Autor Wątek: VST i inne takie - duzy zbior, wszystko w jednym miejscu  (Przeczytany 147800 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Czil. Za dzień lub dwa będzie działający link ode mnie, a w przeciągu dwóch tygodni, może szybciej, tutorial amp-simowy - a raczej pokażę jak ja to robię, bo nie jestem pewien moich kompetencji ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
z ciekawosci, moglibyscie opisac jak toto dziala?
w sesnie, gracie sobei i macie realtime (z mniejszym lub wiekszym delayem) symulator wzmaka, czy wpierw musicie nagrac sciezke i dopiero ja przepuszczacie przez te wtyki nadajac jej brzmienie?
pytam, bo ogolnie to nie ogarniam jak do tego w ogole podejsc.

Ja robie tak, że puszczam gitarkę przez poda GX, przester mi idzie w odsłuchu z POD Farmy, ale nagrywa mi się czysty (dry) sygnał. I na ten sygnał nakładam potem VST i się bawie brzmieniem aż uzyskam zadowalające mnie.
Ale można też robić tak, że w Cubase ustawiam, żeby mi od razu wtyka leciała w odsłuchu i nagrywam wtedy brzmienie gitary zmodelowane przez załączoną wtyczkę. Preferuję jednak pierwszy sposób. Nie z jakiejść wygody etc, ale tak po prostu
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
pytam, bo rozkminiam, czy da sie tego uzyc jako darmowy substytut wzmaka w komputerze - do nagrywania realtime i go najzwyczajniej w swiecie grania, nawet bez nagrywania ;)

na zadne toneporty i inne pokrewne wynalazki mnie po prostu nie stac, a ze za dzwiekowke robi mi sv live!, to nie jest AZ TAKA kaszana, jak gdybym probowal wycierpiec jakas integre, czy cos :)

testowalem rozne progzy, zarowno pod winde, jak i pod linuxa - i albo w ogole nie dzialaly, albo o kant dupy bylo je rozbic (po prostu chujowo brzmialy) i czesto to jeszcze byly share/trialware.

z VST w ogole szczerze pierwszy raz spotkalem sie tutaj na forum przy temacie o lepou i mi jaja zmiekly, jak uslyszalem jak to brzmi. gdyby z moim soundblasterem udalo mi sie wyciagnac chocby w polowie rownie fajne brzmienie, jak tamto z probek - sens kupowania wszelkiego rodzaju toneportow w moim wypadku kompletnie traci sens, bo nie ma (oficjalnie przynajmniej) gearboxa ani niczego w tym stylu na linuxa (ktorego uzywam caly czas, winde odpalam raz na ruski rok, aby pograc w wieśmina albo hirołsuff V) - zaplacilbym pewnie ze 7 stowek za zwykla dzwiekowke pod usb (no wiem, ze brmzieniowo warta ceny, no ale mimo wszystko nie stac mnie na taki luksus), a ciagle przelaczanie sie na winde tylko po to, aby pograc na wiosle byloby dla mnie dosc uciazliwe...

i dlategoz szukam alternatywy ;) jakbyscie mieli dosc zapalu, to obadajcie tego lmms, on ponoc ma swoja wersje na winde (nie wiem, czy sie czyms roznia linuxowa i windowsowa, ale ew roznice raczej beda kosmetyczne), zwlaszcza jesli ktos z was mial kontakt z fruityloops, na ktorym lmms jest wzorowane... bo na cubase itp, podobnie jak na toneporty itd, mnie zwyczajnie nie stac, a nie chce mi sie piracic...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Pobierz sobie pan Reaper'a. Trial ma tylko nag screen, licencja kosztuje ~150zł. Zajmuje toto 8MB a rozszerzenia i customizacje ma potężne... Linux + multimedia = fail.

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Pod linuxem też się da, kiedyś odpalałem reapera (0.999 jest całkiem za darmo) przez wine i tam vst, tydzień mi zajęło żeby było cokolwiek słychać, ale ja się nie znam, jak ktoś się zna to da się pewnie szybciej :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Działa już link do paczki z pierwszego postu.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Linux + multimedia = fail.
a niby czemuz to? u mnie linux + multimedia (bardzo szerokie pojecie) zawsze dzialalo zdecydowanie lepiej, niz windows + multimedia - zarowno pod wzgledem tworzenia muzy (co prawda w midi i jemu pokrewnych, ale ciiiii), jak i sluchania, o ogladaniu filmow nie wspominajac (jebanina z kodekami na windowsie to jakas porazka jest, a na linuchu wszystko po prostu smiga) i z tego co mi wiadomo, o progzy do edycji filmow tez ownuja wszelkie darmowe narzedia dostepne na winde (z reszta ostatnimi czasy wiekszosc porzadnego darmowego softu na winde to porty linuxowych progzow albo ogolnie multiplatformowki), z reszta nie bez powodu istnieja distra typu ubuntustudio nastawione na produkcje muzy :P
no chyba ze ci chodzi o dostepnosc typowo komercyjnego softu :P ale i z tym we wszelkich dziedzinach sie robi powoli coraz lepiej :D

