Autor Wątek: Jak ogarnac czysty/przester na jednokanalowym wzmaku?  (Przeczytany 7798 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Rozgladam sie za malym wzmacniaczem, w oko wpadl Orange Dark Terror - jest tani, maly i fajny. Tylko ma jeden kanal a ja potrzebuje czystego nie tylko do strojenia ale czasem i do grania. Stad pytanie, jak to rozwiazac w jednokanalowym wzmaku? Niby mozna go ustawic, zeby w miare czysto brzmial i przester z kostki ale... ja lubie ten z lampy, wiec ten sposob odpada. Regulacja potkiem vol w gitarze jest spoko (lubie, uzywam) ale czasem trzeba w jednym momencie przelaczyc sie z nakurwu na czysty z deleyami, wiec to tez nie zawsze zda egzamin.

Jakies inne opcje? Jakis preamp wpiety w return petli da rade? Ktos tak robil? Najlepsza opcja bylby dwukanalowy wzmak wielkosci TT no ale wtedy finansowo juz nie jest Tiny, tylko Maxi...

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ale chodzi o wielkość wzmaka, czy kaske? Jeśli chodzi o gabaryt wzmaka, to po prostu ustaw na czysto tego Orange'a i wepnij jakiś drive lampowy (skoro na lampowym Ci zalezy).

http://www.effectrode.com/tube-drive/

Opcja po taniości (działa z innymi typami lamp wg opisu):

http://www.ebay.com/itm/Little-bear-G3-TUBE-VALVE-guitar-bass-Overdrive-DRIVE-Gain-pedal-Stomp/401291405021
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2017, 13:53:06 wysłana przez OMSON »

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
ja mam taki set up - wzmak Jet City 22h + Schecter Hellriser na EMG 81/89. Przester na 81, czysty 89 z rozłaczoną cewką i skręcony potek vol do 1/4tej. Działa pod warunkiem że masz w gicie 2 razy vol, singla lub humba rozłaczanego pod gryfem i nie oczekujesz czystego super czystego:)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ale chodzi o wielkość wzmaka, czy kaske? Jeśli chodzi o gabaryt wzmaka, to po prostu ustaw na czysto tego Orange'a i wepnij jakiś drive lampowy (skoro na lampowym Ci zalezy).
Chodzi i o gabaryty (zeby mi sie amp do plecaka zmiescil), no i kase tez. Przester z pieca lubie, bo jakos tak mi lepiej lezy, zdaje sie byc bardziej plastyczny i lepiej reagowac na artykulacje i potek vol niz kostki (o cyfrowych wynalazkach juz w ogole nie wspominajac).

Ten pierwszy drive to kosmos jest, kosztuje tyle co Ogarne. Za ta kase to juz prawie mozna kupic jakiegos dwukanalowego wzmaka, a ja raczej wolalbym taniej, niz drozej. No ale sprawdze jak to bangla na YT. Tego drugiego tez sprawdze. W sumie to mozna by pewnie Mese V-Twin uzyc jako drive, bo chyba ma taka opcje?

ja mam taki set up - wzmak Jet City 22h + Schecter Hellriser na EMG 81/89. Przester na 81, czysty 89 z rozłaczoną cewką i skręcony potek vol do 1/4tej. Działa pod warunkiem że masz w gicie 2 razy vol, singla lub humba rozłaczanego pod gryfem i nie oczekujesz czystego super czystego:)
No ja we wszystkich gitarach mam 2x vol (bo komu tone potrzebny), no i P90 pod gryfem. Nie szukam Fenderowskiej szklaneczki, tylko taki cieply, lekko brudny czysty. Ten trick z przelaczaniem przystawki uskuteczniam jednak szukam tez opcji noznej, stad pytanie.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Może pedał głośności z regulacją minimalnej głośności? Np Boss FV500h?
U mnie działa ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ten pierwszy drive to kosmos jest, kosztuje tyle co Ogarne. Za ta kase to juz prawie mozna kupic jakiegos dwukanalowego wzmaka, a ja raczej wolalbym taniej, niz drozej. No ale sprawdze jak to bangla na YT. Tego drugiego tez sprawdze. W sumie to mozna by pewnie Mese V-Twin uzyc jako drive, bo chyba ma taka opcje?

