Autor Wątek: [NMD] Hotone Ampero II Stomp  (Przeczytany 8836 razy)

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #25 14 Lut, 2022, 17:00:03 »
Mały update i ostrzeżenie - jak ktoś planuje go kupować, to nie zwalać winy na mnie :)

Na razie miałem 2 razy okazję pograć przez niego nieco głośniej - po jakieś 15 minut przez pętlę PV Valvekinga 212 i Line 6 Spider Valve 212 (na celkach V30) i było bez rewelacji.

Modyfikowałem co prawda tylko presety robione w domowych warunkach, do tego na gitarach których na co dzień nie używam (zapasowy składak z Teslą Plasma-7 pod gryfem i Chapman ML-1 modern baritone, którego pożyczył mi znajomy do ogrania) jednak na razie "na żywo" jaj to nie urywało. Było po prostu poprawnie. Ciężko to inaczej opisać.

Także na razie Ampero II polecam do grania na kanapie, ale do grania prób/koncertów - nie jestem jeszcze sam przekonany. Za dwa/trzy tygodnie jak trafi do mnie nowa gitara może będę w stanie coś więcej powiedzieć.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #26 14 Lut, 2022, 17:37:04 »
Czyli mówisz, że Axe Standard był lepszy?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #27 14 Lut, 2022, 17:41:11 »
Nie, dozbieraj i kup lampe.


Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #29 15 Lut, 2022, 00:25:23 »
Czyli mówisz, że Axe Standard był lepszy?

Do domu - nie, do grania prób i koncertów - na razie uważam, że tak.

Zobaczy się co będzie jak znajdzie się więcej czasu na granie. Jeszcze raz zaznaczę - brzmienia ustawione na PC i do nagrywania - super (grane na Solarze a2.7), brzmienia "z pieca" (grane na patyku zastępczym i na szybko przerobionych presetach ustawionych wcześniej pod impulsy) - tak sobie.

Spoiler

Łączy najgorsze cechy świata lampy i Line 6:
a) - trzeba czasami wymienić lampy, ustawić BIAS i lubi się zepsuć
b) - ma logo Line6 i nawet jak je zdejmiesz to i tak wstyd

Najgorsze, że jest mój :D Ale kupiony za cenę niewiele większą niż dwie V30, więc w sumie to dostałem całkiem spoko lampową końcówkę mocy, paczkę i cyfrowy preamp gratis :D

A przy okazji mieści się u mnie idealnie pod biurkiem. Paczka 212 tego nie potrafiła.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2022, 00:32:23 wysłana przez SolarisP »

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #30 15 Lut, 2022, 00:26:27 »
czyli pierwsze wrażenie - dupy nie urywa.

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #31 15 Lut, 2022, 00:38:29 »
Taka czwórka z minusem, nie zapowiada się na świadectwo z paskiem.

Chociaż wygoda obsługi jest tip top - przez ten czas co wybiorę pełen łańcuch efektów i jakoś go wstępnie ustawię to na Helixie można było może wstawić preamp i jakiś drive.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #32 15 Lut, 2022, 12:08:43 »
Dlatego prosiłem o relacje z grania live. Mam nadzieję, że coś tam pokręcisz i wyjdzie petarda.

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #33 21 Lut, 2022, 09:45:37 »
Ok, wczoraj udało mi się pograć na nim nieco dłużej (tj. półtorej godziny, w tym jakieś 20 minut na kręcenie) i na wiośle z prawidłową ilością strun.

Ofiarą do odtwarzania wygenerowanych dźwięków został Peavey Bandit 112 - nadal niestety nie udało mi się zagrać na gratach które znam. Wnioski:

1. Konieczne jest eq po sekcji preampu by zapanować nad częstotliwościami powyżej 8 khz. Brzmiało to dość dziwnie, nieprzyjemnie szklisto, ale po low-passie z ustawionym Q + delikatnym obcięciem 6,5 khz było dobrze. Mam wrażenie, że aliasing objawia się tutaj bardzo mocno - ale w znacznie wyższych pasmach niż w Helixach. Osobiście wolę już zachowanie Ampero - można go sporo wyciąć, a w Line6 "śmieci" mamy nawet w bardziej roboczym paśmie gitary.
2. Włączenie sekcji power ampu temperuje problemy powyżej 8 khz, ale za to w dole dzieje się potężny burdel - przy resonance ustawionym na pół gwizdka brzmi to jakbyśmy zakręcili do samego końca + jeszcze troszkę. Nie ma to jednak znaczenia przy graniu przez wzmacniacz zgodnie ze sztuką - bardziej ciekawostka. Czasami w Helixie wolałem zostawić włączoną symulację preampu + power amp bo zwyczajnie łatwiej było coś tak ukręcić, we Fractalu i w Ampero - zdecydowanie lepiej nie łączyć symulacji power ampu z fizyczną końcówką wzmacniacza.
3. Podtrzymuję wniosek, że do nagrań za to połącznie symulacji preampu + manualnie ustawionego power ampu sprawia się świetnie.
4. Ostatecznie udało się ukręcić dobre brzmienie - na ile paczka 112 pozwalała, bo brakowało odrobinę "oomph" w dole :) Wcześniej starałem się ugrać coś na 5150, tym razem wróciłem do symulacji Bognera Ecstasy w trybie Plexi.
5. Symulacja precision drive sprawdza mi się lepiej niż tubescreamer

Generalnie powrócił mi optymizm co do grania na nim live - na pewno jest już dobrze, wdzię zadatki na "petardę". Nadal jednak czekam, żeby zagrać na swojej Linii Sześć Pająk Zawór dwieście dwanaście (powodów do wstydu). Jak gwiazdy ułożą się w prawidłowej konfiguracji to pewnie w najbliższą środę.
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2022, 09:48:47 wysłana przez SolarisP »

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #34 04 Mar, 2022, 15:34:38 »
Kolejny update:

Pograłem już więcej na własnych gratach i jest petarda :)

Zależy to oczywiście od definicji petardy - w tym przypadku - lepiej niż Helix, gorzej niż Axe FXII. Potwierdzone przez postronnych słuchaczy komentarzem: "Jeszcze nigdy tak dobrze to nie brzmiało".

Temperując jeszcze nieco ekscytację - jest tylko nieco lepiej niż z Fractalem standard - gdyby ustalić skalę od 0 do 10, gdzie za 10 uznajemy Axe FXII to uznałbym, że Helix to 6, Fractal Standard to 6,5, a Ampero II to 7. Wygrywa jednak dla mnie wszystko wygodą obsługi i tym, że nie stać mnie w tej chwili na FM3 :D

Z odkrytych baboli - informowałem wcześniej, że delay przy zmianie presetu jest akceptowalny. Okazuje się jednak, że jest ciekawiej:

1. Zmiana presetu zajmuje jednak zbyt długo - nie sprawdza się kompletnie w przypadku jeżeli gramy sobie lekkim crunchem i chcemy dla kontrastu pierdzielnąć jedną ćwierćnutkę hi-gainem. Może w takim razie funkcja CTRL? Takie upośledzone sceny.
2. CTRL - zmiana "sceny" trwa niewiele krócej niż zmiana presetu. WTF?
3. Po podłączeniu sterownika midi opóźnienia spadają o jakieś 70% :D zmiana "sceny" jest błyskawiczna. Presety zmieniają się podobnie jak w Helixie czy Fractalu.

Zakładam, że problem wynika z fatalnego zaprogramowania logiki footswitchy. Mogą one pełnić sporo funkcji, więc pewnie cała logika jest przetwarzana przy każdym naciśnięciu. Najprawdopodobniej nigdzie nie ma w buforze informacji o tym, że dany footswitch ma po prostu wysłać np. Midi CC#73 o wartości 127, tylko raczej mamy ciąg zapytań o to co właściwie Ampero ma teraz zrobić skoro po nim depczemy.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #35 04 Mar, 2022, 20:25:07 »
mamy ciąg zapytań o to co właściwie Ampero ma teraz zrobić skoro po nim depczemy.
a wszystko to napisane w pythonie ;D

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #36 12 Cze, 2022, 03:28:28 »
Powiem, że im dłużej go używam tym lepiej się z nim bawię.

Po dłuższym użytkowaniu stwierdzam - nawet wzmaki które na początku nie podchodzą potrafią wyczarować coś niesamowitego. Wystarczy zmienić lampy / ustawienia biasu - cokolwiek w końcówce mocy. Reagują naprawdę różnie na zmiany - zależnie od modelu.

Overdrive są na czwórkę z plusem, ale wszelkie boosty - na szóstkę. Pozwalają na znacznie ciekawsze reakcje z wzmacniaczem.

"Sweetspot" jest bardzo szeroki - o ile nie kręci się jakichś absurdów to brzmi to zawsze przyzwoicie lub lepiej. Odwrotnie niż w Helixie, ale już chyba na to narzekałem wystarczająco.

Bawiłem się też robieniem "dual" ampu. Cudzysłów, bo był to raczej dual preamp równolegle wpięty w jedną końcówkę. Bogner Ecstasy na kanale Vintage z niskim gainem + EVH 5150 z kupą gainu. Przed nimi FET Boost, a za nimi ISP Decimator, Końcówka na lampach EL84, sag wywalony dość wysoko dla dodatkowej kompresji. Na końcu stockowy IR Celestion 4xV30 z próbkowaniem 2048. W presecie zmieścił się też delay i reverb, ale tak ledwo - ledwo. Na gitarkach w postprodukcji dodałem też cichuteńki (jakoś 24 db ciszej niż gitary) reverb grający od 3 khz i wyżej. Taki mój patent.

Na basie jakiś kompresor, jakiś Darkglass, jakaś Mesa i jakaś symulacja paczki 4x10 Ampega z mikrofonem kondensatorowym. Niestety nie pamiętam szczegółów.




Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #37 29 Sie, 2022, 15:40:21 »
Raport z moich dalszych przygód z Ampero II:

Firmware 1.1.0 poprawia ilość dostępnej mocy o jakieś 20%. Można spokojnie działać na dwa wzmaki w stereo + dwa oddzielne impulsy + delay + reverb + bramka + boost (niekoniecznie w tej kolejności) i nadal zostaje nieco krzepy do wykorzystania.

Były różne problemy z synchronizacją zegara po MIDI, ale po update już mu przeszło.

Na tyle się z nim polubiłem, że nagrałem sobie własne IRy i potworzyłem trochę paczek presetów. Próbki:







Na dniach ma też wskoczyć paczka darmowa, nawet jeżeli nie macie Ampero II to 3 impulsy do kolekcji będą.

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #38 04 Wrz, 2022, 14:59:19 »
Darmowa paczka jest już online :) Łapcie zatem IRy za uczciwą cenę!

https://www.newvintageaudio.com/store/.b/wojciech-piorkowski


Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #39 13 Gru, 2022, 11:34:06 »
Porównywał ktoś może a Headrush MX 5 ?

Offline baltus

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #40 31 Mar, 2023, 22:03:33 »
Przymierzam się do zakupu ampero stomp albo line 6 hx stomp. Czy podpięcie takiego efektu na 4 kable ma sens w przypadku korzystanie z symulacji wzmacniaczy i grania na wzmacniaczu lampowym? sprawdza się takie rozwiązanie? Ampero stomp wpięta w pętle nie tnie góry?? (miałem ampoer mp100 i po wpięciu w pętle neisamowicie obcinała górę) Jak ampero w porównaniu z hx stomp?

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #41 04 Kwi, 2023, 16:12:54 »
Co do cięcia góry - nie odpowiem, bo wzmak w którego go wpinam w pętlę to wystarczająca herezja (Spider Valve) i nie korzystam z jego preampów.

Co do porównania HX vs Ampero - Według mnie - symulacje wzmacniaczy, preampów, większości drive - lepsze po stronie Ampero. Może Precision Drive lepszy jest na HX. Efekty przestrzenne lekko lepiej w HX. Pitch shiftery - zdecydowanie lepiej w HX. Wygoda obsługi zdecydowanie po stronie Ampero. Na minus - rzadko pojawiają się update. Na plus - tak z 30-40% więcej pary w DSP, generalnie można tworzyć bardziej złożone konfiguracje efektów niż na HX.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1774 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2016, 23:30:00
wysłana przez Mat
8 Odpowiedzi
2993 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2018, 21:52:16
wysłana przez Mat
6 Odpowiedzi
2368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2021, 20:17:25
wysłana przez wuj Bat
9 Odpowiedzi
2657 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2021, 19:25:58
wysłana przez dari555