Autor Wątek: Fractal Audio AXE FX  (Przeczytany 224996 razy)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #100 06 Lis, 2010, 09:49:44 »
Zawsze na coś trzeba zbierać nie :D? Jak mam wziąć preamp + dobry FX to tyle samo wyjdzie fractal :)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #101 06 Lis, 2010, 09:51:15 »
Panowie odrobina luzu. Jakieś testy tego urządzenia są w internecie :), ja się do tego w końcu zabiorę, ale w sytuacji kiedy jednocześnie:
a) Mam żonę w ciąży
b) Prowadzę firmę
c) Urządzam salę prób
d) Urządzam mieszkanie i się do niego przeprowadzam

test Fractala ma stosunkowo niski priorytet, co nie znaczy, że zerowy. Jeżeli ktoś ma ciśnienie, żeby go sobie kupić, to może się ze mną umówić i go u mnie wypróbować - na przykład w przyszłym tygodniu wpada do mnie w tej sprawie Crank. Chcę napisać trochę dłuższy i bardziej szczegółowy tekst niż w przypadku NOAD i NGD, które tu wrzucałem ostatnio, a w przypadku takiego urządzenia jest to cokolwiek kłopotliwe.

Ale mogę wam napisać poniżej małego skrótowca:
1. Wszystkie pojedyncze efekty we Fractalu to najwyższa klasa brzmienia
2. Łańcuchy efektów można łączyć z dużą dowolnością - jest siatka 4x12 (cztery rzędy, 12 kolumn) na której układamy bloki i łączymy kabelkami - z lewej wejście, z prawej wyjście - przy czym możemy rozgałęziać i sumować sygnały. Istnieje nawet specjalna para Feedback Send/Return umożliwiająca przesłanie sygnału z jednego punktu do dowolnego drugiego (również na lewą stronę). Zewnętrzna pętla sprzężenia zwrotnego umożliwia na przykład nałożenie przesteru na delay, przy czym każde kolejne powtórzenie jest bardziej nasycone. Albo flangera. Albo flangera i przesteru. Albo flangera równolegle z przesterem. Kumacie pewnie już
3. No i chuj - nie ma 3, bo żona mi omleta zrobiła i mnie woła. :P
Edit:
Jest 3. Mamy do dyspozycji modyfikatory, które możemy przypisywać do wielu parametrów jednocześnie. Modyfikatory to: 2 oscylatory wolnych przebiegów (LFO), przy czym każdy LFO występuje również w wersji odwróconej o 180 stopni, co jednak nie ma szczególnego znaczenia, bo dla każdego modyfikowanego parametru możemy modyfikować krzywą. Oprócz LFO jest 2xADSR, Envelope, wysokość dźwięku, sekwencer i 8 modyfikatorów zewnętrznych (pedały ekspresji, gałki wysyłające CC, przyciski wysyłające CC itd). Nie wszystkie parametry można sterować, ale zdecydowaną większość tak.
4. Symulacje wzmacniaczy zawierają zarówno preamp jak i końcówkę mocy. Pomijając to, że gałka Master wpływa na brzmienie (w przeciwieństwie do Podów), to mamy do dyspozycji również cały szereg parametrów zaawansowanych, przy których bias jest jednym z bardziej lajtowych. Czyli wzmaki można hotrodować. można też przełożyć korekcję z jednego wzmacniacza do drugiego. Co najważniejsze - te symulacje naprawdę zachowują się pod łapą jak lampy. Naprawdę naprawdę. I brzmią dobrze w każdej sytuacji - w linię, w końcówkę lampową (wtedy wypada wyłączyć symulację końcówki wzmacniacza w axe, co jest do zrobienia), w końcówkę tranzystorową. Nie pamiętam ile jest w sumie symulacji, chyba około 70. Wystarczyłoby 2 razy mniej
5. Mocy jest od cholery, więc przy nawet przy bardzo odjechanych koncepcjach, których nie mogłem zrealizować na racku, który wrzuciłem na początku wątku - tutaj mogę zrobić łatwo.
6. Oprócz bardzo dobrych symulacji paczek i mikrofonów na pokładzie, mamy 10 slotów na własne IR. Redwirez sprzedaje IR już zrobione pod Axe, ale można też łatwo zrobić taką IR samodzielnie (jest dostępny konwerter normalnych IR na axowe).
7. Średnio co 3-4 miesiące wychodzi nowy Firmware, który wnosi więcej rzeczy niż osławiony update 2.0 do Poda XT. Obecnie mamy wersję 10.02.
8. Twórca Fractala, Cliff Chase siedzi bardzo często na forum i bierze sobie do serca sugestie użytkowników przy wprowadzaniu nowych funkcji i poprawianiu bugów. Nigdy nie ma strategii "tego buga nie ma".
9. Jest Axe Wiki - nie będę tłumaczył o co chodzi, zobaczcie sami.
10. To jedyny sprzęt gitarowy na który wydałem więcej niż 6000 zł. W rezultacie wyprzedałem sprzętu za co najmniej 2 razy tyle, bo nie jest mi potrzebny. W gruncie rzeczy mógłbym też pogonić wszystkie heady i kupić tranzystorową końcówkę - będzie gadało, sprawdzałem. Jedyne czego trzeba to sterownik nożny i pedzie ekspresji - taki mam teraz zresztą pedalboard - Voodoo Lab GCP i dwa pedały bossa, to podłączam jednym kablem do racka, rack łączę z headem metodą 4-kablową (a propos, fractal ma zajebiste przetworniki AD/DA i jest w 100% transparentny) i tyle. Jak zarobię to zamówię sobie rackheada i w praktyce rozstawienie będzie się sprowadzało wtedy do podłączenia kabla z heada do paki i z fractala do pedalboardu.