Jak masz V-Twina, to jasna sprawa :) Albo jakaś kostke BlackStara z lampom (HT-Dual?) ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2017, 15:28:32 wysłana przez OMSON »

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ten pierwszy drive to kosmos jest, kosztuje tyle co Ogarne. Za ta kase to juz prawie mozna kupic jakiegos dwukanalowego wzmaka, a ja raczej wolalbym taniej, niz drozej. No ale sprawdze jak to bangla na YT. Tego drugiego tez sprawdze. W sumie to mozna by pewnie Mese V-Twin uzyc jako drive, bo chyba ma taka opcje?

Jak masz V-Twina, to jasna sprawa :) Albo jakaś kostke BlackStara z lampom (HT-Dual?) ;)
Nie mam ale sa sporo tansze, niz ten wypasiony lampowy drive, co podales :)

Wszystko w temacie  ;)
( Obraz usunięty.)
! No longer available
Dzieki, ogram na YT.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Moze po prostu jakiś Spark czy inny booster? Ja teraz do swojego AC10 zamierzam po prostu wziąć RATa, bo i tak gainu samo z siebie ma za mało.

Orange

  • Gość
A ja w drugą strone proponuje. Ehx robi taki pstryczek, co ci scisza gitarę. Czyli załączany potek vol w kostce. Signal pad to się nazywa i mogę ci wystrugac.w malutkiej obudowie.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Nie ma rozwiązania idealnego, jeśli lubisz przester wzmaka. Co byś nie zrobił z poziomem sygnału przed preampem, to nawet, jeśli jako-tako to wyczyścisz, to jednocześnie za mocno opciszysz ;)

Jeśli masz pętlę we wzmaku i looper ogarniający 4cm (jedna sekcja pętlowa loopera musi zawierać w sobie preamp wzmaka), możesz zrobić takie eksperymenty:

A)

1. opciszacz (cokolwiek, nawet skręcony OD, booster) do zastosowania w sekcji przed preampem
2. zgłaśniacz (EQ, clean booster, etc) do sekcji w pętli.

Pod jednym guzikiem w FS zaprogramuj sobie pętlę z preampem wzmaka, pętlę z opciszaczem, pętlę ze zgłaśniaczem. Pod drugim - tylko pętlę z preampem. Guzik eins , to wyczyszczony i zgłośniony "czysty", guzik zwei to normalna praca przesterowanego wzmaka.

B)

1. kostka ogarniająca czyste brzmienia - nie wiem, AC preamp? (do sekcji pętlowej)

Pod jednym guzikiem ustawiasz pętlę loopera zawierającą wyłącznie AC preamp, pod drugim wyłącznie pętlę z prawdziwym preampem wzmaka. Eins - działa tylko pre z kostki i leci na końcówkę wzmaka, Zwei - działa normalny przester i całość wzmacniacza.

Looper oczywiście tanio sprzedam :D :D

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu

Opcja po taniości (działa z innymi typami lamp wg opisu):

http://www.ebay.com/itm/Little-bear-G3-TUBE-VALVE-guitar-bass-Overdrive-DRIVE-Gain-pedal-Stomp/401291405021

 Szkoda kasy na takie niskonapięciowe wynalazki. Dynamika żadna, a przy 12V anodowego to musi brzmieć na żywca jak zepsuty tranzystorowy przester.
4string

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A skąd wiesz,  że napięcie nie jest powielane wewnętrznie np do 300V?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
A skąd wiesz,  że napięcie nie jest powielane wewnętrznie np do 300V?

