Autor Wątek: Granie domowe - coś do słuchawek i głośników/kolumny.  (Przeczytany 13353 razy)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Czołem

Tak sobie sprawdzam rzeczy w internecie ale widzę, że chyba się trochę pozmieniało przez te kilka lat. Mam na myśli to, że od czterech lat kiedy sprzedałem ostatniego elektryka, gram tylko na akustyku/klasyku.
W każdym razie w drugiej połowie tego roku wracam na pełnej k**wie w elektryka, jakoś jesienią będę miał Skervesena, więc powoli zastanawiam się jak to sensownie nagłośnić.
Wcześniej grałem na Laney 60W (nie pamiętam modelu) + jakiś multiefekt Zooma, potem kiedy musiałem skompresować sprzęt przy wyjeździe z Polski przesiadłem się na interfejs Line 6 i grałem na tym na słuchawkach/glośnikach.

Celuję w coś co:
- gra dobrze po podłączeniu słuchawek
- ma USB i moge to sobie podłączyć do kompa i nagrać surowy sygnał (używam Abletona do muzyki plus głównie pluginy Toontracka)
- można to bezproblemowo obsługiwać z poziomu urządzenia, nie chcę kolejnego PODa, nie chcę musieć włączać laptopa i podłączać kable aby pograć na gitarze.
Początkową konfigurację presetów itd. na kompie przeżyję - po prostu chcę coś plug & play jak wzmacniacz.
- tutaj: można podłączyć do głośników/monitorów etc. albo ma sensowny głośnik
- używka/nowe, tak powiedzmy do 2000/2500 zł.

W zespole nie gram i nie wydaje mi się aby miał grać, więc ten aspekt nie ma dla mnie znaczenia.

W sumie zastanawiałem się czy nie wsadzić tego tematu w "Kupię" ale to chyba jeszcze za wcześnie. W każdym razie jakby ktoś planował coś sprzedawać pasującego do moich poszukiwań to chętnie wysłucham oferty...tyle, że najwcześniej w październiku/listopadzie. Nie zamierzam kupować sprzętu aby leżał.


 

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Coś się perdoli bo napisałem posta potem nie mogłem wyedytować a potem znikł w czeluściach internetu. Piszę jeszcze raz.

W tych pieniądzach możesz mieć Fractala jedyneczkę Ultrę/Standard ale trzeba sie napocić by było to plug and play. Nie ma USB, słuchawek więc trza interface/mikser. Nie mniej jednak brzmisz jak chcesz, kiedy chcesz i jesteś full pro. To opcja dla tweakerów.

Druga możliwość to 6505MH plus paka. Jeden konkretny sałnd ale masz wszystko co chcesz. :)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Mooer GE300 będzie git :D

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Yamaha THR 2 - nie wiem ktory model (10 czy 30) - dziala na baterii, podstawowe rzeczy ma dostepne z panelu, dodatkowe przez ablikacje (BT), robi za interfejs, robi za glosnik BT. Jako wszytskomajacy szpej do domu IMO git.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ewentualnie bezproblemowy, prosty w obsłudze i plug-n-play jest Mooer GE300, mój uczeń miał i naprawdę da się z tego wykręcić bardzo fajny sound. Wziąć do tego jakieś spoko słuchawki/monitory i będzie bardzo mniam.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Coś takiego właśnie, ta Yamaha wygląda jak dokładnie coś czego szukam.
Dzięki

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Potwierdzam, że w tej kasie Mooer GE300. Są dwie wersje, z wahem i Lite bez tegoż rzeczonego. Super obsługa z poziomu samego urządzenia.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Ej kupowanie skervesena żeby grać na THR to trochę dziwna akcja jak dla mnie. Interfejs + dobry plugin + monitory będzie brzmiał o wiele lepiej.

THR się sprawdza jako narzędzie do ćwiczeń, a nie pełnoprawne nagłośnienie gitary. Mam w domu lampę, używam pluginów (na słuchawkach) i miałem Yamahę - od kiedy kupiłem interfejs yamahy nie włączyłem ani razu. Wprawdzie wersję THR10X a nie tę nową, ale symulacje chyba mają te same. Obecnie sprzedałem yamahę i może sobie kupię monitory w przyszłości. Jest to plug and play w tym sensie że jak ustawiłem sobie brzmienie pluginu to tylko włączam reapera i jest plug and play. Ale kompa wkluczyć nada.

Tzn. fakt, że przy takich wymaganiach to chyba serio ta Yamaha jedyna spełnia wszystkie kryteria. Tylko mam wątpliwości czy dobrze kryteria sobie ustaliłeś...

Może rozwiązaniem byłby ironball SE - ma możliwość wgrania impulsów co daje szanse, że na słuchawkach będzie brzmiał dobrze. Jak tego nie ma we wzmacniaczu to miałbym obawy co do jakości grania w ten sposób. Tylko budżet się nie zepnie.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
JEszcze Laney IRT Pulse jest

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Ej kupowanie skervesena żeby grać na THR to trochę dziwna akcja jak dla mnie. Interfejs + dobry plugin + monitory będzie brzmiał o wiele lepiej.

THR się sprawdza jako narzędzie do ćwiczeń, a nie pełnoprawne nagłośnienie gitary. Mam w domu lampę, używam pluginów (na słuchawkach) i miałem Yamahę - od kiedy kupiłem interfejs yamahy nie włączyłem ani razu. Wprawdzie wersję THR10X a nie tę nową, ale symulacje chyba mają te same. Obecnie sprzedałem yamahę i może sobie kupię monitory w przyszłości. Jest to plug and play w tym sensie że jak ustawiłem sobie brzmienie pluginu to tylko włączam reapera i jest plug and play. Ale kompa wkluczyć nada.

Tzn. fakt, że przy takich wymaganiach to chyba serio ta Yamaha jedyna spełnia wszystkie kryteria. Tylko mam wątpliwości czy dobrze kryteria sobie ustaliłeś...

Może rozwiązaniem byłby ironball SE - ma możliwość wgrania impulsów co daje szanse, że na słuchawkach będzie brzmiał dobrze. Jak tego nie ma we wzmacniaczu to miałbym obawy co do jakości grania w ten sposób. Tylko budżet się nie zepnie.

Coś w tym jest, też mam wątpliwości czy brak wyjścia audio do zewnętrznych głośników to najlepsza opcja, chcę uniknąć konieczności włączania kompa aby pograć na gitarze.
Z drugiej strony chcę możliwie zminimalizować rig, mieć coś wygodnego do grania/ćwiczeń co można bez problemu podpiąć do nagrywek.

Pomyślę i zobaczę, jak będzie możliwość to ogram Yamahę.


Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
IR robią większość brzmienia w takich zabawkach. Więc Yamaha ma spore ograniczenia w tym zakresie.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
@Chomick ma tą nowszą Yamahę i zadowolony.

Ja poszedłem w Neural DSP + Focusrite Solo + KRK Rokit 6 i jest petarda. Jestem mega zadowolony z tego jak to gra. Nie ma może 100 procentowo feelingu lampy (tutaj w Fractal by trzeba celować), ale samo brzmienie jest super. Bez zbędnego kręcenia.
007

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
@Chomick ma tą nowszą Yamahę i zadowolony.

Ja poszedłem w Neural DSP + Focusrite Solo + KRK Rokit 6 i jest petarda. Jestem mega zadowolony z tego jak to gra. Nie ma może 100 procentowo feelingu lampy (tutaj w Fractal by trzeba celować), ale samo brzmienie jest super. Bez zbędnego kręcenia.
No ale trzeba komputer włączyć;)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.


@Chomick ma tą nowszą Yamahę i zadowolony.