Czy sprzęt kosztuje dużo? TC G-Force i Triaxis to porównywalna kwota, a możliwości i brzmienie Fractala są zdecydowanie większe. Gdyby tak nie było, to ta malutka firma założona przez jednego faceta, który na początku ogarniał wszystko sam ze swoją dziewczyną nie rozrosłaby się w oparciu o ten jeden produkt na tyle, żeby zainteresować tych wszystkich typów ze strony "artists". Zwłaszcza, że nie płacą endorserom.

A co do tego ile Fractal może zastąpić:

« Ostatnia zmiana: 06 Lis, 2010, 12:10:53 wysłana przez Didejek »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #102 07 Lis, 2010, 02:43:39 »
Przeraża mnie to. 17 lat bym klikał, zanim bym coś postanowił ZAGRAĆ... No nie wiem...
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #103 07 Lis, 2010, 03:32:13 »
zastanawiam mnie po co tyle tych mes.. Nie pytam złośliwie tylko z czystej ciekawości :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #104 07 Lis, 2010, 09:42:35 »
Na ten przykład: taki Devin T. używa(ł) naraz kilku wzmaków - każdy odpowiadał za inne pasmo. Te może robią za końcówki?
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #105 07 Lis, 2010, 10:39:32 »
Lewa, prawa + backup np. Albo: przester, clean, backup. Albo różne wiosła.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #106 07 Lis, 2010, 12:27:33 »
To jest set pietruchy. Każdy kto miał mese mark wie że jest duzo brzmień na których ona brzmi fajnie i chciałby mieć więcej tych marków żeby mieć większą paletę zajebistych brzmień na koncercie :)
...No i backup
Pozdro
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Kris01983

