Autor Wątek: Modeler od Neural DSP  (Przeczytany 13963 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Modeler od Neural DSP
« 09 Sty, 2020, 19:52:34 »


Widzieliście? 6 switchy - idealny kompromis między mobilnością, a funkcjonalnością. 3 w HX mnie wykańczały. :( Ciekawe, czy mnie skłoni, żeby zrezygnować z czekania na FM3. ;)

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #1 10 Sty, 2020, 13:01:21 »
Ogłoszone, hardware'owo zapowiada się pysznie. Chyba Fractal ma konkurencję :o
https://guitar.com/news/neural-dsp-quad-cortex-modeller-multi-effects-namm-2020/

« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2020, 13:11:40 wysłana przez nerozume »

Online Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #2 10 Sty, 2020, 13:36:21 »
A mi brakuje pedału ekspresji. Ciekaw jestem jak to będzie gadać,i czy warto będzie przesiąść się z Helixa.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #3 10 Sty, 2020, 14:20:22 »
A mi brakuje pedału ekspresji. Ciekaw jestem jak to będzie gadać,i czy warto będzie przesiąść się z Helixa.

To. Se. Kup.
Sporo osób nie używa w ogóle, a widać, że dzięki temu, jak możliwości i ilość switchy, urządzenie będzie naprawdę kompaktowe.

A tak ogólnie? Czekam na cenę i pierwsze recenzje. Na tę chwilę jestem skłonny zrezygnować z dalszego czekania na FM3.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #4 10 Sty, 2020, 19:44:52 »


Ja jestem ślepy czy to nie ma wejścia na gitarke?  :o
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #6 10 Sty, 2020, 19:54:53 »
Jest i film:


Wysłane z mojego p30pro przy użyciu Tapatalka


Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #7 10 Sty, 2020, 19:57:06 »
( Obraz usunięty.)

Ja jestem ślepy czy to nie ma wejścia na gitarke?  :o

Masz wejścia kombo

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #8 10 Sty, 2020, 22:42:47 »
Jest tym, czym FM3 być powinien...

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #9 10 Sty, 2020, 23:54:05 »
Ten sprzęt ma spore zadatki do tego żeby pozamiatać konkurencje, cenowo na podobnym poziome co taki kemper* itd a patrząc na to jakiej jakości VSTki zrobiła do tej pory ta firma to chyba nie ma się co obawiać o brzmienie.

*z jednej strony szkoda, nie obraził bym się gdyby to była tańsza zabawka, znowu się będzie człowiek zastanawiał czy rozbijać świnkę czy lepiej jeść gruz przez jakiś czas żeby potem sobie zdać sprawę ze do hobbystycznego grania wcale nie trzeba sprzętu z tak wysokiej półki.

BTW: ciekawe czy komuś z Line6 wyskoczyła żyłka na czole jak zobaczyli ze główny ekran interfejsu praktycznie zerżnięty z Helixa ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #10 11 Sty, 2020, 00:36:21 »
Gdyby 400 euro mniej (nawet przy mniejszych możliwościach) - już bym złożył preorder. Tak to pozostaje czekać na odpowiedź konkurencji (w szczególności Chińczyków). Ale zajebistość ogólnie. Jeszcze nie ma NAMM, a to i Wavestate z ARPem 2600 od Korga już pozamiatały

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #11 11 Sty, 2020, 02:09:05 »
...żeby potem sobie zdać sprawę ze do hobbystycznego grania wcale nie trzeba sprzętu z tak wysokiej półki.
O to to. I jeszcze, że tak naprawdę potem jedzie się na kilku presetach i niewielu procentach możliwości pudełka i może niegłupie mieć piec i kilka kostek... ;)
W każdym razie - Kempery wreszcie bardziej stanieją :)
Paczki z głów!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #12 11 Sty, 2020, 09:37:17 »
Ale wiecie, opłacalność zakupu modelera nie liczy się dzieląc cenę przez ilość brzmień. Jeśli ktoś uważa, że warto, bo mu pasują ficzery i jakość brzmień, to niech i korzysta z clean/dirty/lead i nic poza tym.
Ja sobie grywam na gitarze i na basie, więc modeler ma jeszcze większy sens.
No i nie wiem... Na FM3 bez dodatkowego sterownika nawet się w ambienty na looperze nie pobawię wygodnie. FM3 plus sterownik to już okolice Neurala. Fractal budzi większe zaufanie, ale, kurcze, specka trochę trąci myszką już. Z drugiej strony - chuj ze specki, jeśli brzmienia nie mają tego czegoś. Z trzeciej strony :D w AX8 łatwo było dobić do limitu procesora. No i w końcu z czwartej strony - miko ograniczeń do tej pory czekałem na FM3 mając świadomość jego wad, jednak pomimo tego w pełnym przekonaniu, że na 100% kupię i będzie to dla mnie najlepszy sprzęt z dostępnych pod każdym względem.
No i chuj, nie wiem teraz. Zostaje dalej grać na darmowym ReValverze z biiiiip co kilkadziesiąt sekund. ;D

