Autor Wątek: KEMPER PROFILING AMP USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 197669 razy)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Kemper nie działa jako interfejs audio
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
już myślałem, że to objaw Maverick'a :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
no i jeszcze mamy kombinację z spdif i direct output do wykorzystania :)

Generalnie spójrz sobie Iwronk na zdjęcie tylnego panelu - wszystkie wyjścia można skonfigurować w menu output w dowolny sposób.

teraz z 2.2.1 tak, wcześniej nie można było.

ja mogłem :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej

no i jeszcze mamy kombinację z spdif i direct output do wykorzystania :)

Generalnie spójrz sobie Iwronk na zdjęcie tylnego panelu - wszystkie wyjścia można skonfigurować w menu output w dowolny sposób.

teraz z 2.2.1 tak, wcześniej nie można było.

ja mogłem :D

dry / wet na SPDIFach nie banglało chyba od początku, wystarczy spojrzeć po historii poprawek.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Takie małe pytanie. Czy da się na kemperze ustawić d/w, lub nawet w/d/w?

co masz na myśli? wet/dry?

Dokładnie o to mi chodziło :) Fajnie, że można sobie dowolnie konfigurować wyjścia. Szkoda tylko, że nie działa jako interface, przydałaby się ta opcja w urządzeniu o tak dużych możliwościach. Gitarowe studio w pudełku :D

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Dopóki nie potrzebujesz w/d/w to samo w/d cyfrowo pociągniesz na SPDIFie, do tego Ci styknie byle interfejs na usb z SPDIFem. Ale fakt - gdyby to działało jako interfejs to byłoby coś, może to jeszcze zmienią i dodadzą taką funkcjonalność.
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 01:25:34 wysłana przez y »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wydaje mi się, że mogą to dodać z którymś update'm, możliwości sprzętowe są. Kwestia dopisania softu. Tylko mam nadzieję kupić przed tym update'm, bo węszę wzrost cen po jego wypuszczeniu :D

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Z rzeczy jakie zdążyłem przetestować:
http://www.thomann.de/pl/lead_foot_fs2.htm

Działa do przełączania up/down rigów (chociaż dłuższe wciśnięcie nie przełącza - bo musi to zadziałać jako 'momentary switch' więc być może zmienię przełączniki w tym pudełku). dodali jeden fajny ficzer do pedału głośności - przy wartości zero przełącza się automatycznie na tuner (ale chyba można to wyłączyć).

Generalnie fajne jest to, że te dwa porty (2x stereo jack) można bardzo dowolnie zaprogramować. Dwa takie przełączniki dają możliwość używania A/B/C/D rigów z zadanego setu w trybie Performance.

Rzecz druga - kupione tak na szybko ale okazuje się dość... dobrym wyborem do lekkiego noszenia radia http://www.thomann.de/pl/stairville_sb_120_bag_480_x_260_x_250_mm.htm plus gąbka techniczna do środka i mamy lekką torbę prawie na wymiar.

Szukam małego sterownika midi do tego radyjka, coś jak http://line6.com/footcontrollers/fbvexpressmkii.html lub czegoś 4+2+pedał. (cztery na rigi w secie, dwa góra dół do zmiany setów, plus pedał ekspresji).

To miałem:
http://www.thomann.de/pl/yamaha_mfc10_b_stock_2.htm

Porażka, plastik przycisków nożnych... zaorałem butami, a nie to że podkute noszę. Pedał ekspresji po roku potencjometr dostał czkawki - a w kopalni z tym nie bywałem.

http://www.thomann.de/pl/behringer_fcb_1010.htm

Trochę za duży na moje potrzeby i akurat w Thomannie nie mieli teraz.

coś jeszcze jest godnego uwagi? Czy stare Pod'y Live da się odpalić w trybie sterownika MIDI dla Kempera?
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 01:31:19 wysłana przez y »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Pany!
Da się jakoś szybko wykasować wszystkie profile z Kempera? Czy mam jechać 518 ręcznie? Może wgrać na pena z 1 tylko i wybrać opcję backup restore? to wywali wszystko i wgra 1? Ktoś coś wie?

