Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 529366 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1625 13 Cze, 2013, 13:08:02 »
Przeczytałem w życiu więcej książek niż wy zjedliście kotletów :facepalm: i to baaardzo różnej literatury... WP w obu dostępnych wtedy tłumaczeniach (Skibniewska i Łoziński), zanim się jeszcze zrobiła "modna". Hobbita chyba też 2 czy 3 razy. Tylko czy wy naprawdę nie rozumiecie o czym ja piszę? NIE o książce, a o FILMACH.

WP był do bólu epicki, pompatyczny, wzniosły i... chwała mu za to, bo taki miał być. Aczkolwiek zdecydowanie lepiej ogląda się go w wersji reżyserskiej, gdzie wycięte sceny są zwykle humorystyczne (np. Pip i Merry) i rozładowują atmosferę.

Natomiast Hobbit w takiej konwencji mi nie robi, bo dla dzieci jest za "epic" ze swoją długością, ujęciami przyrody, nawiązaniami do WP i tak dalej, a dla dorosłych zbyt infantylny przez właśnie dziecinność pierwowzoru. W książce to nie wadziło, to właśnie taka fajna, miła w czytaniu, lekka dziecięca bajeczka. Ale film zrobiony w ten sposób to po prostu szmira. W dodatku nastawiona tylko i wyłącznie na natłuczenie kasy, taki WP część 4, 5 i 6 (a raczej -1, -2 i -3 patrząc chronologicznie), bo już wrzucenie książki w JEDEN 3-godzinny film byłoby naciąganiem. Dlatego nie mam pojęcia czym się podniecacie.

I tyle.
« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2013, 13:13:37 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1626 13 Cze, 2013, 13:31:53 »
Przeczytałem w życiu więcej książek niż wy zjedliście kotletów
No nie wiem, lubię kotlety :D
return to monke

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1627 13 Cze, 2013, 13:49:06 »
Ja tam podszedłem do hobbita jak do czystej rozrywki. Miałem niskie oczekiwania, a że w filmie dzieje się dużo to się nie nudziłem. Chętnie obejrzałbym jeszcze raz. Skoro mogę dobrze bawić się na epoce lodowcowej, shreku, whatever, to czemu nie na tej bajce? Jest spoko. Chociaż nie powiem, żeby to był wybitny film rzecz jasna.

PS. Też lubię kotlety :D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1628 13 Cze, 2013, 13:57:05 »
A ja polecam :

( Obraz usunięty.)

Dla ambitnych  ;)
Oglądałem ostatnio i sam nie wiem co o tym filmie sądzić. Przez cały czas wciąga i intryguje, a później, kiedy czeka się na jakieś wyjaśnienie tego wszystkiego co widziało się przez ostatnie 2 godziny, wchodzą napisy końcowe..

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1629 13 Cze, 2013, 14:13:34 »
Mnie Hobbit strasznie rozczarował... jakbym zapłacił za bilet 3D w kinie, to po wyjściu chyba bym nim jebnął w kasjera.

... bo to kasjer wszystkiemu byłby winny ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1630 13 Cze, 2013, 15:48:01 »
Jakbym mógł w kogoś bardziej winnego, to by on oberwał :P Szczęście przez kina mojej mieścinie Hobbit przemknął jakoś tak szybko i nie zdążyłem się nawet dobrze zmówić z innymi chętnymi na seans.

W temacie zaś:



JEŻ JERZY - już sam trailer wskazywał że "coś będzie nie tak" bo bywa tak że zwiastun jest dobry a film zły, ale jeśli już on jest słaby to... Obraz kompletnie niewykorzystanych szans, nie pamiętam kiedy widziałem tak żałośnie nieśmieszną komedię, wliczając w to nawet niesławne "Ciacho" :facepalm: Dlatego nawet nie będę pisać więcej, bo szkoda czasu spędzonego nad klawiaturą :facepalm: A przecież sam się chowałem za regałami w Empiku, żeby inni nie zauważyli jak się duszę ze śmiechu czytając komiksy z Jerzym ;D

Jedno tylko co zostało z albumów to obrazoburczy ton całości i charakterystyczna, groteskowa kreska. Nie mam pojęcia gdzie uciekła reszta, bo przecież nad realizacją czuwał duet twórców Skarżycki/Leśniak... Mimo że trwa tylko ~75minut, to i tak nie warto. Ech...
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Zomballo

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1631 22 Cze, 2013, 11:48:49 »
Hansel i Gretel: Łowcy czarownic

Nooo nareszcie! Od czasu "Prometeusza" mało który film obejżałem z takim zadowoleniem. Myslałem ze to szit a zakoczył. Nie wiem ile razy z giną w nim Dani z Cradle of Filth ale było warto! :D

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1632 22 Cze, 2013, 12:53:45 »
A dużo w nim z włąk i ro z wałki ?
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1633 22 Cze, 2013, 13:13:57 »
Nawet w kinie na tym byłem ;) i o ile podobało mi się, o tyle historyjce brakowało statecznego szlifu dobrego reżysera wespół ze scenarzystą. Bo są pomysły zajebiste, ale kilka kiszek też - np. Peter Stormare (szeryf wioski) ginie bez sensu zanim zdążył się sensownie nagrać, a jego postać mogłaby być naprawdę zajebista. Ze stylizacją Famke Janssen też ktoś przesadził - niby to drobiazgi, ale w rękach np. Terrego Gilliama obraz mógłby być zajebisty, a jest tylko przyjemną oglądaczką.

W temacie:



WATCHMEN - STRAŻNICY Film który ma jeden z najlepszych początków jakie widziałem - czołówka do piosenki Dylana jest przekurwagenialna! Niestety dalej jest już tylko gorzej - masa jakiś pseudofilozoficznoh umanitarnochujwijak ich bredni (dr. Manhattan :facepalm: ), przeplatana sadystyczną rąbanką (Rorschach w więzieniu) i wątkiem "miłosnym" emocjonującym jak wczorajszy budyń. Ostatnie pół godziny już ledwo usiedziałem, takie było "ciekawe". Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda :(
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1634 22 Cze, 2013, 13:40:49 »
Oglądałem wczoraj Man of Steel, czyli nowego Superman'a. Sceny walk są świetne i pokazują, że technika powoli pozwoliłaby nawet na godną filmową produkcję Dragon Balla. Robi wrażenie. Stwierdziłem podczas oglądania, że filmy o super bohaterach robią się coraz bardziej dojrzałe i sensowne, ale wciąż pozostają niedopracowane i komiczne sceny. Można się pośmiać z ryków, sztuczności i niedopracowań, ale z drugiej strony zobaczyć Supermana bez majtek na rajtuzach, świetne sceny walki, popisy efektów specjalnych i nową fabułę, która mimo modyfikacji podtrzymuje ważne elementy oryginalnego Supermana. 8.5/10
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1635 22 Cze, 2013, 14:40:16 »
( Obraz usunięty.)

Jason Becker: Not Dead Yet
Od dłuższego czasu chciałem zobaczyć ten film, i nie zawiodłem się. Dla każdego Fana gitary!
Świetnie przedstawione życie Jasona, jego początki z gitarą, "dojście do sławy", jak wyglądał rozwój jego choroby i jego życie do dnia dzisiejszego. Wzruszające (tak Sebastian, wzruszające...) i motywujące.

Polecam :headbang:
Dziś oglądałem, również polecam. Pozytywnie nastrajający, choć również bardzo smutny dokument.

Zomballo

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1636 22 Cze, 2013, 15:37:18 »
A dużo w nim z włąk i ro z wałki ?
Jucha leje sie wiadrami! Trup ściele się gęsto i użyźna glebę na trzy następne pokolenia! Lepiej mógł to zrobić tylko Tarantino.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1637 23 Cze, 2013, 00:58:51 »
filmy o super bohaterach robią się coraz bardziej dojrzałe i sensowne

You made my day. :D
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2013, 10:08:47 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1638 23 Cze, 2013, 08:34:07 »
filmy o super bohaterach robią się coraz bardziej dojrzałe i sensowne

You made may day. :D

may? june.
nie ma za co ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1639 14 Lip, 2013, 22:48:07 »
Pokłosie, 2012



Kożdyn powinien zobaczyć. 11/10.
« Ostatnia zmiana: 14 Lip, 2013, 22:53:02 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1640 14 Lip, 2013, 23:08:55 »
Pokłosie, 2012

( Obraz usunięty.)

Kożdyn powinien zobaczyć. 11/10.

Się zgadzam się

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1641 14 Lip, 2013, 23:18:19 »
A dużo w nim z włąk i ro z wałki ?
Jucha leje sie wiadrami! Trup ściele się gęsto i użyźna glebę na trzy następne pokolenia! Lepiej mógł to zrobić tylko Tarantino.
Abo Rodriguez.

Też z przyjemnością obejrzałem.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1642 15 Lip, 2013, 01:01:47 »
Szklana pułapka 5 - 7/10, typowy holywoodzki film akcji, przyjemnie się ogląda, ale nie ma się co spodziewać drugiego dna, etc.

bandit112

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1643 15 Lip, 2013, 01:40:56 »
A The Expendables 2? Też typowy holywoodzki filmy akcji? Bo nie wiem czy się brać, a nie lubię typowego, amerykańskiego, przewidywalnego schematu.


Ostatnio obejrzałem Żółty Szalik (2000). Film naprawdę dobry, świetna gra aktorska, w żadnej scenie nie zawiało nudą, niektóre kwestie bardzo teatralne. Szkoda tylko, że urywa się trochę z dupy.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1644 15 Lip, 2013, 01:50:11 »
No dokładnie to jest w tym filmie (Expendables) i to do kwadratu, a nawet hipersześcianu i dlatego ten film jest właśnie śmieszny.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1645 15 Lip, 2013, 01:58:46 »


No cóż mogę rzec, dawno nie oglądałem bajeczki z tak zajebistymi postaciami (Mr Rzykruski rlz) i fajnym klimatem. Ode mnie 9/10. Trzyma w napięciu i ciekawości przez cały czas. Do pełnej 10 zabrakło tylko niedisneyowskiego zakończenia. Ajwaj, było blisko!
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2013, 02:04:09 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1646 15 Lip, 2013, 03:08:51 »
( Obraz usunięty.)

Do pełnej 10 zabrakło tylko niedisneyowskiego zakończenia.
Spoiler! :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1647 15 Lip, 2013, 03:22:01 »
( Obraz usunięty.)

Do pełnej 10 zabrakło tylko niedisneyowskiego zakończenia.
Spoiler! :D

i chuj! :D skoro disney robił, to jakie miało by być zakończenie? Jak w grze o tron? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1648 15 Lip, 2013, 11:24:48 »
american psycho - 10/10
i always go full retard

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #1649 15 Lip, 2013, 13:21:59 »
american psycho - 10/10

Polecam jeszcze pulp fiction
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig