Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 176699 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Najlepsze SW od długiego czasu, bardzo pozytywnie się zaskoczyłem.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
O.O

Widzieli zapowiedz?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
ANDOR

Łooo, panie... 10/10 póki co. I detale - co chwilę sobie oglądam na pauzie czy slo mo :headbang:





Pierwszy raz nie mam wyjątkowo czasu na premierę, żeby odpalić i obejrzeć  :(
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
To może i lepiej, bo teraz będą dawać po odcinku co tydzień, to Ci się nazbiera 😉
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Wciągnąłem dotychczasowe odcinki Domu Smoka i to bliższe doświadczenie książkom niż wcześniejsza Gra o Tron, która zmieniała dworskie intrygi na serialowe efekciarstwo. Mimo to mam wrażenie, że ten serial ma słaby pomysł na siebie i powinien być wrzucony od razu w całości, bo z tygodnia na tydzień dzieje się zbyt mało, by chciało się czekać i było zaangażowanym w fabułę. Takie mocne 6/10 z szansami na 7-8. Smoki niestety brzydkie i prawie mam flashbacki z polskiego Wiedźmina.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Wciągnąłem dotychczasowe odcinki Domu Smoka i to bliższe doświadczenie książkom niż wcześniejsza Gra o Tron, która zmieniała dworskie intrygi na serialowe efekciarstwo. Mimo to mam wrażenie, że ten serial ma słaby pomysł na siebie i powinien być wrzucony od razu w całości, bo z tygodnia na tydzień dzieje się zbyt mało, by chciało się czekać i było zaangażowanym w fabułę. Takie mocne 6/10 z szansami na 7-8. Smoki niestety brzydkie i prawie mam flashbacki z polskiego Wiedźmina.

W punkt, lepiej bym tego nie ujął. Mam tutaj podobne wrażenie jak przy Rings of Power: bardzo mało się dzieje i efekty specjalne są zaskakująco średnie.

Swoją drogą gdzie się podziały momenty kiedy ubijali 10% głównej obsady w jednym odcinku ;) ?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Pany, netflixowy "Kasztanowy ludzik". Bardzo zaskakująco dobra produkcja! Moja żona kryminalista, która typuje zabójcę zazwyczaj po pierwszych nastu minutach - miała problem przez kilka odcinków! :D Dobre aktorstwo, realistyczne walki, dreszczyk strachu. I ciekawe ujęcia. Polecam. 8/10

Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
WTF się wydarzyło w ostatnim Rings of Power.

Obiecali epicką podróż w świat stworzony przez Tolkiena, a zamiast tego mamy obronę jakiegoś bezimiennego zadupia w Śródziemiu, Galadriel zachowującą się jak Greta Thunberg, ratunek pojawiający się przy wykorzystaniu tzw. "dziury w fabule" oraz relatywizym kulturowy - czytaj: orkowie nie są tak naprawdę źli.
de fuk ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Kolejne dzieło na miarę drugiego sezonu Wiedźmina. Przecież ludzie nie potrzebują logiki xD
Poddałem się w połowie 5 odcinka? Ja się zastanawiam jak oni to montują. Siedzi reżyser, showrunner i montażysta, kleją to do kupy, historia nie ma sensu, a oni:
"E wuj tam, nikt nie zauważy"
XD
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
U mnie kapitulacja po drugim odcinku :D

Kolejne dzieło na miarę drugiego sezonu Wiedźmina. Przecież ludzie nie potrzebują logiki xD
Poddałem się w połowie 5 odcinka? Ja się zastanawiam jak oni to montują. Siedzi reżyser, showrunner i montażysta, kleją to do kupy, historia nie ma sensu, a oni:
"E wuj tam, nikt nie zauważy"
XD
Jak zapłacone, to i na to wywalone...

