Autor Wątek: Gitara, która brzmi jak Marimba, czyli Epi w Drop B  (Przeczytany 12420 razy)

Offline wiaderny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Struny w epi raczej świeżynki, zakładane niecały miesiąc temu, mało grane, więc to RACZEJ nie to...

Zomballo

  • Gość
Paniepanpanie ja trafiłem złe stringi od nowości w kilku setach. Im grubsze tym większe prawdopodobieństwo. Przy krótkiej menzurze gdzie naciąg jest zawsze mniejszy łatwiej o takie zonki. ;)

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
wszystkie śrubki siodełwk w TOM mają opór? czsem w tańszych mostkach przy zmianie napręzenia gryfu te potrafią się lekko poluzować, tmzn siodełko siedzi twardo przyciśnięte struną a srubka potrafi wibrować wzbudzona jakimś dzwiękim, niekoniecznie na danej strunie. czasem podkładka tulejkinjakiegoś klucza tez potrafi się wzbudzić. takie przydzwięki potrafią wkur....:-( ostateczie odkręć gain i głośność - nie będzie słychać-:)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Dajcie spokój. Mostki wklęśnięte, śrubki jakieś. Ja słyszę dwa nieustawione wiosła, ale posypuję truskawki cukrem.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Dokładnie, po pierwsze setup, potem można się rozglądać za jakimś smarkiem do mostka. Jak nie pomoże, to niestety, ale chyba trzeba będzie zmienić kostki siodełek w mostku. Podobno mosiężne mają najlepszy stosunek ceny do jakości, ale i o graphtecu słyszało się wiele dobrego... Ale najpierw setup samemu, lub do lutnika.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
53 Odpowiedzi
12542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2011, 22:47:06
wysłana przez sinquestsound
107 Odpowiedzi
36677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2013, 09:37:52
wysłana przez harry_manback
7 Odpowiedzi
2547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2012, 21:01:17
wysłana przez ukasheq
4 Odpowiedzi
3231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2013, 01:08:15
wysłana przez harry_manback
Gitara brzmi cienko

Zaczęty przez Rot « 1 2 » Ogólnie

35 Odpowiedzi
7790 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2021, 00:55:05
wysłana przez Rot