Autor Wątek: Pedalboard  (Przeczytany 26664 razy)

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Pedalboard
« 19 Cze, 2010, 18:13:08 »
Witam,
Panowie macie jakaś dobra skuteczną metode zamocowania tego do dechy?

http://dl.dropbox.com/u/1840109/19062010033.jpg

a tak ogólnie, dobrze to bedzie? To taka moja wstępna konstrukcja.
Rock

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #1 19 Cze, 2010, 18:34:57 »
ja bym zamienił foota z boosami miejscami to raz.
szkoda ze takie małe to, bo bym dał jakies uchwyty zeby to wygodnie podnosic to dwa :)

a mocowanie efektów?
ja od dluzszego czasu przykrecam wszystko do dechy. albo daje na kątowniki takie malutkie: wierce po 1 otworku z lewej i prawej strony efektu i do tego kątownik, a kątownik do dechy od góry. kątownik malujesz na czarno i nie widać w ogóle że coś takiego masz. to najbardziej sprawdzona metoda.

można też przykręcać efekty od spodu: albo wiecić w spodzie otworki i wtedy w nie celować od spodu dechy żeby sie w nie wwiercić, albo możesz też wykręić na rogach, po przekątnej po 1 śrubce od efektu i w nią wkręcić przez dechę od spodu śrubkę która trzyma to do dechy, ale z tym jest nawięcej pierdolenia, więc polecam po prostu kątowniki.

i nie martwisz się, że coś Ci wypadnie, albo odklei się. rzepy przerabiałem -> albo nie szło tego odczepić tak, żeby się nie wkurwiać, albo puścił klej od rzepu i rzep zostawał w pedalboardzie a efekt spadał, a jak juz latał w pedalbaordzie to przy transporcie potrafił wszystkie efekty wyczepić.

niektórzy nie sa przekonani do wiercenia dziur w efekcie, bo niby potem jak to odsprzedać, a tak naprawdę, moim zdaniem, ładniej wygląda mała dziurka (jesli dobrze zrobiona to prawie niewidoczna) niż caly spód upierdolony potem klejem jakimś dziwnym

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #2 19 Cze, 2010, 18:46:59 »
dzieki za odp,

Szczerze to lepiej mi tak jest chyba, bo jak próbowalem odwrotnie to glanem chcąc wyłączyć bossa wciskalem cos na foocie... Fakt małe, ale zależalo mi wlasnie na tym, w kazdym razie zmiesci się jeszcze jedna kostka tak na wszelki wypadek :D uchwyt zrobie z przodu jeden, (chciałem po bokach jak ma zakk, ale znalazlem w garazu taka płyte od mebli ze akurat bez ciecia przypasowało :D ) Chcialem zrobić pusze z gniazdami na kable, bo 5 kabli jednak z tego wychodzi... ale szkoda zachodu chyba puki co.
Narazie spory minus to waga tego. Kurestwo jeszcze cięższe od Gt8 którego sie już dosć nanosiłem :/
Rock

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #3 19 Cze, 2010, 18:53:59 »
Trochę nie wiem po co wiercić dziurki w efektach jak można zamiast kątowników zastosować małe blaszki, wykręcamy śrubki z efektu (Wystarczy 2 po przekątnej) i przykręcamy razem z blaszką, tę do dechy i po sprawie :)
Coś w tym stylu http://allegro.pl/item992462606_klamerka_pedalboard.html

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #4 19 Cze, 2010, 18:58:39 »
A ja po raz 1129 napiszę, że rzep można przykręcić do efektów i nie ma dziurek, kleju, kątowników, jebania z odkręcaniem i przykręcaniem przy zmianie efektów :P
Wszystko mam tak zamocowane od Bossów po POD XTL i nic nie lata.
mniut i piah

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #5 19 Cze, 2010, 19:01:41 »
dobre panowie, ta opcja z tymi małymi blaszkami jakoś mi najbardziej podchodzi, nawet wiercić nie trzeba bo takiego pizdryka to na żywca wkręcę w płyte z wióra.
Rock

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #6 19 Cze, 2010, 19:10:12 »
To może jeszcze raz przedstawię swoją opcję :D
Odkręcasz 4 śrubki z bossa, bierzesz dwa paski rzepu, robisz 4 małe dziurki i przykręcasz rzep pod spodem tymi samymi śrubkami. Czy tak na pewno nie jest łatwiej niż wiercenie w desce? :P
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #7 19 Cze, 2010, 19:18:50 »
Pozwolę się podpiąć- Macie jakiś pomysł jak zrobić ładne wejscie/wyjście kabli z zabudowanego PB ?  Ew. widział ktoś coś w rodzaju przedłużacza/złodziejki z maxymalnie dwoma wejściami który mógłbym na stałe zamontować do PB żey nie zabierał za dużo miejsca ?