A skąd wiesz, że jest?
4string

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Nie wiem, ale przy 12AX7 to dość częsty zabieg. Tak jest w tym podlinkowanym przeze mnie Effectrode Tube Drive Overdrive, tak jest w boosterze VOX Flat4 Boost, który posiadam i w szeregu innych konstrukcji na 12AX7 (Blackstar HT Drive, Ibanez Tube King TK999HT,  H&K Tube Factor...)
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2017, 21:31:55 wysłana przez OMSON »

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Ze zdjęcia płytki  i opisu wynika że nie ma.
4string

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
W takim razie koniecznie musi brzmieć jak tranzystor :)


« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2017, 11:40:23 wysłana przez OMSON »

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Jak ma być przester z head'a to najlepszą opcję wrzucił tu mastEr_eXplorer. Ja używałem do tego EHX Signal Pad i też wystarczało, ale Detox jest lepszy.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jakby co mam tube kinga, którego nie używam.  ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
W takim razie koniecznie musi brzmieć jak tranzystor :)




Całą robotę tam robi 4558, a lampa robi co najwyżej za tłumik - przy 12V  prąd anodowy ECC83 to pojedyńcze uA. Za to można się pochwalić przed kolegami posiadanym "lampowym" przesterem.
4string

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
No nie jest to koszerne lampowe brzmienie, ale z diodą clippujaca w preampie też nie jest do końca... I co? Całe rzesze szarpidrutów jarają się później tym "prawilnym lampowym przesterem" (i to w niejednym bardzo drogim wzmaku, chociaż o tym się nie mówi)  ;) Może warto po prostu ocenić czy brzmi czy chujnia i tyle. Jeśli wg Ciebie brzmieniowo ten chińczyk to kupa, to ok. Nic mi do tego. Ani nikogo nie namawiam, ani nie zniechęcam - ot rzuciłem tanie rozwiązanie obok drogiego.  :)

A ten Detox EQ dośc fajny. W działaniu kojarzy mi się trochę, jak attenuator z opcją ustawiania barwy.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2017, 13:00:54 wysłana przez OMSON »

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Ja jak miałem Ogarne Tiny Terror to zrobiłem sobie taką kostkę co to w niej potencjometr jest. Na gitarze dajesz pełną pizdę, w kostce skręcasz ile Ci tam trzeba do klina i jakoś to ratuje sytuacje. Do tego 2 delaye, reverb, compressor, pierś z kurczaka, ryż i jakieś warzywa. A w razie jakby Ci się chciało cukierka to jabłko zjedz, albo banana. I jakoś to ratuje sytuacje
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
chodzą słuchy, że w gitarach są montowane takie potencjometry z napisem 'Volume'
i always go full retard

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
To plotki rozpowiadane przez tych, co nie czytaja opisow ;)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
A bardzo Ci zależy na tym Dark Terror? Bo jeżeli nie to w jego cenie czyli ~2k można spokojnie wyrwać dwukanałowe szatany co i clean Ci ładnie wycisną i nogawkami potrząsną jak np
http://produktymuzyczne.pl/ENGL-E315-GIGMASTER-15-HEAD-WZMACNIACZ-GITAROWY(4,4805,6112).aspx
lub
https://www.lightingcenter.pl/randall-rd-20-h-glowa-lampowa-p-9804.html

chodzą słuchy, że w gitarach są montowane takie potencjometry z napisem 'Volume'
Tylko volume z łapy nie skręcisz sobie za każdym razem tak samo a tu jak pacniesz z buta to się przełącza między dwoma stałymi poziomami. Gud pomysł, sam bym tak spróbował.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2017, 11:15:06 wysłana przez blendamed »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
42 Odpowiedzi
19825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 09:40:36
wysłana przez terrormuzik
4 Odpowiedzi
2186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 20:34:28
wysłana przez argoncyc
12 Odpowiedzi
4482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2009, 22:58:02
wysłana przez Dale Cooper
5 Odpowiedzi
3755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2012, 03:23:55
wysłana przez ihavelostmykeys
8 Odpowiedzi
4777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 21:36:53
wysłana przez atk570