Autor Wątek: Digidesign Eleven Rack Guitar Multi Effects Processor  (Przeczytany 124574 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Spoko.

Masz prawo uważać, że 11R to dobra inwestycja, a ja mam prawo uważać, że nie i że lepiej kupić HD500. I tak raczej nikt normalny nie kupi bez wcześniejszego obmacania, ja zachęcam do porównania z nowym PODem i zastanowienia się czy różnica w brzmieniu jest adekwatna do różnicy w cenie, w moim odczuciu nie, a biorąc jeszcze pod uwagę ilość efektów oraz możliwości, HD500 jest lepszym wyjściem.
« Ostatnia zmiana: 28 Mar, 2011, 21:21:50 wysłana przez Aerosmith »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
I tak raczej nikt normalny nie kupi bez wcześniejszego obmacania, ja zachęcam do porównania z nowym PODem i zastanowienia się czy różnica w brzmieniu jest adekwatna do różnicy w cenie
w pełni się zgadzam, poza tym, że PODa zamieniłbym na Fractala ;) na prezentacji Elevena te trzy zabawki trzymały bardzo wysoki poziom, a między Elevenem a Fractalem nie słyszałem takiej różnicy, żeby stwierdzić, który z nich "brzmi lepiej". imo wybór między nimi to kwestia potrzeb - nawet pomijając różnicę w cenie, to gdybym miał wybierać to postawiłbym na Elevena, bo ma dokładnie to, czego potrzebuję.
jestem chyba w miarę bezstronny, bo nie posiadam żadnego z tych urządzeń, ale naprawdę nie wiem skąd wynikają te negatywne opinie nt brzmienia Elevena - może przed prezentacją Zorro zapiął w drugim pomieszczeniu Mesę, JCMę i Plexi? ;)
do widzenia.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Ja akurat dostrzegam wielką różnicę między 11R a AXE FX, ale zaznaczam, że nie porównywałem symulacji Mesy z wszystkimi gałami w prawo  :lol: Porównywałem bardziej brzmienia typu vintage i butik, bo takie używam i tutaj różnica jest spora, jeśli nawet nie kolosalna  8)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Swoją drogą, to tak po prawdzie, wolałem brzmienie Sphinx'a sprzed 11R ( patrząc po wcześniejszych demówkach/promo i po zreampowanej próbce Yonego ), ale co tam :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Trzeba też zwrócić uwagę na to o czym już wspominał Didejek, na to jak brzmienie siedzi w mixie, a nie jak się podoba brzdękanie na samym wiośle  :D  Znam takich, którzy z tego powodu przeszli z 11R na AXE FX, a używają tylko brzmień dla czcicieli syna zatracenia i to z minimalną ilością efektów.
« Ostatnia zmiana: 28 Mar, 2011, 23:24:04 wysłana przez Aerosmith »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Akurat nie chodzi mi tu o siedzenie w miksie, bo imo siedzi dobrze jak sam szatan na ciemnym tronie, tylko po prostu reamping zrobił tak, że brzmi... inaczej niż we wcześniejszych nagraniach. A że ja prosty chłop jestem, to nie lubię nowych rzeczy, bo jak mi się może podobać piosenka, którą pierwszy raz słyszę ;)


P.S. Zbadałem sprawę raz jeszcze, ( bo dawno Sphinxa nie słuchałem ) i odszczekuję na kolanach. Tzn. dalej twierdzę, że jest inne i dobrze siedzi, ale już, abstrahując od miksu, naprawdę dobrze mi ta próbka robi :)

I pomijając fakt, że jebać cyfrę, dozbieraj i kup lampę, 100% analog heart etc. to w kwestii 11R jestem na tak :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Co oni dosypali do tych mini pączków?  :lol:

