Autor Wątek: Redukcja mocy we wzmaku lampowym  (Przeczytany 19824 razy)

locco

  • Gość
jesli wepniesz za koncowka i skrecisz tym glosnosc, to masz bankowo wzmacniacz rozpierdolony w drobny mak, takze szczegolnie nie polecam. jesli natomiast wsadzisz to w petle, to nie bedzie to niczym innym jak zwyklym pedalem glosnosci..

attenauatory, czy dlawiki- jakkowiek by tego nie nazwac, kosztuja sporo i sa to akcje raczej ingerujace w sam sound. moj superelektrik ma gdziesz tam na warsztacie marshalla, i mowi, ze jebie sygnal najmniej, takze wypada polecic.

gdzies chyba mi sie obilo o uszy, ze w 5150 wyciaga sie lampy, i to bym na twoim miejscu ogarnal

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
nie chcę kombinować nic z tym wzmacniaczem bo ja mam szczęście do psucia takich rzeczy. Czyli żadnej kostki/niedrogiego sposobu na osłabienie 5150 nie ma?

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Nawet jeżeli wyciągniesz dwie lampy, to nic to nie da jeżeli chodzi i głośność.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Zastosuj głośniki o mniejszej efektywności, chociaż to raczej też niewiele da.
4string

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Weber Mini Mass!!! żadne wyciąganie lamp, czy jakieś inne sztuczki magiczne, temat jest sprawdzony i działa;) Można kupić to urządzonko za 70USD, spisuje się doskonale. Tu jest linka:

http://cgi.ebay.com/Weber-Mini-Mass-Attenuator-25-watt-w-line-out-treble_W0QQitemZ200429066055QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2eaa80d747#ht_500wt_1089
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

locco

  • Gość
Weber Mini Mass!!! żadne wyciąganie lamp, czy jakieś inne sztuczki magiczne, temat jest sprawdzony i działa;) Można kupić to urządzonko za 70USD, spisuje się doskonale. Tu jest linka:

http://cgi.ebay.com/Weber-Mini-Mass-Attenuator-25-watt-w-line-out-treble_W0QQitemZ200429066055QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2eaa80d747#ht_500wt_1089

z tym, ze wersja 100W kosztuje ~$225.00

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
o ile 70 dolców bym przebolał, to 225 to już trochę dużo.. Co to znaczy że jest to wersja 25W? Że jak podłączę wzmacniacz o większej mocy to nastąpi koniec świata? Nie bardzo czaję.. Chodzi mi o to, żeby wzmacniacz brzmiał jak rozkręcony na 4-4,5 nie napierdalając przy tym niemiłosiernie głośno.. 5150 nie miota tak fajnie dołem jak jest skręcony..

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
na moje babskie oko, że redukuje moc do 25 Watt, ale niech wypowiedzą się elektronicy.
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
A może po prostu może maksymalnie 25 W rozproszyć :) Czyli jak podasz mu 50 W to się zjara :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jeśli tak jest to nie bardzo czaję ideę kupowanie tago droższego modelu 100W.. Chyba raczej redukuje z 25W na mniej.. ?

locco

  • Gość
A może po prostu może maksymalnie 25 W rozproszyć :) Czyli jak podasz mu 50 W to się zjara :)

...razem ze wzmacniaczem ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
i właśnie tego się boję.. Jak mam zepsuć wzmacniacz to już wolę grać cicho i brzmieć gorzej, w końcu zapomnę jak fajnie brzmi bardziej rozkręcony i się przyzwyczaję :P

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
    Ten SUCK KNOB do wpinania w petle to zwykly potencjometr w pomalowanym pudeleczku - nie dajcie sie naciagnac - mozecie go zastapic jakimkolwiek (jak najmniej wplywajacym na brzmienie) efektem posiadajacym gale LEVEL (wpiecie go w petle przeistacza go w rodzaj Master Voume, ale NIE umozliwi wygarnac ze wzmaka tego "rozkreconego" soundu).
    25W attenuator to taki ktory sluzy piecom o mocy nie przekraczajacej owych 25 = silniejszym nie sluzy a nawet moze zaszkodzic przy przekroczeniu mocy doprowadzonej do niego. Do 5150 sie nie nadaje (chyba ze ktos pomierzy moc oddawana wzmaka w korelacji do ustawienia potow (na wzmaku i reszcie podlaczonych efektow w rigu) i bedzie sie pilnowal aby ich nie "przekrecic" (czyli umownie "nie grac glosniej" niz te 25W).

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
też trochę śmieszne rozwiązanie, zapomnę, podkręcę głośność na wzmaku zamiast na tym pudełku i sobie sprzęt zepsuję. Trudno, zamiast kupować coś to ograniczania mocy kupię bb preamp. Na wszystko jest dobry to i tu na pewno pomoże ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
za te kilka stowek ktore dasz za BB moglbys probowac wciagnac THD hot plate

http://cgi.ebay.com/THD-Electronics-Hot-Plate-16ohm_W0QQitemZ320475469148QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item4a9dd3955c

nie to zebym mial cos do bb, bo to zajebista zabawka, co wiecej mialem wlasnie ten egzemplarz ktory byl na gp w krakowie u siebie na kilkudniowych testach i jest very w pytke, ale to jednak mimo wszystko kosteczka a nie thd czy weber.
No pain No gain !

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
men, ja żartowałem z tym bb, myślałeś że na prawdę wepnę go między paczkę a wzmacniacz? :D

a to:
Cytuj
http://cgi.ebay.com/THD-Electronics-Hot-Plate-16ohm_W0QQitemZ320475469148QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item4a9dd3955c

niby spoko, jest jeden problem.. Mam paczkę 8 ohm :P
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2010, 00:26:50 wysłana przez terrormuzik »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
no, generalnie to nie myslalem tak, bo musial uwazac Cie albo za kompletnego idiote(a tak nie jest ;) ) albo sam nim byc ;)

myslalem raczej o tym ze chcesz nieco zmienic "charakter" przesteru w 5150 za pomoca BB(dopalajac/kranczujac) i tym sobie zrekompensowac Twoj prawdziwy problem.

Mysle ze dobrym pomyslem bylo by przetestowanie BBE sonic stompa jezeli jeszcze tego nie robiles, bo to co robi ta kostka z 5150 jest warte uwagi i byc moze efekt stal by sie zadowalajacy rowniez na mniejszych glosnosciach.

Co do THD to sa rozne wersje - 2/4/8/16 ohm.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2010, 00:41:37 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
myslalem raczej o tym ze chcesz nieco zmienic "charakter" przesteru w 5150 za pomoca BB(dopalajac/kranczujac) i tym sobie zrekompensowac Twoj prawdziwy problem.
To zabrzmiało tak jakbym sobie chciał przedłużać penisa bb preampem ;). Ale faktycznie, nie pomyślałem o tym żeby dopalić 5150 bbkiem na niskich głośnościach.. spróbuję.

a thd, faktycznie, tylko akurat ten pod linkiem ma 16.. Teraz jeszcze zostaje kwestia co wybrać- thd/bb..  Zobaczę jak pieniążki przyjdą ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 20:34:28
wysłana przez argoncyc
12 Odpowiedzi
4480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2009, 22:58:02
wysłana przez Dale Cooper
2 Odpowiedzi
1169 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2014, 23:23:35
wysłana przez Paweł.O
4 Odpowiedzi
2091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2014, 17:07:07
wysłana przez Fizyczny
36 Odpowiedzi
7796 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2017, 19:58:28
wysłana przez jaco