Autor Wątek: PEDALBOARD jak z MLC  (Przeczytany 3843 razy)

Offline szymszum

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
PEDALBOARD jak z MLC
« 10 Gru, 2014, 14:42:21 »
Cześć,
pytanie moje jest odnośnie pedalboarda jakie robi firma MLC. Jestem w trakcie robienia podobnego pedalboarda i mam kilka pytań. Nie jestem doświadczony w tych sprawach gdyż to będzie mój pierwszy poważny pedalboard. Efekty beda podłączone do heada Marshall jcm 2000 dsl 50 + paczka. W efekty wchodzi MLC FX-25 ACE Midi Controller, kaczka, pedał głośn.,fuzzy, tuner, looper, bramka szumow i inne pierdoły.
 

Jak to jest wszystko połączone? Nie moge jakiego schematu znaleźć co tam się znajduję ani jak to połączyć... an pewno jest tam zasilacz ale co dalej..?


Do czego podłączyć te wszystkie gniazda zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej pedalboard tak, żeby niczego nie pokręcić 


Do czego służą te dwa wejścia?


Do czego odnoszą się te dwa pokrętła?



Jeśli by mi sie coś jeszcze przypomniało to napisze.

Jeśli jest ktoś w stanie pomóc jak to połączyć bądź zastosować coś innego to proszę o pomoc.

Pozdro



Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: PEDALBOARD jak z MLC
« Odpowiedź #1 10 Gru, 2014, 15:58:33 »
Napisz do producenta ;)
Bardzo fajny gość o na pewno pomoże ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline szymszum

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: PEDALBOARD jak z MLC
« Odpowiedź #2 10 Gru, 2014, 16:39:56 »
Ale może ktoś wie i przyda się komuś też przy okazji :P w ostateczności napisze do niego, o ile mi odpowie :)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: PEDALBOARD jak z MLC
« Odpowiedź #3 10 Gru, 2014, 17:12:21 »
Głównym elementem tego pedalboardu jest sterownik MIDI, który steruje wzmacniaczem i looperem, który włącza do łańcucha sygnałowego poszczególne efekty. Looper jest pewnie podzielony na sekcje przed wzmacniaczem i w pętli wzmacniacza.
Cytuj
Do czego podłączyć te wszystkie gniazda zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej pedalboard tak, żeby niczego nie pokręcić 
Od lewej:
-gniazdo do podłączenia gitary ->do input loopera przed wzmacniaczem
-do input wzmacniacza -> output loopera przed wzmacniaczem
-send i return to pętla wzmacniacza -> Odpowiednio do input i output loopera w pętli wzmacniacza
- gniazdo do sterowania wzmacniaczem( footswitch)
Cytuj
Do czego służą te dwa wejścia?
Jedno to gniazdo 230V AC (dla zasilacza efektów i reszty elementów)
Drugie to gniazdo usb- pewnie do podłączenia z kompem :)
Cytuj
Do czego odnoszą się te dwa pokrętła?
Wygląda mi to na mikser z regulacją mix oraz level (Coś w rodzaju pętli równoległej. Zapobiega utracie sygnału analogowego podczas korzystania z efektów cyfrowych.).

Całość jest okablowana pod konkretną osobę. Możliwości jest bardzo dużo. Jedno naciśnięcie przycisku na sterowniku zmienia wszystkie ustawienia w jednej chwili :)


Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: PEDALBOARD jak z MLC
« Odpowiedź #4 15 Gru, 2014, 23:43:29 »
Napisz do producenta ;)
Bardzo fajny gość o na pewno pomoże ;)
Jak wyczuje kasę to może odpisze. Mi jak robił sprzęt to odpisywał i dzwonił jak zrobił to przez pierwsze tygodnie odpisywał pobieżnie w prostych sprawach. Teraz w ogóle nie odpisuje, a pytam o proste rzeczy np. czy da się w FC-25 ustawić tak by przy przełączaniu presetów siwtche w looperze działały jako momentary a nie latch.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
22277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2009, 08:45:16
wysłana przez Budzan
Pedalboard

Zaczęty przez Rock « 1 2 » Efekty

45 Odpowiedzi
26670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2010, 20:48:13
wysłana przez mleko
pedalboard???

Zaczęty przez hawran Efekty

8 Odpowiedzi
5318 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2011, 15:15:30
wysłana przez pshemo
Headrush pedalboard

Zaczęty przez krzy1125 « 1 2 3 4 » Efekty

82 Odpowiedzi
26094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2018, 08:01:48
wysłana przez pshemo
20 Odpowiedzi
5224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2022, 20:52:25
wysłana przez sobek