Spoko, niech każdy gra na czym chce, oby tylko robił to co lubi i był w tym szczęśliwy  :headbang:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A co mają do tego pączki ( uprzedzając, tak, wiem które )? Mówię o próbce którą Yony gdzieś na forum zamieścił, czyli fragmencie kawałka Obscure Sphninx zreampowanego 11R właśnie.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Moje partie są z Elevena, większość efektowych Bartka z X3 Pro. Konia z rzędem temu, który, nie znając na pamieć tych kawałków live ogarnie, które są które.
Więc IMO, dyskusja jest bezprzedmiotowa tak naprawdę.
Tu macie numerek do posłuchania cały jak chcecie
http://dl.dropbox.com/u/18490770/OS02_Nastiez.mp3

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 788
Zostaw wujku jedną płytkie, bo nakład Ci się zara rozejdzie. Już piszę maila.
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ej, właśnie co z płytą ja się pytam, miała być w marcu :(
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 788
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ay... Nie bywam na stronie głównej, a liczyłem, że na forum jednak Yony cuś skrobnie na ten temat. W każdym razie dzięki :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 788
Ay... Nie bywam na stronie głównej

A czasem warto! Jak zamówisz dziś - sam zobaczysz ;)
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
no i tu brzmi to nawet o niebo lepiej niz na koncercie ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 788
A ja wiem coś z pierwszego źródła o czym Wy nie wiecie :P Nie powiem, bo to tajne przez poufne, ale Yony szykuje zajebistą rzecz!

Nie lubię tak! ;)
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Zapominacie chyba, że 11R jest wysokiej klasy, bezlatencyjnym przetwornikiem do protoolsa, którego dostajemy w komplecie. Bawiąc się w nagrywanie nie potrzebujemy już innych klocków. W tym wypadku twierdzenie, że powinien być tańszy od poda, to jest, jak mniemam, żart.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Zapominacie chyba, że 11R jest wysokiej klasy, bezlatencyjnym przetwornikiem do protoolsa, którego dostajemy w komplecie. Bawiąc się w nagrywanie nie potrzebujemy już innych klocków. W tym wypadku twierdzenie, że powinien być tańszy od poda, to jest, jak mniemam, żart.

HD500 również jest interfejsem audio do każdego dowolnego oprogramowania  8)

Można kupić 11R bez ProTools'a? Czy trzeba mimowolnie kupić 2 rzeczy?  :P
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2011, 21:20:08 wysłana przez Aerosmith »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Na HD500 nie uruchomisz Pro Tools. Kupując 11R dostajesz Pro Tools 8 LE za darmo, płacisz tylko za unit. Normalnie wersja ta kosztuje około 1000 zł.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
No tak, ale przyznasz chyba że opcja zakupu bez Pro Toolsa o ten 1000zł taniej ucieszyłaby niejednego grajka.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Zgadzam się, ale ja potraktowałem PT jako gratis, płaciłem przede wszystkim za hardware. Idealnym rozwiązaniem byłyby dwie opcje: sam 11R za ileś tam oraz 11R z PT za ciut więcej tak, żeby wciąż się opłacało.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Na HD500 nie uruchomisz Pro Tools. Kupując 11R dostajesz Pro Tools 8 LE za darmo, płacisz tylko za unit. Normalnie wersja ta kosztuje około 1000 zł.

Za darmo to dzisiaj już nawet w ryj nie chcą dawać, za tego ProTools'a też się płaci, może mniej niż 1000, ale jednak.

Pracowałem w handlu wiele lat, a przez 5 byłem managerem w dużej firmie handlowej, to wiem jak wyglądają gratisy  ;D Sprzedajesz 2 towary, a wmawiasz klientowi, że płaci za jeden  ;)  To tylko gra słów, ale planowany zysk jest osiągnięty, bo słowo gratis ma lepszy odbiór, niż to, że musisz kupić zestaw  :lol:
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2011, 22:32:06 wysłana przez Aerosmith »

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
bez urazy ale chyba nie trzeba pracować w handlu ani minuty żeby takie oczywistości wiedzieć xd

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2010, 23:47:59
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
6950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
28427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
5853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2011, 10:24:03
wysłana przez dan777
10 Odpowiedzi
5288 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 18:44:52
wysłana przez mariaczi