Autor Wątek: Pedalboard - zasilanie/łaczenie  (Przeczytany 7975 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Pedalboard - zasilanie/łaczenie
« 23 Paź, 2011, 19:52:39 »
W sumie szybkie pytanie. Szukam pedalboardów z przemyślanymi wyjściami/wejściami lub jakimiś otworami na kable (żeby mi te kable nie latały nad efektami) oraz z czymś w rodzaju gniazdka. Nie wiem czy coś sobie ubzdurałem ale wydawało mi się że widziałem pedalboard z zasilaniem z sieci umiejscowionym na zawnątrz skrzyni oraz gniazdkiem na zasilacz do efektów po stronie wewnętrznej. ( = nie trzeba przedłużacza w środku = jeden grat mniej= mniej kłopotów= mniej plątaniny)
Macie namiary na ludzi którzy zajmują się robieniem tego typu cudów ?

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Hesu.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Hesu, Paco Cases, Barczak, Spoco Cases, itd.

A z gotowych to pedaltrain
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Nie zrozumieliśmy się. Znam firmy robiące pedalboardy  ;D Chodzi mi o to czy widzieliscie żeby Ci przez was wymienieni twórcy robili takie, które mają zasilanie i wyjscia na kable. Jak jeszcze wejścia widzę na ich stronach tak o zasilaniu ani słowa

Posty połączone: 23 Paź, 2011, 20:53:33
właśnie...nie chodzi mi o zasilanie efektów. Tylko o to żebym....

a) mój zasilacz yankee mógł podpiąc w gniazdu wbudowane już w pedalboard
b) a kablem zasilającym podpiąć pedalboard do gniazdka
c) żeby nie mieć przedłużaczy w środku pedalboarda
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2011, 20:53:33 wysłana przez lokibalboa »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Musiałbyś sobie to na zamówienie zrobić po prostu. Gniazdo wbudowane w pedalboard, a z gniazda od razu zasiłka do zasilacza. No i najlepiej, żeby to było zabudowane.
Myślę że spokojnie Ci zrobią. Ale czy to się opłaca? ;)
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
To się okaże  :D

Posty połączone: 24 Paź, 2011, 00:27:06
W sumie jak tak patrze na cenę Pedaltrainów to nieźle sobie liczą za kawałek metalu  :facepalm: Rozumiem że tam jest pokrowiec i to wzmocniony no ale mimo wszystko....wygląda to na taką garażową twórczość że wołanie za to 500zł to chyba troche dużo
« Ostatnia zmiana: 24 Paź, 2011, 00:27:06 wysłana przez lokibalboa »

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Dodaj do tego rzepy wysokiej jakości, uchwyty pod zasilacz VL, opaski plastikowe i dożywotnią gwarancję na ramę oraz lansiarsko-błękitny napis Pedaltrain :)
A potem sprawdź jeszcze jakie są stawki za lutowanie aluminium i sam koszt aluminium. Dołóż do tego czas poświęcony przez Ciebie na "produkcję" takiego cuda i na koniec sam efekt tej pracy.
Nadal uważasz, że zamkniesz się w 5 stówkach? Jeśli tak - chętnie zacznę zaopatrywać się u Ciebie.

Pzdr!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Koszt zrobienia takie czegoś w manufakturze nie powinien wynieść nawet 1/4 kosztu jaki liczy sie za to cudo. Studiuje (a własciwie już kończe) na politechnice i mam zajęcia na tego typu maszynach do obróbki metalu więc nie wmówisz mi że zrobienie takiego czegoś wyniesie 500zł. Oczywiście ,dla indywidualnego jegomościa jak Ty czy ja cena zdobycia wszystkich komponentów i obróbki będzie dużo wyższa-ale to jest manufaktura. Najdroższe jest tutaj logo. I oczywiście...płaci się za pomysł (który jest swoją drogą wart tej ceny).Nie mówię że jest to zdzierstwo czy coś w tym stylu. To jest cena jaką płacimy za patent. Do mnie ten patent z kawałkiem metalu i rzepu nie przemawia, wole dać zarobić polskim producentom którzy zrobią za tą samą jak nie niższą cenę klasyczny pedalboard.

Swoją drogą, nie dziwi mnie Twoja wypowiedź bo zdaje się że sprzedajecie pedaltrainy  ;) BTW: akurat u was są troche lepsze ceny PTrainów. Tam gdzie sprawdzałem 500zł było najniższą ceną.  350-450zł to jeszcze byłbym sklonny faktycznie za to dać

Posty połączone: 24 Paź, 2011, 01:20:26
Jak tak dalej bede przeglądał waszą strone to jeszcze sobie zamowie PT1 w hardcasie  :D :D
« Ostatnia zmiana: 24 Paź, 2011, 01:20:26 wysłana przez lokibalboa »

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Oczywiście, że sprzedaję PT i nie tylko - nie ukrywam tego.
Cieszę się, ze zauważyłeś, że mamy atrakcyjne ceny - takie jest nasze załóżenie - żeby było taniej niż drożej.
PT-1 zamawiaj - jest  dostępny :)
A co do Twoich argumentów odnośnie ceny...
Czy kupując masło również kalkulujesz jaki jest jego faktyczny koszt wyprodukowania?

Pzdr!

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Wszystko jest do zrobienia, zaraz znajdę jakieś fotki :)

edit:

na szybko zrobiłem fotki pedalboardu który u mnie stoi:





Zasilacz Yankee jest ukryty pod efektami - podobnie zasilacz od Glab gsc-3, oba są podpięte na stałe do gniazda.
« Ostatnia zmiana: 24 Paź, 2011, 12:21:25 wysłana przez Hesu »

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947

Czy kupując masło również kalkulujesz jaki jest jego faktyczny koszt wyprodukowania?


Masło nie kosztuje 500zł : )

To co wrzucił dromee to właśnie dowód na to że można to zrobić taniej
HESU ~~ PM wysyłam

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
1739 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2012, 20:56:35
wysłana przez Voitas
5 Odpowiedzi
2482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2013, 22:13:57
wysłana przez Dale Cooper
9 Odpowiedzi
3129 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 10:04:02
wysłana przez puffmajster
0 Odpowiedzi
1291 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2015, 20:37:36
wysłana przez Kejo
4 Odpowiedzi
2052 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2017, 12:36:01
wysłana przez m4ody