.......offtop ;D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
pod winda uzywam dokladnie KXow, bo niczego innego sie nie da - te creashitowe stery pod xp sa niestabilne przeciez:P i pomijam, ze KXy rzniecie z OSS i ALSA, pod winde i dostosowane scisle do wspolpracy z live'ami (nie bez powodu tworcy kX mowia, ze nie beda robic wersji linuxowej - bo po co, skoro jest alsa, jedynei na windzie jest na nie potrzeba tak naprawde) ;) jesli chodzi o audio, to bolaczka linuxa jest wszedobylsko wpychajace sie pulseaudio, z niezrozumialych mi przyczyn. zwlaszcza w ubuntu. zadnych korzysci ono nie przynosi, a uposledza wszystko jak tylko sie da... i nie mozna sie go (przynajmniej w pelni) pozbyc, bo zaleznosci ;/
a co do grafiki - zwlaszcza 3D i to komercyjnej - nawet nie wiesz, jak bardzo sie mylisz ;) linux w tym sektorze jest podstawa akurat ;) a gimp i photoshop to zupelnie inne zastosowania, wiec ich nawet nie ma co porownywac, bo to tak, jakbys maly samochodzik do miasta porownywal z jakas terenowka...
no ale nic, zawsze jeszcze moge pokombinowac z wirtualna maszyna, co by dualbootowania uniknac...
« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2010, 14:40:45 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
to, ze system jako taki jest GPL (z reszta elementami LGPL), nie znaczy, ze oprogramowanie na niego tez musi byc GPL. ani, ze wtyczki obslugi usystematyzowanego ogolnoprzyjetego standardu do tego oprogramowania takowez musza byc... nie widze wiec problemu. GPL wymaga jedynie, aby oprogramowanie bedace nierozerwalna pochodna (forki itp) rowniez byly GPL. jednak nie wyklucza to, aby mozna bylo stworzyc program, ktoreog podstawa jest GPL (udostepniona za darmo), a nakladka juz zamknieta i komercyjna.
w innym wypadku np taki android musialby byc w pelni otwarty, a otwarte to tam jest jedynie linuxowe jadro systemu ;)

...........offtop :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Nie czuję się na siłach żeby napisać coś mądrego więc zacytuję kilka cennych uwag z pewnego blogu.

Cytuj
Why is there no proprietary software for Linux? because for all practical purposes DEPLOYMENT IS IMPOSSIBLE. The Linux market is so small that there's no point going after it unless you try to support all Linux deployments. Hmm, well what does that mean? At least 3-4 major distros, which all have multiple versions of the past few years with different kernels and different libraries and different versions of GTK and different ways to integrate into the start menu, and different broken versions of evolution. Fuck me! Sounds like awesome fun. I'm glad people have all these choices.

Cytuj
Crappy choice #1: The kernel. I don't care what kernel I have. I want my hardware to work. I want the kernel to be stable enough so that hardware companies can hope to write open or closed drivers for it without having to read lkml. I want my scheduler to be consistent and long-living enough so that others can learn to actually optimize for it.

Crappy choice #2: glibc. I don't care what glibc I have. I want my apps to work. I want Adobe to think, "hey shipping software for Linux is not quite as bad as anal rape."

Pod Windows nigdy nie miałem problemów z kodekami. Ba, nowy ffdshow obsługuje teraz DXVA, więc filmy w h264 w rozdzielczości full HD laptop dekoduje mi bez zająknięcia. Co lepsze - potrafi nawet poprawnie wyświetlić film na ekranie, nie robiąc jakiejś sieczki jak przy używaniu XVideo z AIGLX na słabych otwartych sterownikach Intela. Nie muszę też łatać jądra, żeby mieć bezlatencyjny dźwięk. A co najlepsze - sciągam sterownik ze strony producenta i mój interfejs po prostu działa. Nie muszę szukać nieoficjalnych źródeł sterownika, kompilować ich, nie daj boże jeszcze kopiować blob'a do jakiś dziwnych folderów i mieć 30% funkcjonalności z kernel oopsem na zachętę (czyżby developerzy znów zmienili stos usb?)...

