Autor Wątek: Pedalboard  (Przeczytany 26662 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #25 20 Cze, 2010, 16:55:26 »
Profesjonalny rzep w zupełności  wystarcza, jego jedyną wadą jest  cena.

http://www.allegro.pl/item1052260761_rzep_10_cm_komplet_1_metr_czarny_i_bialy.html

Cena kosmos! 6 zł za metr ^^

Cytuj
Rzepy również stosuje i też polecam, ale ciężkie efekty czy większe sterowniki się na rzepie nie sprawdzają :)

No jak nie jak tak :D Jutro Wam wyślę zdjęcia Poda XTL do góry nogami :P
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #26 20 Cze, 2010, 18:30:23 »
Trzeba pamietać że nie są to rzepy takie jak w butach ;d Rzep techniczny na prawdę działa GENIALNIE

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #27 21 Cze, 2010, 07:59:09 »
[...] ja tam wole po najprostszej linii oporu.
Sorry, ze sie czepiam, ale o ile "po najmniejszej linii oporu" slyszy sie bardzo czesto to Twojej wersji jeszcze nie slyszalem :D

BTW wyrazenie brzmi "po linii najmniejszego oporu" :angel:
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #28 21 Cze, 2010, 08:02:21 »
Sikor - to taka modyfikacja wynikająca z rozpędu, czy moze troche z zagapienia, wyszło smiesznie to juz nie modyfikowalem :D


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #30 21 Cze, 2010, 09:04:00 »
A  co jest w nim nieprofesjonalnego? Musi być od velcro? Używam dokładnie takiego od 3 lat i potrafił oderwać rzep przyklejony do pedalboardu, a sam dalej trzymał.
mniut i piah

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #31 22 Cze, 2010, 11:44:39 »
a ja wczoraj spędziłem jakies 4h na dorabianiu blaszek żeby to przykręcić. Efekt - nie ma huja żeby coś odpadło ;-) i wygląda całkiem przyzwoicie.
Zrobie jeszcze jakiś fajny uchwyt to wrzuce foto co to mi z tego wyszlo ;)
Rock

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #32 22 Cze, 2010, 11:53:15 »
A jakąś walizkę na to masz? W czym chcesz to nosić?

Offline Rock

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #33 22 Cze, 2010, 11:58:17 »
no właśnie walizki nie mam, wchodzi do plecaka :D
Rock

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #34 22 Cze, 2010, 22:03:07 »
A  co jest w nim nieprofesjonalnego? Musi być od velcro? Używam dokładnie takiego od 3 lat i potrafił oderwać rzep przyklejony do pedalboardu, a sam dalej trzymał.

Po prostu nie wszystko się sprawdza..., może  za słabo  Panowie odtłuszczacie?

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #35 28 Lip, 2010, 01:50:29 »
odkopuje temat
wczoraj i dzisiaj mocowałem efekty do dechy, ale postanowiłem sprawdzić nowy sposób, który wydaje mi się najmniej inwazyjny jeśli chodzi o stan efektów, niezbyt upierdliwy jeśli chodzi o montaż, ale również nie pozbawiony wad.

mianowicie, efekty mocowałem za pomocą opasek zaciskowych (takich plastikowych).
trzeba tylko mieć odpowiednio długie opaski, lub odpowiednio zmontować pożądanie długą objemkę z kilku takowych opasek. u mnie footswitch potrzebował aż 3 czy nawet 4 :) a standardowe efekty na 2.

objemki na taker (czy takker), w każdym razie pistolet z zszywkami przymocowywałem do dechy, a następnie za pomocą tych objemek w 2 miejscach łapałem efekty. jeśli się dobrze zaciśnie to siedzą całkiem sztywno. nie powinno się nic stać, dzisiaj zawiozłem pedalboard na próbę i nic nie odpadło, w ramach testu również potrząsłem dechą i też nic nie zgubiłem.

wady? efekty nie wychodzą idealnie prosto zamontowane, chociaż jak już kilka przyczepiłem to ostatnie wychodziły mi coraz lepiej, no i ostatnia kostałkę zamontowałem już całkiem prosto.

utrudnione tez jest przestawianie efektów w pedalbaordzie jeśli ktos robi to często...