Ja poszedłem w Neural DSP + Focusrite Solo + KRK Rokit 6 i jest petarda. Jestem mega zadowolony z tego jak to gra. Nie ma może 100 procentowo feelingu lampy (tutaj w Fractal by trzeba celować), ale samo brzmienie jest super. Bez zbędnego kręcenia.
No ale trzeba komputer włączyć;)

Tutaj pomocny może być w miarę współczesny komputer z dyskiem SSD. Mi się komputer 10sek włącza.

A lampę powinienem rozgrzewać 2min przed graniem. Więc jakby jest i tak szybciej
007

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Mi się też szybko włącza komputer.
Nie w tym rzecz. Grałem ponad 2 lata przez POD GX podłączonego do kompa - nigdy więcej. Trzy kable na biurku.

Wystarczy mi, że w pracy siedzę przy kompie, więc do grania szukam czegoś, co nie będzie wymagało siedzenia przy kolejnym monitorze (oczywiście poza nagrywaniem).

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Mi się też szybko włącza komputer.
Nie w tym rzecz. Grałem ponad 2 lata przez POD GX podłączonego do kompa - nigdy więcej. Trzy kable na biurku.

Wystarczy mi, że w pracy siedzę przy kompie, więc do grania szukam czegoś, co nie będzie wymagało siedzenia przy kolejnym monitorze (oczywiście poza nagrywaniem).
Ja włączam program, do tego VST z jakąś perkusją i jazda. Nie patrzę więcej na komputer. Po co.

Rozumiem, że wielu ma pokusę kręcić brzmieniem do śmierci, ale w takim Neuralu na szczęście nie trzeba.

No, ale nie przekonuje dalej.
W Twoim przypadku celowałbym w Hotone Ampero albo właśnie jednego z Mooer. Tylko tam trzeba też zaopatrzyć się w sensowne IR. Inaczej bieda. Plus takiego rozwiązania, że nie obciąża się komputera. I gra bez strzelania, zacinania itd. A tu parę osób się skarżyło przy VST na to.
007

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Ja w ogóle mam takie jak @october podejście. Szybko włączyć, pograć, w miarę jak najmniejszą ilość kabli, opcjonalnie żeby dało włączyć słuchawki, koniecznie backing track I w miarę mobilne żeby sobie np wyjść do ogrodu.

Dlatego na tego thr spoglądam pożądliwie.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Mi się też szybko włącza komputer.
Nie w tym rzecz. Grałem ponad 2 lata przez POD GX podłączonego do kompa - nigdy więcej. Trzy kable na biurku.

Wystarczy mi, że w pracy siedzę przy kompie, więc do grania szukam czegoś, co nie będzie wymagało siedzenia przy kolejnym monitorze (oczywiście poza nagrywaniem).

Rozumiem - może nie to z kablami (ja mam interfejs pod monitorem, podpięty przez usb do stacjonarnego komputera, więc nie różni się to od włączania gitary do wzmacniacza), ale to z siedzeniem przed komputerem.

Szkoda tylko brzmienia, więc sugerowałbym tę yamahę przetestować. Jak ma być jedynym sprzętem do podpięcia gitary to ja bym się na nią nie zdecydował. Mimo że to fajna rzecz i to co ma robić robi świetnie.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Póki co wygląda mi na to, że walkę stoczą:
HoTone Ampero vs Mooer G300 vs Line 6 HX Stomp

THR nie skreślam zupełnie, jak będę miał możliwość ogrania poza Youtube to może, zobaczymy. Mam jeszcze 5-6 miesięcy do namysłu ;)


edit:
Kurde no, ten Ampero naprawdę fajnie wygląda, nie znałem marki. No i cenowo fajnie.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2021, 09:28:55 wysłana przez Pronounce »

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Kolega testował mój HX vs. swoje Ampero i ponoć Ampero wytarł HXem dywan w temacie ampsimów :) ja akurat HXa potrzebuje głównie jako FX unit i kontroler, więc mi się specjalnie przykro nie zrobiło (tym bardziej ze brak możliwości użycia na 4CM dyskwalifikuje u mnie Ampero) ale jeśli to ma być urządzenie do grania na słuchawkach to może jest to coś wartego obadania?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Ampero w swojej cenie to dojebany Sound. Nie wiem jak wypada względem GE300. Z doświadczenia HX Stomp bym olał ciepłym moczem.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
@Chomick ma tą nowszą Yamahę i zadowolony.

