Autor Wątek: [NAD] KPA Kemper Profiling Amplifier  (Przeczytany 35545 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Panowie żeby było jasne! nie chodzi o to żeby dopier... sobie nawzajem, i sprawdzać kto "ma dłuższego".

1. Moje stwierdzenie "Kemper jebie cyfrą"  było i jest oparte tylko na próbach zreampowania różnych śladów DI które zgrywałem na różnych (real wzmakach - i nie tylko na Burgerze) wykorzystując gotowe profile komercyjne i darmowe dostępne w sieci!

2. Tyle osób ma Kempera na forum ale nikt nie pokusił się żeby zgrać na nim jakieś DI różne DI na rigach np. OLI, LL, KM i paru komercyjnych dostępnych np na http://www.theampfactory.com

3. Być może zbyt naiwnie podszedłem do tematu, ale dla mnie wydało to się proste:

Mam żywy wzmak + paczka+mic nagrywam/reampuje na nim różne ślady DI od wielu gitarzystów rozne riffy rozne gitary itd... gra to lepiej gorzej ale gra! skoro mam w Kemperze profil wzmaka 5150 który oddaje w 98% jego brzmienie w realu to zakładam że też jedne DI zagadaja lepiej inne gorzej ale zagadają jak wzmak a nie jak preset z poda i tyle... Wydaje się logiczne? niestety w praktyce te gotowce "jebią cyfrą" Ktoś chętny żebym zgrał z 10 próbek?

4. Teraz oczywiście należy sprawdzić samemu jak sprofiluje Kemper jakiś rig. Oczywiście profilowanie też można zwalić - ja postaram się nie ;) I jeżeli chodzi o tą funkcję bo w sumie o to chodzi w kemperze - to słuchając np. profilu Muszy ja wiem że będzie to bardzo blisko! i w miksie nie ma szans żeby poznać co jest co! Pomijając te różnice o których pisałem w górze pasma to zwykły eq i podcięcia w paru miejscach załatwią temat. Sam dałem próbkę na SC z 6505 gdzie gra całkiem co innego ale Kręcąc gałami w kemperze + eq w DAW można się zbliżyć na tyle do 6505 że 90% zwykłych zjadaczy muzy nie kapnie się co jest co, 40% gitarzystów również.

Mnie cały czas zastanawia dlaczego te oficjalne rigi KM,OLI,LL brzmia tak cyfrowo? no chyba że tak brzmią im te wzmacniacze+paczka+sm57 (najczęściej) mi nigdy to tak ani nie gadało/ani się nie nagrywało i moje nagrywki bliższe są profilowi Muszy niż tych o których wspomniałem;)

Pozdrawiam,

Posty połączone: 15 Lis, 2013, 20:01:14
nie zaśmiecając już tego tematu: http://forum.sevenstring.pl/ogolnie/kemper-%28jak-moze-brzmiec%29-sample!/
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2013, 20:01:15 wysłana przez sinquestsound »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
100 Odpowiedzi
66709 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
111 Odpowiedzi
79516 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas
37 Odpowiedzi
9936 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2014, 17:48:15
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
5265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2014, 12:25:30
wysłana przez Dale Cooper
15 Odpowiedzi
7027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 19:36:03
wysłana przez Nightmarishreaper