Autor Wątek: Gitara, która zaspokaja oczekiwania przynajmniej w 80%  (Przeczytany 36688 razy)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Nie mam pojęcia czy taki temat już się przewinął przez forum, ale zdecydowałem się na utworzenie nowego wątku. Mam w posiadaniu chyba jedną z najtańszych gitar jaką w życiu kupiłem i do tego pierwszą używaną, ale nadal jest ze mną i nadal jestem pod jej wrażeniem.

Zaczynałem od Jackson'o podobnego Myones'a w 1993 r. ,później kupiłem V Mensfeld'a, następnie robiona na zamówienie kopia Explorera w MEG (Mensfeld Electric Guitars) - specjalnie jechałem do Nowego Targu. Po roku czasu poleciałem do Raszyna do Pana Witkowskiego i tam wystrugałem mahoniowo-klonową kopię Ibaneza RBM ale dwuoktawową. Tutaj oryginał - http://www.rebbeach.com/gear_gallery_voyager.htm
Na tej właśnie kopii gitary grałem do pierwszego amatorsko zrobionego videoklipu. Nagrywałem go ze statywu i z ręki jeszcze w S-VHS - nie śmiać się -
Kolejną gitarą był ostatni w Intertonie Kramer Vanguard - http://www.gak.co.uk/en/kramer-vanguard-fr440s/24695
Kapela kulała, a wiosło sprzedałem rok później w idealnym stanie o 400zł więcej. Nie było ich na rynku.
Ze względu na to, że miałem stały kontakt z Państwem Dziewulscy - brałem od nich osprzęt Schallera do moich lutniczych gitar to postanowiłem do nich wrócić i tym razem kupić gitarę. Kupiłem kopię Ibaneza RG robioną specjalnie na targi w Niemczech - czekałem na nią aż wróci z targów. Byłem w szoku. Tani ale bardzo ładny instrument i o dziwo Ibanezowo brzmiący. Przygotowali się do targów :)

Zabrałem ją do Anglii ale sprzedałem ją wysyłając spowrotem do Polski. Kupiec zesrał się ze szczęścia.
W międzyczasie przyszedł prezent od żony Ibanez Prestige 1527 - którego Musza wziął w rozliczeniu za ENGL'a http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/ibanez-1527-ze-tak-powiem-custom-%29/msg96625/#msg96625
Wszedłem w Schectera Hellraisera 7, którego szybko pogoniłem bo na horyzoncie pojawiło się to   taaaaarraaaaaaa :

ESP LTD VIPER 407 - Roczna gitara ale jak nówka, żadnego najmniejszego zadrapania. Kupiłem ją po przeliczeniu  na złotówki za 1300

To była okazja jak za darmo, a wiosło jak ze sklepu. Kupiłem z ciekawości bo zawsze mogłem sprzedać z zyskiem.
Jak ją kupiłem i zagrałem porównując na żywca z Gibsonem SG, Ibanezem 1527 i Schecter'em Hellraiser'em 7 to mi kurwa z wrażenia zwieracze puściły.

Tanie gówno w postaci tego Vipera stało się moją najlepiej brzmiącą gitarą EVER!!!
Jako esteta, onanista kupiłem ją ze względu na wygląd i zapach świeżej, nowej gitary. Nie miałem pojęcia, że tak ryczy z dechy.

Pod moją ręką przeszła trochę udoskonaleń technicznych jak i estetycznych. Mam zamiar zrobić jeszcze tylko dwa zabiegi.
Po pierwsze zamontować EMG 60-7 pod gryf.
Po drugie poprzecierać lakier w paru miejscach do mahoniu i jakoś to wykończyć - tak żeby nadać mu VINTAGE'owego wyglądu. Tu będę już zaciągał porady lutniczej.

