Autor Wątek: Podłączenie monitorów aktywnych do telewizora i odtwarzacza CD  (Przeczytany 9841 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Siema,

Szybkie głupie pytanie. Mam monitory aktywne i chciałbym je podłączyć żeby mi współpracowały z telewizorem lub odtwarzaczem CD (bez telewizora). Czy muszę kupować jakis wzmacniacz/końcówkę, czy idzie to podłaczyć bez tego. Jesli wymagany wzmacniacz to jaki kupić? Sprzęt oczywiscie nie nowy, bo po co nowy :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Skoro są aktywne to nie bo przecież mają wbudowany wzmacniacz :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Zamiast kabelka "komputer -> monitory" (np. mały jack -> 2x RCA) kup kabelek "telewizor -> monitory" (2xRCA -> 2xRCA). Jeśli w monitorach nie masz wejść RCA, to oczywiście kabelek ma mieć taką końcówkę, co do monitorów będzie pasować ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
W sumie nie napisałem dokładnie o co mi chodzi. Mam odtwarzacz CD, mam TV i mam playstation. Chcialbym zrobić tak, żeby każdy z tych sprzetów mógł być podłączany do monitorów a ja żebym nie musiał przepinac kabli z odtwarzacza do TV :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
taki aby switch? albo mikser :P
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No wlasnie się zastanawiam czy nie bardziej jakis niedrogi wzmacniacz?
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
W pierwszej chwili pomyślałem o tym:
http://www.behringer.com/EN/Products/MON800.aspx

ale w sumie nie wiem, czy to nie będzie lepsze:
http://www.behringer.com/EN/Products/MX400.aspx

Jedno i drugie kosztuje względnie groszowo.

Posty połączone: 22 Sie, 2012, 22:17:04
BTW, gdybyś podpiął wzmak do aktywnych kolumn... to czy zbyt mocny sygnał im nie zaszkodzi, tudzież przynajmniej nie będzie przesterowywać? Jakoś mi się nie klei użyć jednocześnie wzmaka i aktywnych kolumn, no ale mogę się nie znać ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2012, 22:17:04 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No mi sie właśnie też to nie klei, pomijajac juz sam fakt głupoty wpinania wzmacniacz we wzmacniacz ;)
Dlatego kombinuje. Podpiąć tv do kolumn - luz. Podpiąć odtwarzacz CD do kolumn - luz. Ale podpiąć już to razem. A żeby jeszcze miało pilota, to już w ogóle :D

Posty połączone: 22 Sie, 2012, 22:48:28
A z ciekawości, bo ten MX400 mnie troche zaintrygował - jak miałbym podłączyc do tego dwa monitory z czego każdy ma osobny input a w behringerze jest jeden output?

E: dobra, to było głupie pytanie bo moge podłączyć kablem 2x mono jack -> stereo jack
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2012, 22:55:22 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
BTW, gdybyś podpiął wzmak do aktywnych kolumn... to czy zbyt mocny sygnał im nie zaszkodzi, tudzież przynajmniej nie będzie przesterowywać? Jakoś mi się nie klei użyć jednocześnie wzmaka i aktywnych kolumn, no ale mogę się nie znać ;)

stackowałem szeregowo 2 wzmacniacze na probach ze starym zespołem, dawało radę :D
ale to unitry były, one wszystko zniesą :P
i always go full retard

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Wiesz, niekoniecznie akurat TEN behringer, ale ogólnie jakieś urządzenie w tym stylu - jakaś tania namiastka miksera ;)

Mi się ten MON800 marzy, bo ma chyba dwa źródła wejścia (co najmniej, nei jestem pewien, musiałbym sprawdzić), a można podłączyć do niego też chyba ze 4 kolumny (jako stereło) + jeszcze osobno słuchawki i tym wszystkim wygodnie sterować (a docelowo mi się marzy odsłuch właśnei takiego podwójnego stereło, jak będzie mnie na to stać - może to mało po profesjonalnemu, ale lubię jak mnei dźwięk otacza zewsząd :D ).
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2012, 23:25:08 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ok, a co z czyms takim - też da radę? http://allegro.pl/equalizer-fbq800-fbq-800-behringer-mini-i2558964389.html
Czy można podłączyć do (inputów) RCA jeden sprzęt a do (inputów) jacków drugi jednocześnie?
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Się tak nie znam, mogę powiedzieć tyle co pewnie i ty - widzę dwa źródła do podpięcia i ogólnie to chyba jednak nie na tym to urządzenie polega... :D Chyba bym jednak patrzył bardziej w stronę tego MX400.