EDIT

"yes,
Download Total commander.
then do a backup of your KPA.
trasnfer to PC/MAC
Load total commander
browse to the backup file and open it
you will see all you need to see.
browse through the "Rigs" section and remove the fluff
exit total commander
do a restore on the KPA
Smile. "

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2013, 14:53:09 wysłana przez sinquestsound »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Pany!
Da się jakoś szybko wykasować wszystkie profile z Kempera? Czy mam jechać 518 ręcznie? Może wgrać na pena z 1 tylko i wybrać opcję backup restore? to wywali wszystko i wgra 1? Ktoś coś wie?
Pozdrawiam,

tu masz napisane jak:
https://www.dropbox.com/s/8hjhedsrhjnlei6/Gianfranco%20Di%20Mare%20-%20wiKPA%202012%2012%2010.pdf

facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
na szybciora bez miksu, basu ni ma:p

Wlacz osadzony player soundcloud


Pozdrawiam,

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
n-ty raz podchodzę do tematu, ale nie znalazłem dobrego rozwiązania:

SPDIF nie przenosi w / d tak jak bym chciał. można zgrywać git (DI) / stack, ale nie można (????) git (DI) / masterout (czyli mono, kompletny sygnał jaki mam na wyjściu m.in. na słuchawkach). Może pominąłem jakieś ustawienie? Czy ktoś robił takie zgrywki (konkretnie - po SPDIFie). Nie da się?

Franq

  • Gość
Taka szybka próbka Kempera:

https://www.facebook.com/photo.php?v=652730764767546&l=5792723276131210151

Polecam przycisk HD dla lepszego soundu. Sory, że na FB.



Spoiler

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Podobie mnie się, co miałeś na poszczególnych śladach ?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Taka szybka próbka Kempera:

https://www.facebook.com/photo.php?v=652730764767546&l=5792723276131210151

Polecam przycisk HD dla lepszego soundu. Sory, że na FB.
Spoiler
no a czym ma nie jebać jak cyfra Axe zerżnięta cyfrą Kemperem? Tak, dla mnie jebie cyfrą ;)
Pozdrawiam gorąco,
« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2013, 22:55:53 wysłana przez sinquestsound »

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
No jebie cyfrą, ale w tej stylistyce chyba inaczej się nie da. Ale co najważniejsze to do siebie po prostu pasuje.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Dajcie mi DI do tego i reszte sladow bas gary.... zabiore na sesje profilowania reampy zrobie i mix z zywymi wzmakami - polukamy co i jak.

Wysłane z mojego B943 za pomocą Tapatalk 4


Franq

  • Gość
Wiesz, ja to pisałem z premedytacją ;)

Szczerze to mnie nie interesuje czym to "wali". Ma siedzieć w miksie i brzmieć dobrze (nie brzmi?). Swoją drogą, określenie "wali cyfrą" jest ciekawe... Nagrywasz 'Burgera' przez mikrofon podpięty do interfac'u audio (analog-cyfra), do cyfrowego komputera, gdzie obrabiasz dźwięk cyfrowymi efektami, w cyfrowym programie. Potem zapisujesz to w cyfrowym formacie i wrzucasz do cyfrowego świata ;)
Ale ja się nie znam, jestem tylko grajkiem.

Pozdrawiam.

@SiaraRB, co chciałbyś wiedzieć o śladach?
Na gitarze np jest tylko EQ, nic więcej.
Spoiler

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
"wali cyfrą" - dla mnie jak i pewnie dla wielu osób określenie to oznacza w odniesieniu do real wzmaka:

- większą "sztuczną" kompresję śladu gitar,
- nieco inny charakter przesteru,
- zbyt jasne przejaskrawione górno pasmo,

Ale najbardziej słychać to zawsze po górnym paśmie, sam zobacz jak eq ścinasz górkę to w sumie standard przy obróbce gitar HPF LPF, tyle że mając nagrany ten sam ślad DI na wzmaku, podcięcie będzie mniejsze a czasami wcale! Tutaj żeby wyeliminować tą cyfrową górkę podcinamy mocniej schodząc czasami do 7-8 KHz - ale tym samym pozbywamy się czytelności gitar w górnym paśmie. No coś za coś. Ja to widzę tak ;)

Jak to gada w miksie to inna sprawa i pisałem o tym. Zgadzam się nie ważne na czym ale ma gadać! Mimo tego że gada fajnie brakuje mi trochę życia w brzmieniu tych gitar, i dla mnie słychać że to cyfra. Nie napisałam że to dobrze/źle - po prostu słychać i już.

Pozdrawiam,

Franq

  • Gość
Jak bym chciał udowodnić, że nie wali cyfrą (według Twojej definicji) to czy wrzucał bym profil z Fractala? Jak by tak było to bym wrzucił w Twoim temacie, gdzie była o tym mowa. Wrzuciłem tylko próbkę do działu z presetami a tekst w spoilerze był żartem (że też muszę to tłumaczyć) ;)

Wali czy nie wali, najlepiej przekonasz się jak zrobisz swoje presety i wrzucisz w miks. Jeśli wtedy będziesz je "na ślepo" rozpoznawał to pewnie masz lepsze uszy (i monitory) niż ja. Dla mnie nie wali (pomijam profile zrobione na fractalu itp).

