Autor Wątek: [NPD] New pedalboard day  (Przeczytany 5155 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
[NPD] New pedalboard day
« 23 Paź, 2021, 17:39:44 »
Jo!

Jako, że wróciłem do grania na lampie (to już w innym temacie) potrzebowałem paru kostek i tak po paru miesiącach powstał taki twór:







Całość siedzi w Pedaltrain Classic JR i zasilane jest przez Cioks Big John. Okablowanie z Evidence Audio Monorail z wtyczkami SIS. Efekty przyczepione za pomocą 3M Dual Lock (polecam!).

Cry Baby Junior
Przeszedłem na nią z Cry Baby Mini. Ma parę udogodnień: przełącznik 3 pozycyjny do wyboru brzmienia przeniesiony na zewnątrz, dioda led no i trochę większy rozmiar jest dla mnie wygodniejszy

Peterson Strobostomp HD
Trochę głupio pozbyłem się Turbo Tunera i czymś musiałem go zastąpić. Miałem sporo rabatu za zakup Music Man'a w Kytary i wybór padł na Petersona. Nie mam nic do zarzucenia, stroi się na nim zajebiście.

Analogman Prince Of Tone
Prince, czyli jedna z dwóch stron King Of Tone, na który trzeba aktualnie czekać 4 lata w kolejce  :D Bardzo fajny jako overdrive jak i boost. Jako Distortion tak sobie mi siedzi, ale jeszcze nad tym popracuję

Wampler Ego Mini Compressor
Myślałem, że nie potrzebuję kompresora do chwili, gdy go nie kupiłem :D Blend ustawiam na jakieś 25%, lekki level boost, kompresja na połowę i wszystko brzmi lepiej :D

Strymon Mobius
Za 3 sensownej jakości efekty mamy cały wybór modulacji na poziomie. Na moje potrzeby sprawuje się świetnie. Flangera używam np. od wielkiego dzwonu, a tak mam go pod ręką itp. Mam go wpiętego na 4 kable z możliwością ustawienia efektów w pętli lub przed Prince of Tone.

Walrus ARP-87 Delay
Mają coś w sobie te Walrus'y. Tutaj w kompaktowej formie mamy delaye: analog, digital, lo-fi, slapback i ukryty piąty tryb - delay z tremolo. Do tego podział rytmiczny, tap tempo, modulacja, możliwość rozjaśnienia/przyciemnienia brzmienia itp.

Walrus SLO Reverb
Kozacki, głęboki reverb. Ambienty to miód na uszy, można siedzieć przy nim godzinami. Od biedy można też używać jako delikatny pogłos przy niskim decay i mix. Jednocześnie przy swojej głębi nie zlewa się to wszystko w jedną papkę, wszystko się fajnie klei.

Zostaje jeszcze miejsce na dwa efekty. Z chęcią zaopatrzyłbym się jeszcze w BB Preamp i jakiegoś Klona, np. Walrus Tumnus lub Ryra.


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #1 23 Paź, 2021, 20:22:16 »
Bardzo fajna podłoga. Na SLO ślinię się od dłuższego czasu. Były kilka miesięcy temu czerwone LE na wyprzedaży w thommanie ale przegapiłem dosłownie o godzinę.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #2 23 Paź, 2021, 20:28:10 »
Polecam z całego serca, super reverb :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #3 23 Paź, 2021, 20:51:02 »
Masz porównanie z Digitech Supernatural? Który daje więcej opcji i jest bardziej uniwersalny?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #4 23 Paź, 2021, 21:14:10 »
Masz porównanie z Digitech Supernatural? Który daje więcej opcji i jest bardziej uniwersalny?
Miałem go parę lat temu. Wydaje mi się, że w SLO mimo wszystko łatwiej ustawić jakiś lżejszy pogłos. Teraz miałem bezpośrednio porównanie z Polarą i szczerze to średnio wypadła przy SLO. Walrusy mają coś fajnego w łączeniusię z czystym sygnałem, cały czas zostają klarowne, nie robi się z nich papka. Digitechy były bardziej "rozmyte" właśnie.

