Autor Wątek: Nowy gracz na szachownicy - Vermilion Pickups  (Przeczytany 6692 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Nowy gracz na szachownicy - Vermilion Pickups
« 23 Lis, 2022, 09:39:07 »
https://vermilionpickups.com/#

Nowy zawodnik na rynku polskich przetworników gitarowych.
Sporo modeli i ogromne możliwości modyfikacji wyglądu pickupów w cenie.

Uprzedzając pytania, pickupy do siódemek, ósemek i większy wybór singli w przyszłym roku.
Do każdego pickupa została nagrana próbka, także można porównać plus minus jak to gada.
Cenowo też stoją całkiem nieźle :)

Wkrótce powinno wjechać coś na testy, także dam znać jak to wygląda na żywo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 365
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Czekamy, czekamy... :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Czekam na te testy!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV


Werewolf z serii Nosferatu został poczęty ;)
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Spoiler



Pickupy dojechały. Od niedzieli będziemy ogrywac/porównywać. Na pierwszy rzut oka wszystko pięknie ładnie! :)

A Pan Vermilion by końcu zdradził swoją forumową tożsamość :D
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 813
Maestro ;) Iruś
Paczki z głów!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • It is useless, to resist.
Dopóki nie zrobią mi fajnego, kolorkowego, aktywnego pipaka do siódemki to niech się gonią :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 323
A ja chce jakieś różowo/pomarańczowe/oczojebne nakurwiatory do RG!
A Pan Vermilion by końcu zdradził swoją forumową tożsamość :D
Jak forumiś to czemu cicho siedzi? Jak mam sztucznie robić hype jak nie wiem komu?

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320
Hey :)

Można powiedzieć, że forumowa firma, chociaż dawno już się tutaj nie udzielałem :).

Mam nadzieję, że aktywy też w przyszłości powstaną - póki co plan jest taki by rozbudować wizualnie ofertę do 6-tek, następnie wchodzą raile w rozmiarze singla (chciałbym je robić wire to wire, bez pcb, tak jak seymour w latach 80' - miałem kilka sztuk i były punktem wyjścia do prototypów), pipaki do siódemek i ósemek :). Chciałby aby można było dużo skonfigurować, dopasować już w generatorku i nie wydrenować przy tym kieszeni.

Pochwalę się że za kasę z dotacji zakupiłem laser - prawie jak z gwiezdnych wojen, także można robić kozackie grawerki (chcę zrobić taki katalog, jak w studio tatuażu gdyby ktoś szukał inspiracji + oczywiście opcja zrobienia customowej grawerki):)

Myślę, że każdy znajdzie coś ciekawego w ofercie. Od "bezpiecznych", klasycznych modeli po "dziwadła", trochę odchodzące konstrukcyjnie od reszty w postaci wybranych do testów pikałków - Werewolf (mix AlNiCo II RC i 2x ceramików z uber asymetrycznością), Apollo (12 walcowych ceramików) czy Infinity (symetryczny, z Alnico V RC i 2 ceramikami), ten ostatni to taka moja luźna wariacja w temacie juggernaut'a.

Ogólnie nie ukrywam, że od momentu jak kupiłem na forum pierwszy set BK to stałem się fanboyem Tima i jego prac i jakoś tak zaczałem przy tym dłubać, a później sam eksperymentować, wyprzedałem wszystkie graty, dołożyłem, zainwestowałem i postanowiłem spróbować swoich sił. Jaram się także na testy - czuję się trochę jak w szkole, przed klasówką haha :).

Jeżeli mielibyście jakieś pytania, sugestie, propozycje to śmiało piszcie :D!


Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Hey :)

Można powiedzieć, że forumowa firma, chociaż dawno już się tutaj nie udzielałem :).

Mam nadzieję, że aktywy też w przyszłości powstaną - póki co plan jest taki by rozbudować wizualnie ofertę do 6-tek, następnie wchodzą raile w rozmiarze singla (chciałbym je robić wire to wire, bez pcb, tak jak seymour w latach 80' - miałem kilka sztuk i były punktem wyjścia do prototypów), pipaki do siódemek i ósemek :). Chciałby aby można było dużo skonfigurować, dopasować już w generatorku i nie wydrenować przy tym kieszeni.