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #107 09 Lis, 2010, 03:18:33 »
Oj widzę że nikt z was nie oglądał choćby DVD z przedostatniej trasy koncertowej DT "Chaos in motion" Na którym wyraźnie słychać po kiego wacka Jaśnie Panu tyle wzmaków. Mianowicie po zainwestowaniu w full stacka Mesy oraz Marka 4 - tego no i ostatnio uwielbionego przez wyżej wymienionego osobnika Keeley mod Tube Screamer'a Flexi, Doszedłem do wniosku że to co słyszę z moich gratów i tak piekielnie różni się od tego co słyszę z jego rig'u. Pomijając nagrania studyjne gdzie mam dokładnie to samo brzmienie, no ale JP tam używał pojedyńczego wzmaka. Na scenie jednocześnie używa 2 preampów z identyczną korekcją lecz nie znacznie różniących się ustawieniem gainu. To przepuszcza przez stereofoniczne efekty aby puścić prawą i lewą stronę przez 2 oddzielne końcówki mocy. A efekt... hmm Niekiedy powalający a niekiedy w ogóle mi się nie podoba. Chyba kwestia tego do jakich brzmień nas Jaśko przyzwyczaił w swoich utworach. Brzmi to trochę jakby cały czas używał Pheasera z domieszką flangera ale nie zbyt mocno rozkręconych. Zresztą posłuchajcie sami tutaj:  
Fajnie że można kombinować z dwoma sekcjami wzmacniaczy w AXE. Aż mnie świerzbi żeby się przekonać czy ten sam efekt wydobędę z tego kombajnu kiedy już stanę się jego szczęśliwym posiadaczem. Pozdrawiam wszystkich fanów gitarowego rzeźnienia ]:->

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #108 09 Lis, 2010, 11:11:05 »
Jak dla mnie - absolutne MUST HEARD. Didejek - co robisz 27 listopada :D? Bo może byłbym w stanie jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem :)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #109 09 Lis, 2010, 11:59:47 »
Jestem w swojej okolicy. Może nawet będę wolny. Jeśli nie opchniesz do tego czasu tego krejta to byłoby fajnie gdybyś zabrał ze sobą. :)

A co do zdjęć rigów:
1. Tak, to jest rig Petrucciego
2. Końcówki wzmacniaczy działają jako stereo, ale preampy z tego co kojarzę naprzemiennie. Trzecia mesa w pierwszym rigu jako backup.

Każdy kto śledził sprzęt Petrucciego dość trochę na pewno kojarzy olbrzymie rackowe szafy jakie sobie stawiał. W takim kontekście Rig B w którym nie ma żadnych efektów oprócz fractala i cry baby rackowego (też mógł odpuścić, w fractalu jest bardzo fajny wah :). Nie ma nawet stompboxów żadnych. To nie jest rig do klinik tylko normalny do grania live.

Co do testu - proszę o cierpliwość. W weekend przeprowadziłem się do nowego mieszkania, które wymaga jeszcze masę pracy, więc cały wolny czas poświęcam na to... Jak się z tym ogarnę, to wykorzystam jakiś gówniany jesienny wieczór na pisaninę :)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #110 09 Lis, 2010, 15:30:06 »
Crate już został wysłany w przestrzeń kosmiczną niestety - ale będę miał ze sobą swój rig Englowy jak chciałbyś zobaczyć :) Bo po prostu 26 gramy w wawie gig i pewnie będziemy nocować - może się więc uda następnego dnia na chwilę podskoczyć ale to póki co odległe niczym ... sam rozumiesz :)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #111 20 Lis, 2010, 07:59:41 »
Ogrywałem wczotaj AXE FX Ultra i tak ogromnym skrócie to jakość modulacji (efektów) mega, mega wypasiona! Preampy ciężko ocenić, bo za krótko siedziałem, ale niebawem będę miał znów okazję to na spokojnie ogram :-)
W każdym bądź razie drive bardzo sensowne i zbliżone jakością do dobrej lampki, ale mam zamiar zrobić test porównawczy z 1-2 headami obok, wtedy będzie można jednoznacznie określić na ile symulacje są podobne :-) Kliny  nie zrobiły jakiegoś szczególnego wrażenia, ale skakałem po presetach na szybko, więc bardzo możliwe, że trafiłem, na te zwyczajne :-D
Ogólnie urządzenie ma w sobie moc!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #112 23 Lis, 2010, 09:19:53 »
Witać
Właśnie oczekuje na FX Ultra. Po tych wszystkich latach biegania z ciężarami na sztukach ( owszem ma to swój klimat ale za stary już chyba jestem :) ) dałem się porwać AXE. Są zwolennicy i przeciwnicy ja jednak znalazłem ciekawy post który pozwolę sobie wkleić  ;) :

Cytuj

Miałem okazję porozmawiać z byłym posiadaczem tego urządzenia.

