Autor Wątek: [NMD] Hotone Ampero II Stomp  (Przeczytany 9041 razy)

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NMD] Hotone Ampero II Stomp
« Odpowiedź #25 12 Cze, 2022, 03:28:28 »
Powiem, że im dłużej go używam tym lepiej się z nim bawię.

Po dłuższym użytkowaniu stwierdzam - nawet wzmaki które na początku nie podchodzą potrafią wyczarować coś niesamowitego. Wystarczy zmienić lampy / ustawienia biasu - cokolwiek w końcówce mocy. Reagują naprawdę różnie na zmiany - zależnie od modelu.

Overdrive są na czwórkę z plusem, ale wszelkie boosty - na szóstkę. Pozwalają na znacznie ciekawsze reakcje z wzmacniaczem.

"Sweetspot" jest bardzo szeroki - o ile nie kręci się jakichś absurdów to brzmi to zawsze przyzwoicie lub lepiej. Odwrotnie niż w Helixie, ale już chyba na to narzekałem wystarczająco.

Bawiłem się też robieniem "dual" ampu. Cudzysłów, bo był to raczej dual preamp równolegle wpięty w jedną końcówkę. Bogner Ecstasy na kanale Vintage z niskim gainem + EVH 5150 z kupą gainu. Przed nimi FET Boost, a za nimi ISP Decimator, Końcówka na lampach EL84, sag wywalony dość wysoko dla dodatkowej kompresji. Na końcu stockowy IR Celestion 4xV30 z próbkowaniem 2048. W presecie zmieścił się też delay i reverb, ale tak ledwo - ledwo. Na gitarkach w postprodukcji dodałem też cichuteńki (jakoś 24 db ciszej niż gitary) reverb grający od 3 khz i wyżej. Taki mój patent.

Na basie jakiś kompresor, jakiś Darkglass, jakaś Mesa i jakaś symulacja paczki 4x10 Ampega z mikrofonem kondensatorowym. Niestety nie pamiętam szczegółów.




 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2016, 23:30:00
wysłana przez Mat
8 Odpowiedzi
3003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2018, 21:52:16
wysłana przez Mat
6 Odpowiedzi
2377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2021, 20:17:25
wysłana przez wuj Bat
9 Odpowiedzi
2701 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2021, 19:25:58
wysłana przez dari555