Autor Wątek: Boost - overdrive  (Przeczytany 21597 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #25 20 Lip, 2009, 12:22:09 »
nigdy nie mialem przyjemnosci z Sansampem, chociaz ziomas ma od Tech 21 piec, Trademarka 60 bodajze. nie zrobil na mnie wrazenia szczegolnie. ale to piec a nie kostka.

obadaj sobie TS-9DX czy jakmutam, z czterema trybami pracy. mialem TS-7 z Turbo na pokladzie, to byl bardzo przydatny bajerek, a w 9DX jest i standard, i Turbo, i jeszcze dwa jakiestam.
Łe tej.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #26 01 Sie, 2009, 13:18:00 »
Miałem dwa sansampy - triaca i gt-2, osobiście nie potrafiłem ustawić ich tak, żeby dobrze pracowały jako dopałka, za bardzo gryzły się z preampem wzmacniacza. Za to świetnie spisywały się jako preamp wpięte do lampowej końcówki.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #27 01 Sie, 2009, 18:38:23 »
mysle ze TS do ciezarowni tak nie do konca pasi. mozna lepsze rzeczy znalezc, masywniejsze i bardziej gruzowe. TS jest super do rocka i pochodnych, bardziej klasycznych zabawek. przynajmniej jesli mowimy o tym najbardziej klasycznym, bo przeroznych wariacji na temat TS jest milion i tu sie sprawa nieco komplikuje.


A ja mysle ze znakomicie pasi, tylko zalezy z ktorym wzmakiem. TS super sprawuje sie kiedy np. chcemy ozywic mese Dr - obciac troche ten wszechobecny dol i zlikwidowac tym samym troche bulki, nie uzyskujac przy tym tak uwydatnionego pasma gornego ze nie idzie wytrzymac, do wzmakow ktore sa "szybkie" z natury mozna by poprobowac z innymi dopalaczami jezeli jest taka potrzeba, wszystko jest wszak kwestia gustu.

DXa testowalem dosyc doglebnie i w konfiguracji w jakiej wtedy gralem uzywalem jedynie normalnego trybu Ts-9(wlasnie z mesiadlem to chodzilo).

Teraz mam Bossa SD-1 jako krancz/dopalacz i tez sie niezle spisuje(kupilem go z braku kasy wtedy, no i zeby potestowac) - bardzo w strone TSa a jest duzo tanszy. No ale tez troche inaczej gada, wiec jak ktos choruje na TS to musi byc TS ;).
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2009, 00:13:21 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #28 03 Sie, 2009, 16:55:48 »
no tu sie zgodze, nie wpadlo mi do glowy dopalac Mese czy 5150 ;) a to tez moze wyjsc fajnie.
Łe tej.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #29 03 Sie, 2009, 22:38:52 »
ja 5150 dopalałem, ale mam jako dopałkę tylko bossy ds-1 i ds-2 i nie byłem zadowolony z efektu. Można pod solo fajnie dopalić żeby przester się lał i miał strasznie rozciągający się sustain, ew dopakować głośności, ale to tyle jeśli chodzi o zastosowanie. Mi się nie sprawdziła dopałka do riffów, traciły one czytelność i wychodziła klucha. Ale to już mogła być zasługa charakterystyki bossów. Mam ochotę na Maxona od 808 i BB Preamp
B ( o ) ( o ) B S

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #30 03 Sie, 2009, 23:48:03 »
Sproboj SD-1. Moj przepis na dopalenie ta kostka to level max, tone zaleznie od uznania(zazwyczaj gdzies kolo polowy skali - zaleznie od ustawien eq we wzmaku), drive na min, we wzmaku zdejmujemy sporo gainu.

Inna sprawa, ze 5150 jest wystarczajaco "twardy", wiec dopalanie ktore dobrze robi DRce w jego przypadku nie ma az tyle sensu(ja wiem, chyba ze jakies solowki czy cus). Jak jeszcze jest z BBE to ja w tym piecu nic bym nie dopalal, bo lubie ten jego twardy prawie ze tranziakowy atak, ale ja to ja.

Bede musial w koncu sobie kupic DSa i zobaczyc jak to robi jako boost, chyba ze Sinneiro mi wczesniej zrobi TSa-9 i Fulldrive'a w jednej obudowie, wtedy pierdole BOSSa :)

mesa z racji pasma ktorym gra jest bardzo wdzieczna jezeli chodzi o takie ksztaltowanie brzmienia, takze w niej mozna to czy tamto przyciac i na dobre to jej wychodzi.

Gz-s, BB testowalem i uwazam ta koche za zajebisty przesterek - naprawde, szczegolnie do grania w stylu Timmonsa. SD-1 polyka jak pelikan moim skromym zdaniem w kranczowych sprawach. Jezeli chodzi o dopaly, to roznica nie byla warta tych 4-5 stowek w stosunku do SD-1 moim zdaniem - mowa oczywiscie o tych ekstremalnych odmianach brzmien. Z drugiej strony taki maxon to podobna polka cenowa...

Tak czy siak, wszystko kwestia gustu, trza probowac ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2009, 00:07:58 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #31 04 Sie, 2009, 09:17:25 »
5150 sie dopala ale kanal crunch :)
wearehelp.bandcamp. com

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #32 04 Sie, 2009, 18:04:24 »
5150 sie dopala ale kanal crunch :)

No ja tego nie robilem bo mam 1 wersję i potrzebuje cleana, ale nie przyszło mi do głowy .żeby z crunchem próbować. Bo sam w sobie jest na tyle higainowy że czasem używam go jako główny przester ;)
Spróbuje jak mi tylko prąd założą w salce :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #33 04 Sie, 2009, 18:06:52 »
Z kazdym kanalem probowalem i osobiscie jak 5150 ma zapietego BBE to nie widze potrzeby zeby dopalac, ale jak ktos lubi to czemu nie.. :)
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
10423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2009, 20:16:39
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
3604 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2008, 23:59:54
wysłana przez Budzan
9 Odpowiedzi
6888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2010, 21:31:36
wysłana przez angusyoung23
1 Odpowiedzi
2155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 16:57:02
wysłana przez Gwidon
4 Odpowiedzi
2341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2016, 09:42:44
wysłana przez adriaks