

TC są nudne jak flaki z olejem - ich efekty są "poprawne", "neutralne", "studyjne" - jak zwał tak zwał. Dla mnie niestety na dłuższą metę bezjajeczne. Jak szukam brzmienia to ma być tłuste, kwaśne, miękkie, twarde - ale raczej nie "neutralne". Neutralny jest bypass. :)

To samo dotyczy moim zdaniem Lexicona - zresztą wyciąganie G2, który już jest chyba w wieku gimnazjalnym nie jest do końca fair. Miałem MPX1, czyli studyjnego brata G2. Koszmar - od strony programowania i użytkowania. Brzmiał może i ok, ale ustawienie stabilnego poziomu przy wł/wył efektach było nie do zrobienia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Myślę, że jest możliwą opcja porównania bezpośredniego przez userów HyDyPińcet i 11 i 13 i 4000, tylko trzeba jakoś to zorganizować przy okazji gej party. Starczy tych zabaw z głowami, teraz next gay level - zabawy z klockami ;)
Paczki z głów!

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Pamparam!
Ogłaszam wszech i wobec że przyszła do nas dzisiaj piękna paczuszka zawierające 2 eleven racki:) zapraszam do ogrywania. Ogracie na wszystkim - na słuchawkach, na monitorach wszelakich, na combach, na stackach:)
Czekamy jeszcze jaka będzie cena i będę was dalej informował.
Także krakusy (i nie tylko) - zapraszam!
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Ja ograłem. Jestem zszokowany beznadziejnością tego urządzenia.
Chyba, że ja jestem jakiś za głupi albo ma tajny klawisz odblokowujący pewne opcje (jak trabant tajny piąty bieg).

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
@zerodead - a miałeś okazję ograć POD'a HD 500? podobne odczucia jak do ER czy może wręcz przeciwnie?

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ograłem parę dni temu i nie zrobił na mnie wrażenia. Może dlatego że nie ograłem na końcówce i paczce gitarowej tylko na monitorach.. Może po prostu też nie znalazłem tajnego przycisku ;)

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
okej, na monitorach, ale na tych samych monitorach (w składzie muzycznym na dole ;-)) podłączyłem kompa z guitar rig 3 (wersja demo ;-)) i każde jedno brzmienie z GR __MIAŻDŻY__ ER. nie mówiąc o możliwościach, których ER ma pierdyliard razy mniej. to urządzenie brzmieniowo i możliwościowo bardziej przypomina mojego treningowego line6 JM4...jestem totalnie zdziwiony bo miał być to jakiś przełom?

PODA niestety na oczy nie widziałem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
FM Stringi też! Yony będziesz wreszcie bogaty (też bym chciał), czekamy na Twoją sygnaturę: Yeleven Rack!

(jak to: obecnie współpracujący z grupą Obscure Sphinx?)
Paczki z głów!

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Kongczulejszyn dla Yonego... a ja tak z ciekawosci zapytam, na jakiej Yony koncowce jedziesz? Ew. na jakiej najlpeiej 11R pociagnac?

Bo tak szczerze, to Was nienawidze - zGASowalem sie strasznie na tego 11R i mysle, zeby pozbyc sie ampa, efektow i domowego POD'a celem zakupienia 11R, racka, koncowki i sterownika :/ Z tego co czytam, to 11R ma wszystk oczego potrzebuje, a potrzebuje duzej uniwersalnosci, jako ze gram w dwoch zespolach o skrajnie roznych profilach.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Kongczulejszyn dla Yonego... a ja tak z ciekawosci zapytam, na jakiej Yony koncowce jedziesz? Ew. na jakiej najlpeiej 11R pociagnac?

Bo tak szczerze, to Was nienawidze - zGASowalem sie strasznie na tego 11R i mysle, zeby pozbyc sie ampa, efektow i domowego POD'a celem zakupienia 11R, racka, koncowki i sterownika :/ Z tego co czytam, to 11R ma wszystk oczego potrzebuje, a potrzebuje duzej uniwersalnosci, jako ze gram w dwoch zespolach o skrajnie roznych profilach.

tez mialem podobnie ale mi przeszło ;d
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Lol nie wieidziałem, że Yony założył Rootwater :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Dziś założył Sweater.
Paczki z głów!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Lol nie wieidziałem, że Yony założył Rootwater :D
Znaczy że jak to? No współzałożyłem, z Zusinem i Pablem.
Kongczulejszyn dla Yonego... a ja tak z ciekawosci zapytam, na jakiej Yony koncowce jedziesz? Ew. na jakiej najlpeiej 11R pociagnac?

Bo tak szczerze, to Was nienawidze - zGASowalem sie strasznie na tego 11R i mysle, zeby pozbyc sie ampa, efektow i domowego POD'a celem zakupienia 11R, racka, koncowki i sterownika :/ Z tego co czytam, to 11R ma wszystk oczego potrzebuje, a potrzebuje duzej uniwersalnosci, jako ze gram w dwoch zespolach o skrajnie roznych profilach.
Koniec jadę z Cresta CPX 900 ale robiłem testa na Marshallu Vintage Modern i działało zajebiście, więc myślę, że po trasie zamówię u Basha/kupię Marshalla 9100.
Ze sterowników to jutro będę odpalać FCB1010 ale jak na razie zarządzam banakami Eleven moim XT Live i jestem mega zaskoczony, bo wszystkie funkcje działają defaultowo. Wkurzające są jedynie lampki, które palą się tak jak w presetach ustawionych na L6 a nie na 11R. Ale jest to pierdoła, biorąc pod uwagę, że dolny rząd steruje kanałami, górny włącza/wyłącza efekty, działa kaczka, volume, tuner i tap tempo. I wszystko od razu po ustawieniu "midi controller" w Output Mode.
Co do efektów - ostatnio miałem spięcie z chłopakami na próbie. W jednym numerze używam tremolo. Normalna, śliczna, cyfrowa wersja by L6. W Elevenie postać cyfrowa NIE WYSTĘPUJE. Siedziałem 40 minut, żeby zepsuć Roto Speaker w takim stopniu, żeby przypominał cyfrową symulację :P
Dziś założył Sweater.
Oooo, wypas! Zakładam projekt grający grunge dla nastolatek :D
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2011, 22:10:19 wysłana przez se7en »

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Lol nie wieidziałem, że Yony założył Rootwater :D
Woo ja tez :D Respect...
Gratki, ja bym wolal yakąś sygnature 8emki ;)
Btw: na tym zdjeciu kojarzysz mi sie z napakowanym samurajem

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Mógłby ktoś od nas wreszcie coś nagrać na tym 11R bo jest z opisów podoba mi się coraz bardziej

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
11 marca będzie premiera płyty Obscure Sphinx to sobie usłyszysz, bo robię reamping wszystkich moich nagranych torów.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2010, 23:47:59
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
6267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
5595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2011, 10:24:03
wysłana przez dan777
10 Odpowiedzi
5026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 18:44:52
wysłana przez mariaczi