Pozdrawiam, buziaki.


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Wali czy nie wali, najlepiej przekonasz się jak zrobisz swoje presety i wrzucisz w miks. Jeśli wtedy będziesz je "na ślepo" rozpoznawał to pewnie masz lepsze uszy (i monitory) niż ja. Dla mnie nie wali (pomijam profile zrobione na fractalu itp).
dokładnie, swoje odczucia na temat "Cyfrowego Kempera" opiera jedynie na profilach darmowych/komercyjnych - inaczej gotowcach. Zassałem profil Muszy z VHT i tak gra on duuuuuuuuużo naturalniej niż te wszystkie które mam - jest to wielki plus dla mnie. Bo wiem że jak porobię swoje ze 3 czy 4 wzmaków to mi to styka! Ja naprawdę nie jestem wybredny jak się może wydawać, po prostu wiem czego chce ;) Tak naprawdę to styka mi jeden dobry i nie musi to być Bugera hahaha. Ma grać jak najbliżej reala na ile się da. Druga sprawa dajcie mi DI jakieś żeby ci co nie mają Kempera zobaczyli o co mi chodzi z gotowymi rigami, nawet paczką LL czy OLI ? tak można mówić że te rigi zagadają dobrze tylko z Olą jego gitarą jego łapą jego strojem i jego numerami? No przecież na takim wzmaku jak 5150 nie gra jeden gitarmen i nie tylko 1 brzmi dobrze prawda? Może zbyt wiele oczekiwałem po gotowcach - to wszystko :p

Pozdrawiam,

Franq

  • Gość
Powiem tyle, że z moją gitarą WSZYSTKIE profile "metalowe" Oli, Merrowa, fabryczne itd brzmią słabo. Najlepszy jest profil Lothara, zrobiony też na bkp i na podobnej brzmieniowo gitarze. Różnica będzie duża jak zrobisz profile sam. Na pewno będziesz zadowolony - jeśli zrobisz je dobrze. Do tej pory zrobiłem z kumplem profil Basha Sidewindera, zanim go sprzedał. Dla nas brzmiał 99% tak samo. W miksie nie do odróżnienia, na ucho też  nie jestem pewny...

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
@Franq
Cytuj
Powiem tyle, że z moją gitarą WSZYSTKIE profile "metalowe" Oli, Merrowa, fabryczne itd brzmią słabo.
one nie brzmią słabo! one "jebią cyfrą" ;) brzmią jak wtyczka czy POD, dlatego się zniesmaczyłem ;P nie wiem może im tak gada żywy wzmak? mi tak nigdy nie brzmiał i nigdy tak się nie nagrywał! Czy to Bugera  czy 5150 6505 Mesa Hector Bash Bognery itd..., gra to za ładnie za sterylnie i z cyfrową górką. Profi Muszy oddaje w dużym stopniu to jak i mi wbijały się gitary. I tak wolę "żywej/gorzej" brzmiące profile niż te plastikowe presety OLI KM czy LL ;) Ja wiem że da się zbliżyć bardzo blisko do wzmaka - dlatego wybałem Kempera! Jak możesz podeślij profil Basha z chęcia obadam zwłaszcza że miałem go kiedyś i mam ślady z niego ;) Nie będę się czepiał i zestawiał chcę posłuchać ;)

Pozdrawiam,

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Btw, po wejrzeniu w speckę osławionej bugery, można stwierdzić, dlaczego zagrała lepiej od mesy w tym porównaniu. W bugerze jest obwód zwany często power brake, który pozwala ukręcić na niższej głośności lepszy dźwięk, bo końcówka mocy jest o wiele bardziej obciążona, niż bez tego obwodu na danej głośności. Czy w związku z powyższym mesa zjadłaby na śniadanie bugerę, gdyby je rozkręcić? Trzeba by było sprawdzić, ale w cudowne właściwości produktów krajów kwitnącej porzeczki raczej specjalnie nie wierzę, choć jak od wszystkiego zdarzają się wyjątki ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Wlacz osadzony player soundcloud

profil w opisie na SC. Gada to już fajnie, ale ja tam dalej słyszę cyfrową górkę ;)

Pozdrawiam,

Posty połączone: 15 Lis, 2013, 20:02:57
nie zaśmiecając tutaj: http://forum.sevenstring.pl/ogolnie/kemper-%28jak-moze-brzmiec%29-sample!/
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2013, 20:02:57 wysłana przez sinquestsound »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
308 Odpowiedzi
237669 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
336568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
300322 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
100 Odpowiedzi
55410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
111 Odpowiedzi
67136 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas