Autor Wątek: Recabling słuchawek, a szersze pasmo, o co tu chodzi?!  (Przeczytany 15027 razy)

Orange

  • Gość
@Orange W sensie, że przekręciłeś moją wypowiedź i zbiłeś stworzonego w ten sposób chochoła?


Rozbawila mnie informacja o mikrofonie na kabelku sluchawek pracujacych jako "monitory"

« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2016, 07:52:16 wysłana przez Orange »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Spoiler
Przekonałeś mnie :(
Spoiler
Co do kabli i testów: nawet 0,5m interkonekt robi różnicę, miałem okazję testować 5 czy 6 na własnym sprzęcie w jeden wieczór, test był (prawie)ślepy i najlepiej grał niestety ten najdroższy... :) Tak więc tam też wszystkie wartości zmieniały się o procenty czy promile, ale słychać było... Podważanie metodologii testów nie wyjaśnia koledze co się stało, że słyszy różnicę ;).
Paczki z głów!

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Spoiler
Spoiler
Podważanie metodologii testów nie wyjaśnia koledze co się stało, że słyszy różnicę ;).
O to to!

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
test był (prawie)ślepy...

Przekładałeś kable i potem słuchałeś, wiedząc jaki gra i PAMIĘTAJĄC brzmienie pozostałych? Prawie ślepy, OK, ale na pewno nie test.

Podważanie metodologii testów nie wyjaśnia koledze co się stało, że słyszy różnicę ;).

Testów? Jakich testów, zakładania słuchawek na sztucz nągłowę? Fakt, nie udało się dwa razy założyć tak samo. A kolega słyszy różnicę po wymianie kabla, która trwała ile - pół godziny? Proponuję podczas odsłuchu słuchawkowego sprawdzić, ile daje przesunięcie słuchafonów na głowie o parę milimetrów, przełknięcie śliny czy otwarcie paszczy.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750


Men, nie trafiłeś na bandę dzieci, wiemy co i jak, niektórzy studiowali metodologię testów itd., słyszeli to i owo. Do czego zmierzasz? Że sobie wszyscy tylko wmawiają? ;)
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Bat - dokładnie jest tak jak kolega mówi. 99,99% wpływu na to co słyszymy, mają fenomeny z dziedziny psychoakustyki. Stąd się właśnie biorą opowieści o samogrających mahoniach, pikapach co dusił całą noc w śmietanie i zjadają na śniadanie, itp kocobołach.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2016, 12:26:11 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
A kolega słyszy różnicę po wymianie kabla, która trwała ile - pół godziny? Proponuję podczas odsłuchu słuchawkowego sprawdzić, ile daje przesunięcie słuchafonów na głowie o parę milimetrów, przełknięcie śliny czy otwarcie paszczy.
Na początku zamieściłem i wspomniałem jeszcze później, że w tych słuchawkach kable są wymienne. Stockowemu kablowi nic nie dolega, nie jest uszkodzony, tylko za długi i się majta niepotrzebnie. Ale mogę ciągle z nim porównywać. Złącze mini XLR. Klik-klik i zmiana kabla wykonana. 3 sekundy. A różnica nie jest subtelna. Brzmi jak dwie różne pary słuchawek w zależności od zastosowanego przewodu. 3 sekundy ciszy - bas uderza, 3 sekundy ciszy - basu nie ma i tak w kółko z różnymi źródłami, zawsze takie samo wrażenie. A nie spodziewałem się niczego, chciałem tylko krótszy kabel. Więc efekt placebo wykluczam.

Kolega @majkelk również napomniał, że ten stockowy kabel AKG jest po prostu chujowy. Ale aż tak żeby przycinał pasmo? Dziwna to sprawa stąd pytam, bo kable to dla mnie świeży grunt i wiem bardzo mało.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2016, 12:47:53 wysłana przez selfslave »

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
( Obraz usunięty.)

Men, nie trafiłeś na bandę dzieci, wiemy co i jak, niektórzy studiowali metodologię testów itd., słyszeli to i owo. Do czego zmierzasz? Że sobie wszyscy tylko wmawiają? ;)

Nie wszyscy. Są oczywiście testy, które coś pokazują. Ci niektórzy, którzy studiowali metodologię testów i słyszeli to i owo zapewne wiedzą, co to jest błąd gruby.

Posty połączone: 19 Paź, 2016, 14:30:37
Na początku zamieściłem i wspomniałem jeszcze później, że w tych słuchawkach kable są wymienne. Stockowemu kablowi nic nie dolega, nie jest uszkodzony, tylko za długi i się majta niepotrzebnie. Ale mogę ciągle z nim porównywać. Złącze mini XLR. Klik-klik i zmiana kabla wykonana. 3 sekundy. A różnica nie jest subtelna. Brzmi jak dwie różne pary słuchawek w zależności od zastosowanego przewodu. 3 sekundy ciszy - bas uderza, 3 sekundy ciszy - basu nie ma i tak w kółko z różnymi źródłami, zawsze takie samo wrażenie. A nie spodziewałem się niczego, chciałem tylko krótszy kabel. Więc efekt placebo wykluczam.

Kolega @majkelk również napomniał, że ten stockowy kabel AKG jest po prostu chujowy. Ale aż tak żeby przycinał pasmo? Dziwna to sprawa stąd pytam, bo kable to dla mnie świeży grunt i wiem bardzo mało.

Nie zauważyłem., przepraszam. Oczywiście, jeżeli kabel jest słaby to zastąpienie go sprawnym robi dużą różnicę. Dochodzi też kwestia wtyczki i styków w tym miejscu. Po prostu - jak coś jest popsute, to naprawa dużo daje ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2016, 14:30:37 wysłana przez przemak »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Błąd gruby na tle serii wyników w zasadzie nadaje się tylko do pominięcia/usunięcia. Możemy zagłębiać się w szczegóły, analizować czynniki z osobna i ich zależności, badać czy obserwator miał pulsującą sraczkę i w jaki moment cyklu trafił, czy myślał chwilę o , więc czy i w jakim stopniu to wpłynęło na jego subiektywny odbiór i wynik testu. Ale wtedy najbardziej to zbliżymy się do paranoi a'la Macierewicz. A tego byśmy nie chcieli, prawdaaa?... ;) Zagrożenia życia czy skutków ubocznych to nie powoduje, nie ma więc potrzeby się tak obstawiać ścisłymi wytycznymi co do warunków pomiaru. Niemniej: wierzę w recabling! :)
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Większą różnicę daje regąbking.
4string

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
I tak wszyscy umrzemy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Większą różnicę daje regąbking.
Oj, tak: i ja i część forum tego nie zapomnimy... ;)
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Zmiana słuchawek na inny model też czasem pomaga ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
W zrozumieniu czemu po wymianie kable te same grają inaczej.
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie inaczej, myślę, że to swoisty fenomen, o którym mało kto pamięta ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Wszystko dobrze?
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
32056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2010, 12:42:09
wysłana przez Matt-Carnage
4 Odpowiedzi
1908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2009, 15:39:55
wysłana przez primer
16 Odpowiedzi
10082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2013, 16:34:32
wysłana przez y
18 Odpowiedzi
8336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2016, 17:27:34
wysłana przez wuj Bat
0 Odpowiedzi
1046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2016, 11:11:44
wysłana przez Jesus