Posty połączone: 22 Sie, 2012, 23:37:10
Z tego, co widzę, to w polskich sklepach stoi po ok. ~130zł, a na tumanie za 114 :>
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2012, 23:37:10 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
a to nie ma wyjscia mono?

Posty połączone: 23 Sie, 2012, 00:12:50
a to nie ma wyjscia mono czasem?
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No właśnie. Zresztą my się poruszamy po sprzęcie związanym z tworzeniem muzyki, a to niekoniecznie takie musi być.
Czy na przykład takie ustrojstwo by się na coś zdało: http://allegro.pl/sony-sdp-ep9es-pilot-ac3-i2551387062.html ?
B ( o ) ( o ) B S

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Jak odtwarzasz tylko z jednego źródła naraz to sobie to wszystko podepnij w jeden punkt. Kabel sobie taki polutuj (hint: doppel Y, a nawet bardziej jak trójząb to zacznie wyglądać). I koniec. Bardzo sądzę, że wątpie, że jak podasz sygnał liniowy jednego źródła w wyjście innego to się coś stanie. Ot druciarskie podejście.
Jak uruchomisz dwa naraz to będziesz miał zajebiście głośny miks 1:1, że o trzech nie wspomnę. Przesteruje się wtedy z pewnością.

Czy ktoś rozumie co ja tu ponawypisywałem??? Bo sam mam pewne wątpliwości...
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2012, 00:35:22 wysłana przez benkai »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
zrownoleglić wszystkie kable?
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ej, a możecie pisac jak do debila? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Zaraz zaraz...dobrze rozumiem ?

Chcesz podpiąć monitory do kompa i TV i z nich korzystać bez przepinania kabli tak ?

http://sklep.rms.pl/index.php?p3134,switch-przelacznik-audio-stereo-3xin-1xout-b-tech-bt-31-bt31

;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Do kompa niekoniecznie. Chcę podpiąc monitory do TV i odtwarzacza CD

A coś żeby jeszcze miało pilota i regualcje głosności? :D Moze za duzo wymagam, ale jakby jeszcze miało jakieś eq to byłbym w niebo wzięty :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
To co napisał Sharpi to najrozsądniejsze rozwiązanie (podobne ustrojstwo robi Monacor).
Już w tej konfiguracji głośność regulujesz w 2 miejscach - przy źródle (TV/CD) i przy monitorach. Po co jeszcze pomiędzy wrzucać jakiś tłumik sygnału? Chyba, że chodzi tylko o to, żeby rządzić pilotem i nie wstawać z fotela ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Do kompa niekoniecznie. Chcę podpiąc monitory do TV i odtwarzacza CD

A coś żeby jeszcze miało pilota i regualcje głosności? :D Moze za duzo wymagam, ale jakby jeszcze miało jakieś eq to byłbym w niebo wzięty :D

No chyba troche zaczynasz waćpan przeginać :D kup se amplituner z głośnikami, a monitory postaw w innym pokoju. W sumie to nawet może się okazać że sam amplituner wystarczy pewnie znajdziesz tam jakies wyjscie liniowe do ktorego podlaczysz te monitory.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Co do switchow, to ja wiem, że to nie ta klasa urządzeń, ale osobiście mam bardzo złe wspomneinia ze switchami RTV za parę dyszek z MediaMarkt... ;) np. to, że każde wejście dawało inną głośność na wyjściu, albo trzeba było podpinać się w niazdo pod kątem (sic!), albo z podłączeniem każdego kolejnego urządzenia głośność drastycznie spadała. I tak było na kilku switchach kilku firm...
Spoiler
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
W sumie to nawet może się okazać że sam amplituner wystarczy pewnie znajdziesz tam jakies wyjscie liniowe do ktorego podlaczysz te monitory.
I chyba własnie o to mi chodzi :D

W sumie to nie dla mnie, tylko brata, któremu strasznei spodobało sie brzmienie moich monitorów, ale żeby nie komplikować to pisze że dla mnie bo to i tak nie zmienia nic. Tak czy inaczej w kwestiach podlączania tv i i hi-fi jestem zielony, bo nie mam tv od dobrych 10 lat i szczerz mówiac nie mam pojęcia co aktualnie jest w modzie i co jest do czego :D
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3536 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2013, 14:34:20
wysłana przez sinquestsound
2 Odpowiedzi
2352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2015, 17:05:26
wysłana przez deely
19 Odpowiedzi
6602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2016, 19:55:41
wysłana przez Pronounce
18 Odpowiedzi
8310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2016, 17:27:34
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
2614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2017, 12:08:10
wysłana przez Zelman