Autor Wątek: [NMD] Hotone Ampero II Stomp  (Przeczytany 9106 razy)

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #25 04 Mar, 2022, 15:34:38 »
Kolejny update:

Pograłem już więcej na własnych gratach i jest petarda :)

Zależy to oczywiście od definicji petardy - w tym przypadku - lepiej niż Helix, gorzej niż Axe FXII. Potwierdzone przez postronnych słuchaczy komentarzem: "Jeszcze nigdy tak dobrze to nie brzmiało".

Temperując jeszcze nieco ekscytację - jest tylko nieco lepiej niż z Fractalem standard - gdyby ustalić skalę od 0 do 10, gdzie za 10 uznajemy Axe FXII to uznałbym, że Helix to 6, Fractal Standard to 6,5, a Ampero II to 7. Wygrywa jednak dla mnie wszystko wygodą obsługi i tym, że nie stać mnie w tej chwili na FM3 :D

Z odkrytych baboli - informowałem wcześniej, że delay przy zmianie presetu jest akceptowalny. Okazuje się jednak, że jest ciekawiej:

1. Zmiana presetu zajmuje jednak zbyt długo - nie sprawdza się kompletnie w przypadku jeżeli gramy sobie lekkim crunchem i chcemy dla kontrastu pierdzielnąć jedną ćwierćnutkę hi-gainem. Może w takim razie funkcja CTRL? Takie upośledzone sceny.
2. CTRL - zmiana "sceny" trwa niewiele krócej niż zmiana presetu. WTF?
3. Po podłączeniu sterownika midi opóźnienia spadają o jakieś 70% :D zmiana "sceny" jest błyskawiczna. Presety zmieniają się podobnie jak w Helixie czy Fractalu.

Zakładam, że problem wynika z fatalnego zaprogramowania logiki footswitchy. Mogą one pełnić sporo funkcji, więc pewnie cała logika jest przetwarzana przy każdym naciśnięciu. Najprawdopodobniej nigdzie nie ma w buforze informacji o tym, że dany footswitch ma po prostu wysłać np. Midi CC#73 o wartości 127, tylko raczej mamy ciąg zapytań o to co właściwie Ampero ma teraz zrobić skoro po nim depczemy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2016, 23:30:00
wysłana przez Mat
8 Odpowiedzi
3010 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2018, 21:52:16
wysłana przez Mat
6 Odpowiedzi
2383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2021, 20:17:25
wysłana przez wuj Bat
9 Odpowiedzi
2722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2021, 19:25:58
wysłana przez dari555