Wnioski:
- jeśli używasz line6 i stać cię na inwestycję to Axe jest kilka klas wyżej,
- doskonały do studia i na koncerty plenerowe gdzie gra się z odsłuchem w uchu
- brak efektu "trzepania nogawą" (gitarzyści starej daty nie będą zadowoleni)
- na swój sposób jest to sprzęt do pracy nie do zabawy

Mini rozwinięcie ostatniego podpunktu:

Grasz z topowymi gwiazdami pop/rock, spacerujesz po scenie i chcesz się wszędzie słyszeć tak samo jak na CD bo grasz muzykę identycznie jak na wydanym pół roku wcześniej koncercie na DVD to axe FX odciąży nie tylko twoich technicznych ale również kolegów i koleżanki z zespołu, którzy to nie będą musieli na każdej próbie technicznej, po nocy w busie z alko + zielone + białe, przymykać z grymasem oczu na każde Twoje podciągnięcie struny z brzmieniem głośnej lampowej "szklaneczki". Axe FX jest dla Ciebie

Alternatywa:
Jesteś młody, chcesz mieć jak największy sprzęt, najlepiej jak Ci, którzy spoglądają na Ciebie przed snem i zaraz po przebudzeniu. Bawisz się w granie. Oficjalnie nie chcesz na tym zarabiać, a muzyka to Twoje hobby, ale w głębi duszy marzysz by zostać drugim Hetfieldem. Ciągle sądzisz, że jesteś wyjątkowy. Potrzebujesz grać dużo, głośno i szybko. W takim wypadku potrzebujesz pieca zdecydowanie lampowego. Najlepiej MESA w Full Stack. Koncertujecie z kapelą w na ogół w klubikach, festynach rodzinnych i świętach miast. Razem na próbach się upijacie i dźwigacie te ogromne graty do wynajętej przyczepki. Ale jak to mówią "chcesz być sławny to dźwigaj". Axe FX nie jest dla Ciebie.

Alternatywa 2:
Jesteś po 30tce, wiesz już, że 2 powyższe przypadki Ciebie nie dotyczą. Masz kasę bo pracujesz już te parę lat. Chcesz sobie grać zagoniony przez żonę do swojego pokoju w domowym zaciszu tak by nie przeszkadzać sąsiadom. Interesuje Cię potężne brzmienie Angusa na słuchawkach bądź na domowym kinie. Axe FX jest dla Ciebie jeśli tylko zdołasz schować FV przed żoną.
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2010, 09:36:21 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #113 23 Lis, 2010, 14:32:14 »
mam zamiar zrobić test porównawczy z 1-2 headami obok, wtedy będzie można jednoznacznie określić na ile symulacje są podobne :-)
Aby taki test mial sens, to te heady musza byc podpiete do paczek, ktore sa w innym pomieszczeniu niz ty, a dzwiek zbierany mikrofonem i odsluchujesz na tych samych monitorach co AXE. Jesli bedziesz sluchac brzmienia bezposrednio z paczek gitarowych to nie ma bata, aby siedzial ci bardziej AXE, bo ten sprzet oferuje to co znajduje sie na wyjsciu mikrofonu stosjacego przy paczce. AXE jest genialny gdy twoj sound idzie do publicznosci z przodow, w tedy zakochasz sie w tym sprzecie, natomiast jesli twoj piec naglasnia cala sale i lubisz trzepot nogawek to ten sprzet raczej juz nie jest dla ciebie. Jesli jednak bedziesz sie upierac przy tescie odsluchujacym heady bezposrednio z paczek to AXE musi byc podpiety do Atomica, wszelkie inne kombinacje sa raczej bez sensu. Mam AXE od tygodnia i potwierdzam opinie wiekszosci, ze tylko z Atomiciem gada to jak narmalny piec, i oczywiscie w linii gada jak zawodowa lampa slyszana z przodow. Teoretycznie mozna wylaczyc symulacje mikrofonow, kolumn i chyba nawet koncowek mocy i uzuwac AXE jak prawie typowy preamp, ale to juz nie jest to brzmienie i nie o to w tym sprzecie chodzi.
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2010, 14:41:09 wysłana przez Aerosmith »

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #114 23 Lis, 2010, 15:07:04 »
Aerosmith: Dzięki za sugestię, faktycznie o tym nie pomyślałem. W tej sytuacji ten test jest trochę bez sensu. Axe jest podłączany na razie do końcówki VHT 2x50 i paki 2x12, ale może niebawem uda się ściągnąć Atomica.

Tylko teraz pytanie, czy da się podpiąć Axe w taki sposób, aby na końcówkę mocy leciał sygnał bez symulacji paczek, a na mikser już z symulacją? tylko czy wtedy brzmienia z przodów nie będą się radykalnie różnić od tego, co słyszę z paki? jak to jest rozwiązane?

Inną sprawą jest, że rozważam używanie AXE w domu na zwykłych monitorach odsłuchowych, a na granie brać już jako preamp, ew. z atomiciem, jeśli się pojawi. Rozumiem, że wtedy będzie full wypas?
To rozwiązanie jest o tyle dobre, że moje lampiaki, nawet grane relatywnie cicho, mocno się przebijają i mimo delikatnego wygłuszenia pomieszczenia... rodzina nie zawsze jest szczęśliwa, a jak już dzieciak śpi to pograłem.. a co jak wena pojawia się w środku nocy? :-)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #115 23 Lis, 2010, 17:58:33 »
sebasw - porównywałeś sound z paki 2x12 z kapela? Zdaje sobie sprawę że się różni pytanie czy aż tak drastycznie. Ja chce zrobić podobną sprawie z tym ze dwa wyjścia XLR z Fractala chce na sztukach w dawać na PA w stereo natomiast na scenie ( bo wszyscy wiemy jak jest z odsłuchami na scenach ) paka 4x12 ( opcjonalnie tez 2x12) żeby jednak troszeczkę tymi nogawkami potrzepało no i na próbach też coś być musi. Uprzedzam odpowiedzi , dlatego pytam o te "znaczące różnice" gdyż wiadomo na próbach też chciałbym żeby z paki leciał dobry sound i ładnie komponował się w mixie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #116 23 Lis, 2010, 18:04:46 »
Hej Lechu - na razie tylko testowałem na szybko, niebawem sprawdzę wszystko dokładnie oraz w boju.
Ja od dawna przesiadłem się na 1x12 na głośnikami EV EVM12L + dyfuzor, napierdziela to nieziemsko, jak nie jedna dobra 2x12 a jest malutkie i lekkie :-D

Odsłuchy na scenie to często porażka, gitara tylko z własnego głośnika - ja tak wolę, a reszta już niestety z odsłuchu.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #117 23 Lis, 2010, 18:11:52 »
Czarno widzę, mając w pamięci niedawne doświadczenia z akustykami w różnych miejscach w PL.
Szczerze mówiąc, to widzę szansę, że ogarnie to typ w Graffitti w Lublinie, w Firleju i jak Marecki będzie miał dobry dzień to w Progresji :)
Z drugiej strony, nie wierzę, żeby nie można było ustawić Fractala tak, żeby działał jak typowy preamp. Skoro da się tak zrobić z PODem to z Fractalem tym bardziej.
A ja jakoś nie mam kompleksów przy kolegach z wypasionymi lampami :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #118 23 Lis, 2010, 18:20:51 »
ciach... jak Marecki będzie miał dobry dzień to w Progresji :)
Jest jeszcze Grzesiu w Pro z ktorym grałem teraz trasę 3D. Spoko koleś jak sie przyłoży to na przodach dupi szatan dziewice  . To kwestia niestety kaski ( bo za kręcenie płacić też trzeba). Nie zmienia to faktu że na scenie dobrze słyszeć coś ze swojej paki , potem odsłuchy, kwestia doboru albo jak mówisz ustawień. Trzeba potestować kilka opcji i wybrać coś dla siebie.
Ostatecznie - "ucho" i po problemie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #119 23 Lis, 2010, 18:26:46 »
AXE można używać jako:
1. Samodzielnego procesora efektów w połączeniu 4 kablowym (a właściwie 5 kablowym jak robię to ja - w stereofonicznej pętli AXE są dwa wzmacniacze)
2. Preampu z końcówką lampową - wykorzystując symulacje samych przedwzmacniaczy modelowanych wzmaków + efekty
3. Preampu z końcówką tranzystorową lub bardzo transparentną lampą (Atomic) - wykorzystując symulacje preampów i końcówek mocy modelowanych wzmaków + efekty
4. Pełnego symulatora wzmacniaczy - preamp, końcówka, paczki + efekty

