Autor Wątek: Co sądzicie o tych monitorach studyjnych?  (Przeczytany 18786 razy)

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Co sądzicie o tych monitorach studyjnych?
« 08 Lip, 2012, 12:04:33 »
Po poszukiwaniach jak najmniejszych monitorów do mego studia, w końcu znalazłem chyba to czego szukałem.

Monitory studyjne - Focal CMS 40 – cena za sztuke: 1445,00 zł.

http://sklepmuzyczny.pl/produkt/focal-cms-40-sztuka/394cff9dea7baf088e15eb056b30a3b6

Na filmie widać że są bardzo małe;


Znalazłem jeszcze kolejne małe monitory studyjne, waga; 6.4 kg- nazwa- KRK VXT 4 - cena za 1 sztukę: 1289 zł


http://skylark.com.pl/krk-vxt4-vxt-4/




Jeśli mogę, to z racji że jestem zielony w temacie, proszę o możliwość zadania kilku kolejnych pytań;

1-

Wczesniej miałem zamiar zakupić kino domowe ,,bose”,
Bose-System głośników multimedialnych Companion® 5
http://www.bose.pl/index.php?p=prod&id=26
Teraz biorąc pod uwagę nie tworzenie utworów, ale oglądanie ( słuchanie ) filmów w komputerze, zapytuję się czy zakupując powyższe Monitory studyjne - Focal CMS 40, uzyskam w nich lepszy dźwięk, czy może po prostu  Monitory studyjne, nie nadają się na słuchanie filmów, muzyki z YouTube, itd.
Była by to dla mnie smutna wiadomość, gdyż ja wolałbym mieć jedną uniwersalną parę do wszystkiego, a nie tylko do tworzenia utworów muzycznych.


2-

Czy monitory te bez problemu połączę z następującą kartą dźwięku;
Interfejs muzyczny Apogee Duet 2 -

http://store.apple.com/pl/product/H4991ZM/A/Apogee_Duet_2_Music_Interface

Z ciekawości zapytam też  jak dokładnie  ( którymi kablami )  łączy się te kolumny  z resztą mojego sprzętu? Nie wiem jakie kable mam dokupić, by jak najlepiej połączyć wszystko razem.
Komputer mam MacBook pro17. Program Logic studio ( w planie zakupu ). ( w planie zakupu mam też tylko jakieś klawisze i 1 mikrofon ) ( typ muzyki „dance” )

3-

Co sądzicie o tych monitorach? Które lepsze ? A może ktoś radzi mi, inny wybór, zatem bardzo proszę o podanie linków z nazwami monitorów do sklepów.

Dziękuję za każdą opinie.
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2012, 17:41:14 wysłana przez danati »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ja sie wypowiem tylko na ostatnie pytanie (na pierwsze nie bo nie słuchałem ich więc nie wiem, a na 2 mi się nie chce ;) ). Poszukaj w uzywkach, bo za fajną kasę (do 3200 zł za parkę) możesz wyrwać TLC AMS1 Pro, która są naszą polska odpowiedzią na sporo droższe Adamy P11A, z tym, że grają tak samo dobrze albo nawet lepiej niż Adamy. Są duże (co jest zdecydowanie plusem, IMO głośnik w monitorach powinien mieć minimum te 6"), mają bass reflexy i spokojnie spełnią się w roli jedynych monitorów. Prawdę mówiąc (choc pewnie za to zapłone na stosie) to są to chyba najlepsze aktywne odsłuchy do 3000zł
B ( o ) ( o ) B S

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Dziekuje G-zs. Ja jednak dużych mieć nie mogę, dlatego najprawdopodobniej zakupię te najmniejsze. Jednak wcześniej prosiłbym o opinie znawców na temat poniższych monitorów.
Monitory studyjne - Focal CMS 40 – cena za sztuke: 1445,00 zł.

http://sklepmuzyczny.pl/produkt/focal-cms-40-sztuka/394cff9dea7baf088e15eb056b30a3b6

Na filmie widać że są bardzo małe;

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
To tak, jeśli chcesz żeby to było nie tylko do robienia muzy ale też do słuchania i oglądania, to się nie przejmuj, bo na każdych monitorach możesz to robić, kwestia tylko taka, żebyś przyzwyczaił się do ich charakterystyki.
Jeśli natomiast te monitory maja też słuzyć do robienia muzyki, to jednak bierz coś większego, bo 4" IMO nie sa w stanie dobrze oddać basu i będzie Ci go brakowało.

2-

Czy monitory te bez problemu połączę z następującą kartą dźwięku;
Interfejs muzyczny Apogee Duet 2 -

http://store.apple.com/pl/product/H4991ZM/A/Apogee_Duet_2_Music_Interface

Z ciekawości zapytam też  jak dokładnie  ( którymi kablami )  łączy się te kolumny  z resztą mojego sprzętu? Nie wiem jakie kable mam dokupić, by jak najlepiej połączyć wszystko razem.
Komputer mam MacBook pro17. Program Logic studio ( w planie zakupu ). ( w planie zakupu mam też tylko jakieś klawisze i 1 mikrofon ) ( typ muzyki „dance” )

2. Odpowiedź wydedukuj na podstawie dwóch zdjęć:

Pierwsze:


Drugie:



3-

Co sądzicie o tych monitorach? Które lepsze ? A może ktoś radzi mi, inny wybór, zatem bardzo proszę o podanie linków z nazwami monitorów do sklepów.

Co do tego czy warto, nikt Ci nie odpowie jednoznacznie. Moim zdaniem nie warto, jeśli to maja być jedyne monitory. W takim wypadku dołożylbym przynajmniej do wersji 50. Z monitorami (tymi droższymi, nie tymi co kosztują 300zł) jest taki problem, że nikt Ci nie doradzi, bo to troche tak jakbys nas pytał czy wolisz smak arbuza czy banana. Co prawda jest kilka sprawdzonych i niezawodnych modeli, które mozna brać w ciemno, ale to też nie zawsze. Możesz podglądnąć jakie monitory mają w studio nagraniowym, albo jakich uzywają ludzie do robienia takiej muzy, jaka Ty chcesz robić, jednak zawsze najlepszym rozwiązaniem, a właściwie jedynym sensownym jest pójście do sklepu i odsłuchanie tych monitorów i na tej podstawie możesz stwierdzic czy Ci siedzą czy nie. Malo tego, mozesz sobie od razu porównac z innymi monitorami z róznego zakresu cenowego. No i pamiętaj że pozostaje jeszcze kwestia wygłuszenia pomieszczenia, bo bez tego to i najlepsze monitory będa o kant dupy rozbić
B ( o ) ( o ) B S

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Twoja opinia G-zs , jest mi bardzo cenna,. Dziękuje.

