Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 176827 razy)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Pisząc o American Gods mam na myśli poziom produkcji, w Sandmanie było pełno bardzo biednego CGI.
Przy American Gods odpuściłem gdzieś w drugim sezonie, kiedy zaczeli bardzo zbaczać od książki.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Mocne. Serio polecam! W obsadzie między innymi: Rosario Dawson i Michael Keaton.


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Przy American Gods odpuściłem gdzieś w drugim sezonie, kiedy zaczeli bardzo zbaczać od książki.
Czy tylko ja zacząłem sezon trzeci? :D Ale też szybko odpuściłem...
Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Przy American Gods odpuściłem gdzieś w drugim sezonie, kiedy zaczeli bardzo zbaczać od książki.
Czy tylko ja zacząłem sezon trzeci? :D Ale też szybko odpuściłem...

Co nie? Przez ile odcinków można słuchać o zbieraniu sojuszników do walki z Nowymi Bogami ;)
Człowiek czeka, czeka a bitwy żadnej ;€

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Paczyli na "Dom smoka" ;) ?

Zobaczymy jak się rozwinie, póki co CGI mnie nie przekonuje i mam obawy, że ze względu na główną bohaterkę będzie to takie medieval high school ;)
Mam nadzieję, że się mylę

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Zdaje się, że w kolejnym odcinku jest przeskok czasowy i następuje zmiana aktorki. Pewnie i tak długo nie pożyje xd
mniut i piah

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Beavis i Butt-Head wrócili!

Do tego wyszło niedawno Beavis and Butt-Head do Universe. Świat jest jednak wspaniały [;

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Oooo, to teraz poproszę o nową Darię, a przynajmniej dostęp do niej na streamingu w przyzwoitej jakości, bo w necie są tylko jakieś 240p z dźwiękiem z puchy.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Oooo, to teraz poproszę o nową Darię, a przynajmniej dostęp do niej na streamingu w przyzwoitej jakości, bo w necie są tylko jakieś 240p z dźwiękiem z puchy.

4string

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Zdaje się, że w kolejnym odcinku jest przeskok czasowy i następuje zmiana aktorki. Pewnie i tak długo nie pożyje xd

Oszukałeś mnie, nadal jest gówniarą ;P

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Sorry, ale już pół roku minelo od pierwszego odcinka, także zaraz dorośnie xD
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
A u mnie "babskie" Fleabag 😉 Średnia 150k ocen 8,7/10, Tomasz Raczek 10/10! (wykrzyknik). I u mnie to samo  ;)
Paczki z głów!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Wczoraj zacząłem Barry.
Przyjemny serial z humorem i przemocą.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz, 2022, 14:23:38 wysłana przez Pronounce »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
 :lol:
A u mnie "babskie" Fleabag 😉 Średnia 150k ocen 8,7/10, Tomasz Raczek 10/10! (wykrzyknik). I u mnie to samo  ;)

Tak dobre, że tydzień później obejrzałem jeszcze raz z dziewczyną i bawiliśmy się równie dobrze. Jak to się mówi, „modern classic” i arcydzieło. I propos owych, znowu wleciał u mnie pierwszy sezon True Detective na zapowiedź zbliżającej się małymi krokami jesieni i chyba nigdy mi się nie znudzi ta opowieść, za każdym razem odkrywam nowe detale, dzięki którym jeszcze bardziej lubię ten serial. Szkoda, że kolejne sezony nie dały rady tego powtórzyć.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Dzisiaj na ruszt poszły Rings of Power.
Produkcyjnie jest ok, aczkolwiek moim zdaniem LotR-a nie przebija.
Przyznam, że póki co zaintrygował mnie bardziej niż House of Dragon, z innej strony nie podoba mi się to, że twórcy rzutują amerykańskie tzw problemy społeczne na cały świat i uprawiają inwersję pojęć/historii. Zobaczymy co będzie dalej.

A tak poza tym to w końcu załapałem memy z Elrondem i o tym czy wiedział.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Tej, czym oni kręcili tego Sandmana? Bo często-gęsto mają powyciągane mordy, jak w czasach gdy mój  tata klikał tryb over-size na starym kineskopie, żeby nie mieć czarnych pasków  i w rogach jest taka potężna winieta, jakby używali obiektywów cropowych na pełnej klatce. Poza tym fajny serial, polecam.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Tej, czym oni kręcili tego Sandmana? Bo często-gęsto mają powyciągane mordy, jak w czasach gdy mój  tata klikał tryb over-size na starym kineskopie, żeby nie mieć czarnych pasków  i w rogach jest taka potężna winieta, jakby używali obiektywów cropowych na pełnej klatce. Poza tym fajny serial, polecam.

https://variety.com/2022/artisans/news/the-sandman-netflix-aspect-ratio-1235334453/

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Tej, czym oni kręcili tego Sandmana? Bo często-gęsto mają powyciągane mordy, jak w czasach gdy mój  tata klikał tryb over-size na starym kineskopie, żeby nie mieć czarnych pasków  i w rogach jest taka potężna winieta, jakby używali obiektywów cropowych na pełnej klatce. Poza tym fajny serial, polecam.

https://variety.com/2022/artisans/news/the-sandman-netflix-aspect-ratio-1235334453/

