Autor Wątek: [NGD] Czerwone gitary są najszybsze  (Przeczytany 2690 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
[NGD] Czerwone gitary są najszybsze
« 25 Cze, 2022, 12:17:32 »
Jakiś czas temu miałem Ibka RG3120F, którego sprzedaży trochę żałowałem. "Fenderowato" jestem już załatwiony, ale brakowało mi rasowego, rockowego wiosła.

Szczerze to nie wiem jak Japońce to robią, ale imho finansowo średnio im się to opłaca w aktualnych czasach i seria Genesis zaraz skończy swój żywot. Mając do wyboru starego, poobijanego strucla ze zużytymi nożami mostka czy dołożyć kilka stówek i wziąć nówkę z Guitarcenter wybór był oczywisty.

Padło na Ibanez RG550 Genesis.

Szczerze to zaskoczyły mnie pickupy, czyli V7 i V8. Chciałem z marszu wymienić je na coś od Dimarzio, ale są serio porządne. Imho to trochę inna wersja niż w starych modelach Ibaneza,








Offline Prokurator

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Te patyki są świetne ;D gdyby nie klon, który wizualnie mi się nie podoba, to już dawno bym się zaopatrzył ;D
Też się ostatnio najarałem na czerwonego ibka i udało się znaleźć kompromis. HNGD!

« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2022, 19:11:10 wysłana przez Prokurator »

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Popierdzam!

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
niezłe są Ibanezy

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
@Skibodeptak
Jaki to model te ciemne wiosło? RG770?

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Ibanez RG 770FM

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
@Skibodeptak
Śliczne wiosło. Swego czasu chciałem takowe kupić, ale z tego co pamiętam ze dwie sztuki jakie się pojawiły na olx/allegro były w fatalnym stanie.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Dzięki. Ta niestety też ma spore obicie do gołego drewna.
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2022, 20:24:44 wysłana przez Skibodeptak »

Offline Prokurator

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
@mwczesniak
wisi teraz jedna sztuka na olx

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
@Prokurator
Widziałem, ale raczej nie wyrzucę 5000 pesos, gdy np. za 3700 zł wisiał niedawno japoński Jackson KV5 neck through.
Swoją drogą to chyba kojarzę tego Ibka od @Skibodeptak właśnie po tym obiciu. Musiałem go kiedyś wiedzieć na sevenstring albo jakimś olx/allegro.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 304
Jacek NTB też jest w arsenale:

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Uff, wróciłem i w końcu mogę coś dopisać od siebie o serii Genesis. To co @sobek napisał o pipałkach to faktycznie prawda. To nie są te stare V7, V8 tylko nowy wypust i gra to zajebiście. Stare po prostu przymulały i nie wyciągały pełni z dechy. Teraz robi im to ktoś na bank z głową bo małe szumy a strzał z nowej V8 jak z Tone Zone. Oba na Alnico - podobieństwo czysto przypadkowe. Most Edge też im ktoś inny robi albo deko zmienili projekt. Widać to po śrubach mikrostroików. Jestem ciekaw jak z wytrzymałością nowej konstrukcji? Stare dawały radę choć potrafiły się topić od spoconej łapki a kolor cosmo black schodził od patrzenia. Tu jest ciorna cierń więc na kolorku nie przycięli. co do konstrukcj samej gitary to jest sporo różnic, pomiędzy starymi RG a Dżenezis. Konstrukcja gryfu jego osadzenia w body widać już po fotkach i nie będę się rozpisywał co i jak (no chyba, że zechcecie). Dodam tylko jeszcze, że w obydwu moich egzemplarzach wszystkie części gryfu wraz z podstrunnicą są qartersawn (po polskiemu cięte z ćwiartki) i są mega stabilne. Gdzieniegdzie nawet przebija ładny flejmik (w żółtej bardziej) z czasem może wyjdzie śmielej. No ale żeby nie było samych achów i ochów w pomarańczowej mam spierdolone malowanie. Jeden z samurajów zapomniał dodać UV blocka do lakieru i na body wyłażą mi miejscami różne niespodzianki (dostałem z tego powodu mały rabacik z dystrybucji więc foch zmalał). W żółtej natomiast ten desert yellow to tak naprawdę limonkowy i idealnie pasuje do plażmetalowego imageu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
8373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2009, 21:25:24
wysłana przez Radek M
8 Odpowiedzi
10036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 00:39:14
wysłana przez vha
3 Odpowiedzi
1846 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2012, 23:48:35
wysłana przez Kaar
8 Odpowiedzi
6460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2013, 17:16:46
wysłana przez admaxo
10 Odpowiedzi
3155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2015, 15:50:56
wysłana przez 2BeFree