Autor Wątek: KEMPER PROFILING AMP USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 193898 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Czy jest może ktoś z Krakowa lub okolic posiadający Kempera i będący tak miły i dał ograć?albo czy znacie kogos takiego?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

bandit112

  • Gość
Czy jest może ktoś z Krakowa lub okolic posiadający Kempera i będący tak miły i dał ograć?albo czy znacie kogos takiego?

Jesli by sie ktos taki znalazl to tez bym sie podpial.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Lothar, powtórzę się z pytaniem o podstawowy chain, czyli Gitara>kemper>aktywna kolumna?

I czy z kemperem można stosować efekty typu tube screamer i czy działają z tym modelerem podobnie jak ze zwykłym wzmakiem?

dzięki

Na to to bym chyba odpowiedział "po co" ale tam

Loth ale tak zwyczajnie to ten delete tam nie działa, cos musi być wincy do poczynienia  ???

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
jest przymiarka do Kempera... pozostaje dylemat rack czy ta wersja oryginalna...


Posty połączone: 02 Lis, 2013, 19:23:13
no dobra, może ktoś bardziej obeznany pomoże...

poza względami czysto estetycznymi...

wersja rackowa ma port usb do zczytywania profili i robienia updatów - wersja "radiostacja" tego nie ma czyli te aktualizacje  etc. można wgrywać tylko z poziomu komputera?

wersja "radiostacja" ma chyba dwa potki do ustawień modulatorów - a nie widzę tego w rackowej czy to jakiś dramat - chyba nie (patrząc od strony wersji rackowej).

w sensie wygody - czy noszenie na "radiostacji" na próby/koncerty sprawdza się? Torba? Case? Do 3U jest więcej chyba casów, ale to też nie jest jakiś dramat bo custom case wyszedł mi w wycenie circa 400 zł a być może taniej.

« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2013, 19:23:13 wysłana przez y »

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
ok, w "radiostacji port jest z tyłu.


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Miałem radio i chyba wolał bym rack.
Ale to kwestia tego że i tak nosiłem razem z końcem mocy, a tak to bym sobie wjebał wszystko na czele z Mózgiem G-systema i bym miał wszystko razem a nie porozpindzilane.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
ktoś ma wersję ze wzmakiem?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
W warunkach domowo sypialnianych radio-toster jest genialnym rozwiązaniem. Po za tym postawiony w kuchni odbierany jest bardziej przyjaźnie przez tego ładniejszego domownika ;) I bynajmniej nie mam na mysli ani psa ani kota, co najwyżej kotka, zabkie i inne takie ;)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Mój drugi kotek się wabi Żaba. Bo nie ma ogona i jak siedzi to wygląda jak żabka :D
Osobiścię się teraz głowię nad kupnem rackowego Kempera lub kupieniem Axe II. I nie wiem co robic :D
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Lothar, co to się stało? gdzieś tam kiedyś pisałeś że FXII bije kempera w chuj, a teraz takie wahania? :D

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Osobiścię się teraz głowię nad kupnem rackowego Kempera lub kupieniem Axe II. I nie wiem co robic :D

rackowy Kemper ze wzmakiem czy bez? mam dostęp do takiego Alto jak masz, więc nie wiem czy ten wzmak w środku mi jest potrzebny, szczególnie za 2,5k PLN.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Wykupili w Thomannie wersje rackowe, czekam już tydzień i jeszcze ze 2 poczekam. 8 listopada ma być  na stanie, a potem leci do mnie  ;D
Pozdrawiam,

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no mi zamówienia na radyjko jeszcze nie wysłali. jak jeszcze jeszcze im się z tym zejdzie to zmienię zamówienie na rackową wersję.

Posty połączone: 05 Lis, 2013, 07:39:59
z theampfactory ktoś kupował jakieś brzmienia? warte ceny?
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2013, 07:39:59 wysłana przez y »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
no mi zamówienia na radyjko jeszcze nie wysłali. jak jeszcze jeszcze im się z tym zejdzie to zmienię zamówienie na rackową wersję.