Ja poszedłem w Neural DSP + Focusrite Solo + KRK Rokit 6 i jest petarda. Jestem mega zadowolony z tego jak to gra. Nie ma może 100 procentowo feelingu lampy (tutaj w Fractal by trzeba celować), ale samo brzmienie jest super. Bez zbędnego kręcenia.

Miałem starą Yamahę, sprzedałem i kupiłem nową 30stkę i dokupiłem bezprzewód. 30stka ma więcej headroomu niż 10 i brzmienie nie jest takie pudełkowe. Co do samych symulacji poprawili ich realizm co jest zaletą i wadą. Poprzednie brzmienia, szczególnie Mesa DR były za bardzo wyidealizowane jak dla mnie. Teraz jest bardziej realistycznie, ale co za tym idzie wychodzi trudność niektórych wzmaków. Brakuje mi overdriwów bo paru modelom trochę by się przydała dopałka (moja ukochana mesa). JCM 800 skaszanili wg mnie ale za to jeżeli jest się fanem jakiejkolwiek odsłony 5150 to ze 3 różne modele są i tam już nic nie trzeba. Jeżeli chodzi o wygodę to bajka: wzmacniacz nawet do prądu nie jest podłączony. Gra tam, gdzie aktualne go zostawię. Z bezprzewodem zero kabli. Chodzę po mieszkaniu, gadam z żoną, bawię się z psami i gram na gitarze :P  Z telefonu mogę se bluetoothem zmienić brzmienie albo puścić podkład np. z youtuba. Jako głośnik do filmów, muzy itp. też lepiej gada niż stara wersja (czasami służy jako samograj audiobooków podczas sprzątania). Mój problem był taki, że za dużo grałem na sucho, bo nie chciało mi się włączać sprzętu, a potem jak się podłączyłem wychodziły wszystkie krzaki, których myślałem, że nie robię. Teraz nie ma już żadnej wymówki, żeby grać na sucho. Lampę tez mam w domu i jak planuje dłużej pograć wtedy ją odpalam. Nie czuje też jakiegoś super spadku jakości jakoś jak przesiadam się z lampy na Yamahę na zasadzie  "o jaaa znowu ta plastikowa zabawka"  tym bardzie, że lampa to mesa a na THR też gram na mesie (no jedynie tylko brak tej dopałki, którą mam cały czas włączoną na lampie). Jakoś to się broni nawet.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Ciekawe, dobrze wiedzieć że jednak symulacje się zmieniły. Myślałem, że zmienili tylko opakowanie. Ale ładowania zewnętrznych IR to nie ma dalej, prawda?

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Nie, to nie ten level ;) Symulacje są podobne co do charakteru, tylko dokładniejsze, update'owane. W momencie kupienia nowego THR'a miałem jeszcze starego, kremowego, to sobie porównałem te, które zostały "przeniesione" do II z tego modelu. To trochę tak, jak kiedyś wychodziły kolejne wersje PODa i były niby te same symulacje ale za każdym razem uaktualnione do ówczesnych "standardów".

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
991 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2013, 11:34:34
wysłana przez Mordimer
16 Odpowiedzi
10046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2013, 16:34:32
wysłana przez y
18 Odpowiedzi
8311 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2016, 17:27:34
wysłana przez wuj Bat
40 Odpowiedzi
14959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2016, 12:58:54
wysłana przez wuj Bat
16 Odpowiedzi
4264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2021, 02:01:33
wysłana przez sylkis