Autor Wątek: Nowy gracz na szachownicy - Vermilion Pickups  (Przeczytany 4366 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Nowy gracz na szachownicy - Vermilion Pickups
« 23 Lis, 2022, 09:39:07 »
https://vermilionpickups.com/#

Nowy zawodnik na rynku polskich przetworników gitarowych.
Sporo modeli i ogromne możliwości modyfikacji wyglądu pickupów w cenie.

Uprzedzając pytania, pickupy do siódemek, ósemek i większy wybór singli w przyszłym roku.
Do każdego pickupa została nagrana próbka, także można porównać plus minus jak to gada.
Cenowo też stoją całkiem nieźle :)

Wkrótce powinno wjechać coś na testy, także dam znać jak to wygląda na żywo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Czekamy, czekamy... :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Czekam na te testy!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV


Werewolf z serii Nosferatu został poczęty ;)
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Spoiler



Pickupy dojechały. Od niedzieli będziemy ogrywac/porównywać. Na pierwszy rzut oka wszystko pięknie ładnie! :)

A Pan Vermilion by końcu zdradził swoją forumową tożsamość :D
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Maestro ;) Iruś
Paczki z głów!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Dopóki nie zrobią mi fajnego, kolorkowego, aktywnego pipaka do siódemki to niech się gonią :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
A ja chce jakieś różowo/pomarańczowe/oczojebne nakurwiatory do RG!
A Pan Vermilion by końcu zdradził swoją forumową tożsamość :D
Jak forumiś to czemu cicho siedzi? Jak mam sztucznie robić hype jak nie wiem komu?

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Hey :)

Można powiedzieć, że forumowa firma, chociaż dawno już się tutaj nie udzielałem :).

Mam nadzieję, że aktywy też w przyszłości powstaną - póki co plan jest taki by rozbudować wizualnie ofertę do 6-tek, następnie wchodzą raile w rozmiarze singla (chciałbym je robić wire to wire, bez pcb, tak jak seymour w latach 80' - miałem kilka sztuk i były punktem wyjścia do prototypów), pipaki do siódemek i ósemek :). Chciałby aby można było dużo skonfigurować, dopasować już w generatorku i nie wydrenować przy tym kieszeni.

Pochwalę się że za kasę z dotacji zakupiłem laser - prawie jak z gwiezdnych wojen, także można robić kozackie grawerki (chcę zrobić taki katalog, jak w studio tatuażu gdyby ktoś szukał inspiracji + oczywiście opcja zrobienia customowej grawerki):)

Myślę, że każdy znajdzie coś ciekawego w ofercie. Od "bezpiecznych", klasycznych modeli po "dziwadła", trochę odchodzące konstrukcyjnie od reszty w postaci wybranych do testów pikałków - Werewolf (mix AlNiCo II RC i 2x ceramików z uber asymetrycznością), Apollo (12 walcowych ceramików) czy Infinity (symetryczny, z Alnico V RC i 2 ceramikami), ten ostatni to taka moja luźna wariacja w temacie juggernaut'a.

Ogólnie nie ukrywam, że od momentu jak kupiłem na forum pierwszy set BK to stałem się fanboyem Tima i jego prac i jakoś tak zaczałem przy tym dłubać, a później sam eksperymentować, wyprzedałem wszystkie graty, dołożyłem, zainwestowałem i postanowiłem spróbować swoich sił. Jaram się także na testy - czuję się trochę jak w szkole, przed klasówką haha :).

Jeżeli mielibyście jakieś pytania, sugestie, propozycje to śmiało piszcie :D!


Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Hey :)

Można powiedzieć, że forumowa firma, chociaż dawno już się tutaj nie udzielałem :).

Mam nadzieję, że aktywy też w przyszłości powstaną - póki co plan jest taki by rozbudować wizualnie ofertę do 6-tek, następnie wchodzą raile w rozmiarze singla (chciałbym je robić wire to wire, bez pcb, tak jak seymour w latach 80' - miałem kilka sztuk i były punktem wyjścia do prototypów), pipaki do siódemek i ósemek :). Chciałby aby można było dużo skonfigurować, dopasować już w generatorku i nie wydrenować przy tym kieszeni.

Pochwalę się że za kasę z dotacji zakupiłem laser - prawie jak z gwiezdnych wojen, także można robić kozackie grawerki (chcę zrobić taki katalog, jak w studio tatuażu gdyby ktoś szukał inspiracji + oczywiście opcja zrobienia customowej grawerki):)

Myślę, że każdy znajdzie coś ciekawego w ofercie. Od "bezpiecznych", klasycznych modeli po "dziwadła", trochę odchodzące konstrukcyjnie od reszty w postaci wybranych do testów pikałków - Werewolf (mix AlNiCo II RC i 2x ceramików z uber asymetrycznością), Apollo (12 walcowych ceramików) czy Infinity (symetryczny, z Alnico V RC i 2 ceramikami), ten ostatni to taka moja luźna wariacja w temacie juggernaut'a.