Zabiegi jakie wykonałem na tej gitarze to :

1. Kupiłem z Hong Kong'u tanie, (dzwonkowe) klucze 12 sztuk - jakieś 50 zł z wysyłką. Jak się jakiś spierdzieli to mam w zapasie. Jeden na starcie okazał się felerny więc w sumie mam tylko 4 zapasowe.
2. Kupiłem specjalne, aluminiowe, bardzo cienkie, mikro podkładki pod śrubki siodełek mostka. Wyeliminowałem jakikolwiek luz siodełek. Nic teraz nie tłumi drgania struny. Strunociąg dokręciłem najbliżej dechy jak się dało. Kiedyś bawiłem się z oplataniem strun dookoła strunociągu jak Zakk Wilde - dla mnie to była porażka, nie będę opisywał.
3. Specjalnym papierem ściernym i później mleczkiem z opiłkami metali bawiłem się z mostkiem i strunociągiem, żeby nadać mu wygląd a'la Vintage. Nie zdajecie sobie sprawy ile się kuźwa natarłem żeby dojść do brązu.
4. Przeniosłem zaczep paska. Gitara leży idealnie. Nie ma mowy o jakimkolwiek opadaniu szyjki.
5. Zamontowałem Strap Lock'i Schallera
6. Zabawiłem się w rozwiązanie 18V i zamontowałem mini przełącznik 9-18V
7. Zamontowałem nowe gały na potencjometry
8. Naklejeczki
9. Wypielęgnowałem podstrunnicę tak dobrze, że prawie przypomina heban - po następnej warstwie oleju będzie już kompletnie czarna :)

Takie wiosło ma tylko dwa mankamenty :
Nie ma wajchy :) i trzeba się przyzwyczaić do grania w wysokich pozycjach 17-24 próg. Jest ciężko ale prawie 2 lata grania na niej pozwoliły mi wbijać się tam ze 100% skutkiem.

Sportowy Ibanez to to nie jest ale ma płaską szyjkę i niewiele grubszą od Ibka 1527. Schecter to był grubas.
Korpus zdecydowanie jest zrobiony z 3 kawałków gdzie Ibek był klejony z 5.
Na sucho zdecydowanie najgłośniejsza gitara jaką miałem.
Świetnie rozmieszczone struny. Skrajne nie spadają poza gryf bo mają dużo miejsca na szerokiej podstrunnicy.
« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2011, 23:45:06 wysłana przez harry_manback »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
O kurwa. Po przeczytaniu posta i po obejrzeniu zdjęć stwierdzam, że to jeden z moich ulubionych tematów na tym forum. Megazajebiste gratulacje. Poważnie.

Az approves this shit. :tak:
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Dzięki stary...  ...i trzy ostatnie fotki.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Hahahaha, mam identyczną naklejkę w tym samym miejscu w takiej samej gitarze, ale z 6 strunami! :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
O kurwa! Genialny myk z mostkiem i potkami! 3xTAK!
Dużo słyszałem o zaletach brzmieniowych Viperów i muszę przyznać, że jako hejter SG i SG-podobnych zastanawiałem się parę razy czy sobie nie sprawić :D

Gratuluję :)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT



Spoiler
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
PO vintageuj wiosło jak Seth z Behemoth. Młotkiem, noże itp. :D



Spoiler
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
heh - na zdjęciu to są dwa duże jebnięcia młotkiem :) reszta prawdopodobnie drugą stroną.

Ja preferuję soft vintage niż hard :)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Właśnie, bo zapomniałem zapytać. Czym traktujesz podstrunnicę by była ciemniejsza?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
O właśnie właśnie, podpinam się do pytania :)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Naklejka na korpusie kompletnie mi nie robi, reszta :

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Nie jest istotne czym, a raczej jak to robię.

Zawsze zaczynam wieczorem

1. Suchym, grubym ręcznikiem trę podstrunnicę próg po progu tak żeby usunąć brud aż podstrunnica puszcza kolor na ręcznik :)
2. Biorę olej z oliwek i nakładam bardzo dużo tak by olej pokrywał drewno. Gitara leży w pozycji poziomej.
3. Przenoszę gitarę w poziomie do leżącego futerału ale nie zamykam wieka
4. Na drugi dzień do południa olej całkowicie wsiąka
5. Nakładam drugą ale cienką warstwę tego samego oleju
6. Kolejnego dnia wycieram podstrunnicę ręcznikiem do sucha i mam :)

Stosuję to od  minimum 12 lat. Wszystko cacy

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Ja przy zmianie strun czyszczę podstrunnicę dość tłustym kremem, np takim zwykłym do rąk, Nivea czy coś, smaruję kremem, czekam chwilę, wycieram do sucha ręcznikiem - podstrunnica pięknie nawilżona, czysta, zdrowa i ciemna :)