-Pomieszczenia bede miał fatalne ( niestety )

-odsłuchać nie mam szans w żadnym sklepie monitorów, bo małych nie posiadają, a nawet dużych monitorów nie widzę ;)

-wielkość Focal CMS 40 –i cena za sztuke: 1445,00 zł.bardzo mi odpowiada, zatem jeśli ktoś znalazł by coś innego, lepszego ( może być droższe i najwyżej bardzo niewiele większe ) to byłbym bardzo wdzięczny. Co do gustu, to ja jestem zielony w temacie, dlatego np. Tobie G-zs, z zamkniętymi oczami zaufał bym w  wyborze monitorów, i dostosował sie do Twych profesjonalnych opinii. Jeśli możesz i masz chwilkę czasu, bardzo proszę rozglądnij sie  w sieci za czymś co wartało by mi polecić.
Dziękuje.

P.S.
Przypominam że muzyke potrzebuje też tworzyć.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Musisz sobie przede wszystkim zdać sprawe z jedenej bardzo waznej rzeczy - rodzaj muzyki ma wielkie znaczenie. To co mi zagra przy death metalu, Tobie może nie zagrać przy muzyce dance, dlatego moje zdanie na wiele Ci się nie przyda. Co prawda jestem ze swoich TLC bardzo zadowolony (bo są duże i ladnie mi na nich gra Lady Gaga, Shakira i Meshuggah), ale przy wyborze musisz zaufać uszom, najlepiej odsłuchując z płyta którą znasz.

Pisałes że nie możesz mieć za duzych monitorów - dlaczego? :)

Jeśli masz kiepskie pomieszczenie to warto żebyś je jakos dostosował, nawet minimalnie i domowymi sposobami. Kolejna kwestia - jakie masz biurko? Jak beda na nim ustawione monitory? Bo to też ma olbrzymie zaczenie. Jesli już kupujesz wszsytko po kolei to myślę że nie byłoby głupim pomysłem wydac dodatkowego tysiaka na bardzo fajne biurko: http://www.djshop.pl/k6,akcesoria/i5900,glorious-dj,glorious-dj-workbench-walnut.html

Co do samych monitorów to polecam Ci poszukać (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) równiez na inych forach - dzwiek.org i eis.com.pl, bo tu na forum raczej zajmujemy sie inna muzyką ;)
Od siebie moge Ci polecić co bym wybrał w podanym przez Ciebie przedziale cenowym i byłyby to TLC AMS 1 Pro (ale chętnie bym wypróbował z kopułką z jedwabiu, mam obecnie tytanową i mam wrażenie że to jest taki sobie wybór do metalu, jednak do dance'u są ekstra), Adam A7X oraz APS IO. Oprócz tego chętnie bym popatrzył na Focale, ale 50 lub 65 czy Adam p11 lub APS Aeon, ale tu juz mówimy o kwotach 5-6 tys za parę, więc potraktuj to jako takie luźne dywagacje. Nie twierdze że te Focale 40 są złe, bo ich nie słuchałem, jednak jeszcze nie spotkałem monitorów z mniejszym niż 5" głośnikiem, który by mnie satysfakcjonował.

A właściwie to jak chcesz, to zapraszam do posłuchania TLC AMS1 Pro, bo jak pisałem powyższego posta to aż sobie zapuściłem Lady Gagę Fame Monster i się jaram ^^
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2012, 13:03:02 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44

Od siebie moge Ci polecić co bym wybrał w podanym przez Ciebie przedziale cenowym i byłyby to TLC AMS 1 Pro (ale chętnie bym wypróbował z kopułką z jedwabiu, mam obecnie tytanową i mam wrażenie że to jest taki sobie wybór do metalu, jednak do dance'u są ekstra), Adam A7X oraz APS IO.


1
APS IO. Zbyt wielka Waga13 kg,  i zbyt wielka cena: 3849,00zł
http://www.djproducent.pl/aps-io-para-p-1429.html

2
Adam p11 – cena 1 sztuka =  2999 zł ( zbyt wiele dla mnie )
Waga: 10 kg, też za dużo.

http://www.nokaut.pl/instrumenty-muzyczne/adam-p11a-aktywny-monitor-studyjny.html
3-
Focal CMS 50- wydaje się być super, waga jest znośna= 7.7kg, ale cena troche za wysoka =cena: 2324,00 zł.

http://sklepmuzyczny.pl/produkt/focal-cms-50-sztuka/7f44294be20ec3a0993b034a9111a121

Wielkość widać na filmie że też jest fajna;


Myślałem do 1500 zł za sztukę, i to tylko w wypadku jakby monitory były super. Ale 5 650 zł za 2 monitory, dla kogoś takiego jak ja, co będzie się bawił tylko muzyką i oglądał filmy....hmmmm...Co prawda lubię dobrą jakość,.......... nie wiem......nie wiem ile lat wytrzymają takie kolumny?

A może w tak małym rozmiarze znalazła by się inna marka?

4-
TLC AMS 1 Pro- nawet nie wiedziałem że Polacy są tacy dobrzy  w tym :)
http://www.infomusic.pl/serwis/studio/artykul/view/872,tlc_aktywny_monitor_studyjny_ams-1,tlaudio
Waga: 18 kg  to stanowczo za dużo, a Cena promocyjna: 4600 zł za parę, to też zbyt wiele dla mnie.





