Autor Wątek: Spadek mocy na kanale Overdrive w Randallu  (Przeczytany 4160 razy)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Spadek mocy na kanale Overdrive w Randallu
« 20 Lut, 2010, 14:57:10 »
Hej,

Mam wzmaka Randall RH150G3 Plus, dzisiaj na próbie zaskoczył mnie nagły spadek mocy, co dziwne tylko na kanale Overdrive. Sprawdzałem na różnych wiosłach to samo. Powypinałem wszystkie efekty itd i też efekt ten sam. Level na obu kanałach ustawiony był tak samo i różnica była słyszalna bardzo wyraźnie. Zwykle grałem na poziomie Volume w okolicach 2,5-3,5 teraz musiałem ustawić na min. 5 żeby dobrze się słyszeć. Co może być przyczyną?

locco

  • Gość
tam sa jakies lampy ?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
wymien swiece ;)
Łe tej.

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
jedna lampa 12AX7 różnych rzeczy się doczytałem, jedni piszą że na preampie, drudzy że na końcówce a jeszcze inni że steruje i tym i tym. Czy to może być przyczyna? Martwi mnie jedynie ta różnica poziomów między czystym a overdrivem

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
wymiana jednej lampki to nie duży wydatek, a będziesz przynajmniej wiedział czy to to, czy nie to (chyba najbardziej prawdopodobna możliwość).

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Masz go na gwarancji jeszcze? Bo takie właśnie objawy zaskakująco często występowały w Randallach G3 (i miały one opinie bardzo awaryjnej serii..), jak nie to pierwszą i chyba najtańszą opcją jest wymiana lampy właśnie.

locco

  • Gość
jedna lampa 12AX7 różnych rzeczy się doczytałem, jedni piszą że na preampie, drudzy że na końcówce a jeszcze inni że steruje i tym i tym. Czy to może być przyczyna? Martwi mnie jedynie ta różnica poziomów między czystym a overdrivem

12ax7 na koncowce ? uuu stary, nie ma mowy ;)

wymien ja, pewnie jest stara i zuzyta, a wchodzi w obwod tylko na drivie stad te spadki mocy tylko na jednym kanale. zaloze sie, ze clean bedzie dzialal nawet bez niej we wzmacniaczu ;)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
wzmak niby na gwarancji ale odsyłać go i czekać pewnie w nieskończoność to mi się nie bardzo chce :P
jaką lampe polecacie kupić?

locco

  • Gość
w tym przypadku roznicy raczej nie uslyszysz. JJ maja ciemny sound (co by randalla troche odsiarczyc) z dobra iloscia srodka, a przy tym sa supertanie i dostepne, takze chyba beda pasowac ;)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
a może Svetlana (S) kosztuje 59zł

te JJ to te?
http://allegro.pl/item918294934_lampy_elektronowe_jj_electronic_ecc83s_12ax7.html


Pomyliły mi się modele lamp. Mieli błąd na sklepie teraz widzę na stronie Randall'a że lampa jaka tam siedzi to 12AT7 i jest umieszczona na końcówce
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2010, 16:09:34 wysłana przez daniel.iron »

locco

  • Gość
jakbys wsadzil 12ax7, to by tez nie wybuchlo, ale faktycznie lepiej 12at7

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?21,ecc81-jj

no i faktyczna koncowka mocy to to nie jest, bo ta malenstwo to typowo wejsciowa lapka. z reszta zaraz sie pojawi ktorys z forumowych elektroziomkow, to wyjasnia sprawe ;)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
czyli co stawiacie że na 99% to jest wina lampy?

Offline JC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
  • Coffee Anal
Tak, znajomy miał ten wzmacniacz i dokładnie taką samą przypadłość i winna była ta lampa. Wzmak był na gwarancji więc go odesłał i czekał chyba z 2 albo 3 tygodnie. Jak już ktoś pisał wcześniej ta seria była awaryjna (i zresztą dużo takich opinii na necie). Ziomkowi się później tam coś 3 razy jeszcze knapało.
Satanizm jest zajebisty! Sprzedam
It's only rock'n'roll but I like it

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
to skoro winna lampa to nie chce mi się czekać tyle tylko walne JJ 12AT7 za 31zł i po sprawie a nie 2x tyle za wysyłkę do GC i jeszcze tyle czekania. Jak nie będzie to to to was znajde :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
10505 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2009, 20:16:39
wysłana przez mondomg
42 Odpowiedzi
19824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 09:40:36
wysłana przez terrormuzik
Boost - overdrive

Zaczęty przez James Dean « 1 2 » Efekty

33 Odpowiedzi
21635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2009, 18:06:52
wysłana przez Radek M
6 Odpowiedzi
2596 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2010, 16:17:38
wysłana przez Br-Owca
7 Odpowiedzi
1905 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2018, 12:30:34
wysłana przez Baszoo