Autor Wątek: Modeler od Neural DSP  (Przeczytany 14067 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #25 12 Sty, 2020, 11:49:06 »
Ale mają taki komercyjny bullshit że ja już tego na pewno nie kupię.
Znaczy się?
Pewnie chodzi o to, że na ich stronie produkty reklamowane są jak jakaś rewolucja. Coś wyjątkowego, niepowtarzalnego i najlepszego na świecie. Sam też nie lubię takiej marketingowej papki, ale widocznie taki wymóg tych czasów. Inaczej ciężko byłoby producentowi sprzedać to za takie pieniądze.
007

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #26 12 Sty, 2020, 15:00:09 »
Jest też jedyne potrzebne promo na rynek amerykański - facet wszedł na urządzonko z drugim na plecach ;)


Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #27 12 Sty, 2020, 20:04:27 »
Ja rozumiem że oni mogą developować ten soft przy użyciu jakiegoś ML... ale ludzie. Nie ma opcji żeby ten procek co tam siedzi ogarniał jakieś sieci neuronowe. Nie i chuj. Jeszcze nie teraz. No chyba że przykrywa go GTX1080 albo wrzuca na chmurę... to może. Ja wiem że na głupocie ludzkiej najłatwiej zarobić i niech im bozia da jak najwięcej. Ja po prostu nie lubię jak się z kogoś debila robi. Chyba że z Johnnego. To można.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #28 12 Sty, 2020, 20:44:53 »
@Amal_68 To tak mam teraz. :) No i mam nadzieję, że wyjdę za jakiś czas poza sypialnię z graniem, więc... :) Będę też gotowy basowo i gitarowo. :)
Poza tym lubię mieć wszystko w jednym i dobrej jakości, a nie układać pluginy jeden za drugim w DAW. Kupuję Fractala, wiem, że wszystko jest topowe i nie kusi mnie "a może tamten plugin dokupić, może ten bym sprawdził..."
Looperem też bym się pobawił. :)

Do czasu zapowiedzenia FM3 czekałem tylko na nowego S-Geara. ;)

Czym taki Revalver z "BIIIIP" różni się od ukłądania pluginów w VST?

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #29 12 Sty, 2020, 22:09:14 »
@Rot To, że odpalam jeden program i mam. A nie najpierw DAW, potem ładuję jeden plugin, drugi, trzeci, zapinam IRy... Przy nagrywaniu czy coś można się pobawić. Ale gdy siadam i gram, to chcę mieć możliwie plug&play, wszystko w jednym i w jak najprostszym interfejsie. Akurat ReValverowy mi leży tak średnio, ale tam mam 4 fabryczne presety. S-Gear jest też spoko w swojej prostocie. Helixowy soft mnie odrzuca z kolei. Ale Fractal ma bardzo przyjazny edytor.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #30 12 Sty, 2020, 23:55:41 »
Dlatego mam zapisany jeden projekt służący tylko temu, że mam w nim parę ścieżek z wybranymi łańcuchami wtyczek. Poza tym możesz je zapisywać jako gotówce i po prostu wgrywać ja ścieżki, przynajmniej w Reaperze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #31 13 Sty, 2020, 02:08:02 »
@Rot To, że odpalam jeden program i mam. A nie najpierw DAW, potem ładuję jeden plugin, drugi, trzeci, zapinam IRy... Przy nagrywaniu czy coś można się pobawić. Ale gdy siadam i gram, to chcę mieć możliwie plug&play, wszystko w jednym i w jak najprostszym interfejsie. Akurat ReValverowy mi leży tak średnio, ale tam mam 4 fabryczne presety. S-Gear jest też spoko w swojej prostocie. Helixowy soft mnie odrzuca z kolei. Ale Fractal ma bardzo przyjazny edytor.
Przy vst latencja jest tez wieksza, niz jak sie ma oddzielne urzadzenie.



Tak widze, ten sprzet ma procki Sharc, ktore to siedza w interfejsach Universal Audio, a te sa przezajebiste. No ale jak wiadomo, duzo jeszcze oprogramowanie zrobi roboty.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #32 13 Sty, 2020, 11:25:02 »
@Rot To, że odpalam jeden program i mam. A nie najpierw DAW, potem ładuję jeden plugin, drugi, trzeci, zapinam IRy... Przy nagrywaniu czy coś można się pobawić. Ale gdy siadam i gram, to chcę mieć możliwie plug&play, wszystko w jednym i w jak najprostszym interfejsie. Akurat ReValverowy mi leży tak średnio, ale tam mam 4 fabryczne presety. S-Gear jest też spoko w swojej prostocie. Helixowy soft mnie odrzuca z kolei. Ale Fractal ma bardzo przyjazny edytor.
Przy vst latencja jest tez wieksza, niz jak sie ma oddzielne urzadzenie.



Tak widze, ten sprzet ma procki Sharc, ktore to siedza w interfejsach Universal Audio, a te sa przezajebiste. No ale jak wiadomo, duzo jeszcze oprogramowanie zrobi roboty.

Ale ja się odnosiłem do kwestii DAW + pluginy vs Revalver czy inny Guitar Rig, gdzie oba programy też de facto chodzą na VSTkach - przecież osobne symulacje z nich można załadować do takiego DAWa tak samo.