Ogólnie nie ukrywam, że od momentu jak kupiłem na forum pierwszy set BK to stałem się fanboyem Tima i jego prac i jakoś tak zaczałem przy tym dłubać, a później sam eksperymentować, wyprzedałem wszystkie graty, dołożyłem, zainwestowałem i postanowiłem spróbować swoich sił. Jaram się także na testy - czuję się trochę jak w szkole, przed klasówką haha :).

Jeżeli mielibyście jakieś pytania, sugestie, propozycje to śmiało piszcie :D!



Ja od dawna pracuję na swoimi gitarami, więc bardzo się cieszę, że jest opcja na customowe pikapy w każdym aspekcie ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Zapraszam na test:


Za jakiś czas porównanie do SH-6 i SH-2.
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zapraszam na test:


Za jakiś czas porównanie do SH-6 i SH-2.

Fajne porównanie, aczkolwiek dla mnie tak jakoś inaczej brzmiał jedynie Apollo (bardziej singlowaty charakter), a Infinity i Werewolf brzmiały bardzo podobnie do siebie.

Czekam na porównanie z SH6, bo to mój ulubiony pickup do mahoniowych desek od SD :) (dlatego w jednym wiośle mam aż dwa, hehe). No i fajne byłoby też w przyszłości porównanie z Gibsonami 498 i 500, bo to w sumie też klasyki i punkt referencyjny. :)

Edit: Wszedłem na stronkę producenta i brakuje mi opisu każdej z serii pickupów. Same pickupy opisane są już fajnie, choć dla mnie zbyt technicznym językiem. :D
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2022, 21:14:41 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Szystko się zgadzam! :) Do SH-6 Werewolfa porównaliśmy. No jest delikutaśna, ale słyszalna różnica.
498 jeszcze mam jak ogarnąć, ale 500 musiałbym kupić. Może kiedyś.
mniut i piah

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319

Fajne porównanie, aczkolwiek dla mnie tak jakoś inaczej brzmiał jedynie Apollo (bardziej singlowaty charakter), a Infinity i Werewolf brzmiały bardzo podobnie do siebie.

Czekam na porównanie z SH6, bo to mój ulubiony pickup do mahoniowych desek od SD :) (dlatego w jednym wiośle mam aż dwa, hehe). No i fajne byłoby też w przyszłości porównanie z Gibsonami 498 i 500, bo to w sumie też klasyki i punkt referencyjny. :)

Edit: Wszedłem na stronkę producenta i brakuje mi opisu każdej z serii pickupów. Same pickupy opisane są już fajnie, choć dla mnie zbyt technicznym językiem. :D

Słuszna uwaga! Dzięki bardzo! Opisy się pojawiły ale przy okazji zdjęć na FB, po świętach zmęczę gościa co stronę tworzył (która w sumie jeszcze się szlifuje cały czas i jest "w budowie" :))) by opisy serii gdzieś ładnie wizualnie wpiąć w stronę :).

Co do samych picków jest tak jak mówisz :). Werewolf i Infinity mają nawet podobny sygnał wyjściowy, wspólną cewkę, różnią się głównie tym jak leżą pod łapą. (chociaż wiadomo more gain = more compression) Infinity gra też trochę wyżej w miksie, ma bardziej zaokrągloną górkę , dół oraz trochę wyższy środek. Wiadomix że wszystkie te niuanse przechodzą w owiele większe różnice gdy gramy w pomieszczeniu. Zawsze mi to głowę ryło jak minimalne różnice z nagrań (pomijam nawet mix) uwypuklają się live. (W drugą stronę to samo - jak duże różnice znikają na rzecz niuansów :D). 

Dla mnie zawsze było ważne to co się dzieje jak się gra na przetworniku i do czego inspiruje. Bieżesz takiego SH-6 i wiesz że dżemu to nie będzie :D. Dlatego czekam też niecierpliwie na porównanie z legendarnym sh-6 :D!






Posty połączone: [time]23 Gru, 2022, 23:03:23[/time]
Przed głównym testem sh-6/sh-2 vs Werewolf/American Dream 59', CTG TV zaprasza na randkę w ciemno z wilkołakiem i distorsionem :D



Oddawajcie swoje "strzały" :D.
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2022, 23:05:16 wysłana przez Zbir »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Finalne porównanie do SD:
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
A tu już kolejny secik, tym razem Sudetian Winter:
https://vermilionpickups.com/produkt/sudetian-winter/

Bardzo fajnie to gada, a połączenie wygladu z Setiusem rozwaliło mi musk.
Podrzucę jakieś próbeczki przy okazji.

Spoiler
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2010, 23:31:04
wysłana przez Radek M
0 Odpowiedzi
1444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2013, 08:18:40
wysłana przez matisq
1 Odpowiedzi
1814 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2015, 17:32:49
wysłana przez Omlet
32 Odpowiedzi
8194 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2016, 22:33:20
wysłana przez Amal_68
41 Odpowiedzi
9267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2022, 08:43:31
wysłana przez markuspoland