Pochwalę się że za kasę z dotacji zakupiłem laser - prawie jak z gwiezdnych wojen, także można robić kozackie grawerki (chcę zrobić taki katalog, jak w studio tatuażu gdyby ktoś szukał inspiracji + oczywiście opcja zrobienia customowej grawerki):)

Myślę, że każdy znajdzie coś ciekawego w ofercie. Od "bezpiecznych", klasycznych modeli po "dziwadła", trochę odchodzące konstrukcyjnie od reszty w postaci wybranych do testów pikałków - Werewolf (mix AlNiCo II RC i 2x ceramików z uber asymetrycznością), Apollo (12 walcowych ceramików) czy Infinity (symetryczny, z Alnico V RC i 2 ceramikami), ten ostatni to taka moja luźna wariacja w temacie juggernaut'a.

Ogólnie nie ukrywam, że od momentu jak kupiłem na forum pierwszy set BK to stałem się fanboyem Tima i jego prac i jakoś tak zaczałem przy tym dłubać, a później sam eksperymentować, wyprzedałem wszystkie graty, dołożyłem, zainwestowałem i postanowiłem spróbować swoich sił. Jaram się także na testy - czuję się trochę jak w szkole, przed klasówką haha :).

Jeżeli mielibyście jakieś pytania, sugestie, propozycje to śmiało piszcie :D!



Ja od dawna pracuję na swoimi gitarami, więc bardzo się cieszę, że jest opcja na customowe pikapy w każdym aspekcie ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Zapraszam na test:


Za jakiś czas porównanie do SH-6 i SH-2.
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 365
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zapraszam na test:


Za jakiś czas porównanie do SH-6 i SH-2.

Fajne porównanie, aczkolwiek dla mnie tak jakoś inaczej brzmiał jedynie Apollo (bardziej singlowaty charakter), a Infinity i Werewolf brzmiały bardzo podobnie do siebie.

Czekam na porównanie z SH6, bo to mój ulubiony pickup do mahoniowych desek od SD :) (dlatego w jednym wiośle mam aż dwa, hehe). No i fajne byłoby też w przyszłości porównanie z Gibsonami 498 i 500, bo to w sumie też klasyki i punkt referencyjny. :)

Edit: Wszedłem na stronkę producenta i brakuje mi opisu każdej z serii pickupów. Same pickupy opisane są już fajnie, choć dla mnie zbyt technicznym językiem. :D
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2022, 21:14:41 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Szystko się zgadzam! :) Do SH-6 Werewolfa porównaliśmy. No jest delikutaśna, ale słyszalna różnica.
498 jeszcze mam jak ogarnąć, ale 500 musiałbym kupić. Może kiedyś.
mniut i piah

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320

Fajne porównanie, aczkolwiek dla mnie tak jakoś inaczej brzmiał jedynie Apollo (bardziej singlowaty charakter), a Infinity i Werewolf brzmiały bardzo podobnie do siebie.

Czekam na porównanie z SH6, bo to mój ulubiony pickup do mahoniowych desek od SD :) (dlatego w jednym wiośle mam aż dwa, hehe). No i fajne byłoby też w przyszłości porównanie z Gibsonami 498 i 500, bo to w sumie też klasyki i punkt referencyjny. :)

Edit: Wszedłem na stronkę producenta i brakuje mi opisu każdej z serii pickupów. Same pickupy opisane są już fajnie, choć dla mnie zbyt technicznym językiem. :D

Słuszna uwaga! Dzięki bardzo! Opisy się pojawiły ale przy okazji zdjęć na FB, po świętach zmęczę gościa co stronę tworzył (która w sumie jeszcze się szlifuje cały czas i jest "w budowie" :))) by opisy serii gdzieś ładnie wizualnie wpiąć w stronę :).

