Autor Wątek: Co sądzicie o tych monitorach studyjnych?  (Przeczytany 18792 razy)

Offline danati

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
G-zs, kolejny raz otrzymałem od Ciebie cenną lekturę, którą głęboko sobie koduję.

1-
Chodzi o słuchawki studyjne. Taka anegdotka mi się przypomniała, jak przyszedł koleś do muzycznego kupic sluchawki i poprosił o najdroższe. Po dwóch dniach przyszedł z reklamacją, bo sluchawki brzmia jak gówno. A brzmiały jak gówno, bo koleś kupił drogie studyjne słuchawki do słuchania sobie mp3 średniej jakości.
Przykład bardzo pouczający. Dziekuje. Podejrzewam że ta sama sytuacja jest z monitorami studyjnymi, a wówczas nie było by ciekawie w stosunku do moich filmów, Mp3 i YouTube jakie słucham z MacBooka.......

Temat słuchawek, na razie odkładam na bok, bo również wolę odsłuch w kolumnach, dlatego wspomnianego użytkownika forum, nawet nie będę o nic zapytywał.

2-

Co do tego że nie możesz odsłuchać monitorów - z jednej strony jak juz zamierzasz wydac kilka klocków na sprzet to warto wydać 200 zł i pojechac na drugi koniec polski, albo poprosić w muzycznym jakimś, żeby Ci sciągneli. Z drugiej strony ja, jak i wielu innych nawet na tym forum, kupowało odsłuchy nie znajac ich wczesniej kompletnie, polegając na ogólnych opiniach. Jak kupowałem swoje AMSy to raczej wiedziałem dokładnie czego nie chcę niż czego chcę i w sporej mierze jestem bardzo zadowolony z wyboru (jedynie ta kopułka z jedwabiu mnie strasznie zastanawia i chciałbym odsłuchać). Tak więc jeśli kompletnie nie masz jak odsłuchać monitorów przed kupnem i wiesz że może Ci ewentualnie tylko basu braknąć, to się nie przejmuj. Pamiętaj też że sprzęt możesz zwrócić do sklepu jesli Ci nie podejdzie, więc to tez jest jakies rozwiązanie, najwyzej troche popłyniesz finansowo na przesyłkach i zwrotach, ale zawsze będziesz miał ten komfort że sobie odsłuchujesz w warunkach w jakich będziesz tworzył.

G-zs, Ty posiadasz nie tylko wiedzę muzyczną, ale w sposób wspaniały podchodzisz do wielu życiowych scen :) Dziękuję Ci za te kolejne cenne rady.

3-
Zakupy masz zamiar robic w jakimś konkretnym sklepie? Czy po porostu wyszukujesz najtańszych w necie i zamawiasz?
Nie mam żadnego upatrzonego sklepu, ale wiem że wolałbym sprzęt nowy gdyż należę do ludzi którzy bardzo szanują sprzętu i cieszy mnie ich dobra kondycja ;)

4-
G-zs, wybacz mi teraz głupie pytanie, ( jeśli przesadzę proszę zlekceważ to pytanie ) ;
Otóż "czy nie lepiej jest od razu tworzyć muzykę na nie studyjnych kolumnach, czyli takich których dźwięki słyszeć będą miliony ludzi, a nie jednostki profesjonalistów w swym studiu"?
Druga połowa pytania, jest następująca;
"Co by się stało gdybym na początek skorzystał z moich zwykłych kolumn „B&W 601”?
http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/bwdm601.php
http://www.tnt-audio.com/casse/bw601_e.html
Podejrzewam  że pytanie powyższe w oczach profesjonalisty jest głupie, dlatego jeśli przesadziłem  proszę pominąć to pytanie i mi wybaczyć ;)


5-
G-zs, potrafisz wszystko doskonale tłumaczyć i posiadasz ogromną wiedzę a przy tym cierpliwość.

Z racji że jestem troszkę przy nie mądrych pytaniach, zadam jeszcze jedno z tej grupy, i raczej to jest ostatnie tego typu :)
Chodzi o inny temat, dlatego odpowiedź bardzo prosiłbym abyś udzielił w innym wątku, poniżej;
http://forum.sevenstring.pl/hardware/mikrofon-i-caly-jego-zestaw/msg229566/#msg229566

Chodzi o wydanie opinii na temat  mikrofonu, który bardzo mi się podoba w mym planowanym studiu ( i do innych rzeczy ), Mikrofon ten nie jest „dynamiczny”, lecz problem w tym że jest on „bezprzewodowy”.

Sennheiser XSW 65 mikrofon bezprzewodowy, pojemnościowy -  - 1 699, PLN
http://www.sklepgama.pl/Sennheiser-XSW-65-mikrofon-bezprzewodowy-pojemnos%284,2842,4851%29.aspx
Jeśli znacsz jakieś lepsze bezprzewodowe pojemnościowe, to chętnie dopłacił bym. A może da się do nich dokładać przewód i odłączać go, jak w poniższym filmie ( na filmie mikrofon - podróbka )


( Pytanie to załączam też na wątku wskazanym powyżej ).
« Ostatnia zmiana: 12 Lip, 2012, 18:05:03 wysłana przez danati »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2007, 11:16:43
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
1262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 10:38:22
wysłana przez indabrain
31 Odpowiedzi
18970 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2019, 16:24:03
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
2635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2018, 19:23:31
wysłana przez bonedeth
3 Odpowiedzi
4345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2018, 14:04:43
wysłana przez Eregeth