Chyba, że to ja źle coś kojarzę, to wtedy pardon.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #33 13 Sty, 2020, 13:53:15 »
Ja mowilem o VST vs jakis modeller, czy cos takiego. Roznica w latencji jest mocno odczuwalna.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #34 15 Sty, 2020, 02:21:02 »


Na razie mocno średnia ta proopka od nich. Tylu pro artystów w rosterze, a na własną rękę kombinują.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #35 15 Sty, 2020, 09:10:29 »
Ja po prostu nie lubię jak się z kogoś debila robi. Chyba że z Johnnego. To można.

Nie można, a wręcz należy.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #36 15 Sty, 2020, 14:07:19 »
No niestety, kolejna wtyczka która nie radzi sobie z brzmieniami na krawędzi. Albo clean albo wpierdol. Nie kupuje tego :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #37 15 Sty, 2020, 14:40:30 »
Fractal Master Race. Będę czekał na FM3. :) Chyba na zapas sobie sterowniczek kupię, bo widzę używkę Morningstara. ;)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #38 15 Sty, 2020, 17:18:50 »


Na razie mocno średnia ta proopka od nich. Tylu pro artystów w rosterze, a na własną rękę kombinują.

Z ich strony:
With 2GHz of dedicated DSP from its Quad-Core SHARC® architecture

Ponieważ każdy rdzeń taktowany jest 500MHz(450MHz tak naprawdę). :D

Czytam że próbują modelować analogowe urządzenia tym ustrojstwem. No ekstra, ale gdzie się podziało korzystanie z możliwości, jakie daje przetwarzanie cyfrowe? Istnieją świetne brzmienia, które analogowo wytworzyć jest bardzo trudno lub jest to w zasadzie niemożliwe. Niech wreszcie ktoś z tego potencjału skorzysta, kurła.

Zomballo

  • Gość
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #39 15 Sty, 2020, 21:46:18 »
Czy ja dobrze widzę w footswitchach enkodery? No to ładnie. :D Daję max dwa lata w warunkach scenicznych i do piachu.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #40 15 Sty, 2020, 23:42:18 »


Na razie mocno średnia ta proopka od nich. Tylu pro artystów w rosterze, a na własną rękę kombinują.

"It sounds dead, dry and sterile, sorry."

Sorry.
Paczki z głów!

Offline Orzech

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • Has Very Nice Guitars
    • Very Nice Guitars
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #41 16 Sty, 2020, 12:26:53 »
Póki co to brzmi dość słabo, chyba zostanę przy Fractalu ;)
Synthetic Blast https://syntheticblast.pl
Very Nice Guitars - mój sklep https://veryniceguitars.com

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #42 16 Sty, 2020, 12:34:10 »
Ja dalej jednak czekam na FM3 i sobie morningstara dokupie.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #43 16 Sty, 2020, 15:07:22 »
Brzmi jak gówno + scenicznie jednak będzie cipa jeśli mowa u użytkowaniu jako unitu od gigu do gigu, jeśli wrzucić to do racka i zapiąć w MIDI to chuj niech sobie chodzi i gar z tyłu ale te switche pierdolną 100pro w którymś momencie i chuj będzie a nie zmiana parametru...

Ja jednak uważam że cena/możliwości/jakoś duży Helix wygrywa wszstko

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #44 17 Sty, 2020, 09:42:05 »


Nowy test

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #45 17 Sty, 2020, 10:07:13 »
Ciągle sucho i sterylnie.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #46 17 Sty, 2020, 10:25:36 »
Kwestia braku reverbu. IMO zajebiście teraz. Szczególnie czyste, crunch faktycznie nieco za mało mięska i ma dziwną średnicę.

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #47 17 Sty, 2020, 10:27:15 »
Ciągle sucho i sterylnie.
Niestety, widać że ciągle się tłumaczą "Beta Tones", może coś ogarną do końca roku, ale jestem jakoś sceptycznie do tego nastawiony.

Offline Orzech

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • Has Very Nice Guitars
    • Very Nice Guitars
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #48 17 Sty, 2020, 16:40:40 »
No moim zdaniem póki co brzmienie takie na poziomie helixa, na pewno nie jest to kemper ani axe fx. Myślałem, że będą to mieli lepiej ogarnięte, bo np. Archetype Abasi moim zdaniem brzmi bardzo dobrze
Synthetic Blast https://syntheticblast.pl
Very Nice Guitars - mój sklep https://veryniceguitars.com

Offline grim

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #49 23 Sty, 2020, 19:41:31 »
Brzmi to znacznie gorzej niż ich pluginy. Mam Abasi i Nolly i są o półkę wyżej niż to co na demo, wiec ogólnie rozczarowanie.
Ale drugi problem to one gorzej się miksują niż Helix...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
2844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2015, 19:34:17
wysłana przez Mother Puncher
7 Odpowiedzi
10365 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2019, 19:05:32
wysłana przez vlamnick
9 Odpowiedzi
4475 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2021, 21:16:44
wysłana przez gizmi7
4 Odpowiedzi
2789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2021, 22:15:06
wysłana przez snapkejs
12 Odpowiedzi
2913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2023, 20:59:37
wysłana przez Skibodeptak