A może widzowie to teraz taka durna masa?
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
No własnie z tym wywalone to niemożliwe, bo Ci, co odpowiadają za serial tracą renomę, kolejne sezony itp. Np zobacz co się stało z osławionym DDkami, prowadzącymi Grę o Tron. Przed ostatnim sezonem mieli juz kontrakt z Disneyem, mieli robić Gwiezdne Wojny i co? Zesrało się, zrobili chyba jeden film o małoletnich metalowcach ;)

A co do widzów, to coś koło tego powiedział Tomek Bagiński. Pokolenie TikToka, akcja nie logika, nie chce mi się szukać.
Ale to wszystko nie klei się kupy, bo wychodzą cały czas dobre seriale. Więc Tomek wygadał to, co przyświecało produkcji Wiedźmina. I jak widać Pierścieniom również.
mniut i piah

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Minuta ciszy na Canal + - całkiem spoko Więckiewicz i Rogucki na zachętę!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Z ostatnich:

Fajnie zmontowany, z akceptowalną formą i dawką humoru. Polecam.



Ciekawy pomysł, ciężkawy klimat, szczególnie w drugiej połowie serii.
« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2022, 10:19:14 wysłana przez Pronounce »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Polska "Wielka Woda". Szokłem jakością, zupełnie nie takiej się spodziewałem :D. Okazuje się, że to już blisko do brytyjskiego "Czarnobyla"! Panowie: 9/10!!





A za niedługo to, lepiej, żeby było dobre!

Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Dzisiaj właśnie planuję Wielką Wodę.

Btw, obejrzałem ostatni odcinek Rings of Power - teraz mi się to składa w jedną spójną całość, w Amazonie pomyśleli: "zróbmy serial w świecie Tolkiena ale olejmy cały fanbase, gry, filmy" i to zrobili.
Aaa, no i ten motyw odrzuconego uczucia Saurona, litości...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
A ja już nie planuję więcej ROP, dwa odcinki starczą :D
Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
A ja już nie planuję więcej ROP, dwa odcinki starczą :D

Respekt, mnie aż żona się pytała po co to oglądam skoro wszystko mi się w tym nie podoba ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Wielka Woda jest super. Nawet udzwiekowienie i dialogi dobrze slychac, co nie jest takie oczywiste w polskich produkcjach. A jeszcze ciekawostka, zagral tam mlody Ron Swanson :D



Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
We Own This City. Tylko 6 odcinków, jestem w połowie i jest zajebiście!...

Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
^^
We Own This City zakończone! A im dalej w odcinki tym... zajebiściej ;) Myślę, że na koniec wrażenie daje 9/10. Aż zacząłem czytać o Baltimore, bo wszystko na faktach. Korupcja miasta, losy pojedynczych ludzi, wsiąkanie w zło. Zdecydowanie polecam!





ED:

« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2022, 00:42:27 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Czy kogokolwiek tutaj zaskoczyło cokolwiek w House of The Dragon?
Porównując do pierwszego sezonu GoT jest jakoś nudno.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Andor

Absolutne 10/10. Najlepsze SW od chuj wie kiedy. Aktorstwo, storytelling, tempo. Wszystko jest idealne. Blaster Cassiana to typowe #PDK. Nikt się nie spodziewał, a dostaliśmy najlepszy serial SW chyba zaraz obok Mando, a i nie wiem czy w pewnych aspektach go nie przebija. Kenobi to przy Andorze śmierdzący dupą siusiaczek.

Tales Of The Jedi

7/10 ale takie naciągane. Dzieci fizyczne i mentalne może dadzą się nabrać na machanie mieczem świetlnym, dla których SW to chyba tylko po to istnieje. Ale historie są płytkie, infantylne. Wizualnie ładne, postać Dooku tak samo. Ale takie no... meh.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Moim skromnym: przebija.
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@Mother Puncher ja nie pdk, o co chodzi z tym blasterem Cassiana?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
@Mother Puncher ja nie pdk, o co chodzi z tym blasterem Cassiana?

Cassian używa blastera Bryara, tego samego jakiego używał Kyle Katarn z serii Jedi Knight. Wiele było twierdzeń, że postać Cassiana była mocno inspirowana Katarnem, a przynajmniej jego najemniczo/rebeliancką częścią życia. Katarn ogólnie został rozbity na Andora i Jarrusa z Rebels.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.