Autor Wątek: Gitara, która zaspokaja oczekiwania przynajmniej w 80%  (Przeczytany 36691 razy)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Wiem...   ...myślałem nad tym ale kurcze chodzi mi też o to, żeby nie odnawiać powierzchni co chwilę. Nie jestem lutnikiem i nie zagruntuję drewna odpowiednio by móc ślizgać spoconą ręką po desce.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Czyli tylko mie się nie podoba?
Panie, zepsułeś gitarę! :D

IMHO oczywiście.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Mimo bycia zdecydowanym przeciwnikiem fabrycznie przecieranych gitar, muszę przyznać, że to jest custom pełnym ryjem. gratulacje za wiele pomysłów i samozaparcie przy pracy :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Zajebistość. Gratulacje.
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
O kurwa :D mówiłem, że mi się bardzo podoba, ale teraz jest... geniusz :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Dzięki chopy.
 
Marek Witkowski zrobił mi jakieś 12 lat temu korpus z jednego kawałka mahoniu. Zajebisty rezonans pomimo dużego wycięcia dechy no i ten ciepły sound. Szyjka klonowa z palisandrem. Na zdjęciu :



Posty połączone: 10 Gru, 2011, 23:41:08
Co do Vipera no to wróciłem do korzeni. Mahoń, klon i palisander. Więcej drewna i lepszy przypierdol. Mam do tej gitary sentyment jak chuj.Urzekła mnie brzmieniem ale znudziła tą chamską czernią. Teraz jest inna

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ale kurwa mina jest bezcenna. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline damagedime777

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Szkoda tylko, że wytarcia w miejscach, w których za ch.. nie mógłby się wytrzeć lakier podczas gry :) Spoko, że Ci się chciało i miałeś odwagę zepsuć wiosło :)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
jakaś przejściowa mina, normalnie tak nie mam hahahahahaahah  :lol:  :lol:  :lol:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ten Witkowski chyba ostatnio był na allegro.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Dwóch moich kumpli miało go po mnie. Muszę nadać email i się dowiem :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Super robota Harry, gitara wygląda dużo lepiej i jest na swój sposób unikatowa. Gratuluję odwagi ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
:) odwaga odwagą. Instrument nie był drogi, ale za to zajebiście chodzący i w sumie tego byłoby szkoda najbardziej gdyby coś poszło nie tak. Z drugiej strony nie ryzykowałem niczego bo wiedziałem jak to zrobić ale nie byłem tylko pewien czym to zabezpieczyć dlatego też musiałem zadać parę pytań tu i tam.


Posty połączone: 11 Gru, 2011, 21:13:25
Niedziak - zesrałem się - będę robił metalowy żelazny krzyż - mosiądz, miedź, brąz lub aluminium - stary zryłeś mi czerep tym Les Poul'em
« Ostatnia zmiana: 11 Gru, 2011, 21:13:25 wysłana przez harry_manback »

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Zrób aluminiowy żelazny krzyż, najlepiej z tytanu!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Zrób w takim razie dwa, oddam Ci za materiały i robociznę :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Dziś w nocy dostałem idealny kawałek aluminium 11,5 cm na 11,5 cm. Grubość 3mm. Naniosłem wzór. To bedzie powyszczerbiany krzyż i bedzie jako podkład dla mniejszego z brązu, miedzi lub mosiądzu. Dziś w nocy miałem wizję :) Z tego względu ,że w tym tygodniu pracuję po nocach miałem czas na szkice i ciekawe pomysły.

