Autor Wątek: New Mod Day - AriniAudio Individual Superlux HD 668B  (Przeczytany 70789 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Siema ziomy. Mam dla Was najnowsze wieści.




Membrana stratna. Typowe rozwiązanie stosowane w słuchawkach wielu producentów, w tym AKG.


Wytłumienie komór słuchawek. Też typowe rozwiązanie stosowane między innymi w AKG i jeden z elementów podlegających modyfikacji. Zabawne jest to, że w jednym egzemplarzu było wytłumienie o innej gęstości, a więc i innych własnościach akustycznych. Wpłynęło to na brzmienie tego egzemplarza, ale różnice nie były aż tak duże jak pomiędzy moją wersją fabryczną (wersja jasna i bezbasowa) i Waszymi słuchawkami (wersja ciepła i zbasowana).


Pałąk i „okablowanie“ w postaci stalowego hartowanego pręta. To samo w AKG za 1500 papierów. Nie wierzysz? Raz jeszcze jak sprawdzić różnice w brzmieniu pomiędzy jednym kanałem, a drugim:
- użyj materiału mono (lub słuchaj tylko jednego kanału) bogatego w różne częstotliwości łącznie z echem i pogłosem,
- przesłuchaj ten materiał muzyczny najpierw na jednym kanale, potem na drugim,
- słuchaj tym samym uchem tylko jednego kanału na raz.
Przesłuchaj w ten sposób swoje słuchawki, a dowiesz się czy są różnice.


Pierścień mocujący komorę przetwornika. Sprytne rozwiązanie z dwoma osiami obrotu stosowane w słuchawkach z pałąkiem stałym. Tak samo wygląda to w słuchawkach AKG i trochę podobnie w słuchawkach Beats.


Główny winowajca całego zamieszania – otwarty przetwornik 50mm z magnesem neodymowym. Dobre własności przenoszenia i dość szerokie pasmo to zalety, które umożliwiają osiągnięcie bardzo przyzwoitych rezultatów. Wady to słaba skuteczność. Widać też naklejki opisane jako „filtry“ akustyczne. Sensowność ich zastosowania broni się jeszcze jakoś w mojej odmianie (brzmienie bardzo jasne). Natomiast w Waszej wersji to tym bardziej zbędny element. Mega zabawny jest fakt, że w jednym kanale „filtr“ jest umieszczony z przodu, a w drugim z tyłu :D To jest po prostu komiczne. Pomijam już fakt, że warunkiem aby mózg prawidłowo odtworzył przestrzeń jest nie tylko spójność fazowa oraz liniowy przebieg najwyższych częstotliowści (poza zakres wyraźnie słyszalny), ale również promieniowanie dźwięku na całą małżowinę, która bierze czynny udział w kształtowaniu tego co słyszysz. Tyle z mojej strony.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
14085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2012, 16:13:02
wysłana przez Aston
11 Odpowiedzi
11768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2011, 19:55:49
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
5224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 18:45:07
wysłana przez sinquestsound
2 Odpowiedzi
4916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2012, 22:20:39
wysłana przez sylkis
1 Odpowiedzi
1980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2014, 16:47:12
wysłana przez Bjørn