Widziałem ten artykuł i domyślam się, że to musi być celowe (choć nadal podejrzewam, że niekoniecznie ta chamska winieta i to bardziej racjonalizacja tego, że wszedł srogi MacGyver z tymi szkłami, żeby uzyskać możliwie rzucający się w oczy efekt), ale nic nie mogę znaleźć w Internecie.
Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Dzisiaj na ruszt poszły Rings of Power.
Produkcyjnie jest ok, aczkolwiek moim zdaniem LotR-a nie przebija.
Przyznam, że póki co zaintrygował mnie bardziej niż House of Dragon, z innej strony nie podoba mi się to, że twórcy rzutują amerykańskie tzw problemy społeczne na cały świat i uprawiają inwersję pojęć/historii. Zobaczymy co będzie dalej.

A tak poza tym to w końcu załapałem memy z Elrondem i o tym czy wiedział.
No i właśnie. Żeby nie mądrale z internetów, to bym nie wiedział, że "mamy problem". Produkcja jest wręcz wysublimowana, widać ten miliard (sic!) dolarów wsadzony w serial. Trochę postaci sztywne i mało opowieści skąd i kto jest, żeby bardziej zainwestować uczucia, ale po to są kolejne odcinki. Na razie elegancko. Wręcz cieszę się, że Amazon wygrał przetarg z Netflixem, bo by wszyscy na ekranie byli ze wszystkich mniejszości jakich się da, niezależnie od oryginalnego źródła i sensu tego w opowieści.
Paczki z głów!

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
@gizmi7 Albo zrobili to w postprodukcji :P Tyle CGI jest w Sandmanie, że dodatkowe kilka dolarów niczego nie zmieniło ;)

Mnie osobiście męczyło dzielenie ujęć, jedne z winieta inne bez, jedne zamglone, inne ostre. (W tej samej lokalizacji ofc) Wiem że to miało pokazać, że to wszystko sen, ale imo wyszło aż za bardzo.
mniut i piah

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Dzisiaj na ruszt poszły Rings of Power.
Produkcyjnie jest ok, aczkolwiek moim zdaniem LotR-a nie przebija.
Przyznam, że póki co zaintrygował mnie bardziej niż House of Dragon, z innej strony nie podoba mi się to, że twórcy rzutują amerykańskie tzw problemy społeczne na cały świat i uprawiają inwersję pojęć/historii. Zobaczymy co będzie dalej.

A tak poza tym to w końcu załapałem memy z Elrondem i o tym czy wiedział.
No i właśnie. Żeby nie mądrale z internetów, to bym nie wiedział, że "mamy problem". Produkcja jest wręcz wysublimowana, widać ten miliard (sic!) dolarów wsadzony w serial. Trochę postaci sztywne i mało opowieści skąd i kto jest, żeby bardziej zainwestować uczucia, ale po to są kolejne odcinki. Na razie elegancko. Wręcz cieszę się, że Amazon wygrał przetarg z Netflixem, bo by wszyscy na ekranie byli ze wszystkich mniejszości jakich się da, niezależnie od oryginalnego źródła i sensu tego w opowieści.

Co do produkcji to mam wrażenie, że ten miliard to w marketing wsadzili ;)
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest o poziom niżej niż LotR.

Pisząc pierwszego posta byłem po jednym odcinku, teraz już po drugim, w którym to nic ale absolutnie nic się nie dzieje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Dziś drugi odcinek, to obadam akcję. Ale jak się włączy nawet na YT jakiś klip ze starej serii, to nowa nie ustępuje stojami, rekwizytami w lokacjach, itp. IMO ofc.
Paczki z głów!

Offline a197

  • Gaduła
  • Wiadomości: 100
"See"

Apple TV+
Momoa Aquaman główna gwiazda, lokomotywa serialu jak i na plakat.
Fajny pomysł, dobra gra aktorska, przepiękne widoki.
Dla zwolenników końca świata, armagedonu, restartu ludzkości, samozaorania cywilizacji- must see 😉🙂
 

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
@gizmi7 Albo zrobili to w postprodukcji :P Tyle CGI jest w Sandmanie, że dodatkowe kilka dolarów niczego nie zmieniło ;)

Mnie osobiście męczyło dzielenie ujęć, jedne z winieta inne bez, jedne zamglone, inne ostre. (W tej samej lokalizacji ofc) Wiem że to miało pokazać, że to wszystko sen, ale imo wyszło aż za bardzo.

Właśnie wygląda zbyt losowo i siermiężnie na postprodukcję, ale to był mój główny problem z tym serialem. Kilka razy mnie kompletnie wywaliło z immersji, kiedy jednocześnie widać, że wywalili dziesiątki (jak nie setki) dolarów na stworzenie autentycznie wyglądającego CGI i scenografii. Tak czy siak miło, że w końcu Sandman doczekał się własnej ekranizacji - Lucyfer mnie zgubił po pierwszym odcinku, a Constantine’a pamietam głównie ze złego CGI nawet jak na swoje czasy. No i ten drewniany Keanu…

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
ANDOR

Łooo, panie... 10/10 póki co. I detale - co chwilę sobie oglądam na pauzie czy slo mo :headbang:



Paczki z głów!