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #8 19 Cze, 2010, 21:43:38 »
Ja dla odmiany od siebie dorzucę, że nie warto z wymiarami w stronę małości przesadzać :P Bo potem chce się coś dołożyć i trzeba na uszach stawać ;)

Ja mam taką podłóżkę:

 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika Grzysiu

Moja Podłoga

I jest trochę mała. Strasznie dużo kombinowania jak to upchnąć. footswicha i włącznik do tunera musiałem upchnąć w taką smieszną obudowę. tuner gdzieś tam za kakę gdzie była odrobina miejsca... a miało być max 3 efekty ala boss, tuner i foot.... jak jest widać :P

Ja złącza (zasilanie, out i foot) mam schowane pod półka na 2 rząd (in kiedyś też tam był ale teraz wpinam się od razu w kakę teraz tam gdzie był in jest gniazdo przełącznika)

Efekty oprócz kaki trzymają się na rzepy i styka. Za ciasno tu na inne rozwiązania. Wah jest przykręcony w 2 miejscach przez podłogę. Od spodu są też przykręcone "uchwyty" do wyciągania dechy z walizki.
« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2010, 21:45:33 wysłana przez Grzysiu »

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #9 19 Cze, 2010, 21:45:22 »
Dale - próbowałem jak mówisz, też się u mnie nie sprawdziło, nie wiem, ja tam wole po najprostszej linii oporu. a z blaszkami o ktorej pisał pneumonia jest tak, ze je trzeba zamówić, a kątowniki w sklepie obok mam :D

Loki: nigdzie takiego czegos nie widzialem, ale mozna by cos takiego latwo zmontować :P

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #10 19 Cze, 2010, 21:47:59 »
Cytuj
Dale - próbowałem jak mówisz, też się u mnie nie sprawdziło

Dlaczego?

Cytuj
nie wiem, ja tam wole po najprostszej linii oporu

Wiercenie w efektach nazywasz najprostszą linią oporu? :D
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #11 19 Cze, 2010, 21:50:04 »
No ja własnie się ostatnio natknąłem na coś takiego... po 2 wejscia input output wbudowane w obudowe + zasilanie...świetna sprawa.

I zgodzę się z przed-przed-mówcą że nie można oszczędzać robiąc mały pedalboard...może się wydawać że kostki się zmieszczą jednak po jakimś czasie dokladając jakiś dodatkowy element okaze się ze kostki są tak upchane ze nie ma dojscia do ich gniazd...ja w tej chwili musze używać tylko kątowych kabli...ba nawet myślę nad wymianą yankiego na nowy model..pomijam już 2 odseparowane zasilające sekcje ale to że wejscie zasilające ma od góry a nie z boku....co wbrew pozorom zajmuje jakies dodatkowe 10cm ;/

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #12 19 Cze, 2010, 21:57:43 »
Dale: bo nigdy nie moglem tak przyczepic rzepu zeby sie dobrze trzymał w tym efekcie, zawsze cos za luzno, ogolnie, wkurwiało mnie to. zreszta, pierdolenie. wkrecam efekty w deche i o nic sie nie martwie :D niech sie dzieje co chce.

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #13 19 Cze, 2010, 21:59:51 »
Ja używam 1spota bo inny bi mi do walizki nie wlazł z podłogą...  ;)

A z kablami kątowymi też tak prosto nie jest. Ja musiałem w dużej mierze stosować "pancer cake'i" które mają jednak tendencję do sypania się (albo raczej te dostępne w PL są najczęściej gówniane) i się rozklekotują po paru przepięciach. Zwykłe wtyki się po prostu najczęściej nie mieszczą... Koszmar. Za każdym razem jak coś muszę zmieniać to obiecuję sobie, że to ostatni raz :P

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #14 19 Cze, 2010, 22:12:02 »
Cytuj
Dale: bo nigdy nie moglem tak przyczepic rzepu zeby sie dobrze trzymał w tym efekcie, zawsze cos za luzno, ogolnie, wkurwiało mnie to.

