Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 529386 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #475 23 Sie, 2010, 15:33:48 »
( Obraz usunięty.)
INCEPCJA
No jest dobrze. Jak to u Nolana. Masa dobrych aktorów (nawet Leoś mnie nie drażni), dobra fabuła, niezłe efekty.

7/10

Lubię czuć się w kinie jak dzieciak na karuzeli, więc... udałem się z Szanowną na seans. Ona doczekiwała końca, ja bawiłem się świetnie. Nolan ma u mnie fory (wiadomo...), dobrze streścił to Dale. Taki Matrix do potęgi... czwartej. Przezajebiście. Daję 10/10 w gatunku i 8/10 w skali obiektywnej.


Następnie zabraliśmy się za Dogville. Jesteśmy fanami filmów Larsa, ale tego akurat nie widzieliśmy. Kiedy po pół godzinie oglądania okazało się, że zostało jeszcze... 2,5h - odpuściliśmy. Może kiedyś?...

Za to w całości łyknięty został:
Whatever Works / Co nas kręci, co nas podnieca (2009) Allena.

Uwielbiam jego filmy, choć nie przyklejam sobie łatki fana itp., więc: one nie mieszczą się w skali, a ten jest dokładnie taki, jak trzeba, polecam!

W kolejce "Vicky Cristina...", "Rewers" i... "Dogville" ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2010, 15:37:54 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #476 23 Sie, 2010, 15:41:49 »
Salt
-Angelina Jolie
-Liev Schreiber
-Daniel Olbrychski
-Chiwetel Ejiofor

Obejrzałem i zapomniałem. Temat ciekawy, ale podany w sposób zwyczajny, czyli 30 minut filmu to pościgi i jakże łatwo zabić jest prezydentów :) Lekkie kino na niedzielne wieczory z małżonką trzymając za cycka :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #477 23 Sie, 2010, 15:45:49 »
Obejrzalem se 300 po raz enty i nadal jak dla mnie to 10/10 posrod filmow o starozytnych wojnach ;D No, Troja tez niczego sobie

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #478 23 Sie, 2010, 16:08:14 »
Obejrzalem se 300 po raz enty i nadal jak dla mnie to 10/10 posrod filmow o starozytnych wojnach ;D No, Troja tez niczego sobie

Bat-ciekawostka (lecę z pamięci): "Troja" to jeden z najgorszych filmów pod względem trzymania się jakichkolwiek realiów. Błędy historyczne dochodzą do 1000lat(!). Kobieta-naukowiec, która spędziła 20 czy 30 lat na badaniu ruin Troi słysząc, że będzie kręcony film, zaoferowała reżyserowi za darmo konsultacje historyczne, dla dobra sprawy. A takiego chuja! Nie ma w tym filmie takiej sfery (historia, religia, geografia, umundurowanie, itd.), w której by czegoś nie zjebali ci półgłówkowaci Amerykańce...
Paczki z głów!

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #479 23 Sie, 2010, 17:02:54 »
Wiem ze za bardzo nie trzyma sie historii, tak jak 300, ale wazniejsze ze Brad Pitt ma ladne, wygolone lydki i ladnie zarzyna poklosie Trojan ;D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #480 23 Sie, 2010, 17:20:45 »
Wiem ze za bardzo nie trzyma sie historii, tak jak 300, ale wazniejsze ze Brad Pitt ma ladne, wygolone lydki i ladnie zarzyna poklosie Trojan ;D

No, tak... ;)

Spoiler
Paczki z głów!

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #481 23 Sie, 2010, 17:44:19 »
Najlepsze jest to ze Pitt mial zastepce do scen z lydkami  ;D Ponoc

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #482 23 Sie, 2010, 18:06:25 »
Piszecie o "Troi" jakby ten film był oparty na faktach :P

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #483 23 Sie, 2010, 21:41:20 »
no właśnie. przecież to film stworzony na bazie grafomańskiego tworu jakiegoś ślepca...
Ssiecie.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #484 23 Sie, 2010, 22:56:54 »
( Obraz usunięty.)
INCEPCJA
No jest dobrze. Jak to u Nolana. Masa dobrych aktorów (nawet Leoś mnie nie drażni), dobra fabuła, niezłe efekty.

7/10

Lubię czuć się w kinie jak dzieciak na karuzeli, więc... udałem się z Szanowną na seans. Ona doczekiwała końca, ja bawiłem się świetnie. Nolan ma u mnie fory (wiadomo...), dobrze streścił to Dale. Taki Matrix do potęgi... czwartej. Przezajebiście. Daję 10/10 w gatunku i 8/10 w skali obiektywnej.

Ja byłem dziś i też mi sie bardzo podobał. Zgadzam się z ocena 8/10

Ja byłem dziś i też mi sie bardzo podobał. Zgadzam się z ocena 8/10

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #485 24 Sie, 2010, 09:31:43 »
[Szalone serce (Crazy Heart), 2009

( Obraz usunięty.)

Znuff nie było wybuchuff... :facepalm:
Nie będę się rozpisywał: miał być budżetowy, kameralny film, skończyło się na Oskarze dla Jeffa Bridgesa ;)
Coś jak "Zapaśnik", tylko o podstarzałym i podupadłym muzyku country. Spokojne, życiowe, nie nabzdyczone oglądanie.

9/10  :tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:

Wypożyczalnia "Bat Hills Video" udostępniła mi oczywiście oryginalną kopię tego filmu (dzięki Maciuś :* ). Obejrzałem, podobało mi się. Naprawdę zacne toto. Bez zadęcia, pseudofilozoficznej rozkminy... Fajny film o fajnym człowieku. Świetna rola Bridżesa.

Daję 8,5/10

Widziałam, potwierdzam, genialna rola Bridges'a... Moment kiedy jego uczniak wchodzi niespodziewanie na scenę i wykonują utwór na dwa głosy, normalnie... ciarki...

Pzdr.
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #486 24 Sie, 2010, 14:32:12 »
Incepcja



Daję 9/10. Szczerze mówiąc nie widzę zbytnio związku z Matriksem :okulary: Warto się wybrać, choć widziałem w kinie też przeraźliwie znudzonych ludzi, więc zapewne nie każdemu się spodoba :)
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2010, 14:33:59 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #487 24 Sie, 2010, 14:45:01 »
Incepcja
Szczerze mówiąc nie widzę zbytnio związku z Matriksem

No, to patrz: kolo się kładzie, podłączają go do sprzęta i wchodzi w inny świat. (A w nim w drugi, trzeci, a w finale...) Pooowiedz, że teraz kumasz ;)
Paczki z głów!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #488 24 Sie, 2010, 15:09:16 »
Przy takim kryterium jest podobny jeszcze do kilku innych filmów :)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #489 25 Sie, 2010, 02:16:36 »
Jeśli to do mnie uwaga, to powiem tylko, że porównywałem filmy, imo, w pewnym konkretnym gatunku nowatorskie, pod względem pomysłu na film i zbudowanej wkoło tegoż pomysłu fabuły. Jedna rzecz jakiej mi szczerze zbrakło - konkluzja rodem z hamerykanckiego horrora - "każdy film może się przerodzić z koszmar". W sensie że nie było takiego mroczniejszego wątka, czy (może?) zakończenia. Nie lubię po prostu jak się wszystko dobrze kończy.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #490 27 Sie, 2010, 22:31:24 »

No coż spodziewałem się czegoś lepszego ale nie jest źle ;D do klasyki finchera typu siedem czy fight club nie ma imho jak porównywać ale film nawet przyjemny. Trochę się dłuży, ale i tak myślę że wart oglądnięcia 7/10

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #491 27 Sie, 2010, 22:36:51 »


Ghost Writer / Autor Widmo

Imo warty obejrzenia. Przyjemnie się ogląda, ciekawy klimat.

7/10

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #492 28 Sie, 2010, 00:17:08 »
Ja dzisiaj odświeżyłem "Celę" Tarsema...Wizualnie- mistrzostwo świata. Od razu wypożyczyłem "Magię uczuć" tegoż samego pana i spadły mi pantofle razem ze skarpetami... 8/10 i 9/10 (IMO) odpowiednio.

Dawno żaden film tak mnie nie urzekł kreowanymi obrazami, feerią barw i niezwykłych scen... Fantastyczne.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #493 31 Sie, 2010, 01:04:24 »
Ja jebie! Zmieńcie mi nicka na Darko, bo Donnie już zajęty.

Donie Darko - geniusz!
Jestem absolutnym fanem tego filmu, bede go co drugi dzień oglądał! Wpisuje się do bardzo wąskiego grona moich ulubionych filmów.
10/10 dla mnie!

Aż sobie avatar wsadzilem :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #494 31 Sie, 2010, 01:36:37 »


The Expendables

No obejrzał no. I wyszedł z kina no. I rozwalił mnie dialog z jeden ze scen:

- Co Ty tutaj robisz?
- Przyjechałem.

xD

Miało być kino akcji z lat 80/90, a wyszło to co zwykle, papka.
Zasmucił mnie widok Arnolda. Bądź co bądź mojego bohatera z dzieciństwa. Strasznie wygląda no i jakby cieżko mu w ogóle było chodzić. Szkoda.

Oceniłby? 5/10?
-------------------------------------
A teraz :D



Batman: Under The Red Hood

Tak jak i Wuj Bat jestem fanem ludzików w majtkach na spodniach.
Jakiś czas temu wyszła ta oto animacja.
Dość klasyczna, bo 95 procent to właśnie kredki i ołówki, a tylko 5 procent to komputer, co mnie bardzo ucieszyło.
Nasuwa się tu porównanie do Batman: Mask of the Phantasm i jest bardzo słuszne, bo klimat obydwu filmów jest podobny, z tym że ten starszy bardziej skupia się na playboyu i bogaczu, a nowszy na Batmanie i jego otoczeniu.

Ogólnie bardzo polecam fanom gacka i animacji, bo jest bardzo dobrze!
8/10
mniut i piah

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #495 31 Sie, 2010, 01:56:15 »
Kurde, mialem isc na tego arniego i chyba nie zaluje ze nie poszedlem ;D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #496 31 Sie, 2010, 08:18:26 »
Batman: Under The Red Hood

Tak jak i Wuj Bat jestem fanem ludzików w majtkach na spodniach.

Salute!

Nawet, przez jakieś 20minut miałem ostatnio z tym avatar :D Ale cza dopiero obejrzeć! (wstyd ;))

Za to:

Zajebisty film! Parę dni wcześniej obejrzałem film też Allena "Whatever works" (z przechujowym polskim tłumaczeniem) - a w tym z kolei filmie jeden z bohaterów wypowiada kwestię: "Whatever works"! Prawdopodobnie Allen załapał z tego inspirację na cały nowy film ;)
Allena nie oceniam, bo jest całkowicie obok tradycyjnego systemu ocen ;) Gdyby jednak - całkowicie nieobiektywne: 8-9/10

Oraz:

Dobry, jednak tak do końca mnie nie "wziął". Żona siedziała zachwycona - u mnie lekko może dygło, ale z pewnością ;) nie byłem w nastroju albo coś, bo to dzieło przecież wybitne, nagrody, itd.!... Jednak, przyznaję, od lat wkurwia mnie polskie kino, łykam tylko wyjątki typu "Plac Zbawiciela". A już szczególnie nie cierpię filmów z końca komuny - brud, smród i kurwa nieustannie złe postsynchrony! Jakby się na mnie uwzięli!!! Coś jak parady gitarowe! ;) Wracając do Rewersu: nie żałuję, ale - dla koneserów kina polskiego.
?/10

Resztkę urlopu wykorzystałem też na Autora Widmo. Tylko muzyczka mnie na okrągło wkurwiała, a tak: magia i dobre rzemiosło kina. Polansky nie ma jakiegoś strasznie wyrazistego stylu, ale po filmie zostaje takie fajne uczucie, że jest jak kumpel, który poklepie po ramieniu, a nagle dla żartu złapie za jajka ;)
7/10
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2010, 08:37:11 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #497 31 Sie, 2010, 08:46:47 »
The Maiden Heist (Plan prawie doskonały)



-Morgan Freeman
-Christopher Walken
-William H. Macy
-Wynn Everett

Cóż. Na portalach filmowych piszą, że naiwny, że słaby. Mi się jednak wydaje, że przestajemy potrafić się śmiać. Mnie rozbawił. Może nie tarzałem się ze śmiechu i boków nie zrywałem, ale pośmiałem się setnie. Lubię patrzeć na grę aktorską Freemana, Walkena, ci goście są w tym, co robią na prawdę dobrzy. Luźny film, może rzeczywiście trochę naiwny no ale czy i my nie jesteśmy tacy? Nie daję oceny, bo to zrobi sobie każdy sam.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #498 31 Sie, 2010, 08:54:42 »
[Szalone serce (Crazy Heart), 2009

( Obraz usunięty.)

Znuff nie było wybuchuff... :facepalm:
Nie będę się rozpisywał: miał być budżetowy, kameralny film, skończyło się na Oskarze dla Jeffa Bridgesa ;)
Coś jak "Zapaśnik", tylko o podstarzałym i podupadłym muzyku country. Spokojne, życiowe, nie nabzdyczone oglądanie.

9/10  :tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:

Wypożyczalnia "Bat Hills Video" udostępniła mi oczywiście oryginalną kopię tego filmu (dzięki Maciuś :* ). Obejrzałem, podobało mi się. Naprawdę zacne toto. Bez zadęcia, pseudofilozoficznej rozkminy... Fajny film o fajnym człowieku. Świetna rola Bridżesa.

Daję 8,5/10

Dałem się namówić i oglądnąłem. Dobry ale bez przesady. Bridges rzeczywiście zagrał świetnie 7/10




Może nie ostatnio ale za to parę razy. Dla mnie rewelacja. Warto zobaczyć 9/10




Film dziwny. IMHO powinien być puszczany w szkołach jako film antynarkotykowy. Świetne postacie, pomysł i ogólnie zajebisty ;D 9,5/10

Offline irycio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #499 31 Sie, 2010, 09:24:19 »
Expandables (plakat wyżej)

Teżem się zawiódł. Choć imo w sumie było w stylu lat '80, li tylko na takie filmy jest juz 30 lat za pozno, a pastiszu w tym tyle, co kot naplakal. Mozna spokojnie poczekac na dvd.

Predators
A tu dla odmiany lepiej, niz sie spodziewalem, szczegolnie po AvP i AvP2. Nie, zeby to zaraz byl jakis szczegolnie dobry film, ale jako bezmozgie kino akcji daje rade w sumie. No i przynajmniej widac predatorow duzo, mozna sobie popatrzec :D (i tak zadnego leku przed nieznanym widz, w przeciwienstwie do jedynki, nie uswiadczy)

Heartbreaker. Licencja na uwodzenie.

Sie usmialem. Rodzice szli, to poszedlem z nimi. Nie tak glupie, jak amerykanskie komedie romantyczne, a i tak wylem na cala sale. No i Vanessa Paradis mimo szpary w zebach nie jest zla :).