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #5 24 Paź, 2021, 11:11:04 »
Piękne. Złote (tu akurat w przenośni), a skromne.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #6 19 Gru, 2021, 15:06:02 »
Mały update:

Wypadły: Prince Of Tone (straszny niewypał, przynajmniej w tym rigu), Walrus ARP i SLO

Wpadły:

Barber LTD - wspaniały to overdrive, nie zapomnę go nigdy. Pełny, bez siary, mega klei się z Marshallem jako delikatny drive na czystym czy dopałka

Wampler Tumnus - klon Klona, do wiosła z singlami jako boost must have. Jako samodzielny przester czy boost lepiej mi siedzi Barber

Neunaber Slate V2 + Exp - Walrusy były ekstra do ambientu, ale brakowało mi trochę "standardowych" brzmień. W przypadku tego Neunabera możemy po kablu usb wgrać 4 dowolne efekty z serii Expanse. Ja wykorzystuję go aktualnie "tylko" do reverbu: Hall, Plate, WET i shimmer

Diamond Memory Lane Jr - mega delay z modulacją i tap tempo, brzmi pięknie i potrzebuje mało prądu. W ARP-87 trochę brakowało mi ustawienia czasu delay'a gałką (tylko za pomocą tap tempo)


Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #7 19 Gru, 2021, 20:27:01 »
Cieszę się, że siadł Ci delay - jeśli będę wracał do podłogi, to ponownie do niego wrócę. Nie miałem co chwilę myśli na co by go zamienić, a to u mnie rzadko się zdarza ;)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #8 19 Gru, 2021, 20:48:24 »
ale że Walrusy wypadły, a został mobius to ja nie rozumiem, no kto to widział pani kochana

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #9 19 Gru, 2021, 22:19:39 »
A co ma jedno do drugiego? ;) Mobius robi za modulacje, a Walrusy reverb/delay ;)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #10 20 Gru, 2021, 19:22:45 »
pojemyliło mi się z niebieskim big skajem <shame>

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #11 03 Mar, 2022, 11:25:05 »
Aktualizacja.

Ultimate pedalboard dla bedroom warrior'a do sterowania wtyczkami na kompie:

- kontroler Morningstar MC6 (petarda)
- expression pedal Dunlop DVP5
- tuner Peterson Strobostomp HD, który przy okazji robi też za bufor
- Pedaltrain Metro 16
- osobno poza deską kaczka CAE

Bez żadnych zasilaczy: kontroler zasilany przez USB, a kaczka i tuner z baterii 9V. Tak jak poprzednio wszystko przymocowane za pomocą 3M Dual Lock.





Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #12 03 Mar, 2022, 15:42:26 »
Z ciekawości - jakie wtyczki?

Ja podobnie robiłem wszystko Nektarem Pacerem + pedały ekspresji, ale cholerstwo zajmowało za dużo miejsca.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #13 03 Mar, 2022, 16:20:23 »
Do Music Mana mam Scuffham S-Gear (to jest w ogóle dla mnie najlepsza wtyka ever. Jakby kiedyś dorzucili coś na wzór Vox'a i jakiś współcześniejszy Hi Gain to nie wychodziłbym z domu), a do siódemki Neural Omega.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #14 30 Kwi, 2022, 14:50:21 »
Qrwa, znowu zmiana koncepcji :D



Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #15 23 Cze, 2022, 20:59:05 »
Ej serio, teraz już nic nie zmieniam :D


Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #16 22 Sie, 2022, 19:18:44 »
Tarcza antyinflacyjna 4.0


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #17 23 Sie, 2022, 14:20:46 »
Neunaber mega wypas! A Grobert przegrał z Bossem? :d
mniut i piah

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #18 23 Sie, 2022, 17:09:45 »
Miałem Slate'a i trochę zatęskniłem :) Grobert jest bardzo spoko, ale jak dla mnie za wielki do kompaktowego pedalboard'u ;)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #19 24 Sie, 2022, 19:41:18 »
A jak brzmienie groberta? Bo mi w ogole nie przypasowalo - tnie pasmo jak pojebany...

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Odp: [NPD] New pedalboard day
« Odpowiedź #20 24 Sie, 2022, 20:52:25 »
A jak brzmienie groberta? Bo mi w ogole nie przypasowalo - tnie pasmo jak pojebany...
Na One Chorus? To dziwne, u siebie nie zauważyłem. Może kwestia Twojego setupu?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2009, 20:41:45
wysłana przez James Dean
Pedalboard

Zaczęty przez Rock « 1 2 » Efekty

45 Odpowiedzi
26538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2010, 20:48:13
wysłana przez mleko
pedalboard???

Zaczęty przez hawran Efekty

8 Odpowiedzi
5316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2011, 15:15:30
wysłana przez pshemo
4 Odpowiedzi
3842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2014, 23:43:29
wysłana przez Pneumonia2
DIY Pedalboard

Zaczęty przez deathtom Efekty

12 Odpowiedzi
5646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2015, 09:47:20
wysłana przez Lechu_