No a harry'emu gratuluję super zrobionego wiosła, taki indywidualny custom dodaje duszy jak dla mnie ;)

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Dobrze utrzymane wiesło aż miło podtrzymywać w dobrej kondycji, a cały zabieg trwa naprawdę krótko. U mnie delikatnie wilgotną szmatką przecieram, a na koniec kilka kropel olejku cytrynowego do gitar i wygląda to super. Nie wyobrażam sobie paćkania podstrunnicy kremem nivea (w ogóle bałbym się ten krem na drewno kłaść ;) Jak i również nie wyobrażam sobie tak zapuszczonego wiosła, by trzeba było z niego wydłubywać brud :D
« Ostatnia zmiana: 06 Lis, 2011, 13:08:26 wysłana przez ghostek »
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Zomballo

  • Gość
He! Czytam tytuł topicu i ukradkiem spoglądam na swoje sixstringowe Viperzątko. Wchodze i... ożesz, też viperos! Strefa mroku normalnie :o

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
No bo siłą faktu może dla kogoś te wiosła są TOPORAMI ale te konstrukcje niestety zabijają brzmieniem. Gibsony i gibolopodobne, Fendery i fenderopodobne itp. ...dziwne, że te stare konstrukcje w moim odczuciu są lepiej brzmiące niż nowe wyścigowe gitary.

Zomballo

  • Gość
Vipera mam już ponad 5 lat. W tym samym czasie przewaliłem jeszcze dwa ibanezy RG (550 i 570), jednego S (470), Washburna SI, japońskiego strata 70's made, Deana EVO, Schectera Omena 7, dwa LTD EC (400 i 500). Więcej drewna nie pamiętam ;) Miałem ofkors chwile słabości i chciałem pchnąć to cudeńko ale wystarczyło wziąć ją do łap, podpiąć do ampa i klapki z oczu spadały od potężnego kopa w dupę.
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2011, 08:23:48 wysłana przez Zomballo »

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
dokładnie mam takie samo zdanie na temat kopania w dupę :)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
...no to dobijam te foty tutaj...
...piwniczny custom shop chopy :)

Wosk zadziałał genialnie. Mam go w puszce i to na wiele lat pastowania tych paru centymetrów.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Gościu prooo!
Jeśli bedziesz ją sprzedawał... stoje w kolejce;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
nieno Panie bardzo ładnie to wyszło!
props
i always go full retard

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Ładnie, ładnie. Ślicznie by w naturalu wyglądała :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ło djud, będziesz na gigach na to wyrywał kinder piętnastolatków, to na bank :D


Ale serio, zajebista robota, propsy!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Dzięki Panowie.
Ja wiem, że są gusta i guściki ale mi się też to bardzo podoba. Więcej krzywdy już jej nie będę robił :) Już zaspokoiła mnie wyglądem. W końcu czarny kolor nie rzuca się tak w oczy co ? :)

SiaraRB - wierz mi stary, że jeżeli w ręce wpadnie mi coś co by lepiej grzmiało niż ta gitara to sprzedam ją z miejsca...   ...ale na to nie ma szans bo porównywałem ją do Dean'ów, Gibsonów SG Special czy Standard i mahoniowych Ibanezów. Miałem w ręku jednego Les Paul'a Standard. Każda inna i to bardzo dobre gitary ale nie 7 strun. Koniecznie chciałbym pograć na 7 Explorer i 7 V Gibsona ale nie mam do nich dostępu niestety.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Teraz ten Viper cholernie przypomina Gibsona LP Iron Cross Hetfilda. I dobrze, bo jego gitara mnie strasznie jara!
Świetna robota, bardzo mi się podoba, ale brakuje wytarcia od przedramienia ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2009, 10:40:29
wysłana przez Leon
26 Odpowiedzi
7727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2010, 21:35:53
wysłana przez Harvest
4 Odpowiedzi
3233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2013, 01:08:15
wysłana przez harry_manback
29 Odpowiedzi
12433 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2013, 11:59:04
wysłana przez lwronk
7 Odpowiedzi
3489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2014, 02:19:28
wysłana przez ITHMW