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #13 11 Sty, 2020, 11:48:30 »
Ale wiecie, opłacalność zakupu modelera nie liczy się dzieląc cenę przez ilość brzmień. Jeśli ktoś uważa, że warto, bo mu pasują ficzery i jakość brzmień, to niech i korzysta z clean/dirty/lead i nic poza tym.
Ja sobie grywam na gitarze i na basie, więc modeler ma jeszcze większy sens.
No i nie wiem... Na FM3 bez dodatkowego sterownika nawet się w ambienty na looperze nie pobawię wygodnie. FM3 plus sterownik to już okolice Neurala. Fractal budzi większe zaufanie, ale, kurcze, specka trochę trąci myszką już. Z drugiej strony - chuj ze specki, jeśli brzmienia nie mają tego czegoś. Z trzeciej strony :D w AX8 łatwo było dobić do limitu procesora. No i w końcu z czwartej strony - miko ograniczeń do tej pory czekałem na FM3 mając świadomość jego wad, jednak pomimo tego w pełnym przekonaniu, że na 100% kupię i będzie to dla mnie najlepszy sprzęt z dostępnych pod każdym względem.
No i chuj, nie wiem teraz. Zostaje dalej grać na darmowym ReValverze z biiiiip co kilkadziesiąt sekund. ;D

Ja do grania w domu bym kupił monitory i interfejs. O soft bym się zatroszczył sam. Just sayin ;)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #14 11 Sty, 2020, 13:03:51 »
@Amal_68 To tak mam teraz. :) No i mam nadzieję, że wyjdę za jakiś czas poza sypialnię z graniem, więc... :) Będę też gotowy basowo i gitarowo. :)
Poza tym lubię mieć wszystko w jednym i dobrej jakości, a nie układać pluginy jeden za drugim w DAW. Kupuję Fractala, wiem, że wszystko jest topowe i nie kusi mnie "a może tamten plugin dokupić, może ten bym sprawdził..."
Looperem też bym się pobawił. :)

Do czasu zapowiedzenia FM3 czekałem tylko na nowego S-Geara. ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #15 11 Sty, 2020, 14:17:07 »
Z drugiej strony - chuj ze specki, jeśli brzmienia nie mają tego czegoś.
Dlatego trochę dziwię się ludziom, którzy złożyli preorder, a nikt tego jeszcze w rękach nie miał. Tzn. brzmienie to jedno, ale niezawodność i zwyczajowe wady pierwszej serii to druga sprawa
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #16 11 Sty, 2020, 14:45:44 »
Wtyczki od Neural DSP to taki sztos, że raczej o brzmienie bym się nie martwił. Plug and play, zero zbędnego kręcenia (chyba jedyne takie wtyczki - w innych tez można dobre brzmienie ukręcić, ale wymaga to właśnie zabawy - a jak Shoggiego podpiąłem pod Archetype:Plini, to było najbardziej inspirujące brzmienie w moim życiu out of the box)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #17 11 Sty, 2020, 17:49:11 »
Ja tam nie wiem. Dla mnie to wszystko brzmi jak jeden chuj. Nie powalil mnie ten Neural niczym. Od pewnego czasu wszystko mi brzmi na takim samym poziomie. Ostatnio widziałem jakieś sample do bębnów od tego łysego z peripery. Werbel to tam jest taki że jak słuchałem to mi oczy zamykało przy każdym uderzeniu. Wszystko teraz jakieś takie napompowane, wali w ryj i nie ma takiego dźg. Znudził mi się metal bardzo. Zaorajcie to.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #18 11 Sty, 2020, 19:16:22 »
Może w metalu, ale ja tam gram szugejz. :P

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #19 11 Sty, 2020, 20:12:54 »
Jak coś ma gej w nazwie to nie moze być dobre
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #20 11 Sty, 2020, 21:12:43 »
Powiedzcie mi proszę, jak by to wyglądało cenowo jakbym chciał kupić porządny interfejs i te wtyczki, które upakowali tutaj?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #21 11 Sty, 2020, 22:05:04 »
Nikt nie wie jakie wtyczki tu upakowali. Ale mają taki komercyjny bullshit że ja już tego na pewno nie kupię. Pierdole, wracam do lampy. Chce ktoś helixa ?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #22 12 Sty, 2020, 10:38:17 »
Powiedzcie mi proszę, jak by to wyglądało cenowo jakbym chciał kupić porządny interfejs i te wtyczki, które upakowali tutaj?

Myślę że na rozsądnym wypasie, to tak z połowę tego. A w razie potrzeby zagrania poza domem - zabierasz kompa ze soba. ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #23 12 Sty, 2020, 11:01:33 »
Ale mają taki komercyjny bullshit że ja już tego na pewno nie kupię.
Znaczy się?
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Odp: Modeler od Neural DSP
« Odpowiedź #24 12 Sty, 2020, 11:12:08 »
@Amal_68 aleś Ty mi zaintonował teraz! Przyńdź na Splawna to do końca Cię wyleczy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
2835 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2015, 19:34:17
wysłana przez Mother Puncher
7 Odpowiedzi
10327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2019, 19:05:32
wysłana przez vlamnick
9 Odpowiedzi
4440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2021, 21:16:44
wysłana przez gizmi7
4 Odpowiedzi
2741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2021, 22:15:06
wysłana przez snapkejs
12 Odpowiedzi
2850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Kwi, 2023, 20:59:37
wysłana przez Skibodeptak