tak pozatym to narazie wad nie widzę. efekt nie jest umazany od kleju, nie ma obaw że wyrwiemy rzep gdzieś, nie trzeba nic wiercić w efekcie ani w desce.

te plastikowe opaski są dość wytrzymałe, więc myślę ze taki zwykły efekt, czy nawet footswitch bashowy utrzyma. nie wiem jak z kaczką, ta ma już zamontowane kątowniki o których pisałem wyżej, więc ją przykręciłem.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #36 28 Lip, 2010, 11:07:13 »
Niektórzy to sobie lubią utrudniać życie :D
mniut i piah

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #37 28 Lip, 2010, 12:00:08 »
bo  rzep śmierdzi ;) a montaż opasek zajmuje tyle samo czasu

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #38 28 Lip, 2010, 12:56:59 »
Mój tam nie śmierdzi :P A przełożenie efektów zajmuje jakies 4 razy więcej czasu :P
mniut i piah

Offline BartoszKa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #39 28 Lip, 2010, 13:11:16 »
Faktem jest, że nie upierdzielisz klejem stompów ale w miejscu styku opaski z efektem (na krawędziach) może Ci się lakier obrypać. Kupiłem kiedyś parę efektów od kolesia który miał je zamontowane opaskami właśnie, i wszystkie miały zdarty lakier w tych miejscach w których przytrzymywała je opaska. Mi to akurat zwisa i powiewa, ale są esteci dla których to może być problem. Rozwiązaniem w takim przypadku może być naklejenie na efekt pod opaskę kawałka np. taśmy izolacyjnej.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #40 28 Lip, 2010, 15:11:20 »
nie wiem z czego miał te opaski :D przeciez to plastikowy miękki szit.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #41 28 Lip, 2010, 22:04:28 »
kurde, co to jest za problem ze slady kleju ktos ma POD EFEKTEM. to nie sluzy do masturbacji ani operacji na otwartym sercu.

poza tym rzepy mozna przykrecic srubkami ktore montuja podstawe efektu i nie ma problemu.
Łe tej.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #42 28 Lip, 2010, 22:53:24 »
Do tego rzepy się wcale nie trzymają źle; ze 2 miesiące temu się wypierdzieliłem na swój pedalboard, mało nie poszła skrzynka, a żaden stomp nie odpadł. A rzepy najzwyczajniejsze, podejrzewam że z pasmanterii, nie pamiętam już.
Zresztą nigdy jeszcze przy sprzedaży nie odklejałem rzepu.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #43 28 Lip, 2010, 23:51:03 »
Tez nie wiem w czym problem z rzepem. Swoj kupilem u maczosa, z bdb tamsa dwustronna, trzyma jak diabli. Raz zrobilem test, odwrocilem Pedaltraina z przyczepionymi efektami do gory nogami i zaczalem solidnie potrzasac. Nic nawet nie myslalo sie oderwac lub przesunac

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #44 29 Lip, 2010, 00:05:20 »
Ja swój mogę podnieść łapiąc za dowolny grat, który w nim jest. Rzep do efektów przyklejam kropelką. Najlepiej łapie, kiedy na spodzie jest guma, do metalu w wypadku mxra nieco słabiej, ale i tak fest mocno. Nie wiem jakbym to miał odklejać, jeśli musiałbym.
Rzep jak dla mnie jest najwygodniejszy, bo nie tak rzadko coś wyciągam z podłogi. Jakbym miał coś odkręcać, to by mnie szlag dawno trafił. Jednak jeśli ktoś chce mieć bardzo pancerny pedalboard, to metoda Budzana z kątownikami jest chyba najlepsza. Tylko też nie rozumiałbym niepancernej skrzynki i pancernego montażu, to jest po prostu dziwne i tyle. :P
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Pedalboard
« Odpowiedź #45 13 Sie, 2010, 20:48:13 »
ja raz nożem odcinałem :P:P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2009, 20:41:45
wysłana przez James Dean
21 Odpowiedzi
22277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2009, 08:45:16
wysłana przez Budzan
35 Odpowiedzi
26867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2014, 18:57:55
wysłana przez uchal
30 Odpowiedzi
10041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2011, 12:36:08
wysłana przez Lechu_
11 Odpowiedzi
7951 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2011, 16:24:31
wysłana przez lokibalboa