Autor Wątek: Jak ogarnac czysty/przester na jednokanalowym wzmaku?  (Przeczytany 7797 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
A bardzo Ci zależy na tym Dark Terror? Bo jeżeli nie to w jego cenie czyli ~2k można spokojnie wyrwać dwukanałowe szatany co i clean Ci ładnie wycisną i nogawkami potrząsną jak np
http://produktymuzyczne.pl/ENGL-E315-GIGMASTER-15-HEAD-WZMACNIACZ-GITAROWY(4,4805,6112).aspx

Gigmaster tylko w teorii będzie ok. Input level, który nakręca przester, brudzi też czysty. Może sie okazać, że przy czystym czystym nie masz oczekiwanego żaru na drive' ie - zależy od wielu czynników (no i preferencji).

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Być może kwestia wiosła i pipaków. Jak się ustawiło input na czystym tuż zanim zaczęło przesterować i na szatanie wykręciło lead coby było mięcho to jakoś nie dostrzegłem takiego problemu, że clean bidny i na szatanie jebutnięcia brakuje. Ogrywałem to na jakimś budżetowym jacku js ze stockowymi pipakami. I tak imho lepsza opcja niż bawienie się w kostki i dark terror, który jest uboższy o korekcję i generalnie szmerybajery które gigmaster posiada. Nawet jak komuś zbraknie mięcha po ustawieniu czystego to można wpiąć ts'a za wiosło jako dopałkę na lead i pozamiatane.
A czy komu sound podpasuje to no, taka to zabawa w szukanie komuś pieca przez internety :v

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie, to nie musi byc Dark Terror. Jego rozwazam z powodow finansowych - no bo jednak duzo tanszy jest niz cokolwiek innego. Najbardziej bym chcial Meske Mini Rectifier ale to taki delikates jest, ciezko dostac na rynku wtornym, no i koszt calkiem spory. Kusi tez Victory V30, ale to juz nie tak male jest (chociaz wcale nie duze) jak Mesa, czy Ogarne.

Engle mi sie jakos nigdy nie podobaly ale ogram na YT. O Randallu nic nie wiem, tez poczytam.

@sify11 Z ta kontrola potkiem vol w gitarze to problem jest taki, ze jak jest mocny riff, z ktorego trzeba od razu wejsc w jakies czyste granie z efektami, no to nydyrydy zrobic, zeby bylo ladnie. Stad tez moje pytanie w temacie.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
można mieć taki wihajster w gitarce jak papa Het
i always go full retard

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie, to nie musi byc Dark Terror. Jego rozwazam z powodow finansowych - no bo jednak duzo tanszy jest niz cokolwiek innego. Najbardziej bym chcial Meske Mini Rectifier ale to taki delikates jest, ciezko dostac na rynku wtornym, no i koszt calkiem spory. Kusi tez Victory V30, ale to juz nie tak male jest (chociaz wcale nie duze) jak Mesa, czy Ogarne.

Engle mi sie jakos nigdy nie podobaly ale ogram na YT. O Randallu nic nie wiem, tez poczytam.

@sify11 Z ta kontrola potkiem vol w gitarze to problem jest taki, ze jak jest mocny riff, z ktorego trzeba od razu wejsc w jakies czyste granie z efektami, no to nydyrydy zrobic, zeby bylo ladnie. Stad tez moje pytanie w temacie.

Miniswitch/pushpush odcinający vol i tone z układu. Masz skokowo dwa poziomy. Albo 2 x vol i ustawiasz sobie wedle uznania oba. Zastanawiam się też, ile osób potrafi realnie ukręcić przester z kostki na lampowym wzmaku, bo jak czytam wypowiedzi na ten temat, to robi mi się naprawdę smutno...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
To sie nie smuc, tylko podziel wiedza :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jaki masz teraz piec i ewentualnie kostki? Bo możliwe że wcale nie musisz zmieniać niczego w rigu tylko nauczyć się wykorzystywać to co masz

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Cytuj
Zastanawiam się też, ile osób potrafi realnie ukręcić przester z kostki na lampowym wzmaku, bo jak czytam wypowiedzi na ten temat, to robi mi się naprawdę smutno...

Ja chcę wiedzieć co dokładnie Cię smuci.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2017, 11:40:41 wysłana przez jaco »

Orange

  • Gość
Nie ma pieca...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@lwronk no na razie nie mam pieca, jestem na etapie szukania czegos ciekawego. Dark Terror mi sie podoba, stad tez i ten temat sie wzial. Drajwow mam kilka, Mese Full Throttle i Big Muffa. Obydwa zajebiste ale jakos mi osobiscie przester z pieca pod lapa lepiej siedzi, bardziej plastyczny jest - no przynajmniej na tych wzmakach, na ktorych gralem.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Z ciekawych rzeczy, to mam JCA20H modowane na Friedmana BE, jakby co. Poniżej 2 k nie słyszałem lepiej grającego pieca i  spokojnie by się nadał do Twoich zastosowań.

Na "problem" brzmienia przesteru z kostki można rozwiązać odpowiednio ustawiając kostkę i piec. Robi się to trochę inaczej pod każdy rig, więc nie ma jednego prostego sposobu, niestety trzeba kierować się tutaj słuchem. Dobrze ustawiony rig dopalany kostką powinien brzmieć porównywalnie plastycznie, co lampowy. @jaco jest to też odpowiedź na Twoje pytanie przy okazji.

Co do różnych metod obciszania sygnału celem wyczyszczenia, temat został chyba wyczerpany w tym wątku. Sam używam w tym celu po prostu 2 różnie ustawionych volumów lub miniswitcha, jak potrzeba mi do kawałka obu pickupów, to boosterem z przyciętym volumem. I nie ma co się doktoryzować z tematu, tylko po prostu posiedzieć te pół godziny na salce i znaleźć własne rozwiązanie.


Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Ameryki nie odkryłeś i dalej nie wiem czemu Ci smutno ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
42 Odpowiedzi
19825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 09:40:36
wysłana przez terrormuzik
4 Odpowiedzi
2186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 20:34:28
wysłana przez argoncyc
12 Odpowiedzi
4481 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2009, 22:58:02
wysłana przez Dale Cooper
5 Odpowiedzi
3755 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2012, 03:23:55
wysłana przez ihavelostmykeys
8 Odpowiedzi
4776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 21:36:53
wysłana przez atk570