Kolejna kwestia - jakie masz biurko? Jak beda na nim ustawione monitory? Bo to też ma olbrzymie zaczenie. Jesli już kupujesz wszsytko po kolei to myślę że nie byłoby głupim pomysłem wydac dodatkowego tysiaka na bardzo fajne biurko: http://www.djshop.pl/k6,akcesoria/i5900,glorious-dj,glorious-dj-workbench-walnut.html


Ja niestety moje studio muszę często wozić ze sobą, a potem przebywać w małych pomieszczeniach, stąd te moje wymogi małych gabarytów. Muszę jeszcze dokupić klawisze małe, mikrofon, interfejs, zatem jest tego sprzętu trochę.




A właściwie to jak chcesz, to zapraszam do posłuchania TLC AMS1 Pro,

G-zs, czy to  oznacza że masz gdzieś jakiś sklep, w którym można posłuchać sprzętu?

Bardzo dziękuje Ci G-zs za ukazaną mi pomoc.
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2012, 17:52:58 wysłana przez danati »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie mam sklepu ;) (choc Ragtime Wrocławski ma całkiem sporo monitorów, mozna sobie podłączac i odsłuchiwać,), mam po prostu TLC w domu. Udało mi sie w zeszłym roku bardzo okazyjnie wyrwać. Ogólnie te monitory polecam właśnie dlatego, że konkuruja z tymi dużo droższymi a używki wyrwiesz poniżej 3000 za parę (za tyle to i swoje bym sprzedał bo mam ochotę spróbować inne ;) ) Są strasznie niedoceniane, dlatego że po pierwsze nasze krajowe a po drugie wywodzą się od nieistniejącego juz Tonsila Pro.

Zmieniając temat - Adamy A7X sa dosyc lekkie (ok 9kg) z tym że opinie na ich temat sa bardzo podzielone

Z mniejszych (a właściwie sredniomniejszych ;) ) monitorów możesz też szukać czegoś od yamahy (tylko nie HS80 bo są przebasowione ;) ), może coś od KRK (ale tu znów sporo różnych zdań).

Trwałością sie nie musisz martwić. Jesli ich nie zakatujesz na starcie, tylko dasz im sie rozegrać a potem będziesz użytkował je w sposób zgody z przeznaczeniem to pożyja Ci tyle że sie nimi znudzisz 7 razy i dwa razy je sprzedasz.

Jeszcze takie luźne przemyślenia - odsłuchy to bezwzględnie kwestia na której nie warto oszczędzać bo w dużej mierze od nich zależy jakość końcowa Twoich miksów - im więcej usłyszysz tym więcej zrobisz. Jeśli bardzo zależy Ci na wadze i wielkości a do tego nie masz super urządzonego pokoju to rozważ dodatkowo (ale nie zamiast!) jakies bardzo dobre słuchawki, Bayerdynamic Pro na ten przykład.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Zmieniając temat - Adamy A7X sa dosyc lekkie (ok 9kg) z tym że opinie na ich temat sa bardzo podzielone

Z mniejszych (a właściwie sredniomniejszych ;) ) monitorów możesz też szukać czegoś od yamahy (tylko nie HS80 bo są przebasowione ;) ), może coś od KRK (ale tu znów sporo różnych zdań).

Ja mam A7X i polecam. Odkąd je kupiłem jakość moich mixów wyraźnie się podniosła. Oddają bardzo dużo detali, mają miłą górkę. Jedyne z czym mają problem to dół, ale jego i tak lepiej robić na słuchawkach. Wcześniej miałem KRK RP5 i nie polecam brać ich, jeżeli możesz wydać więcej. Yamahy HS80 słyszałem nie raz u Lorda i uważam, że są całkiem niezłe, a w dodatku kilka fajnych produkcji na nich powstało.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Myslę że jak kolega ma na wydanie 1500 na sztukę, to KRK RP w ogóle nie warto brać pod uwagę ;)

HS80 są ok, ale nie jestem przekonany czy właśnie ze względu na ten dół sprawdzą się w dance/pop

Edit - danati, sprawdź PW :)
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2012, 18:35:41 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Dziekuje Musza i G-zs za cenne informacje.

Yamahy HS80 słyszałem nie raz u Lorda i uważam, że są całkiem niezłe, a w dodatku kilka fajnych produkcji na nich powstało.

Yamaha HS80 waży aż 11.3 kg ! Cena 1226.00 zł, jest w porządku.

http://www.artmusic.pl/offer/121/3671/yamaha_hs_80_m.html





Coraz to poważniej zaczynam myśleć o tym co napisałem kiedyś poniżej, bo waga 7.7 kg i wielkość jest w sam raz, teraz tylko pojawia się pytanie ; ,,CZY WARTO JEST tyle pieniędzy na nie wydać"?
A może znajde jakieś używki ?
A może zna ktoś jakieś inne monitory, które równie są tak zachecające, ale tańsze ?
Oto one ;)


3-
Focal CMS 50- wydaje się być super, waga jest znośna= 7.7kg, ale cena troche za wysoka = bo tylko za jedną sztuke cena wynosi aż : 2324,00 zł. !

http://sklepmuzyczny.pl/produkt/focal-cms-50-sztuka/7f44294be20ec3a0993b034a9111a121

Wielkość widać na filmie że też jest fajna;


Myślałem do 1500 zł za sztukę, i to tylko w wypadku jakby monitory były super. Ale 5 650 zł za 2 monitory, dla kogoś takiego jak ja, co będzie się bawił tylko muzyką i oglądał filmy....hmmmm...Co prawda lubię dobrą jakość,.......... nie wiem......nie wiem ile lat wytrzymają takie kolumny?

A może w tak małym rozmiarze znalazła by się inna marka?




Ja niestety moje studio muszę często wozić ze sobą, a potem przebywać w małych pomieszczeniach, stąd te moje wymogi małych gabarytów. Muszę jeszcze dokupić klawisze małe, mikrofon, interfejs, zatem jest tego sprzętu trochę.

« Ostatnia zmiana: 10 Lip, 2012, 19:10:41 wysłana przez danati »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Przemyśl sobie kwestie słuchawek i wtedy możesz brać Focale 40 a basem zająć sie na sluchawkach. WYdaje mi się to bardzo optymalne rozwiązanie, bo wilk syty i owca cała - masz bardzo małe monitory i jednocześnie nie martwisz się basem bo od tego masz słuchawki, które też przecież miejsca zajmują tyle co nic.

Pomyślałem jeszcze o jednej opcji - kupic Focal 40 i stwierdzisz, czy faktycznie basu jest Ci mało. Jesli tak to dokupujesz za jakis czas jakiś subwoofer.

Z innych małych na które mniej lub bardziej warto popatrzeć
- Yamaha MSP 5 (ale w sumie je podałem bardzej ze względu na wielkość i wagę, bo brzmieniowo mnie zupełnie nie ruszyły, jednak warto się nimi zainteresować jesli mógłbys je wyrwac jakoś okazyjnie)
- Adam A5X - czyli mniejszy brat Muszowych A7X o których wspominał wyżej. Jeśli gadają w stronę A7X to myslę że spokojnie możesz je brać pod uwagę :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
G-zs, podałeś mi kolejny raz bardzo cenne informacje, za co Ci bardzo dziękuje.


Przemyśl sobie kwestie słuchawek i wtedy możesz brać Focale 40 a basem zająć sie na sluchawkach. WYdaje mi się to bardzo optymalne rozwiązanie, bo wilk syty i owca cała - masz bardzo małe monitory i jednocześnie nie martwisz się basem bo od tego masz słuchawki, które też przecież miejsca zajmują tyle co nic.

Opcja bardzo ciekawa, poważnie temat rozważam ( szkoda ze nigdzie nie mogę posłuchać brzmienia tych monitorów) .

Zastanawiam się o jakich słuchawkach mowa i jaka cena jest brana pod uwagę, bo mam kilka par słuchawek za 200 zł :)




Pomyślałem jeszcze o jednej opcji - kupic Focal 40 i stwierdzisz, czy faktycznie basu jest Ci mało. Jesli tak to dokupujesz za jakis czas jakiś subwoofer.

Czy mógłbyś G-zs, podać mi jakiś link które subwoofery, dobrze współgrały by z zestawem  Focal 40  ? ( z góry dziękuje :)


Z innych małych na które mniej lub bardziej warto popatrzeć
MSP 5 (ale w sumie je podałem bardzej ze względu na wielkość i wagę, bo brzmieniowo mnie zupełnie nie ruszyły, jednak warto się nimi zainteresować jesli mógłbys je wyrwac jakoś okazyjnie)
Troszke wydają się za duże, ale właśnie rozważam dokładniej tę opcje.

Yamaha MSP 5 – cena - 1206.00 zł
http://midi.pl/Studio-k208/Kolumny-studyjne-k182/YAMAHA-MSP-5-STUDIO-kolumna-studyjna-p1903.html
YouTube






- Adam A5X - czyli mniejszy brat Muszowych A7X o których wspominał wyżej. Jeśli gadają w stronę A7X to myslę że spokojnie możesz je brać pod uwagę :)



Równie podobny przykład, ale uważam za bardzo interesującą opcję. ( jaką równie rozważam :)
ADAM A5X - ( jakieś dziwne ciekawe pokrętła  w przodzie monitora )    cena: 1339,00zł - waga: 6,6 kg,  - gwarancja: 5 lat !!!
http://www.djproducent.pl/adam-sztuka-p-2047.html
YouTube



Jeszcze raz wielkie dzięki G-zs

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie chce mi się cytować, więc piszę zbiorczo ;)

Słuchawki:

Jakies za 200 zł to moga byc zwykłe kazde lepszej marki. Chodzi o słuchawki studyjne. Taka anegdotka mi się przypomniała, jak przyszedł koleś do muzycznego kupic sluchawki i poprosił o najdroższe. Po dwóch dniach przyszedł z reklamacją, bo sluchawki brzmia jak gówno. A brzmiały jak gówno, bo koleś kupił drogie studyjne słuchawki do słuchania sobie mp3 średniej jakości.
Ze słuchawkami wybór IMO jest raczej prosty, bo masz od najtańszych, acz przyzwoitych Superluxów (jest o nich dosyc obszerny temat na forum w dziale Hardware), przez jakieś AKG czy inne Sennheisery (ale tu nic nie powiem bo ich nie słuchałem za wiele, a to co słuchałem to za cholerę nie przypomnę sobie modeli i nie skojarze ich z odczuciami) po bardzo fajne, bardzo wygodne i ogólnie bardzo PRO Bayerdynamic (np 770 Pro, bardzo fajne słuchawy, pytaj użytkownika mondomg o nie, bo jesli dobrze pamiętam to ich uzywa i sobie bardzo chwali - Mondo, jesli czytasz to się czuj wywołany do tablicy ;) )

Subwoofer:
Tutaj mi cięzko sie wypowiadac, bo z subem odsłuchy robiłem baaaardzo dawno temu i raczej nie przebierałem w modelach, wiec nic sensownego nie mogę Ci napisać. Na pewno warto najpierw miec monitory i stwierdzić że masz za mało basu, potem u;pewnic się że Ci słuchawki do obróbki basu nie starczą i dopiero wtedy brać monitory pod pache i robić odsłuchy basu, bo subwoofer kosztuje 3x wiecej niz bardzo dobre sluchawki (choć osobiśnie nie cierpie pracy na słuchawkach, bo zabijają mi przestrzeń i kilka innych powodów, w tym też moje problemy z uszami które wykluczają w moim przypadku słuchania na słuchawkach). Za czym sie rozejrzeć - na pewno Adam i jeszcze pewniej Focal CMS Sub. Ale licz sie z tym ze subwoofer będzie wiek,szy i cięzszy niż głośniki i w tym momencie idzie sie chrzanić Twoja pełna mobilność i oszczędność miejsca (zebyś nie musiał szukać - Focal CMS Sub: Dimensions with spikes: 435 x 366 x 440, weight: 23kg)

Co do tego że nie możesz odsłuchać monitorów - z jednej strony jak juz zamierzasz wydac kilka klocków na sprzet to warto wydać 200 zł i pojechac na drugi koniec polski, albo poprosić w muzycznym jakimś, żeby Ci sciągneli. Z drugiej strony ja, jak i wielu innych nawet na tym forum, kupowało odsłuchy nie znajac ich wczesniej kompletnie, polegając na ogólnych opiniach. Jak kupowałem swoje AMSy to raczej wiedziałem dokładnie czego nie chcę niż czego chcę i w sporej mierze jestem bardzo zadowolony z wyboru (jedynie ta kopułka z jedwabiu mnie strasznie zastanawia i chciałbym odsłuchać). Tak więc jeśli kompletnie nie masz jak odsłuchać monitorów przed kupnem i wiesz że może Ci ewentualnie tylko basu braknąć, to się nie przejmuj. Pamiętaj też że sprzęt możesz zwrócić do sklepu jesli Ci nie podejdzie, więc to tez jest jakies rozwiązanie, najwyzej troche popłyniesz finansowo na przesyłkach i zwrotach, ale zawsze będziesz miał ten komfort że sobie odsłuchujesz w warunkach w jakich będziesz tworzył.