Cisną mi się na usta straszne słowa, ale się powstrzymam :D

Cytuj
A z kablami kątowymi też tak prosto nie jest. Ja musiałem w dużej mierze stosować "pancer cake'i" które mają jednak tendencję do sypania się (albo raczej te dostępne w PL są najczęściej gówniane) i się rozklekotują po paru przepięciach. Zwykłe wtyki się po prostu najczęściej nie mieszczą... Koszmar.

http://firmamuzyczna.pl/product_info.php?info=p728_Lava-Cable---zestaw-bezlutowych--wtyki--kabel--obcinarka-.html
I po sprawie ;) Ewentualnie George L's ;)
mniut i piah

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #15 19 Cze, 2010, 22:18:18 »
Ja bym jeszcze do tego zestawu dołożył białe rękawiczki i dał cenę 490 zł :D
Rock

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #16 19 Cze, 2010, 22:30:41 »
Za każdym razem jak coś muszę zmieniać to obiecuję sobie, że to ostatni raz :P

Dokładnie...i na ogół kończy się tak że szukasz kolejnej zabawki zeby było jeszcze ciaśniej ;d

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #17 19 Cze, 2010, 23:24:24 »
z blaszkami o ktorej pisał pneumonia jest tak, ze je trzeba zamówić, a kątowniki w sklepie obok mam :D
Kątowniki mają a głupich blaszek nie? to trzeba było kątowniki na blaszki jakimś młotkiem przerobić :) 

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #18 19 Cze, 2010, 23:27:21 »
zawalić te wtyki klejem takim z pistoletu co sie nagrzewa (nie wiem jak to sie fachowo nazywa:D ) i bedzie trzymać :P

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #19 20 Cze, 2010, 00:31:04 »
zawalić te wtyki klejem takim z pistoletu co sie nagrzewa (nie wiem jak to sie fachowo nazywa:D )

nagrzewający się pistolet z klejem  ;D
a serio "pistolet klejowy"

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #20 20 Cze, 2010, 01:04:02 »
Ja bym jeszcze do tego zestawu dołożył białe rękawiczki i dał cenę 490 zł :D

To lepiej zainwestowałbym te pieniądze kupując nową większą podłogę :P

zawalić te wtyki klejem takim z pistoletu co sie nagrzewa (nie wiem jak to sie fachowo nazywa:D ) i bedzie trzymać :P

W sumie fajny pomysł, będę musiał spróbować. Chociaż nie wiem czy mam ochotę znowu grzebać w tym gównie. Ostatnio żeby tego uniknąć kupiłem te gówniane kolorowe złączki. Są trochę większe i kabel mają pigmejowy ale przynajmniej trzymają się w kupie...

Jakaś monotematycznie brązowa mi ta wypowiedź wyszła :P

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #21 20 Cze, 2010, 08:16:17 »
Trochę nie wiem po co wiercić dziurki w efektach jak można zamiast kątowników zastosować małe blaszki, wykręcamy śrubki z efektu (Wystarczy 2 po przekątnej) i przykręcamy razem z blaszką, tę do dechy i po sprawie :)
Coś w tym stylu http://allegro.pl/item992462606_klamerka_pedalboard.html

te "klamerki" są do dupy mam w swoim pedałbordzie i po 2 miesiącach zaczynają pękać
poza tym strasznie dużo jeb..a się z zamocowaniem
rzep 100x lepszy

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #22 20 Cze, 2010, 10:27:56 »
Profesjonalny rzep w zupełności  wystarcza, jego jedyną wadą jest  cena.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #23 20 Cze, 2010, 14:40:41 »
Trochę nie wiem po co wiercić dziurki w efektach jak można zamiast kątowników zastosować małe blaszki, wykręcamy śrubki z efektu (Wystarczy 2 po przekątnej) i przykręcamy razem z blaszką, tę do dechy i po sprawie :)
Coś w tym stylu http://allegro.pl/item992462606_klamerka_pedalboard.html
te "klamerki" są do dupy mam w swoim pedałbordzie i po 2 miesiącach zaczynają pękać
poza tym strasznie dużo jeb..a się z zamocowaniem
rzep 100x lepszy
Przykład jak to wygląda to był, ja sobie sam z trochę grubszej blachy wyciąłem takie blaszki i trzymały elegancko. Rzepy również stosuje i też polecam, ale ciężkie efekty czy większe sterowniki się na rzepie nie sprawdzają :)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #24 20 Cze, 2010, 15:27:36 »
Profesjonalny rzep w zupełności  wystarcza, jego jedyną wadą jest  cena.
Potwierdzam, nie rozumiem czemu nie zrobisz/cie sobie rzepa...ja mam problem żeby rękoma oderwać efekt od PB gdy chce zmienić jego umiejscowienie wiec w transporcie sprawdza się genialnie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2009, 20:41:45
wysłana przez James Dean
21 Odpowiedzi
22277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2009, 08:45:16
wysłana przez Budzan
35 Odpowiedzi
26867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2014, 18:57:55
wysłana przez uchal
30 Odpowiedzi
10041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2011, 12:36:08
wysłana przez Lechu_
11 Odpowiedzi
7951 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2011, 16:24:31
wysłana przez lokibalboa