Autor Wątek: Co sądzicie o tych monitorach studyjnych?  (Przeczytany 18789 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Musisz sobie przede wszystkim zdać sprawe z jedenej bardzo waznej rzeczy - rodzaj muzyki ma wielkie znaczenie. To co mi zagra przy death metalu, Tobie może nie zagrać przy muzyce dance, dlatego moje zdanie na wiele Ci się nie przyda. Co prawda jestem ze swoich TLC bardzo zadowolony (bo są duże i ladnie mi na nich gra Lady Gaga, Shakira i Meshuggah), ale przy wyborze musisz zaufać uszom, najlepiej odsłuchując z płyta którą znasz.

Pisałes że nie możesz mieć za duzych monitorów - dlaczego? :)

Jeśli masz kiepskie pomieszczenie to warto żebyś je jakos dostosował, nawet minimalnie i domowymi sposobami. Kolejna kwestia - jakie masz biurko? Jak beda na nim ustawione monitory? Bo to też ma olbrzymie zaczenie. Jesli już kupujesz wszsytko po kolei to myślę że nie byłoby głupim pomysłem wydac dodatkowego tysiaka na bardzo fajne biurko: http://www.djshop.pl/k6,akcesoria/i5900,glorious-dj,glorious-dj-workbench-walnut.html

Co do samych monitorów to polecam Ci poszukać (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś) równiez na inych forach - dzwiek.org i eis.com.pl, bo tu na forum raczej zajmujemy sie inna muzyką ;)
Od siebie moge Ci polecić co bym wybrał w podanym przez Ciebie przedziale cenowym i byłyby to TLC AMS 1 Pro (ale chętnie bym wypróbował z kopułką z jedwabiu, mam obecnie tytanową i mam wrażenie że to jest taki sobie wybór do metalu, jednak do dance'u są ekstra), Adam A7X oraz APS IO. Oprócz tego chętnie bym popatrzył na Focale, ale 50 lub 65 czy Adam p11 lub APS Aeon, ale tu juz mówimy o kwotach 5-6 tys za parę, więc potraktuj to jako takie luźne dywagacje. Nie twierdze że te Focale 40 są złe, bo ich nie słuchałem, jednak jeszcze nie spotkałem monitorów z mniejszym niż 5" głośnikiem, który by mnie satysfakcjonował.

A właściwie to jak chcesz, to zapraszam do posłuchania TLC AMS1 Pro, bo jak pisałem powyższego posta to aż sobie zapuściłem Lady Gagę Fame Monster i się jaram ^^
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2012, 13:03:02 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2007, 11:16:43
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
1262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 10:38:22
wysłana przez indabrain
31 Odpowiedzi
18969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2019, 16:24:03
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
2635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2018, 19:23:31
wysłana przez bonedeth
3 Odpowiedzi
4344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2018, 14:04:43
wysłana przez Eregeth