Posty połączone: 05 Lis, 2013, 07:39:59
z theampfactory ktoś kupował jakieś brzmienia? warte ceny?
ja kupiłem z profilami thomanna na usb ichniejszym, ale na stronie Kempera jest tyle że......., potem obadam w ampfatory bo tam mają też ciekawe ;) mój dzisiaj już wysłany!
Pozdrawiam,

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
już mają rackowe?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
już mają rackowe?
a nie wiem, na stronie info 2-5 dni, ja zamawiałem prawie 2 tyg temu.
Pozdrawiam,

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Kemper dojechał, jest najs, podziamgam nim później. Czy ktoś spotkał/znalazł/posiada profil rigu wzmaka basowego SWR SM 900? Będę miał do niego dostęp za jakiś czas, bardzo zacna głowa, nie widziałem profilu rigu z nim, nawet płatnego.


Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
No to profiluj i wrzucaj na stronę kempera ku chwale wolnego internetu i wolnych profili!
Jak ja użytkowałem kempera to jeszcze nie było tak wiele profili basówek, nie wiem jak jest teraz.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
coś tam jest, badam te rigi co są, ale zauważyłem że takiego dość kultowego w stanach wzmaka dla basu nie ma. Do wzmaka będę miał dostęp za 2 tygodnie to ukręcę coś.

Posty połączone: 07 Lis, 2013, 15:22:39
czytam te papiery etc. - czy w tym radyjku można ustawić, że na SPDIF'ie mam dry output a z tradycyjnych wyjść leci standardowo?
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2013, 15:22:39 wysłana przez y »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Takie małe pytanie. Czy da się na kemperze ustawić d/w, lub nawet w/d/w?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Takie małe pytanie. Czy da się na kemperze ustawić d/w, lub nawet w/d/w?

co masz na myśli? wet/dry?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
zrobiłem update do 2.2.1 i chyba można ustawić to co chciałem na SPDIF'ie przy ustawieniu Git / Mod (sprowadza się to do dry / wet), sprawdzę to za chwilę.

w / d / w to chyba kombinacja stereo wet i mono dry.

Masteroutput WET (stereo with effects)
Monitoroutput DRY (mono without effects)

i napewno na analogowych w Kemperze to jest. na cyfrowym - z racji tylko dwóch kanałów (tor jest stereo) jest w / d.
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2013, 16:46:09 wysłana przez y »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
no i jeszcze mamy kombinację z spdif i direct output do wykorzystania :)

Generalnie spójrz sobie Iwronk na zdjęcie tylnego panelu - wszystkie wyjścia można skonfigurować w menu output w dowolny sposób.
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2013, 17:13:00 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Doszedł i mój ;) Super wygląda wersja rackowa! Był zaktualizowany do wersji 2.1.1 podpięty przez spdif z focusritem i działa ;)




Pozdrawiam,

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no i jeszcze mamy kombinację z spdif i direct output do wykorzystania :)

Generalnie spójrz sobie Iwronk na zdjęcie tylnego panelu - wszystkie wyjścia można skonfigurować w menu output w dowolny sposób.

teraz z 2.2.1 tak, wcześniej nie można było.

aha - czy Kemper działa jako interfejs audio (w sensie po USB)? wcześniej nie czytałem o tym zakładając że dwa gniazda USB służą właśnie do podłączenia do kompa jako interfejs audio i drugie jako slave do zczytywania aktualizacji etc. z pendrive.

z POD HD500x mogłem zrzucać cyfrowo po USB ślad stereo wet, a po SPDIF dry, czyli bez przechodzenia przez kolejny D/A A/D, co prawda w tym momencie będę wykorzystywać wet tymaczasowo, ale gdzieś tam malutki niedosyt mam.

Posty połączone: 07 Lis, 2013, 19:53:04
polecam zrobić update do najnowszej wersji, szczególnie pod reamping, bo zmieniło się trochę odnośnie wejść/wyjść.
« Ostatnia zmiana: 07 Lis, 2013, 19:53:04 wysłana przez y »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
308 Odpowiedzi
235364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
333002 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
297001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
100 Odpowiedzi
53660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
111 Odpowiedzi
65693 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas