Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 517646 razy)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Ostatnio oglądane filmy
« 08 Lis, 2009, 15:31:05 »
Pumping Iron (1977)
http://www.imdb.com/title/tt0317042/


Jak dla mnie czad :) Miło było zobaczyć (naciągany) dokument o bohaterze filmów mojego dzieciństwa. Do tego ten klimat lat '70! Daję 8/10. +5 za zajebistość i charyzmę Arnolda ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2011, 17:48:08 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1 08 Lis, 2009, 15:46:03 »
Adaptation 2002

http://adaptacja.filmweb.pl/
Bardzo fajny film, polecam każdemu kto lubi ambitne kino. Do tego świetna gra aktorska (N.Cage grający 2 role). Moja ocena 10/10

A poza tym jestem fanem twórczości Michela Gondre, polecam każdemu jego filmy:

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2 08 Lis, 2009, 16:27:05 »
O fajnie, "Zakochany bez pamięci" mam gdzieś na DVD. Pewnie niedługo sięgnę po to i oglądnę skoro rekomendujesz.

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #3 08 Lis, 2009, 16:44:07 »


Year One

Nawet znośna lekka komedia, przyjemnie się oglądało. Jack Black ponownie atakuje i jak zwykle nie zawodzi :)

7/10



Paranormal Activity

Budżetowy horror, ale najciekawszy jaki oglądałem od bardzo dawna. Jeden z niewielu filmów, które zostają (u mnie przynajmniej) na dłużej w pamięci :)

9,5/10

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #4 08 Lis, 2009, 17:12:22 »
Walc z Baszirem

Bardzo długo zbierałem się do obejrzenia, forma to taki sfabularyzowany dokument, radze nie zrażać się animowaną oprawą, najbardziej podobało mi się ukazanie mechanizmów powstania blokady przed wspomnieniami (wyparciem wspomnień), mocna rzecz, polecam.
Ocena 10/10

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #5 08 Lis, 2009, 18:11:12 »
Zakochany bez pamięci w istocie świetny, kiedyś oglądałem pasjami na hbo (jak jeszcze miałem (jak ktoś nie wie, to hbo ma taki zwyczaj puszczać ten sam film 10 razy w ciągu tygodnia, co znacznie ułatwia obejrzenie go na pamięć)).
Co do Vals im Bashir - film widziałem, coś tam niby zrozumiałem, ale dla mnie to taki totalny brainfuck i zupełnie nie "mój" typ kina ambitnego, toteż raczej mi się nie spieszy żeby obejrzeć go ponownie. Aczkolwiek muzyka i obraz zdecydowanie bardzo fajne.

Jeśli mamy się trzymać ostatnio oglądanych filmów, wczoraj oglądałem One Flight Over the Cockoo's Nest. Też niby żadnego głębszego przesłania, ale film fajny, świetna rola Nickolsona, no i chyba wiele więcej nie można powiedzieć, żeby nie zepsuć komuś oglądania.
Moja ocena, coś koło 8/10.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #6 08 Lis, 2009, 19:30:22 »
Bez większego przesłania? no co ty...

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #7 08 Lis, 2009, 21:13:00 »
Spoiler

And now allow me to introduce my tonight's feature:

Finding Neverland (Marzyciel) - 2004

Reżyseria: Marc Foster
Scenariusz: David Magee
Oparty na sztuce: Allana Knee pt. The Man Who Was Peter Pan
Zdjęcia: Roberto Schaefer
Muzyka: Jan A. P. Kaczmarek

Czas: 1:41:06
Format: Anamorficzny 2.35:1
Ścieżka dźwiękowa: Dolby Digital 5.1 oraz SDDS

W rolach najgłówniejszych z głównych:

Warto nadmienić też Kelly McDonald w roli Piotrusia Pana, a także Mackenziego Crooka w roli odźwiernego w teatrze.

Film ukazuje historię Sir Jamesa Matthiew Barriego, jego kontaktów z rodziną Daviesów oraz proces powstawania Piotrusia Pana. Przy czym autorzy nie starają się za wszelką cenę trzymać prawdy historycznej, a ubarwiają, czy naciągają miejscami fakty. Jednakże nie psuje to moim zdaniem odbioru, w żadnym wypadku.

Produkcja jak na moje standardy bardza dobra. Dam jej z całą przyjemnością 10/10 punktów.
Nie jestem specem, ale jak dla mnie gra aktorska na wysokim poziomie, w tym także gra chłopców. Zresztą pratycznie cała fabuła rozgrywa się pomiędzy kilkoma postaciami.
Fabuła niezwykle ciekawa i wciągająca, Johhny Depp nie zawiódł i pomógł mi się wkręcić na całego. O ile nie można się tu doszukiwać jakichś głębszych życiowych przesłanek, poza tą jedną, że warto marzyć, to jednak warto zauważyć, że film nadaje się do oglądania wespół z każdym - z dziewczyną, z dzieciakami (swoimi, bądź cudzymi), z rodzicami czy dziadkami, no, może tylko niekoniecznie z kumplami przy piwie, choć to pewnie też zależy od kumpli.
Przepiękne zdjęcia, piękna muzyka.
Dalej rozpisywać się nie będę, bo myślę, że łatwo można znaleźć całą masę ciekawych recenzji w internecie, choćby na IMDb.

No i ten szkocki akcent Deppa... Uwielbiam szkockie/irlandzkie "ajm sori!"

Co ciekawsze cytaty (w wersji angielskiej) w kolejności chronologicznej. Tym którzy nie oglądali może przyniosą uśmiech na usta, a tym którzy oglądali mam nadzieję przypomną sceny z filmu:
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2009, 23:17:22 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #8 08 Lis, 2009, 21:22:15 »


Pora mroku

Geez... Polski horror. I tu w zasadzie mógłbym skończyć komentarz, ale napiszę tylko, że tak zakręconego jak makaron Lubella scenariusza to chyba nigdy nie widziałem. Nic się nie klei, nie wiadomo ocb i w ogóle mało to straszne.

4/10 ale tylko ze względu na sterczące sutki Katarzyny Maciąg ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2009, 21:24:50 wysłana przez utarefson »

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #9 08 Lis, 2009, 21:50:36 »
4/10 ale tylko ze względu na sterczące sutki Katarzyny Maciąg ;)
Te sterczące sutki? ;)
Spoiler

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #10 09 Lis, 2009, 00:10:27 »
taa, widać panowie w jakich celach oglądacie filmy :-)
Od siebie mogę polecić Felon'a, fabuła niby prosta, ukazuje nie słusznie skazanego faceta w którego się wcielił van kilmer ( gościa nie specjalnie lubię ale w tej roli i z nowym imidżem sprawił się genialnie ) film dość przewidywalny, trochę naciągane akcje w tym więzieniu ale ogląda się to na prawdę dobrze, notkę dam 9/10, 10 nie dostanie bo nie gra ten depp :)

« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2009, 00:15:53 wysłana przez T0mexs »
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #11 09 Lis, 2009, 00:31:49 »


Obsada fajna, Nicolas Cage, Rose Byrne (W tym filmie jakoś tak średnio wygląda, ale w Sunshine (który to bardzo polecam) - miodnie :D ). Fabuła ciekawa - katastroficzno, tajemnicza, ze tak ujmę :). Akcja całkiem przyjemnie sie toczy, ale do końcówki niestety.  Happy End w takim wydaniu mnie zupełnie zawiódł i jasne nawiązania tego endu również. Film na pograniczu Thriller - SciFi.

6-7/10

I w ogóle chciałem powiedzieć, że temacik Lorda bardzo fajny, bo wolę tutaj opinie o filmach poczytać niż na filmweb'ie
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2009, 00:36:12 wysłana przez BartekL »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #12 09 Lis, 2009, 10:01:39 »
Dystrykt 9
Dla fanów SF wielkie odświeżenie bańki, filmowego spojrzenia na kwestie obcych. Oglądałem sam, po ciemku w słuchawkach, więc przekaz był bardzo silny, strasznie się wciągnąłem. Zwroty akcji, przemiana bohatera, wszystko takie nieludzko ludzkie. Smutna konstatacja nas, jako rasy. Abosolutne 10/10. Oglądać ze zrozumieniem ;) Oddani fani SF - dodatkowe wrażenia dzięki całkowitemu wyjściu poza ramy gatunku.
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #13 09 Lis, 2009, 11:13:56 »
Dystrykt 9

+1 tez mi sie bardzo podobał, imo świeże podejście jeśli chodzi o filmy z tego gatunku.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #14 09 Lis, 2009, 12:21:50 »
Walc z Baszirem bardzo polecam. Jest to z pewnością coś innego. Tak jak i "Przez ciemne zwierciadło", na podstawie Ph. K. Dicka. http://www.filmweb.pl/f121935/Przez+ciemne+zwierciad%C5%82o,2006

Ale ja tu miałem o:


Znów oglądałem... Sielska dzielnica. Spełnienie marzeń. No, właśnie - może nie do końca. A pod tym wszystkim tragedia pomiędzy ludźmi. Jak różnie można patrzeć na to samo życie... Obczajcie - co myślicie, co byście zrobili?

 :tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2009, 12:40:15 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #15 09 Lis, 2009, 12:33:51 »
Moon (2009)
http://www.imdb.com/title/tt1182345/

Naprawdę zacny film, zmusił mnie do myślenia o nim po domowym seansie. +1 punkt za muzykę Mansella. Werdykt: 8+1/10

:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2009, 12:39:52 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #16 09 Lis, 2009, 12:44:35 »
Felon też polecam, świetny film!


wczoraj oglądałem Shooter. O byłym snajperze marines, który zostaje wrobiony w próbę morderstwa prezydenta. Oczywiście pozniej jest ścigany, musi się chować, walczyć z systemem. Bardzo fajny film sensacyjny. 8/10 polecam :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #17 09 Lis, 2009, 15:51:45 »
Moon wczoraj oglądałem- zgadzam się- bardzo fajny film :).

ps, polecam Wojnę polsko ruską. Jak ktoś lubi filmy zmuszające do refleksji to must see ;). Do tego Szyc który zagrał kolejny raz bardzo dobrze i dużo nietypowego poczucia humoru. 8/10

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #18 09 Lis, 2009, 23:28:34 »
Ja oglądałem dziś komedię pt. Dan in Real Life, na polski zdaje się, przetłumaczyli to "Ja cię kocham, a ty z nim" (:facepalm:) czy coś w ten deseń. Nie żebym sam się na ten tytuł skazywał, film wziąłem w pakiecie od kumpla, zmylił też mnie francuski tytuł (a potem pieprzyłem się kwadrans z dopasowaniem napisów).
Główna rola męska przypadła Stevowi Carellowi, znanemu nam (a przynajmniej mi) z innej komedii - Get Smart, (Dorwać Smarta - szkoda tego drugiego, głębszego znaczenia), toteż spodziewałem się podobnej dawki idiotycznego humoru. Jednakże, powiem szczerze, zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Humor oczywiście był, na dodatek taki trafiający całkiem w moje kubki śmiechowe (:facepalm:), ale do tego nawet nieidiotyczny.
Fabuła nie jest może jakaś zawiła, a wręcz całkiem przewidywalna, ja osobiście nie skupiałem się też na zdjęciach czy scenografii, mimo tego znalazłem pozycję jako całkiem wciągającą i - co chyba w komediach przydatne - zabawną. Dodajmy do tego nie najgorszą muzykę - jakiś rockowy (jeśli to nie zbyt wiele powiedziane) zespół (nie bijcie mnie, bo się nie znam), całkiem zresztą przyjemny w słuchaniu, przywiodło mi to nawet na myśl stare, dobre czasy Benny'ego i Joon.
Ocena - myślę, że koło 7/10 mógłbym śmiało dać, głównie chyba za to, że się śmiałem do rozpuku.

Na tapecie mam też aktualnie pentalogię o Hanibalu-Kanibalu. Nie trzeba chyba nadto się nad tą (super)pozycją rozwodzić, każdy chyba coś-nie-coś kojarzy.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #19 10 Lis, 2009, 12:25:16 »
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Zakochany bez pamięci) (2004)
http://www.imdb.com/title/tt0338013/

Nie zawiodłem się na tym filmie. Pewnie oglądnę go dzisiaj drugi raz :) Ma u mnie bardzo mocne 8/10.

:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2009, 12:26:58 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #20 10 Lis, 2009, 18:05:51 »
jak lubisz takie filmy to polecam całą resztę twórczości Michela Gondry, z filmem "Nauka snów" (chyba la science des reves/ the science of sleeps) na czele. Bardzo nietypowe podejście do pisania scenariuszy

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #21 10 Lis, 2009, 19:43:20 »
Mnie ostatnimi czasy rozjebało kilka pozycji:
1) Blindless
2) Nowa ziemia (ruska produkcja)
3) Districkt 9 (czad)
4) Year One (Jack Black i nie ma pytań)
5) Antychryst (ciężki i stonowany ale przecudne zdjęcia)
6) Nieśmiertelny Dekalog (wszystkie części od zawsze)

Walc z Baszirem mnie zaciekawił i pewnie zacne kino muszę looknąc, był taki podobny film z Keanu Rivsem, animacja o świadomym śnie nie pamiętam nazwy... ale mega czad.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #22 10 Lis, 2009, 20:01:35 »
Terror - Science of Sleep. Taki jeden slip ;) Bosski film. Tak z gatunku że niby powinien się człowiek śmiać ale w sumie to ma za duży WTF żeby odpowiednio reagować :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #23 11 Lis, 2009, 12:09:10 »
typowe dla tego reżysera ;). Poczytałem sobie o tym filmie z Walcem w tytule, oglądnę sobie chyba ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #24 11 Lis, 2009, 16:47:47 »
Ok, to tera ja. Wczoraj sobie odświeżyłem film z dwoma gostkami których wybitnie lubię. Niby fabuła taka se, pointa z dupy wyjęta (oczywista do bólu i hepiędowa) ale film trzyma w stanie sympatycznego nakręcenia, a jego największymi atutami są fajnie zagrany przez Farrela gówny bohater i GŁOS Kiefera Sutherlandowicza (tego co ma pierdolną kolekcję Gibsonów i grał w jakimś śmiesznym serialu o cyferkach... 24 czy cóś ;))



Anyways, na jakiś luźny wieczór całkiem przyjemna lekturka.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.