Autor Wątek: Boost - overdrive  (Przeczytany 21598 razy)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Boost - overdrive
« 29 Gru, 2008, 22:09:26 »
Witam wszystkich,
potrzebuje dobrego boosta i/lub overdriva (albo na odwrot), do dopalania Marshalla. Wybor jest bardzo duzy, dlatego zawezam gotylko do profesjonalnych zabawek. Fulltone, Maxon, SD, T-rex, a moze poprostu przester pro co Rat? Nie chce Bossa, juz mialem sd-1 i byl fajny, ale szukam czegos swiezego. Zalezy mi zeby z czystego robil overdrive, a z overdrivu wieksza miazge. Ma byc rock and roll i duch Jamesa Deana.

Moje typy:
http://www.musik-produktiv.pl/tc-electronic-classic-booster-distortion.aspx
http://www.musik-produktiv.pl/fulltone-gt-500.aspx
http://www.musik-produktiv.pl/maxon-nine-series-od9-pro.aspx
http://www.musik-produktiv.pl/mxr-mc-402.aspx
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2008, 22:25:34 wysłana przez James Dean »

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #1 29 Gru, 2008, 22:36:46 »
obadaj jeszcze koche- Ibanez SM-7

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #2 29 Gru, 2008, 23:09:58 »
maxon od808 ... moje marzenie ;) kup i zostaw na salce, jak sie tam zjawie kiedys to chetnie wytestuje :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #3 29 Gru, 2008, 23:27:50 »
ja zadam proste pytanie - probowales Tubescreamera? ;) jak mialem JCM800 uzywalem go dokladnie tak jak piszesz. mialem taniego TS-7 i byl bardzo bardzo uniwersalny, szczegolnie przez przelacznik normal-turbo. jak malo ci pizdniecia z normalnego to wlaczasz turbo i masz 2x wiecej gainu (uzywajac jako booster a nie osobny przester).
Łe tej.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #4 30 Gru, 2008, 10:39:19 »
Tylko potrzebujesz tez tego aby dzialal jak osobny przeter, ze wpinam do jakiegosinnego wzmaka i brzmienie jest w miare zblizone. To moglby byc nawet distortion z duzymi mozliwosciami regulacji
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2008, 10:57:50 wysłana przez James Dean »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #5 30 Gru, 2008, 11:29:53 »
na lekko skranczowanym wzmaku dopalanie TSem dawalo fajny drive, moze nie do totalnego gruzu (bo EQ sprowadza sie do galki tone), ale do mocnego rockowego brzmienia bylo w sam raz (rocknroll i james dean ;) )

taki TS-7 kosztuje plus minus 130-150 zeta z drugiej reki i IMO warto go sprawdzic. podobno starsze egzemplarze mialy chip JRC4558D (nie otwieralem swojego, wiec nie wiem). najfajniej bylo skrecic drive i tone na 0 a level na maks, a jesli to bylo za lekko to kombinowac z dodawaniem drive / odejmowaniem level. mozna znalezc idealna proporcje i dopasowac do swoich oczekiwan.
Łe tej.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #6 30 Gru, 2008, 11:55:45 »
Musze pomyslec. Zawsze moge miec TSa na dopalkei cos drugiego na przester jak konieczne.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #7 30 Gru, 2008, 12:12:11 »
ja bym polecił potestować mxr zw44

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #8 30 Gru, 2008, 13:35:37 »
ale, cholera!

jakiego marshalla? :)
jebac master volume.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #9 30 Gru, 2008, 13:53:01 »
JCM900, wystawial na gieldzie ostatnio ;)
Łe tej.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #10 30 Gru, 2008, 15:31:56 »
Mozesz przemysleć booster Wobo ( clean booster z buforowaniem ) albo ocd lub silver bee od devilltoy-koles robi modyfikowane kostki fulltona i tubescreemery w dobrych cenach, jezeli chodzi o distortion na dopałke to może EH metal muff z boostem- pełniłby funkcje dopałki i boostera w jednym i jeszcze vox satchurator tez ma 2 stopnie

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #11 30 Gru, 2008, 15:38:15 »
JCM900, wystawial na gieldzie ostatnio ;)

a dr czy slx?

zreszta.

rat. ts9. z pewniakow.

zreszta sie nie znam to co bede pieprzyc po proznicy ;]
jebac master volume.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #12 30 Gru, 2008, 16:27:51 »
Dokladnie JCM 900 master volume. Sprzedaje racka i chce wrocic do korzeni.Ma byc prosty pedalboardi marshall, zreszta i tak pewnie go sprzedam i kupie jakas glowe.
Podkresle jeszcze raz, ze sam booster to za malo, efekt musi dzialac jeszcze jako przester. Gadalem z gosciem co mial booster Fulltona, jedyne co robil to podbijal sygnal, ale nie dawal "tego czegos".


Panowie, moze cos w ten desen:
http://www.allegro.pl/item515909557_mesa_boogie_v_twin_preamp_lampowy_usa.html
http://www.allegro.pl/item513483170_preamp_lampowy_seymour_duncan_twin_tube_classic.html
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2008, 17:11:39 wysłana przez James Dean »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #13 31 Gru, 2008, 14:00:35 »
James Dean, Music Toolz ma nowa dostawe fulltone'a, nie bede robil z tego tajemnicy, ze szykuja sie z tego powodu nowe testy. Na czasie powiniennem dostac wszystkie OD tej firmy, na poczatek kombajny GT500 i FD2MOSFET, w kolejnym czasie RTO, OCD v.1,4 i FB2. Opisy beda bardzo wnikliwe

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #14 31 Gru, 2008, 14:11:52 »
Super! Bo mnie bardzo ciekawi ten GT-500, wlasnie takiego rozwiazania szukam, booster i przester w jednym. Z jednego trybu bym dopalal, a drugi distortion przydawalby sie do wspolpracy z innymi wzmakami.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #15 31 Gru, 2008, 17:34:16 »
Tak a propos boosterów to ostatnio złożyłem sobie kopię MXR Distortion+ z małymi modyfikacjami i pracuje to zaskakująco fajnie, zwłaszcza jako booster (jak skręcić nieco drive). Tutaj jest mała próbka (jest jaka jest):

Drive jest rozkręcony na maxa, ale skręciłem volume w gitarze.
Wszystkie części kosztowały mnie jakieś 25 zeta.
Poza tym jak samemu się coś złoży i działa, to jest wrażenie że sound jest 10 razy lepszy niż efektu kupnego ;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #16 31 Gru, 2008, 20:01:52 »
ano. dist+ z dobrym ampem to potrafi zabic.
jebac master volume.

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #17 02 Sty, 2009, 23:45:05 »
xotic. absolutnie, kurde.

rc - czysty/bardzo lekki crunch
ac - czysty/drive
bb - czysty/distortion

totalnie transparentne, totalnie wrażliwe na artykulacje/dynamikę, totalnie miażdżące brzmieniem.

to nawet na marszalu mg 15 brzmi zawodowo (nie żartuję :->).

ac najbardziej przypomina charakterem ts'a i jest najbardziej rokendrolowy więc najbardziej pasuje (chyba?) do Twojego opisu.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #18 03 Sty, 2009, 00:17:43 »
Tylko, ze zdecyodowalem sie ze ma to byc zarowno booster/overdrive i osobny przester (distortion) dzialajcy na czystym kanale. Zatem z Xotic ciekawia mnie BB plus i AC plus. Ale w sumie musze jeszcze to wszystko dobrze przemyslec :)



EDIT

Wybralem xotic bb, uzywa go paru slawnych gosci i widzialem filmiki co z tym robia. Dobry wybor?
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2009, 15:38:54 wysłana przez James Dean »

Offline Suchy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #19 29 Sty, 2009, 20:51:48 »
BB Preamp - super kość i jako booster ocieplający/zgrubiający brzmienie i jako samodzielny drive z czystego kanału.

Jest tylko sprawa Marshalla. Jest to dosyc chamski rockowy wzmak (za to go cenie:) i uważam, że tu akurat bardziej sprawdzi się zwykły TS-9 do bluesa rocka lub wspomniany MXR Wylde Overdrive (dopalenie przy cięższych klimatach)

Te kości z wyższej półki lubią się bardziej ze wzmakami Fenderowo-Voxowymi

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #20 20 Lip, 2009, 09:09:40 »
odkopuje temat

mam pytanko odnośnie BBE green screamer'a, czy warto sie tym interesować? grał ktos na tym?

jest dość tani ok 300 za nowy więc jestem ciekawy

ed:
na tyle ciekawy że chce kupić
« Ostatnia zmiana: 20 Lip, 2009, 09:22:20 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #21 20 Lip, 2009, 10:25:25 »
http://www.sixstring.pl/testy/electro-harmonix-germanium-od

autoreklama, ale co tam ;) zajebista kostka, pieknie podbija gain i przyjemne dla ucha pasma, do tego na czystym daje totalny volume boost, na przesterze raczej nie jest to tak bardzo slyszalne. ni chuja nie nadaje sie na standalone przester, chyba ze grasz surf rocka. nie wiem ile kosztuje, ale w kazdym razie mam go na stale w podlodze i nie mam zamiaru sie pozbywac. przesluchaj sobie tez probki na YT, bo inaczej to wspolpracuje z PODem a inaczej z zywym wzmakiem.
Łe tej.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #22 20 Lip, 2009, 11:03:19 »
uzywał bym go tylko jako dopałki do lampiaka, filmiki widziałem dlatego sie zainteresowałem dzieki za opinie

ten EH też ciekawy jest muszę go obadać, ale bbe mnie korci bardzo mocno, zastanawiam sie też nad ts9 lub ts7 wydaje mnie się że  padnie raczej na bbe
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #23 20 Lip, 2009, 11:14:57 »
co do TS to na tym samym portalu jest porownanie go z OCD, rowniez jako dopalacza ;)

mysle ze TS do ciezarowni tak nie do konca pasi. mozna lepsze rzeczy znalezc, masywniejsze i bardziej gruzowe. TS jest super do rocka i pochodnych, bardziej klasycznych zabawek. przynajmniej jesli mowimy o tym najbardziej klasycznym, bo przeroznych wariacji na temat TS jest milion i tu sie sprawa nieco komplikuje.
Łe tej.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Boost - overdrive
« Odpowiedź #24 20 Lip, 2009, 11:56:55 »
obczaiłem dzieki wielkie jeszcze raz, ts lepiej wypadł w tym teście moim zdaniem oczywiście, podoba mi sie ten środek, ocd jaki taki kwadratowy bardziej mi sie wydaje do łojenia w stylu, byle ciężej, pewnie lepszy ale miałem okazje słyszeć Framusa Cobre z vht fb dopalonego ts i pozamiatane było, ten specyficzny środek
jednak zarazie nie chcę wydawać dużo pieniędzy wiec bbe wydaje mi sie dobrym rozwiązaniem

a jak już rozmawiamy o dopałkach to bawiłeś sie sansampem? gdzieś kiedyś wyczytałem że Nasum wszystkie gity dopala tym efektem ale nie napisali jakim modelem  :(
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
10423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2009, 20:16:39
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
3604 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2008, 23:59:54
wysłana przez Budzan
9 Odpowiedzi
6888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2010, 21:31:36
wysłana przez angusyoung23
1 Odpowiedzi
2155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 16:57:02
wysłana przez Gwidon
4 Odpowiedzi
2341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2016, 09:42:44
wysłana przez adriaks