Autor Wątek: Nowy gracz na szachownicy - Vermilion Pickups  (Przeczytany 4446 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319

Fajne porównanie, aczkolwiek dla mnie tak jakoś inaczej brzmiał jedynie Apollo (bardziej singlowaty charakter), a Infinity i Werewolf brzmiały bardzo podobnie do siebie.

Czekam na porównanie z SH6, bo to mój ulubiony pickup do mahoniowych desek od SD :) (dlatego w jednym wiośle mam aż dwa, hehe). No i fajne byłoby też w przyszłości porównanie z Gibsonami 498 i 500, bo to w sumie też klasyki i punkt referencyjny. :)

Edit: Wszedłem na stronkę producenta i brakuje mi opisu każdej z serii pickupów. Same pickupy opisane są już fajnie, choć dla mnie zbyt technicznym językiem. :D

Słuszna uwaga! Dzięki bardzo! Opisy się pojawiły ale przy okazji zdjęć na FB, po świętach zmęczę gościa co stronę tworzył (która w sumie jeszcze się szlifuje cały czas i jest "w budowie" :))) by opisy serii gdzieś ładnie wizualnie wpiąć w stronę :).

Co do samych picków jest tak jak mówisz :). Werewolf i Infinity mają nawet podobny sygnał wyjściowy, wspólną cewkę, różnią się głównie tym jak leżą pod łapą. (chociaż wiadomo more gain = more compression) Infinity gra też trochę wyżej w miksie, ma bardziej zaokrągloną górkę , dół oraz trochę wyższy środek. Wiadomix że wszystkie te niuanse przechodzą w owiele większe różnice gdy gramy w pomieszczeniu. Zawsze mi to głowę ryło jak minimalne różnice z nagrań (pomijam nawet mix) uwypuklają się live. (W drugą stronę to samo - jak duże różnice znikają na rzecz niuansów :D). 

Dla mnie zawsze było ważne to co się dzieje jak się gra na przetworniku i do czego inspiruje. Bieżesz takiego SH-6 i wiesz że dżemu to nie będzie :D. Dlatego czekam też niecierpliwie na porównanie z legendarnym sh-6 :D!






Posty połączone: [time]23 Gru, 2022, 23:03:23[/time]
Przed głównym testem sh-6/sh-2 vs Werewolf/American Dream 59', CTG TV zaprasza na randkę w ciemno z wilkołakiem i distorsionem :D



Oddawajcie swoje "strzały" :D.
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2022, 23:05:16 wysłana przez Zbir »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2010, 23:31:04
wysłana przez Radek M
0 Odpowiedzi
1444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2013, 08:18:40
wysłana przez matisq
1 Odpowiedzi
1815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2015, 17:32:49
wysłana przez Omlet
32 Odpowiedzi
8201 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2016, 22:33:20
wysłana przez Amal_68
41 Odpowiedzi
9369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2022, 08:43:31
wysłana przez markuspoland