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
co do stabilnosci api/abi (z tym nie jest ponoc tak zle, jak sie mowi) to rozwiazaniem sa np w przypadku ubuntu wydania LTS. co do tego, ze rynek zbyt maly - powoli, powoli, ale logarytmicznie i do celu, ten sie zwieksza ;) wiec moze za jaksi czas bedzie lepiej ;)

oraaz - jak juz mowilem - mi nie potrzeba tego jako maszyny produkcyjnej do domowego studia. ja chce jedynie moc uzyc teog jako symulator pieca, wiec taki reaper pod wine mi styknie ;) wiec jak bede mial chwile czasu, to sprobuje to sobie ogarnac ;>

i co do 'just work' - poza problemem wsparcia przez producentow (sytuacja porownywalna z tym, co sie dzieje na OSX), to u mnie na linuxie zawsze wszystko (w sensie odbior multimediow itp)po prostu dzialalo out-of-the-box, a nawet, jesli nie, to przy np pierwszym odpaleniu muzyki w jakims kodeku, ktoreog nei mam - automagicznie sie pobieral i po chwili smigalo. na windzie zawsze musialem sie strasznie meczyc, szukac wszystkeigo z osobna, samemu rzecznie instalowac i sie z tym nie wiadomo iel bawic, bo jeszcze czesto rozne paczki kodekow sie ze soba gryzly, mimo, ze byly od zupelnie osobnych rzeczy. i kolejna zaleta linuxa - jesli cos sie dzieje nie tak, jaki blad czy cos - to linux mowi, co mu nie pasi i da sie znalezc roziwazanie. a na windzie wyskakuja jakies krzaczki i co najwyzej krzysztalowa kula pomoze...

pomijam juz kwestie okropnego, archaicznego, brzydkiego i totalnie nie praktycznego interfejsu xp w porownaniu z praktycznymi, ladnymi, intuicyjnymi i wygodnymi unity, czy tez KDE. a na w7 nie mam poki co kasy...
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2010, 15:30:00 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
Nie pierdolcie, link nie działa z pierwszego posta!  :bowdown:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jutro uaktualnię zbiór o kilka nowych wtyczek i wrzucę. Ale mam prosbę, żeby ktos przeniósł potem ten zbór na jakis inny serwer, bo ja wrzucam tylko na jakies darmowe gówna z limitami
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To proponuję zrobić parę mirrorów na dropboxach i po sprawie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

bandit112

  • Gość
no i jak z linkiem?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
pamiętam o tym :-* po prostu bardzo nie mam czasu (jestem poza domem od 4 rano do 21) a z netu korzystam tylko na komórce i nie mam jak załączyć plików.
B ( o ) ( o ) B S

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
może wrzuci ktoś kto to ściągnął wcześniej
nie lubie placki

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
napisz mi na maila albo Pw (maila lepiej) przypomnienie, że mam ruszyć dupę i to zuploadować, to o ile wrócę wcześniej, to zrobie to jeszcze dzisiaj.
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie dziwne że nie działa - nie ma go w moim folderze Dropbox. Najwidoczniej albo sam usunąłem albo... nie wiem.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
bump! Mondzio wrzucisz? proszę :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Bardzo chętnie bym wrzucił, ale ja tej paczki już u siebie nie mam. Może ktoś, kto ściągnął wcześniej wrzuci albo wyguglaj sobie wtyki, które Ci potrzebne i ściągnij od producenta.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
dopóki nie przeczytam umów licencyjnych odnośnie rozpowszechniania tego co tu mam, to tego nie zamieszczę. A jako że nie mam czasu albo zwyczajnie mam lepsze rzeczy do roboty, to nie mam jak przysiąść nad tym.
@Hader uderzaj do Ofensywnego Rondla, może jeszcze to ma, bo mu dałem linka. Jeśli nie ma to odezwij się do mnie na maila najpóźniej do jutra, coś Ci postaram sie wykombinować
B ( o ) ( o ) B S

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Ja nie polecam rozpowszechniania tamtej paczki, a na pewno nie w oryginalnej formie - licencje to jedna sprawa, ale przede wszystkim wtyczki są w starych wersjach i mają błędy. Taki HyBrit od LePou z tej paczki wybucha mi po godzinie-dwóch pracy z sesją w Reaperze, podobnie bootEQ, X30 jest w mocno kulawej brzmieniowo wersji 1.03 jeśli dobrze pamiętam. Pewnie jest tego więcej, ale akurat te rzuciły mi się w oczy (i uszy) i i tak musiałem wymieniać je na wersje rozprowadzane oficjalnie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
o wersje sie nie martw bo mam je stale uaktualniane :) jak rozpowszechniam to tylko te ostatnie, chyba że jest jakas kulawa beta, to wtedy czekam na ostateczną :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
jakby ktoś dał możliwość ściągnięcia to ucałuje :)
kupie pasywny pickup brige do 7

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
12375 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2008, 21:25:55
wysłana przez nikt
17 Odpowiedzi
15440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2012, 11:24:18
wysłana przez Mordimer
12 Odpowiedzi
13129 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2012, 14:04:47
wysłana przez Orange
18 Odpowiedzi
21857 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2013, 17:23:31
wysłana przez sinquestsound
3 Odpowiedzi
14445 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2018, 23:48:59
wysłana przez Rot