Co najważniejsze - wszystko to można zrobić z poziomu presetów - czyli częśc presetów mieć w opcji 1, część w 2 itd lub globalnie (włączając/wyłączając symulację końcówki i paczek). Axe jako preamp z dobrą lampową końcówką brzmi tak samo dobrze jak dobry lampowy head.

5. Rezygnując z pętli efektów Axe można skonfigurować presety w taki sposób, żeby jedna para wyjść była z symulacją paczek, druga bez.
6. Zachowując pętlę, ale korzystając z sygnału mono da się zrobić presety w taki sposób, żeby jedno wyjście (np lewe) było bez symulacji paczek, drugie z.

itd.

A testu i tak na razie nie piszę, bo nie mam czasu :P

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #120 23 Lis, 2010, 18:35:52 »
AXE można używać jako:

.
.
3. Preampu z końcówką tranzystorową lub bardzo transparentną lampą (Atomic) - wykorzystując symulacje preampów i końcówek mocy modelowanych wzmaków + efekty.
.
.

Ta opcja mnie interesuje - Axe - > końcówka mocy (tranzystor) -> paka 4x12(2x2) do wyboru i osobistego uznania brzmienia.
I teraz sprawa - jakie końcówki tranzystorowe brać pod uwagę (model/firma)? Bede poszukiwał takiej opcji więc może jakieś propozycje? 
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #121 23 Lis, 2010, 18:53:44 »
Na forum Fractala polecają Arta SLA2. Z mojego punktu widzenia dobrze by było, żeby była to tradycyjna końcówka pracująca w klasie A/B, bo te dziwolągi cyfrowo-niewiadomo jakie oferują co prawda dużo mocy przy zmniejszonej masie, ale wiele z nich robi "dziwną górę".

Niezłym pomysłem powinien być Rocktron Velocity 300 i końcówki Trademark Tech 21. Jakąś ciekawą końcówkę 1U, która być może będzie się nadawała robi polski Handbox.

Nie zgłębiałem za bardzo tematu, bo i tak ostatecznie używam Axe na żywo w połączeniu ze wzmacniaczem.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #122 23 Lis, 2010, 18:55:57 »
Ja mam teraz Crest CPX900 (jest to zresztą DOKŁADNIE to samo co Peavey PV900) i w połączeniu z gitarową, stereofoniczną 4x12 daje to naprawdę zadowalający efekt. Skoro gra bardzo dobrze z Line 6 to z Fractalem też będzie. Z tym, że oczywiście wszelkie ustawienia POD'a są typowe dla ustawień preampowych, czyli żadnych symulacji.
Lampowa końcówka lepiej mi gadała ze starym 2.0 - XTL podłączony do lampy dawał gdzieś dodatkową górkę, której nie mogłem opanować. Po podłączeniu do tranzystora problem defaultowo zniknął :)
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2010, 18:59:06 wysłana przez se7en »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #123 23 Lis, 2010, 19:14:00 »
no jest tego trochę , trza będzie potestować  :headbang:
Ja się generalnie doczekać nie mogę (aktualnie na G66 Sold out) , odpisali mi ze czas oczekiwania to 4-6 tyg.
Umknął mi jeden Ultra na allegro z zajebistej cenie , generalnie towar praktycznie niedostępny na rynku wtórnym :) Toteż nówka mam nadzieje już do mnie płynie  8)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #124 23 Lis, 2010, 19:26:21 »
Zazdrość. Big zazdrość :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
90585 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
919 Odpowiedzi
349855 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
8512 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 22:57:15
wysłana przez Yony
Fractal Audio FM3

Zaczęty przez Mat Efekty

3 Odpowiedzi
4729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2019, 13:52:11
wysłana przez Ghost_of_Cain
17 Odpowiedzi
3483 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2021, 22:48:52
wysłana przez Bjørn