Autor Wątek: Gitary akustyczne LAG w R&R  (Przeczytany 8374 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Gitary akustyczne LAG w R&R
« 17 Lis, 2009, 21:02:04 »
Wczoraj mialem przyjemnosc odwiedzic nowa siedzibe sklepu R&R w wawie przy metrze politechnika. Oprocz samego sklepu, ktorego to obszar powiekszyl sie kilku-krotnie mile zaskoczyl mnie wybor sprzetow(nawet byl komp z mozliwoscia "przegrania" sobie TonePorta). Poniewaz chcialem tylko rzucic okiem na wszystko przelecialem tylko przez caly sklep, nie chcialem nawet niczego ogrywac bo to trwa.

Jednak w dziale z akustykami(a fe) zobaczylem nieprzecietnie prezentujacy sie instrument firmy LAG, a nawet kilka. Konkretnie te dwa:

http://www.rnr.pl/p9763.1721_lag_gla_100d_gitara_akustyczna.html

http://www.rnr.pl/p9668.1721_lag_gla_300d_gitara_akustyczna.html

Wykonczenie satynowe jest mega. Wygodne i bardzo dostojnie sie prezentujace. Oba instrumenty mialy klonowy binding(!) i struny elixira. Brzmienie bylo baaardzo zadowalajace, smiem nawet twierdzic ze ceny mogly by byc dwu krotnie wyzsze. Naprawde profi wyglad i wykonanie.

Model z cedrowym topem ciutke bardziej mi pasowal, ale przy cenie tanszego - 639zl i tak nie ma o czym mowic. Prawie kupilem ta tansza :)

Nie znam sie wybitnie na akustykach, ale gdybym mial cokolwiek akustycznego kupowac do zastosowan rekeakcyjnych to bral bym tylkoi wylacznie to.

Jedynym zastrzezeniem mogl byc palisander z ktorego wykonana byla podstrunnica. W tanszym modelu byl miejscami bardzo jasny - ale powiem Wam ze to odbarwienie dodawalo tylko smaczku. W wyzszym modelu w pierwszym momencie myslalem ze mam do czynienia z jasniejszym hebanem.

Okey, rozeta to foto tapetka, ale kurwa 650zl i 1200??? No do chuja to prawie darmo.
No pain No gain !

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Gitary akustyczne LAG w R&R
« Odpowiedź #1 17 Lis, 2009, 21:07:46 »
kurde. Prezentuje się fajnie, ze specki też ok.
Robisz mi gas Radku! :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Gitary akustyczne LAG w R&R
« Odpowiedź #2 17 Lis, 2009, 21:21:14 »
LAGi ogolnie za swoja cene sa w pyte wioslami. Np jest sobie taki LAG A200 Standart za niecale 1500zl z flojdem i HZkami na pokladzie. Flojdzik super, nie obsysa tak jak edge3, gitarki ladniutkie i dobrze wykonane, brzmienie kwestia gustu.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Gitary akustyczne LAG w R&R
« Odpowiedź #3 17 Lis, 2009, 21:25:24 »
Uwierz mi ze sie sam zGASowalem. W dotyku wykonczenie gryfu jest nieco podobne do tego z mojego MM. cud mjut i orzeszki. Moze tylko tamte egzemplarze byly ok - nie wiem, ale zadne "sigule" czy inne instrumenty za pare kola nie przyciagnely mojej uwagi a jeszcze wtedy nie zwrocilem uwagi na cene. Za te pieniadze super sprawa.

EDIT: dodaje pare linkow w ktorych znajdziecie pare lepszych fotek niz na stronie laudy czy producenta.

http://www.allegro.pl/item809588263_gitara_elektro_akustyczna_lag_gla_300_ce_gratisy.html

http://www.allegro.pl/item809588262_gitara_akustyczna_lag_gla_300d_natural_gratisy.html

http://www.allegro.pl/item809588678_gitara_akustyczna_lag_gla_100d_natural_prezent.html

Tutaj jest widoczne to o czym mowilem, tzn. chociazby w modelu 300 obie gitarki sa wykonane z tych samych drewienek, jednak w jednej palisander jest ciemny w drugiej ma juz jasne pasy. To samo jest z podstrunnicami - jedne sa maksymalnie ciemne - inne maja takie odbarwienia. Mi sie to podoba, jednak jak ktos by chcial "ciemnego" LAGa to musi wybrac sobie konkretny egzemplarz. Ja bym tego nie uznal za wade, bo te odbarwienia wygladaja naprawde ciekawie.

To jak satynowy lakier sie prezentuje na takim akustyku widac dopiero na zywo. fajne jest profilowanie gryfu w miejscu laczenia z korpusem, zaczep do paska jest tez umieszczony w wygodnym miejscu.

Na fotkach slabo widac binding, ale powiem wam ze jest zrobiony naprawde niezle. To jest taki moj maly fetysz, i metoda oceny jakosci wiosel - im staranniej wykonany binding, tym wyzsza ocena. Tutaj jest naprawde niezle - zarowno w 100D jak i 300D, poza tym tak jak mowilem to drewno(gdybym mial oceniac binding w kontekscie stosunku cena/jakosc to w skali dziesiecio stopniowej dal bym 15). Nie wiem jakie sa tendencje wsrod gitar akustycznych, ale ja sie pierwszy raz z czyms takim spotykam w tym przedziale cenowym. Tak szczerze to chwilke ogladajac oba instrumenty nie zauwazylem aby polowe tanszy model byl wykonany gorzej - takze duuzy plus.

Oba instrumenty stroily jak nalezy i brzmialy bardzo zachecajaco - nie wiem na ile brzmienie bylo zasluga elixirow, ale efekt finalny jest niezly.

Ja na miejscu panow z LAG darowal bym sobie tylko ta fototapetowa rozete. Wyglada ladnie, ale fetyszystom moglo by to sie nie spodobac :)
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2009, 04:21:25 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2008, 12:41:04
wysłana przez hofiman
2 Odpowiedzi
1908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2010, 15:53:25
wysłana przez terrormuzik
15 Odpowiedzi
8712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2011, 10:32:46
wysłana przez regret
7 Odpowiedzi
6481 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2011, 21:27:52
wysłana przez Radek M
10 Odpowiedzi
1988 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2014, 12:37:14
wysłana przez bandit112