Autor Wątek: Co sądzicie o tych monitorach studyjnych?  (Przeczytany 18837 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
To tak, jeśli chcesz żeby to było nie tylko do robienia muzy ale też do słuchania i oglądania, to się nie przejmuj, bo na każdych monitorach możesz to robić, kwestia tylko taka, żebyś przyzwyczaił się do ich charakterystyki.
Jeśli natomiast te monitory maja też słuzyć do robienia muzyki, to jednak bierz coś większego, bo 4" IMO nie sa w stanie dobrze oddać basu i będzie Ci go brakowało.

2-

Czy monitory te bez problemu połączę z następującą kartą dźwięku;
Interfejs muzyczny Apogee Duet 2 -

http://store.apple.com/pl/product/H4991ZM/A/Apogee_Duet_2_Music_Interface

Z ciekawości zapytam też  jak dokładnie  ( którymi kablami )  łączy się te kolumny  z resztą mojego sprzętu? Nie wiem jakie kable mam dokupić, by jak najlepiej połączyć wszystko razem.
Komputer mam MacBook pro17. Program Logic studio ( w planie zakupu ). ( w planie zakupu mam też tylko jakieś klawisze i 1 mikrofon ) ( typ muzyki „dance” )

2. Odpowiedź wydedukuj na podstawie dwóch zdjęć:

Pierwsze:


Drugie:



3-

Co sądzicie o tych monitorach? Które lepsze ? A może ktoś radzi mi, inny wybór, zatem bardzo proszę o podanie linków z nazwami monitorów do sklepów.

Co do tego czy warto, nikt Ci nie odpowie jednoznacznie. Moim zdaniem nie warto, jeśli to maja być jedyne monitory. W takim wypadku dołożylbym przynajmniej do wersji 50. Z monitorami (tymi droższymi, nie tymi co kosztują 300zł) jest taki problem, że nikt Ci nie doradzi, bo to troche tak jakbys nas pytał czy wolisz smak arbuza czy banana. Co prawda jest kilka sprawdzonych i niezawodnych modeli, które mozna brać w ciemno, ale to też nie zawsze. Możesz podglądnąć jakie monitory mają w studio nagraniowym, albo jakich uzywają ludzie do robienia takiej muzy, jaka Ty chcesz robić, jednak zawsze najlepszym rozwiązaniem, a właściwie jedynym sensownym jest pójście do sklepu i odsłuchanie tych monitorów i na tej podstawie możesz stwierdzic czy Ci siedzą czy nie. Malo tego, mozesz sobie od razu porównac z innymi monitorami z róznego zakresu cenowego. No i pamiętaj że pozostaje jeszcze kwestia wygłuszenia pomieszczenia, bo bez tego to i najlepsze monitory będa o kant dupy rozbić
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2007, 11:16:43
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
1262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 10:38:22
wysłana przez indabrain
31 Odpowiedzi
19030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2019, 16:24:03
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
2638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2018, 19:23:31
wysłana przez bonedeth
3 Odpowiedzi
4346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2018, 14:04:43
wysłana przez Eregeth