Autor Wątek: Jak to brzmi?  (Przeczytany 12568 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Jak to brzmi?
« Odpowiedź #50 04 Lis, 2011, 13:16:11 »
Witam,

Pozwoliłem sobie wykorzystać zamieszczone tu ślady do niecnego celu. Mianowicie wpuściłem je w mikser analogowy i zmiksowałem na nowo bez użycia wtyczek tylko to co mam w Racku eq z miksera itd.... Wszystko to są moje prywatne graty ale wykorzystywane w zacnym celu - nie chce mi się opowiadać ale jak kogoś bardzo interesuje tu jest więcej info http://www.dzwiek.org/threads/jaki-mikser-do-cel%C3%B3w-edukacyjnych.8214/.

Nie wiem też czy dobry dział jak nie proszę o przeniesienie w inne miejsce (ale żebym namierzył hehe).
Pełna wersja kawałka do oblukania tutaj:
Wlacz osadzony player soundcloud


Tutaj starszy mix który zrobiłem wyłącznie w DAW (mi bardziej siedzi, tyle że na mikserze nie było czasu na wiele rzeczy jak i wiele ograniczeń sam fakt jego wykorzystania narzucał)

Wlacz osadzony player soundcloud


Mix po zgraniu "zmasterowałem" w DAW.

Tutaj video jak to wszystko wygląda i jak się miksowało !!!



Jeżeli będą jakieś pytania z chęcią odpowiem. A sam film nie jest po to by ukazać wyższość jednej domeny nad drugą (analog/cyfra) ani robić WOW. Po prostu mam taką możliwość i sam byłem ciekaw jak to jest pokręcić Heblami w realu - i jest fajnie - chociaż pamiętajmy że i tak najważniejszy jest efekt końcowy i tyle - nie ważne na czym i jak !!!

Miłego oglądania !
Pozdrawiam,

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Jak to brzmi?
« Odpowiedź #51 04 Lis, 2011, 14:20:18 »
Wersja w DAW też mi dużo bardziej siedzi. Transienty są wyraźniejsze, wokal zdecydowanie lepiej siedzi w mixie i jest "większy", perkusja brzmi lepiej i ma więcej jebnięcia, a całość jest "bliżej" słuchacza.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Jak to brzmi?
« Odpowiedź #52 04 Lis, 2011, 14:56:01 »
Wersja w DAW też mi dużo bardziej siedzi. Transienty są wyraźniejsze, wokal zdecydowanie lepiej siedzi w mixie i jest "większy", perkusja brzmi lepiej i ma więcej jebnięcia, a całość jest "bliżej" słuchacza.
+1
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Jak to brzmi?
« Odpowiedź #53 04 Lis, 2011, 22:47:06 »
Witam,
Mam takie same odczucia  ;D ale... Panowie to zestawienie nie miało na celu ukazanie wyższości jednego środowiska nad drugim. Weźmy np Eq w mikserze macie 3 -zakresowy górka na 12 db +- dół na 80 +-, jedynie środek regulowany ale... np w przypadku stopy fajnie podbić 4-5Khz i obciąć te 300-500 HZ a tu niestety lipa albo 1 albo 2 bo jesteśmy ograniczeni ;), powyższa konfiguracją umożliwia mi zakładanie i wtyk na ślady - ale chodziło o to żeby ukręcić coś tylko na mikserze i gratach z racka - więc staje przed dylematem czy dać w snare comp czy np bramke - bo więcej nie wepnę - mam 1 insert i tyle. "Test" nie jest też miarodajny - gdybym mógł przenieść ustawienia z wtyk na graty w racku to tak - ale czekam na kapele żeby zarejestrować coś na "sete" używając preampów z miksera itd... - najlepiej jakiś punk stoner czy "brudny" rock - jakoś nowoczesnego Metalcore nie widzę w tym setupie i tyle. Ale dzieki za info - mi najbardziej siedzi to co się dzieje po środku video czyli dźwięk z kamerki hehehe i gdybym zamieścił tylko tą próbkę pewnie by było WOW. Pamietajmy że ślady są położone w domenie cyfrowej a następnie wyprowadzone na mikser analogowy i tam miksowane na stole i gratach z racka (które nie oszukujmy się są słabej jakości) - mimo że takie zestawienie kosztowało mnie naprawdę sporo kasy i nerwów - ale cel tego wszystkiego był i jest czysto edukacyjny !!!

W skrócie:

KICK - bramka z Multigate
Snare 1 i Snare 2 - Bramka z Multigate
OH - ALESIS 3630
BASS - tylko eq z miksera
Klawisze - Eq z miksera
Gitary - eq z miksera
Wokal - Presonus Studio Channel

Efekty:
Digitech s100 - Hall
Alesis Quadraverb - Medium Room
Virtualizer - Delay

pozdrawiam,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2012, 13:12:53
wysłana przez Musza
7 Odpowiedzi
2559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2012, 21:01:17
wysłana przez ukasheq
29 Odpowiedzi
12433 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2013, 11:59:04
wysłana przez lwronk
57 Odpowiedzi
21532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2016, 21:23:43
wysłana przez Aremenius
2 Odpowiedzi
4823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2019, 10:03:51
wysłana przez Rot