Jeszcze jedna mała dygresja - kupujesz sprzęt z półki cenowej, w której raczej nie ma pojęcia dobry/zły (oczywiscie znajda sie wyjątki jak wszędzie) tylko inny lub bardziej nadajacy sie do czegoś niż do czegoś innego.

Zakupy masz zamiar robic w jakimś konkretnym sklepie? Czy po porostu wyszukujesz najtańszych w necie i zamawiasz?
B ( o ) ( o ) B S

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
G-zs, kolejny raz otrzymałem od Ciebie cenną lekturę, którą głęboko sobie koduję.

1-
Chodzi o słuchawki studyjne. Taka anegdotka mi się przypomniała, jak przyszedł koleś do muzycznego kupic sluchawki i poprosił o najdroższe. Po dwóch dniach przyszedł z reklamacją, bo sluchawki brzmia jak gówno. A brzmiały jak gówno, bo koleś kupił drogie studyjne słuchawki do słuchania sobie mp3 średniej jakości.
Przykład bardzo pouczający. Dziekuje. Podejrzewam że ta sama sytuacja jest z monitorami studyjnymi, a wówczas nie było by ciekawie w stosunku do moich filmów, Mp3 i YouTube jakie słucham z MacBooka.......

Temat słuchawek, na razie odkładam na bok, bo również wolę odsłuch w kolumnach, dlatego wspomnianego użytkownika forum, nawet nie będę o nic zapytywał.

2-

Co do tego że nie możesz odsłuchać monitorów - z jednej strony jak juz zamierzasz wydac kilka klocków na sprzet to warto wydać 200 zł i pojechac na drugi koniec polski, albo poprosić w muzycznym jakimś, żeby Ci sciągneli. Z drugiej strony ja, jak i wielu innych nawet na tym forum, kupowało odsłuchy nie znajac ich wczesniej kompletnie, polegając na ogólnych opiniach. Jak kupowałem swoje AMSy to raczej wiedziałem dokładnie czego nie chcę niż czego chcę i w sporej mierze jestem bardzo zadowolony z wyboru (jedynie ta kopułka z jedwabiu mnie strasznie zastanawia i chciałbym odsłuchać). Tak więc jeśli kompletnie nie masz jak odsłuchać monitorów przed kupnem i wiesz że może Ci ewentualnie tylko basu braknąć, to się nie przejmuj. Pamiętaj też że sprzęt możesz zwrócić do sklepu jesli Ci nie podejdzie, więc to tez jest jakies rozwiązanie, najwyzej troche popłyniesz finansowo na przesyłkach i zwrotach, ale zawsze będziesz miał ten komfort że sobie odsłuchujesz w warunkach w jakich będziesz tworzył.

G-zs, Ty posiadasz nie tylko wiedzę muzyczną, ale w sposób wspaniały podchodzisz do wielu życiowych scen :) Dziękuję Ci za te kolejne cenne rady.

3-
Zakupy masz zamiar robic w jakimś konkretnym sklepie? Czy po porostu wyszukujesz najtańszych w necie i zamawiasz?
Nie mam żadnego upatrzonego sklepu, ale wiem że wolałbym sprzęt nowy gdyż należę do ludzi którzy bardzo szanują sprzętu i cieszy mnie ich dobra kondycja ;)

4-
G-zs, wybacz mi teraz głupie pytanie, ( jeśli przesadzę proszę zlekceważ to pytanie ) ;
Otóż "czy nie lepiej jest od razu tworzyć muzykę na nie studyjnych kolumnach, czyli takich których dźwięki słyszeć będą miliony ludzi, a nie jednostki profesjonalistów w swym studiu"?
Druga połowa pytania, jest następująca;
"Co by się stało gdybym na początek skorzystał z moich zwykłych kolumn „B&W 601”?
http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/bwdm601.php
http://www.tnt-audio.com/casse/bw601_e.html
Podejrzewam  że pytanie powyższe w oczach profesjonalisty jest głupie, dlatego jeśli przesadziłem  proszę pominąć to pytanie i mi wybaczyć ;)


5-
G-zs, potrafisz wszystko doskonale tłumaczyć i posiadasz ogromną wiedzę a przy tym cierpliwość.

Z racji że jestem troszkę przy nie mądrych pytaniach, zadam jeszcze jedno z tej grupy, i raczej to jest ostatnie tego typu :)
Chodzi o inny temat, dlatego odpowiedź bardzo prosiłbym abyś udzielił w innym wątku, poniżej;
http://forum.sevenstring.pl/hardware/mikrofon-i-caly-jego-zestaw/msg229566/#msg229566

Chodzi o wydanie opinii na temat  mikrofonu, który bardzo mi się podoba w mym planowanym studiu ( i do innych rzeczy ), Mikrofon ten nie jest „dynamiczny”, lecz problem w tym że jest on „bezprzewodowy”.

Sennheiser XSW 65 mikrofon bezprzewodowy, pojemnościowy -  - 1 699, PLN
http://www.sklepgama.pl/Sennheiser-XSW-65-mikrofon-bezprzewodowy-pojemnos%284,2842,4851%29.aspx
Jeśli znacsz jakieś lepsze bezprzewodowe pojemnościowe, to chętnie dopłacił bym. A może da się do nich dokładać przewód i odłączać go, jak w poniższym filmie ( na filmie mikrofon - podróbka )


( Pytanie to załączam też na wątku wskazanym powyżej ).
« Ostatnia zmiana: 12 Lip, 2012, 18:05:03 wysłana przez danati »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?

