Autor Wątek: [NMD] Hotone Ampero II Stomp  (Przeczytany 9039 razy)

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #25 21 Lut, 2022, 09:45:37 »
Ok, wczoraj udało mi się pograć na nim nieco dłużej (tj. półtorej godziny, w tym jakieś 20 minut na kręcenie) i na wiośle z prawidłową ilością strun.

Ofiarą do odtwarzania wygenerowanych dźwięków został Peavey Bandit 112 - nadal niestety nie udało mi się zagrać na gratach które znam. Wnioski:

1. Konieczne jest eq po sekcji preampu by zapanować nad częstotliwościami powyżej 8 khz. Brzmiało to dość dziwnie, nieprzyjemnie szklisto, ale po low-passie z ustawionym Q + delikatnym obcięciem 6,5 khz było dobrze. Mam wrażenie, że aliasing objawia się tutaj bardzo mocno - ale w znacznie wyższych pasmach niż w Helixach. Osobiście wolę już zachowanie Ampero - można go sporo wyciąć, a w Line6 "śmieci" mamy nawet w bardziej roboczym paśmie gitary.
2. Włączenie sekcji power ampu temperuje problemy powyżej 8 khz, ale za to w dole dzieje się potężny burdel - przy resonance ustawionym na pół gwizdka brzmi to jakbyśmy zakręcili do samego końca + jeszcze troszkę. Nie ma to jednak znaczenia przy graniu przez wzmacniacz zgodnie ze sztuką - bardziej ciekawostka. Czasami w Helixie wolałem zostawić włączoną symulację preampu + power amp bo zwyczajnie łatwiej było coś tak ukręcić, we Fractalu i w Ampero - zdecydowanie lepiej nie łączyć symulacji power ampu z fizyczną końcówką wzmacniacza.
3. Podtrzymuję wniosek, że do nagrań za to połącznie symulacji preampu + manualnie ustawionego power ampu sprawia się świetnie.
4. Ostatecznie udało się ukręcić dobre brzmienie - na ile paczka 112 pozwalała, bo brakowało odrobinę "oomph" w dole :) Wcześniej starałem się ugrać coś na 5150, tym razem wróciłem do symulacji Bognera Ecstasy w trybie Plexi.
5. Symulacja precision drive sprawdza mi się lepiej niż tubescreamer

Generalnie powrócił mi optymizm co do grania na nim live - na pewno jest już dobrze, wdzię zadatki na "petardę". Nadal jednak czekam, żeby zagrać na swojej Linii Sześć Pająk Zawór dwieście dwanaście (powodów do wstydu). Jak gwiazdy ułożą się w prawidłowej konfiguracji to pewnie w najbliższą środę.
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2022, 09:48:47 wysłana przez SolarisP »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2016, 23:30:00
wysłana przez Mat
8 Odpowiedzi
3003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2018, 21:52:16
wysłana przez Mat
6 Odpowiedzi
2377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2021, 20:17:25
wysłana przez wuj Bat
9 Odpowiedzi
2701 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2021, 19:25:58
wysłana przez dari555