Wszystkie naklejki niedługo znikną z mojego wiosła. Wtedy to dopiero będzie VINTAGE :) jak wejdzie krew i metal :)

Posty połączone: 12 Gru, 2011, 22:02:45
Podkład z aluminium już mam. Wstępnie szlifowałem papierem ściernym, gruboziarnistym. Użyłem go ze względu na to by wyeliminować natrasowane linie pomocnicze.
Dłonie to mnie napierdalają jak byk. Mam magiczny zestaw pilników i pilniczków :) Zabawiłem się z tym trochę, a trwało to 3,5h  ufffff. Jak dojdzie do tego polerka to będzie błyszczał, że hej.
Wyszczerbię go w paru miejscach i wypoleruję  jak zrobię finalnie środek z miedzi. Wczoraj zamówiłem mały arkusz blachy miedzianej i mosiężne wkręty. Z miedzią będzie troszkę więcej zabawy. Nie ograniczałem gabarytów - jest całe 11,5 cm na 11,5cm
« Ostatnia zmiana: 12 Gru, 2011, 22:03:52 wysłana przez harry_manback »

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Fajnie wygląda osprzęt, ale wytarcia nie robią mi roboty. W dziwnych miejscach są ;] ja bym ją prawie całą oskórował jak już, albo tylko delikatnie zwintejdżował.
Z tym krzyżem to uważaj na Palikota później :]

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Jakby Ci zostały jakieś nadprogramowe krzyże, to daj znać, chętnie bym się dogadał co do nich ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Nadprogramowo to mam całe dłonie spuchnięte :)  Niestety kawałka miedzi jeszcze nie dostałem - czekam i dokończę pracę.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
czas się pochwalić :)
 
Spędziłem nad tymi krzyżami około 11 godzin łącznie. Przetarcia i woskowanie około 15 godzin łącznie. Ręce mi odpadają i są nieźle pokaleczone. Piła, pilniki i pilniczki, papier ścierny i mleczko z opiłkami Zepter zrobiło swoje. Aluminium i miedź prezentują się zajebiście :) do tego cztery mosiężne wkręty nieźle się komponują.
 
Wypierdzieliłem wszystkie naklejki.
 
Przetarłem trochę klucze i czerń przechodzi w kolor żywego metal'u. Dodatkowo przetarłem i zawoskowałem kawałek główki gitary. Jest lekka skaza w drewnie. Mi to jednak nie przeszkadza - dodaje brudnego uroku tej gitarze.
 
Sustain jakby się wydłużył, także waga gitarywzrosła. Ciężka jak pies :)


Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Super robota stary, teraz to na prawdę jest bajer gitara :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jakby esp fabrycznie robiła tak wyglądające gitary to powiedziałbym że wiocha :P

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
a tam zaraz wiocha. jest po prostu zajebista i jest czego zazdrościć ;D

wielki plus za ten krzyż, świetny pomysł i wykonanie - a że robiłeś to jeszcze sam, dodatkowy szacun za ogrom pracy, jaki niewątpliwie włożyłeś w to wiosło :) gratki i powodzenia muzycznie!

Offline a197

  • Gaduła
  • Wiadomości: 100
Super robota! Wytarcia troche w "nienaturalnych" miejscach i troche jej brakuje "autentyczności", wiesz kilku chamskich rys/przerysowań, "przypadkowych" odprysków lakieru, ale efekt calości rewelacyjny!!!!  :o :) aaaaaaaaa i do 100% efektu wintadż pokombinuj może jeszcze z pickupami?...zlote/zniszczone/porysowane pickupy- to jest to!...
Stary, rejestruj firme "Harry_manback Relic" :) , po tych fotach myśle że miałbyś sporą kolejke chętnych do podstarzania gitar :)
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2011, 07:39:35 wysłana przez a197 »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No i w zasadzie możesz niewtajemniczonym wmawiać, że ESP wypuściło Twoją sygnaturę :P

Zajebista robota i świetny efekt, me gusta 8-)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2009, 10:40:29
wysłana przez Leon
26 Odpowiedzi
7727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2010, 21:35:53
wysłana przez Harvest
4 Odpowiedzi
3233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2013, 01:08:15
wysłana przez harry_manback
29 Odpowiedzi
12437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2013, 11:59:04
wysłana przez lwronk
7 Odpowiedzi
3489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2014, 02:19:28
wysłana przez ITHMW