4-
G-zs, wybacz mi teraz głupie pytanie, ( jeśli przesadzę proszę zlekceważ to pytanie ) ;
Otóż "czy nie lepiej jest od razu tworzyć muzykę na nie studyjnych kolumnach, czyli takich których dźwięki słyszeć będą miliony ludzi, a nie jednostki profesjonalistów w swym studiu"?
Druga połowa pytania, jest następująca;
"Co by się stało gdybym na początek skorzystał z moich zwykłych kolumn „B&W 601”?
http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/bwdm601.php
http://www.tnt-audio.com/casse/bw601_e.html
Podejrzewam  że pytanie powyższe w oczach profesjonalisty jest głupie, dlatego jeśli przesadziłem  proszę pominąć to pytanie i mi wybaczyć ;)

Nie ma głupich pytań, sam zresztą dawniej zadawałem to pytanie ;)
Postaram się wyjaśnić to jak najprościej - monitory studyjne mają za zadanie mieć jak najbardziej płaską charakterystykę, abyś przy tworzeniu muzyki mógł stworzyć materiał który zabrzmi dobrze u milionów ludzi, czyli materiał uniwersalny. Kolumny i wzmacniacze audio do słuchania muzyki kolorują brzmienie, inaczej zabrzmi Ci płyta na harmannie, inaczej na wieży panasonic a jeszcze inaczej na słuchawkach dousznych. Jesli zrobisz materiał, aby dobrze brzmiał na Twoich zwykłych kolumnach, to prawdopodobieństwo że zabrzmi równie dobrze na moim zestawie hi-fi, czy słuchawkach jest bardzo małe. Owszem, istnieje szansa robienia muzy na zwykłych kolumnach, ale musisz znać swój zestaw, do tego stopnia żeby wiedzieć jakie czestotliwosci podbija, jakie ucina. Możesz też wziąc ulubiona płyte i na swoim zestawie starać się maksymalnie zbliżyć do jej brzmienia, jednak o ile wyobrazam sobie to w przypadku robienia muzyki na "żywych" instrumentach (dostosowanie przesteru gitary, poziomów sygnałów, czy samych poszczególnych komponentów perkusji), o tyle w muzyce bardziej elektronicznej ciężko mi sobie to wyobrazić, bo pod względem ilości sampli, chórków i innych dźwieków ta muzyka jest dosyć niepowtarzalna i cięzko będzie to wypoziomować w oparciu o materiał innego twórcy. No i to jest w wielkim skrócie, bo jest jeszcze cała masa częstotliwosci których na zwykłych kolumnach możesz nie usłyszeć, a końcowy efekt będzie taki że albo dół Ci muli, albo górka piaszczy, albo cos się nie wybija.
Podsumowując - da się, ale po pierwsze znacznie utrudnia to pracę, po drugie uczy złych nawyków i nakierunkowuje Cię na konkretny tor, a co za tym idzie, niejako upośledza proces twórczy :)


5-
G-zs, potrafisz wszystko doskonale tłumaczyć i posiadasz ogromną wiedzę a przy tym cierpliwość.

Z racji że jestem troszkę przy nie mądrych pytaniach, zadam jeszcze jedno z tej grupy, i raczej to jest ostatnie tego typu :)
Chodzi o inny temat, dlatego odpowiedź bardzo prosiłbym abyś udzielił w innym wątku, poniżej;
http://forum.sevenstring.pl/hardware/mikrofon-i-caly-jego-zestaw/msg229566/#msg229566

Chodzi o wydanie opinii na temat  mikrofonu, który bardzo mi się podoba w mym planowanym studiu ( i do innych rzeczy ), Mikrofon ten nie jest „dynamiczny”, lecz problem w tym że jest on „bezprzewodowy”.

Postaram sie odpowiedzieć, jednak najpierw jeszcze jedno pytanie - pisałeś, że mikrofon Ci potrzebny do wokali, ale tez do innych celów. Jakie konkretniej cele masz na myśli (wydaje mi sie to dosyć znaczące przy wyborze mikrofonu :) )
B ( o ) ( o ) B S

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Nie ma głupich pytań, sam zresztą dawniej zadawałem to pytanie ;)
Postaram się wyjaśnić to jak najprościej - monitory studyjne mają za zadanie mieć jak najbardziej płaską charakterystykę, abyś przy tworzeniu muzyki mógł stworzyć materiał który zabrzmi dobrze u milionów ludzi, czyli materiał uniwersalny. Kolumny i wzmacniacze audio do słuchania muzyki kolorują brzmienie, inaczej zabrzmi Ci płyta na harmannie, inaczej na wieży panasonic a jeszcze inaczej na słuchawkach dousznych. Jesli zrobisz materiał, aby dobrze brzmiał na Twoich zwykłych kolumnach, to prawdopodobieństwo że zabrzmi równie dobrze na moim zestawie hi-fi, czy słuchawkach jest bardzo małe. Owszem, istnieje szansa robienia muzy na zwykłych kolumnach, ale musisz znać swój zestaw, do tego stopnia żeby wiedzieć jakie czestotliwosci podbija, jakie ucina. Możesz też wziąc ulubiona płyte i na swoim zestawie starać się maksymalnie zbliżyć do jej brzmienia, jednak o ile wyobrazam sobie to w przypadku robienia muzyki na "żywych" instrumentach (dostosowanie przesteru gitary, poziomów sygnałów, czy samych poszczególnych komponentów perkusji), o tyle w muzyce bardziej elektronicznej ciężko mi sobie to wyobrazić, bo pod względem ilości sampli, chórków i innych dźwieków ta muzyka jest dosyć niepowtarzalna i cięzko będzie to wypoziomować w oparciu o materiał innego twórcy. No i to jest w wielkim skrócie, bo jest jeszcze cała masa częstotliwosci których na zwykłych kolumnach możesz nie usłyszeć, a końcowy efekt będzie taki że albo dół Ci muli, albo górka piaszczy, albo cos się nie wybija.
Podsumowując - da się, ale po pierwsze znacznie utrudnia to pracę, po drugie uczy złych nawyków i nakierunkowuje Cię na konkretny tor, a co za tym idzie, niejako upośledza proces twórczy :)


Jestem G-zs pod wielkim wrażeniem, bo nie tylko kolejny raz wytłumaczyłeś wspaniale w czym rzecz, ale przekonałeś mnie tak bardzo do monitorów studyjnych że już nic w świecie mnie od nich nie odciągnie ;)
Teraz już tylko zbieram myśli jak studyjne monitory sprawować będą się podczas słuchania mp3. w MacBooku  i oglądania filmów ;)



pisałeś, że mikrofon Ci potrzebny do wokali, ale tez do innych celów. Jakie konkretniej cele masz na myśli (wydaje mi sie to dosyć znaczące przy wyborze mikrofonu :) )
Muszę podkreślić jasno, że wokal w mikrofonie najważniejszy jest dla mojej pracy w studiu, a dodatkowym utrudnieniem jest fakt iż w czasie rzeczywistym chciałbym by mój wokal miał możliwości nakładania różnych efektów, ( mowa o wyjątkowo mocnych efektach np. czasem nawet zbliżonych bardziej do dźwięków syntezatora aniżeli ludzkich itp. )

Natomiast drugoplanowe plany związane z mikrofonem to takie sobie czasem towarzyskie spotkania, na których jest trochę z pomocą mikrofonu śpiewu i rozmów. Chodzi tylko o przewód, gdyż kabel stale przeszkadza w towarzystwie :)
No i o ograniczenie ilości urządzeń, by w podróże nie zabierać mikrofonów 2 egzemplarze.
A może i cena wyszła by korzystniejsza, bo cena 2 mikrofonów, to nie jednego :)
Ale zaznaczam że z opcji bezprzewodowej zrezygnuję, jeśli tylko okaże się bezwzględna potrzeba dla dobra studyjnego. 
Doskonałym rozwiązaniem uważam była by opcja o jakiej wspomniałem, czyli dopinaniu przewodu do mikrofonu kiedy ja sobie tego życzę, czyli w studiu.



P.S.
Znalazłem inne ciekawe monitory, i prosiłbym o opinie.  Genelec 8030A  - cena za 1 sztukę 2169 zł.  Cieszy mnie to że mało ważą bo tylko : 5.6 kg.
Wspomniano na filmie o kalibracji monitora, co dla mnie jest magią. 
http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i3459,genelec,genelec-8030a-sztuka-.html
YouTube




Aby tematy zbytnio się nie wymieszały, przypominam propozycję aby temat mikrofonów, poruszyć w innym wątku, poniżej ( tam też dołączam kilka nowych spostrzeżeń :)
http://forum.sevenstring.pl/hardware/mikrofon-i-caly-jego-zestaw/msg229566/#msg229566
Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 17 Lip, 2012, 08:11:45 wysłana przez danati »

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Już prawie zdecydowałem się na monitory, jednak wcześniej chciałem tylko przypomnieć, że ja chcę jedynie tworzyć muzykę i wokal, natomiast profesjonalne nagranie uzyskać pragnę dopiero udając się do specjalistycznego studia, gdzie za dodatkową opłatą będę dokańczał całą moją wcześniejszą pracę. Dlatego nie chcę niepotrzebnych wydatków na drogi sprzęt, a jedynie pragnę szukać i odsłuchiwać pomysły i tworzyć ogólny zarys wokalu i klawiszy.
Najprawdopodobniej wybiorę jedne z poniższych monitorów; Najbardziej wolałbym opcje nr 5, ale wiele wskazuje na to że opcja nr 1 będzie najlepsza. Bardzo proszę o doradzenie mi, bo może dla domowego studia, powinienem zakupić raz tańsze monitory? Jeśli tak to chętnie zakupię tańsze monitory, bo pieniądze się przydadzą na inne wydatki :)

1-
Focal CMS 50- wydaje się być super, waga jest znośna= 7.7kg, ale cena troche za wysoka =cena: 2324,00 zł.
http://sklepmuzyczny.pl/produkt/focal-cms-50-sztuka/7f44294be20ec3a0993b034a9111a121

Wielkość widać na filmie że też jest fajna;

2-
Yamaha MSP 5 – cena - 1206.00 zł
http://midi.pl/Studio-k208/Kolumny-studyjne-k182/YAMAHA-MSP-5-STUDIO-kolumna-studyjna-p1903.html
YouTube


3-
ADAM A5X - ( jakieś dziwne ciekawe pokrętła  w przodzie monitora )    cena: 1339,00zł - waga: 6,6 kg,  - gwarancja: 5 lat !!!
http://www.djproducent.pl/adam-sztuka-p-2047.html
YouTube


4-
Znalazłem inne ciekawe monitory, i prosiłbym o opinie.  Genelec 8030A  - cena za 1 sztukę 2169 zł.  Cieszy mnie to że mało ważą bo tylko : 5.6 kg.
Wspomniano na filmie o kalibracji monitora, co dla mnie jest magią. 
http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i3459,genelec,genelec-8030a-sztuka-.html
YouTube


5-te by były najlepsze, ale boje się że są zbyt małe, by poradziły sobie z basem itp.
Monitory studyjne - Focal CMS 40 – cena za sztuke: 1445,00 zł.

http://sklepmuzyczny.pl/produkt/focal-cms-40-sztuka/394cff9dea7baf088e15eb056b30a3b6

Na filmie widać że są bardzo małe;

« Ostatnia zmiana: 18 Lip, 2012, 11:06:02 wysłana przez danati »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jak już wcześniej pisałem, otoczenie jest bardzo ważne, bez dobrze zorganizowanego otoczenia to i monitory za 10000 zagrają kiepsko. Ale działa to też w drugą stronę - w dobrym pomieszczeniu tańsze monitory zagrają dobrze, a nawet pewnie lepiej niż drogie w kiepskim pomieszczeniu. Chce przez to powiedzieć, że nie ma sensu żebyś wywalał nie wiadomo jaka kasę na monitory bo i tak już przebierasz w tych dobrych.

Myślę więc, że częściowo sprawę rozwiązałeś już pierwszym akapitem powyższego posta, czyli droga eliminacji. Odrzucamy pozycje 1 i 4 ze względu na cenę. Odrzucamy pozycję 5 ze względu na rozmiar głośnika. Pozostają nam zatem Adamy i Yamahy. Z tych dwóch wybrałbym sprawdzoną konstrukcję - Adam A5X. Są dobre i jednocześnie nie są jakoś koszmarnie drogie, myślę że na Twoje potrzeby będą zupełnie wystarczające, zwłaszcza że ostateczną obróbkę i tak planujesz dokonywać w normalnym studio. Nie twierdzę jednak że te Yamahy są kiepskie, ale nie znam ich na tyle, żeby Ci je polecic z czystym sumieniem
B ( o ) ( o ) B S

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Dziękuję G-zs i Amanita za pomoc zakupu monitorów. Najprawdopodobniej zakupię, 1 z dwóch następujących monitorów;


- Albo pozycja nr 3-
ADAM A5X -cena: 1339,zł
http://www.djproducent.pl/adam-sztuka-p-2047.html


-Poważnie rozważam też opcję zakupu Focal CMS 50- ( pozycja nr 1 )
http://sklepmuzyczny.pl/produkt/focal-cms-50-sztuka/7f44294be20ec3a0993b034a9111a121

Z tego względu myślę teraz poważniej o Focalach, bo znalazłem cenę nowych monitorów tańszą o 700 zł, ( czyli teraz 2 kosztowały by mnie tylko 4 000 zł ).

Pytanie nr 1-

-Teraz zastanawiam się czy gdybym zakupił Focal CMS 50 , to odczuł bym znaczącą różnicę w porównaniu z ADAM A5X ?

Wolałbym już nie jeździć po Polsce by je odsłuchać, ale jeśli uznacie że Focal CMS 50- najprawdopodobniej będą brzmiały znacznie lepiej, dlatego gotów jestem zaryzykować i zakupić je. ( Ta Francuska marka, ma podobno jedną z najlepszych w świecie opinii )

Pytanie nr 2-
Czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że  Focal-e CMS 50 zdecydowanie lepiej będą brzmiały również do innych celów, np., w trakcie słuchania muzyki Mp3, lub filmów?  Jeśli tak, to za cene 4000 zł zdecydowanie bym je wybrał.


Wiem że nikt je nie odsłuchiwał, ale tak kierując się teorią, specyfikacjami, itp. czy myślicie że będę zadowolony?
W sklepie, przez telefon mówili mi że nawet te mniejsze Focale CMS 40, nadają się super zarówno do studia, radzą sobie z basami, jak i do słuchania muzyki filmów i wszystkiego innego. ( no ale to był sklep :)
« Ostatnia zmiana: 18 Lip, 2012, 17:50:49 wysłana przez danati »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
z adamów miałem do czynienia z p11 (model poprzedzający większe a7x) w ten łykend, i jeżeli a5x brzmią cokolwiek podobnie, to fogle nie ma konkursu.

Model poprzedzający A7X to A7, a głośnik nisko/średnio tonowy w P11 jest o 0,25" większy niż w A7X.

@danati, jestem posiadaczem Adamów A7X i to jeden z lepszych zakupów, które zrobiłem w życiu. Świetnie oddają detale i separują od siebie instrumenty, nie męczą uszu i mimo wszystko przyjemnie się na nich słucha muzyki (co dla niektórych nie będzie zaletą, ale ja używam monitorów zarówno do mixowania jak i słuchania muzyki). Przerzuciłem się na nie z Krk Rp i tak jakby usłyszałem ile wcześniej nie słyszałem ;)

Nie znam tych Focali, ale trudno mi sobie wyobrazić, że można być niezadowolony z Adamów. Wiele osób odsłuchiwało je u mnie i było pod wrażeniem. Zrobisz jak uważasz, ale masz tu moją opinie - opinie zadowolonego użytkownika Adamów, który tak samo jak Ty planujesz, wykorzystuje monitorów jako uniwersalny odsłuch.

Pzdr
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2012, 12:46:03 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Jeśli szukasz czegoś małego, to może pomyśl o Yamaha HS50m + subwoofer do tego? Sam jestem w sumie w podobnej sytuacji, bo też potrzebuje czegoś małego i osobiście najprędzej rozważam te Yamaszki. Z tym, że nie wiem jak z słuchaniem muzyki na nich. Co prawda NS-10 to to nie jest, (więc nie będzie samego środka ;D) ale mimo wszystko też dmuchają środkiem - aczkolwiek nie wiem do końca bo z tyłu jest obcja Mid Boost -2db/+2db więc może da się to ogarnąć ;)

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera

@danati, jestem posiadaczem Adamów A7X i to jeden z lepszych zakupów, które zrobiłem w życiu. Świetnie oddają detale i separują od siebie instrumenty, nie męczą uszu i mimo wszystko przyjemnie się na nich słucha muzyki (co dla niektórych nie będzie zaletą, ale ja używam monitorów zarówno do mixowania jak i słuchania muzyki). Przerzuciłem się na nie z Krk Rp i tak jakby usłyszałem ile wcześniej nie słyszałem ;)

Miałem okazję bezpośrednio porównać (chyba) pięć różnych modeli aktywnych monitorków 5 do 8 cali, między innymi KRK RP5 G2 i Adam A5X. Wyszedłem ze sklepu trochę podłamany, bo pół roku wcześniej stałem się szczęśliwym posiadaczem KRK RP5, a w bezpośrednim porównaniu z Adam A5X te moje wypadły trochę szaro. Nie blado, ale właśnie szaro - dokładnie tak, jak pisze Musza, na Adamach słychać więcej. Tak po prostu. Polecam serdecznie, ja muszę się zebrać, sprzedać swoje RP5, dołożyć i też sobie kupię takie małe Adamy.
Moje muzowanie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2007, 11:16:43
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
1261 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 10:38:22
wysłana przez indabrain
31 Odpowiedzi
18963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2019, 16:24:03
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
2635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2018, 19:23:31
wysłana przez bonedeth
3 Odpowiedzi
4344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2018, 14:04:43
wysłana przez Eregeth