Co do samych picków jest tak jak mówisz :). Werewolf i Infinity mają nawet podobny sygnał wyjściowy, wspólną cewkę, różnią się głównie tym jak leżą pod łapą. (chociaż wiadomo more gain = more compression) Infinity gra też trochę wyżej w miksie, ma bardziej zaokrągloną górkę , dół oraz trochę wyższy środek. Wiadomix że wszystkie te niuanse przechodzą w owiele większe różnice gdy gramy w pomieszczeniu. Zawsze mi to głowę ryło jak minimalne różnice z nagrań (pomijam nawet mix) uwypuklają się live. (W drugą stronę to samo - jak duże różnice znikają na rzecz niuansów :D). 

Dla mnie zawsze było ważne to co się dzieje jak się gra na przetworniku i do czego inspiruje. Bieżesz takiego SH-6 i wiesz że dżemu to nie będzie :D. Dlatego czekam też niecierpliwie na porównanie z legendarnym sh-6 :D!






Posty połączone: [time]23 Gru, 2022, 23:03:23[/time]
Przed głównym testem sh-6/sh-2 vs Werewolf/American Dream 59', CTG TV zaprasza na randkę w ciemno z wilkołakiem i distorsionem :D



Oddawajcie swoje "strzały" :D.
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2022, 23:05:16 wysłana przez Zbir »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Finalne porównanie do SD:
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
A tu już kolejny secik, tym razem Sudetian Winter:
https://vermilionpickups.com/produkt/sudetian-winter/

Bardzo fajnie to gada, a połączenie wygladu z Setiusem rozwaliło mi musk.
Podrzucę jakieś próbeczki przy okazji.

Spoiler
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 365
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Wskrzeszam temat, żeby zrobić troszkę ruch na forum. :D Powolutku rozglądam się za jakimś secikiem HSS i mocno zastanawiam się nad Vermillionkami, zachęciła mnie głównie chromowana pucha z paisleyami... Dobry punkt wyjścia :D

Wybór bardzo duży a moja wiedza bardzo mała...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Napisz do @Zbir podpowie co wybrać ;)
mniut i piah

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 448
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
@Zbir mordo, set do siódemki, nie w chuj gainu ale trochę, standard A, purr pod mostem (raczej chyba jakiś ceramik pod most, nie?), p90tkowy gruz pod gryfem, Ibanezowy 5way (czyli 2ga pozycja równolegle cewki gryfowe, 4ta inner coile), co zrobimy fajnego? :D

@Dale Cooper jak masz pomysły to też dawaj :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 390
    • CTG TV
Infinity pod most. P90 gryf z gruzem i humbucker to nimom pojęcia.
mniut i piah

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 448
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Uuuoooo Infinity na papierze wygląda DOKŁADNIE tak jakbym chciał żeby to było! Tylko teraz kremowe topy i hexy i MNIAM
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320
Ahoj :).

@youshy Myślę że kierunek NORD lub Infinity będzie jak najbardziej dobry :). Fajne "all aroundery" bez przegięć, do wszystkiego i to na ceramiku :).
Warto też zerknąć na Sudecką Zimę - poziom wyjściowy jest podobny, jednak jest to pickup nastawiony mocno na klarowność i szybkość :).

Jest dosyć spory problem z dostępnością cześci do 7-mek i niestety jak na razie poza białym i czarnymi bobbinkami nie ma większego wyboru :/. Jeżeli chicałbyś coś nietypowego pod szyjkę warto zwrócić uwagę na serię interstellar - to takie moje wariacje z konstrukcjami celującymi w coś pomiędzy brzmieniem "single coilów" a standardowych humbuckerów :). Taki "Vintage P.A.F" mógłby tutaj fajnie zadzwonić w klimacie tłustszego Fenderowatego singla/P-90tki, i to bez szumów :).


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2926 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2010, 23:31:04
wysłana przez Radek M
0 Odpowiedzi
1591 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2013, 08:18:40
wysłana przez matisq
1 Odpowiedzi
2090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2015, 17:32:49
wysłana przez Omlet
32 Odpowiedzi
8868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2016, 22:33:20
wysłana przez Amal_68
41 Odpowiedzi
10929 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2022, 08:43:31
wysłana przez markuspoland