Autor Wątek: [NMD - New Modeler Day] Fractal Audio Systems FM3  (Przeczytany 2887 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Witam, witam i o zdrowie nie pytam, bo wszyscy i tak umrzemy.

Co to za sprzęt większość z Was wie. Ja tylko przedstawię swoją krótką historię:
1. Były lampy
2. Był Fractal Axe-FX 2
3. Wróciłem do lampy
4. Był Line 6 Helix
5. Wróciłem do lampy
6. Kupiłem FM3

Czy na lampie się gra fajniej na próbie? Tak.
Czy na FM3 gra się lepiej na słuchawkach, ma zajebiste efekty, elegancko się nagrywa na USB, jest lekki i poręczny? Tak.

To co zauważyłem ja, ale także inni właściciele tego szpeja jest to, że w innych modelerach (w tym Helixie) trzeba sieeeedzieć i kręęęęęcić te brzmienia aż w końcu MOŻE zabrzmi to i będzie miało odpowiedni feeling. W FM3 w tor sygnałowy wpinasz pierwszy lepszy wzmak, pierwszy lepszy fabryczny IR i gra. Możesz kręcić dalej, ale w sumie nie musisz.

Feeling jest kozacki. Wróciła mi wena do gry.

A, i najważniejsze. Ziomeczki z g66.eu powiedzieli mi tak: "Słuchaj Bjorn, jesteś biedakiem-cebulakiem z Polski, masz tu gratis drugiego, sprzedasz na sevenstringu i będziesz miał za co kapustę i ziemniaki kupić, bo jesień się skończyła to i kasztanów nie ma jak nazbierać."

Jednakże dobrodzieje nie wiedzieli, że ja zrobiłem w piwnicy zapasy kasztanów na cały rok.

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Noice - masz porównanie z wtykami od Neural DSP, jak to siedzi pod łapą? Bo z jednej strony pluginy fajne, z drugiej hardware trzyma wartość i się kupuje raz i porządnie, a nie na raty.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Graty, witaj w klubie 3 (choć biedaedyszon :P) generacji Fractali :)
Ps. Neutrale jedzo goofno przy Axe, mam w dupie , tak właśnie jest  8)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Noice - masz porównanie z wtykami od Neural DSP, jak to siedzi pod łapą? Bo z jednej strony pluginy fajne, z drugiej hardware trzyma wartość i się kupuje raz i porządnie, a nie na raty.

Neural nie ma startu, sorry ale nie ta liga zupełnie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
To co zauważyłem ja, ale także inni właściciele tego szpeja jest to, że w innych modelerach (w tym Helixie) trzeba sieeeedzieć i kręęęęęcić te brzmienia aż w końcu MOŻE zabrzmi to i będzie miało odpowiedni feeling. W FM3 w tor sygnałowy wpinasz pierwszy lepszy wzmak, pierwszy lepszy fabryczny IR i gra. Możesz kręcić dalej, ale w sumie nie musisz.

Ja to dopiero jestem biedak cebulak i siedzę "tylko" na AX8. Ale to powyżej jest prawdą również i dla niego. Żodyn inny modeler/plugin jaki próbowałem nie pozwalał z jednej strony ukręcić brzmienie w pizdeczkę w kilku kliknięciach a jednocześnie był tak kurewsko bogaty w funkcje, że mogli by 5 letnie studia z obsługi tego zrobić.

Gratsy. Ja pewnie jeszcze długo długo na AX8 zostanę bo serio tak dobrze mi się na nim gra, że kompletnie nie widzę potrzeby zmiany.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Jak duża przepaść jest pomiędzy Axe II?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Jak duża przepaść jest pomiędzy Axe II?

Dla publiki żadna. Dla grajka jest wyczuwalny bardziej organiczny feeling w barwach czystych i lekkich kranczach. Na dużym gainie jest i tak mega kompresja ale FM3 robi lepsze oomph. Moje osobiste odczucia są takie, że owszem, poprawa jest znaczna, ale żeby to był jakiś przełom to bym tego nie powiedział. Mnie na pewno kupił kompaktowy format urządzenia - leży sobie na biureczku i pięknie, kolorowo świeci. :D Inspiruje do gry też jakoś tak bardziej niż Axe-FX II.

Niemniej jednak - jeśli ktoś ma Axe-FX II i dobrze mu się na nim gra, chce mu się w racku ciągać to DVD to IMO nie warto kupować FM3.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Próbowałeś nowy firmware: 3.03 beta 1?

Na plus:
Added: Cab Block UltraRes support.
Added new Drive block modeling and types. This block is now in sync with Axe-Fx III.

Niektórym dzieją się dziwne rzeczy, u mnie działa ok

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Próbowałeś nowy firmware: 3.03 beta 1?

Na plus:
Added: Cab Block UltraRes support.
Added new Drive block modeling and types. This block is now in sync with Axe-Fx III.

Niektórym dzieją się dziwne rzeczy, u mnie działa ok

Mam FM3 od dwóch dni, wersja oprogramowania 3.02, z apdejtem czekam aż wyjdą z Bety. :) A najlepiej jak wyjdzie Cygnus.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwi, 2021, 09:39:41 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline CTH

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Też czekam na wersję Cygnus. Między wersją 3.02 a 3.03 jest duża różnica i Horizon Precision Drive robi robotę :) Jak i UltraRes Cab

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Gratki :) Jak będzie jakieś granie live to zanabędę sprzęcik

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Czy ten lewy (nie mylić z Lewym) gra lepiej od tego prawego?

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Wygląda jakby prawy miał czystsze/bardziej/przejrzyste brzmienie bo nie ma folii na wyświetlaczu

Zomballo

  • Gość
Ten z drugiej strony jest po to by dopalać tego pierwszego.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Elegancko! Gratki!
Mojemu minęło pół roku niedawno i nigdy nie miałem proporcji granie/kręcenie tak mocno przesuniętej w stronę grania.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Elo w gronie. Ja po ok 3 latach na każdej wersji helixa przesiadłem się na fm3 i o ile w Hx mogłem kręcić i kręcić, to tu podpiąłem po zakupie i w zasadzie ciagle cisnę na fabrycznym presecie. A nie...sorry, w delayach pokręciłem. Zmiana bardzo na plus. I merci dobre było.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 477
  • Cornford Fanboy
Gratki!

Ile aktualnie czeka się w kolejce w G66?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Gratki!

Ile aktualnie czeka się w kolejce w G66?

Dunno, ja czekałem 3 dni.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
218469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal Audio FM3

Zaczęty przez Mat Efekty

3 Odpowiedzi
4491 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2019, 13:52:11
wysłana przez Ghost_of_Cain
4 Odpowiedzi
2173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2022, 22:34:04
wysłana przez SolarisP
12 Odpowiedzi
2852 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2023, 20:59:37
wysłana przez Skibodeptak